آموزش واتساپ

راههای رفع بلاک و ریپورت واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

واتساپ یکی از بهترین برنامه های پیام رسان اینترنتی رایگان، در حال حاضر است. اما از آنجایی که ایجاد یک حساب کاربری در واتساپ بسیار آسان است، متاسفانه برخی از افراد از این پلتفرم برای تخلفات مختلف از جمله تهدید، آزار و اذیت یا سوء استفاده از دیگران استفاده می کنند.

دلیل اصلی بلاک شدن اکانت واتساپ نقض قوانین این برنامه است. استفاده از نسخه های غیر رسمی واتساپ و نقض قوانین حفظ حریم خصوصی یکی از مهم ترین دلایل بلاک شدن حساب ها است.

برای شروع، اگر از پیامک‌های دائمی یک نفر آزرده خاطر هستید، می‌توانید به سادگی مکالمات او را بی‌صدا کنید، تا دیگر برای شما آزار دهنده نباشد. اما اگر این آزار و اذیت ادامه دار باشد، بلاک کردن نیز یک گزینه است. در نهایت، می توانید حساب کاربری او را به واتساپ گزارش و یا به اصطلاح ریپورت کنید و از آنها بخواهید که این شخص را مورد بررسی قرار دهند. اگر تعداد زیادی از کاربران، یک حساب خاص را ریپورت کنند، برنامه واتساپ آن را از پلتفرم حذف خواهد کرد. در این راهنما، نحوه رفع بلاک و ریپورت واتساپ را یاد خواهید گرفت.

روش های رفع بلاک واتساپ
روش های رفع بلاک واتساپ

برای رفع بلاک و ریپورت واتساپ چه باید کرد؟

بیشتر بخوانید: آموزش رفع ریپورت تلگرام

حساب کاربری اشخاص، با یکبار ریپورت کردن، مسدود نمی شود. مگر اینکه یک حساب توسط چندین کاربر ریپورت شده باشد. اگر شما برای شماره‌های ناشناس زیادی پیام فرستاده باشید و تعداد قابل توجهی از آنها شما را ریپورت کنند، حساب شما مسدود می‌شود. در این حالت، برای رفع ریپورت شدن واتساپ می‌بایست صبر کنید تا زمان روی تایمر به پایان برسد، چون کار دیگری از شما برنمی‌آید.

نکته: اگر هنگام ریپورت کردن یک شخص، گزینه “حذف همه گپ‌ها” را انتخاب کنید، همه مکالمات شما با این شخص برای همیشه از بین رفته است.

رفع ریپورت واتساپ در حالت مسدود شدن حساب به طور دائم، کار ساده‌ای نیست و حتی اگر شما مقصر نباشید، ممکن است چندین روز طول بکشد تا تیم پشتیبانی حل مشکل ریپورت واتساپ را انجام دهد.

شما با ارسال ایمیل به تیم پشتیبانی، می‌توانید برای رفع ریپورت واتساپ اقدام کنید. اما در نظر داشته باشید ممکن است فرایند چند روز طول بکشد تا جواب دریافت کنید. اما اگر بعد از دو هفته همچنان پاسخی دریافت نکردید، بهتر است یک بار دیگر برای آنها ایمیل ارسال کنید. آدرس ایمیلهای زیر به همین منظور حتما بخاطر بسپارید.

آدرس ایمیل پشتیبانی برای تمامی پلت فرم‌های واتساپ

support@whatsapp.com

آدرس ایمیل پشتیبانی برای رفع ریپورت واتساپ برای نسخه وب و دسکتاپ

webclient_web@support.whatsapp.com

اما اگرشما حساب کاربری شخصی را بلاک کنید، خوشبختانه، رفع بلاک واتساپ کار راحتی است و می توان آن را برگرداند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی عکس پروفایل شخص کلیک کنید، و پروفایل او را باز کنید. در قسمت پایین صفحه روی گزینه Unblock کلیک کنید. در اینصورت شخص دوباره به تصویر پروفایل شما و همچنین تماس و پیامک شما دسترسی پیدا می کند.

روش های رفع ریپورت واتساپ
روش های رفع ریپورت واتساپ

روش بلاک کردن در واتساپ

بلاک کردن مخاطب در واتساپ یک فرآیند ساده است. در اینجا نحوه بلاک کردن یک مخاطب آمده است:

 1. برنامه واتساپ را باز کنید.
 2. چت را با مخاطبی که می خواهید بلاک کنید، پیدا کنید. روی چت ضربه بزنید تا پنجره گفتگو باز شود.
 3. پس از وارد شدن به چت، روی نام یا شماره تلفن مخاطب در بالای صفحه کلیک کنید. با این کار صفحه اطلاعات تماس باز می شود.
 4. به پایین صفحه اطلاعات تماس بروید. گزینه Block را پیدا خواهید کرد. روی آن کلیک کنید. برنامه واتساپ از شما تأیید می خواهد.
 5. پس از بلاک کردن مخاطب، یک پیام تأیید برای شما ارسال می شود که نشان می دهد مخاطب بلاک شده است. همچنین می‌توانید با پیروی از یک فرآیند مشابه، مخاطب را در هر زمانی که می خواهید از حالت بلاک خارج کنید.

روش ریپورت کردن در واتساپ

ریپورت کردن یک مخاطب گام دیگری است که می توانید برای رفع مشکلاتی فراتر از بلاک کردن انجام دهید. وقتی مخاطبی را ریپورت می‌کنید، برنامه واتساپ اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند تا کاربر ریپورت ‌شده را ارزیابی و در نهایت اقدام مناسبی انجام دهد. در اینجا نحوه ریپورت کردن یک مخاطب در واتساپ آورده شده است:

 1. همانند بلاک کردن، با باز کردن برنامه واتساپ در دستگاه خود، شروع کنید.
 2. چت را با مخاطبی که می‌خواهید ریپورت کنید، پیدا کنید. روی چت کلیک کنید تا پنجره گفتگو باز شود.
 3. روی نام یا شماره تلفن مخاطب در بالای صفحه کلیک کنید تا صفحه اطلاعات مخاطب باز شود.
 4. به پایین صفحه اطلاعات تماس بروید. گزینه Report را خواهید دید. روی آن کلیک کنید. برنامه واتساپ لیستی از دلایل گزارش را در اختیار شما قرار می دهد. مرتبط ترین دلیلی را انتخاب کنید که مشکلی را که با مخاطب با آن روبرو هستید را توصیف می کند.
 5. بسته به دلیل انتخاب شده، واتساپ ممکن است از شما بخواهد جزئیات بیشتری در مورد وضعیت ارائه دهید. در توضیحات خود دقیق و دقیق باشید تا به واتساپ کمک کنید ماهیت مشکل را بهتر درک کند.
 6. پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز، گزارش را ارسال کنید. واتساپ گزارش را بررسی می‌کند و بر اساس سیاست‌های آن‌ها اقدامات مناسب انجام خواهد شد.

سوالات متداول

چرا اکانت واتساپ من بلاک شده است؟

واتساپ ممکن است حساب شما را به دلایل مختلف، از جمله نقض شرایط خدمات، ارسال هرزنامه یا پیام‌های مشکوک، یا استفاده از برنامه‌های غیرمجاز، بلاک کند.

آیا در صورت بلاک شدن دائمی، امکان رفع بلاک واتساپ وجود دارد؟

در بیشتر موارد، ممنوعیت واتساپ موقتی است. با این حال، اگر حساب شما برای همیشه بلاک شود، می‌توانید از طریق پشتیبانی واتساپ نسبت به ممنوعیت اعتراض کنید، اما هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد.

آیا می توان با حذف و نصب مجدد برنامه واتساپ، حساب خود را رفع بلاک و ریپورت واتساب کرد؟

حذف و نصب مجدد واتساپ باعث رفع بلاک و ریپورت واتساب نمی شود. شما باید با رعایت نکات ذکر شده در مقاله به مشکل خاصی که باعث ممنوعیت شده است، رسیدگی کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آیا استفاده از وی پی ان به رفع بلاک و ریپورت واتساپ کمک می کند؟

یک وی پی ان ممکن است به شما در دسترسی به واتساپ در منطقه ای که هستید، کمک کند. اما یک حساب ممنوعه را رفع بلاک و ریپورت نمی کند. برای رفع بلاک حساب مسدود شده، مراحل ذکر شده در مقاله را باید دنبال کرد.

رفع بلاک حساب واتساپ معمولا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان رفع بلاک حساب واتساپ بسته به دلیل ممنوعیت و سرعت انجام مراحل لازم می تواند متفاوت باشد. برای تسریع در روند، بهتر است به سرعت عمل کنید و دستورالعمل های واتساپ را دنبال کنید.

برای جلوگیری از بلاک شدن واتساپ چه باید کرد؟

برای جلوگیری از بلاک شدن حساب، اطمینان حاصل کنید که به شرایط خدمات واتساپ پایبند هستید، از پلتفرم به طور مسئولانه استفاده کنید و از ارسال هرزنامه یا ارسال محتوای نامناسب خودداری کنید. همچنین برای محافظت از حساب خود، با تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی واتساپ آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: آموزش ذخیره ویس در واتساپ

سخن پایانی

برنامه واتساپ به کاربران خود این امکان را می دهد که در صورت احساس خطر یا سوء استفاده از یک حساب کاربری خاص، آن را بلاک و یا ریپورت کنند. اما این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است فردی با اقدامات بی فکر شما حساب خود را از دست بدهد.

بنابراین، اگر تا به حال شخصی را به اشتباه بلاک یا ریپورت کرده اید، آیا راهی برای رفع بلاک و ریپورت واتساپ او وجود دارد؟ اگر در مورد بلاک کردن افراد صحبت می کنیم، می توان آن را به راحتی لغو کرد. اما در مورد ریپورت، متاسفانه راه حلی آسان برای رفع آن وجود ندارد.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند