آموزش واتساپ

همه چیز درمورد بک آپ گیری از واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

بسیاری از ما از گم شدن یا دزدیده شدن گوشی موبایل خود همیشه نگرانیم. برای کسانی که از واتساپ استفاده می کنند، تلفن گم کردن می تواند به معنای چت های گم شده، تصاویر از دست رفته، اسناد از دست رفته و در کل خاطرات از دست رفته باشد. از آنجایی که این برنامه همه داده‌های پیام‌رسانی شما را به صورت محلی روی دستگاه شما ذخیره می‌کند، ممکن است شانسی برای دوباره داشتنش نداشته باشید مگر اینکه یک نسخه بک آپ از آن تهیه کرده باشید که بتوانید آنها را بازیابی کنید. در اینجا قصد داریم نحوه بک آپ گیری از واتساپ را برای شما توضیح می دهیم.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل بک آپ تلگرام 

همه چیز درمورد بک آپ گیری از واتساپ

چرا باید از حساب واتساپ خود بک آپ گیری کنیم؟

دلیل آن خیلی واضح است، در صورت از دست دادن دستگاهی که برای دسترسی به واتساپ استفاده می کنید، می خواهید بتوانید تمام چت های خود را در یک دستگاه جدید بارگیری کنید.

به طور معمول، سرورهای واتساپ پیام های ارسال شده با موفقیت را حفظ نمی کنند. در شرایطی که پیام‌هایی را که نمی‌توان فورا ارسال کرد، به‌طور موقت ذخیره می‌کنند، همه ارتباطات به گونه‌ای رمزگذاری می‌شوند که حتی واتساپ و شرکت مادر آن، متا، نمی‌توانند آن‌ها را بخوانند. پیام ها و رسانه های ارسال نشده در نهایت پس از 30 روز حذف می شوند. در نتیجه، این بدان معنی است که تمام محتوای واتساپ به صورت محلی در تلفن شما ذخیره می شود. اگر گوشی موبایلتان را از دست داده اید، وارد کردن یک نسخه پشتیبان به یک تلفن جدید تنها راه برای بازگرداندن همه آن مکالمات است. برنامه بک آپ ‌گیری در حساب‌های Google Drive برای کاربران اندروید و iCloud برای کاربران آیفون امکان پذیر است و به شما این  امکان را می‌دهد نسخه‌های پشتیبان را به طور مکرر و خودکار به‌روزرسانی کنید.

نحوه بک آپ گیری از واتساپ در گوشی های اندروید

در گوشی اندروید، واتساپ هر نسخه پشتیبان را در حافظه Google Drive که با حساب Google که با دستگاه شما مرتبط است، ذخیره و به‌روزرسانی می کند. برای بک آپ گیری از واتساپ:

 • ابتدا روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه Chats و سپس Chat backup را انتخاب کنید.
 • در قسمت بک آپ ‌گیری در Google Drive، باید به‌روزرسانی را غیر از Never انتخاب کنید. می‌توانید هر روز یا فقط زمانی که روی دکمه بک آپ ‌گیری کلیک می کنید را انتخاب کنید.
 • در حساب Google، مطمئن شوید که فضای مناسبی را برای ذخیره نسخه پشتیبان خود انتخاب کرده اید. مطمئن شوید که فضای ذخیره‌سازی کافی دارید.
 • همچنین می‌توانید با استفاده از تلفن همراه و ویدیوها، بک آپ‌گیری کنید. واتساپ اندازه تجمعی ویدیوهایی را که در حال حاضر ذخیره می‌کند را به شما نشان می‌دهد.
 • هنگامی که این تنظیمات را مشخص کردید، برای بک آپ گیری، دکمه Back up را فشار دهید.
همه چیز درمورد بک آپ گیری از واتساپ
همه چیز درمورد بک آپ گیری از واتساپ

نحوه بک آپ گیری از واتساپ در گوشی های آیفون

در آیفون، واتساپ بک آپ گیری را با حساب iCloud شما ذخیره و به‌روزرسانی می‌کند. برای انجام این کار با آیفون:

 • ابتدا از تنظیمات سیستم خود، به پروفایل Apple ID خود بروید، و سپس iCloud را انتخاب کنید.
 • اگر iCloud Drive از قبل روشن نیست، کلید را برای واتساپ بچرخانید.
 • سپس از واتساپ، روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.
 • اکنون Chats و سپس Chat backup را انتخاب کنید.
 • سپس بک آپ گیری را انتخاب کنید تا بک آپ‌گیری دستی انجام شود. برای بک آپ ‌گیری خودکار، بک آپ گیریهای زمان‌بندی‌شده را روشن کنید.

چگونه بک آپ واتساپ خود را رمزگذاری کنیم

ما هنوز درباره بک آپ گیری رمزگذاری ‌شده هیچ صحبتی نکرده‌ایم. این ویژگی تضمین می‌کند که نسخه پشتیبان شما در صورت دسترسی از طریق حساب ذخیره‌سازی ابری، توسط شخص دیگر غیرقابل خواندن باقی می‌ماند. هنگام رمزگذاری پشتیبان خود، از شما خواسته می شود که یک رمز عبور یا یک کلید عبور 64 کاراکتری بصورت رندوم ایجاد کنید. هنگام بارگذاری نسخه پشتیبان بر روی دستگاه جدید خود بسیار مهم است که این رمز را به خاطر بسپارید.

بیشتر بخوانید: واتساپ پرمیوم چیست؟ 

برای رمزگذاری نسخه پشتیبان:

 • از منوی Chat Backup، گزینه End-to-end Encrypted Backup را انتخاب کنید.
 • گزینه Turn On را انتخاب کنید و سپس مشخص کنید که از رمز عبور یا کلید عبور استفاده می کنید.
 • برای ایجاد رمز عبور، رمز عبور شما باید دو بار برای تایید وارد شود و باید حداقل شش کاراکتر با یک حرف داشته باشد.
 • به دلیل انتخاب استفاده از کلید رمزگذاری 64 رقمی شما را به یک صفحه نمایش می برد. روی گزینه Generate your 64-digital key کلیک کنید. سپس کلید را فشار داده و نگه دارید و گزینه Copy را انتخاب کنید تا آن را در کلیپ بورد خود کپی کنید یا به جای آن می توانید اسکرین شات بگیرید. آن اطلاعات را با خیال راحت ذخیره کنید.  سپس گزینه Continue و سپس I Saved My 64-digit key را فشار دهید.
 • اکنون وارد صفحه تایید نهایی می شوید. گزینه Create را انتخاب کنید.
 • فوراً یک نسخه بک آپ تهیه کنید تا نسخه بک آپ رمزگذاری نشده خود را در حافظه جایگزین کنید.

از این مرحله، می‌توانید بک آپ گیری ابری خود را رمزگذاری کنید یا اگر رمز عبور تنظیم کرده‌اید، رمز عبور خود را تغییر دهید. برای کسانی که می خواهند کلید عبور را به رمز عبور تغییر دهند نیز این امکان وجود دارد. همه این اقدامات را می توان با انتخاب گزینه End-to-end encrypted backup از منوی  Chat backup انجام داد.

 • برای لغو رمزگذاری: گزینه Turn off را انتخاب کنید و کلید عبور یا رمز عبور خود را وارد کنید. اگر آن را فراموش کرده یا گم کرده اید، گزینه I lost my encryption key/password را انتخاب کنید. اکنون از شما خواسته می شود به عنوان یک اقدام امنیتی در دستگاه خود احراز هویت کنید. یک بار دیگر Turn off را انتخاب کنید.
 • تغییر رمز عبور: اگر می خواهید رمز عبور موجود را تغییر دهید، گزینه Change passwordرا انتخاب کنید. ممکن است از شما خواسته شود که رمز عبور فعلی خود را به خاطر بیاورید، اما اگر تصمیم بگیرید که از کلید 64 رقمی خودداری کنید، اینطور نخواهد بود. همچنین می توانید با انتخاب گزینه I lost my encryption password و احراز هویت در دستگاه خود، مرحله فراخوان رمز عبور را دور بزنید.

نحوه وارد کردن یک نسخه پشتیبان از حساب واتساپ

شما یک دستگاه جدید دارید و دستگاه قدیمی خود را ندارید که به آن مراجعه کنید. شما باید موارد زیر را برای این انتقال انجام دهید:

 1. مطمئن شوید که دستگاه جدید شما با همان شماره تلفن و حساب Google Drive و یا iCloud مشابه دستگاه قدیمی شما مرتبط است.
 2. واتساپ را در دستگاه جدید خود باز کنید. گزینه Continue را انتخاب کنید. شماره تلفن خود را وارد کرده و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

3.      واتساپ ابتدا یک رمز عبور 6 رقمی را در دستگاه قدیمی شما که وارد آن شده اید را نمایش می دهد. گزینه Need help getting a code? را انتخاب کنید. سپس پس از آن گزینه Send SMS یا  Call meرا برای ایجاد یک رمز عبور جدید برای تأیید انتخاب کنید.

 1. پس از انجام این کار، از شما در مورد بک آپ گیری درخواست می شود. گزینه Restore را انتخاب کنید.
 • اگر نسخه بک آپ خود را رمزگذاری کرده اید، برای تأیید هویت خود باید رمز عبور یا کلید عبور را وارد کنید. در غیر این صورت، نسخه بک آپ بارگیری نمی شود.
بیشتر بخوانید: آموزش حل مشکل خطای نصب واتساپ در گوشی

سوالات متداول در خصوص بک آپ گیری از واتساپ

چگونه می توانم از تمام چت های واتساپ خود بک آپ گیری کنم؟

واتساپ به شما اجازه می دهد تا به صورت دستی یا خودکار از چت های خود بک آپ گیری کنید. این پلتفرم دارای گزینهChat backup در تنظیمات خود است که ازطریق آن می توانید اطلاعات خود را ایمن نگه دارید.

چگونه می توانم پیام های قدیمی واتساپ را در تلفن جدید خود بازیابی کنم؟

قبل از تعویض دستگاه، اطمینان حاصل کنید که بک آپ واتساپ خود را در محل خود دارید. پس از آن، به سادگی واتساپ را بر روی دستگاه جدید خود نصب کنید و برای بازیابی چت های خود، دستورالعمل ها را دنبال کنید. مطمئن شوید که از همان شماره تلفن و حساب iCloud و یا Google Drive استفاده می‌کنید.

چگونه می توانم اکانت قدیمی واتساپ خود را برگردانم؟

برای بازگرداندن حساب قدیمی واتساپ خود، کافی است با استفاده از همان شماره موبایل، حساب واتساپ خود را دوباره ثبت کنید.

وقتی واتساپ نمی تواند بک آپ گیری کند، چگونه مشکل آن را برطرف کنیم؟

گوشی یا شبکه خود را مجدداً راه اندازی کنید. فایل های غیرقابل استفاده در iCloud یا Google Drive را برای آزاد کردن فضا پاک کنید، و یا نسخه واتساپ خود را به روز کنید.

سخن پایانی

مواردی که در این مقاله برای شما توضیح داده شد به منظور بک آپ گیری از واتساپ است. با بکارگیری این نکات می توانید از در امان بودن اطلاعات خود در برنامه واتساپ آسوده خاطر باشید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند