آموزش تلگرام

آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402

بنر کانال تلگرام راهنمالند

نرم افزار تلگرام به دلیل قابلیت ها و امکانات فوق العاده و همچنین آپدیت های زیاد، به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین پیام رسان های جهان مبدل شده است. اما یکی از مسائل بسیار مهم، ریپورت شدن اکانت تلگرام است که می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید و تمایل دارید بدانید چرا چنین اتفاقی افتاده و برای رفع آن چه باید کرد؛ با سایت راهنمالند همراه باشید. در این مقاله می خواهیم شما را با روش های رفع ریپورت در تلگرام آشنا کنیم.

ریپورت تلگرام چیست؟

پیش از هر چیزی، باید اول دانست که ریپورت تلگرام به چه معناست؟ به طور کلی ریپورت شدن در تلگرام، بدین معنی است که دیگر کاربران این پیام رسان شما را به عنوان یک فرد مزاحم گزارش کرده اند. در چنین حالتی، تلگرام پس از دریافت چندین گزارش اکانت شما را ریپورت می کند و شما قادر به ارسال پیام به افراد ناشناس در تلگرام نخواهید بود و فقط می توانید با کسانی که در لیست مخاطبین شما ثبت و ذخیره اند؛ ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، اگر شما در یک گروه عضو باشید و برای دیگر اعضای ناشناس آن گروه، پیام ارسال کنید و به گونه ای مزاحمت ایجاد نمایید؛ آنها می توانند شما را بلاک کرده و ریپورت کنند.

چگونه یک فرد در تلگرام ریپورت می شود؟

اگر توجه کرده باشید هنگامی که یک کاربر ناشناس در تلگرام برایتان پیام ارسال می کند؛ در بخش فوقانی صفحه دو گزینه نمایان می شود. یکی از گزینه ها قرمز رنگ و با عنوان مسدود کردن کاربر یاReport Spam و گزینه دیگر افزودن مخاطب است.

نحوه ریپورت کردن کاربران در تلگرام
نحوه ریپورت کردن کاربران در تلگرام

اگر شما این گزینه مسدود کردن کاربر را انتخاب کنید اکانت آن شخص به عنوان یک مزاحم گزارش می شود و دیگر وی، قادر به ارسال پیام به شما نخواهد بود.

نحوه گزارش کردن کاربران در تلگرام
نحوه گزارش کردن کاربران در تلگرام

پس از چندین بار ریپورت شدن به روش های گوناگون، امکان ارسال پیام برای دیگر کاربران ناشناس، از کاربر مذکور صلب خواهد شد. در چنین حالتی، وقتی که کاربر می خواهد به فرد ناشناسی پیام ارسال نماید با ارور مواجه می شود. این ارور حاوی چنین عبارتی است: با عرض پوزش شما در حال حاضر فقط می توانید به مخاطبین خود پیام ارسال کنید. (sorry you can only send messages to mutual contacts at the moment)

دلایل ریپورت شدن در تلگرام

حال که با چیستی این مشکل آشنا شدید، وقت آن رسیده که درباره دلایل اصلی این مشکل بیشتر بدانید. به طور کلی، اصلی ترین دلایلی که ممکن است سبب ریپورت شدن شما در تلگرام گردند، شامل موارد ذیل خواهند بود:

  • ارسال پیام های تبلیغاتی و تکراری برای کاربران ناشناس تلگرام
  • افزودن بدون اجازه افراد به گروه ها و کانال های مختلف
  • عضویت در گروه ها و کانال های غیر اخلاقی که عملکرد آنها بر خلاف قوانین نرم افزار تلگرام است.
  • ارسال بیش از صد پیام خصوصی در طول روز برای کاربران ناشناس
  • استفاده از استیکرهای غیر مجازی که نرم افزار تلگرام اجازه افزودن آنها به لیست استیکرها را نمی دهد.
  • استفاده از نسخه های غیر رسمی نرم افزار تلگرام
  • فوروارد کردن پست هایی حاوی لینک های آلوده کننده که منجر به آزار دیگر کاربران می شوند.

افزون بر موارد فوق، دلایل بسیار زیاد دیگری هم وجود دارند که می توانند منجر به ریپورت شدن اکانت تلگرامی شما شوند. ولی به صورت کلی تا هنگامی که شما برای دیگر کاربران تلگرام مزاحمت ایجاد نکنید و اقدامات شما برخلاف قوانین تلگرام نباشد؛ اکانت شما ریپورت نخواهد شد.

بهترین شیوه های خارج شدن از ریپورت در تلگرام

اگر بنا به هر دلیلی در پیام رسان تلگرام ریپورت شدیم، چگونه باید از این وضعیت خارج شویم؟ برای خروج از ریپورت تلگرام، شیوه های مختلفی وجود دارد که در این بخش بهترین شیوه ها را برایتان شرح خواهیم داد.

استفاده از ربات Spambot

یکی از بهترین شیوه های رفع ریپورت تلگرام استفاده از ربات Spambot است. در این روش اگر عموماً سابقه بدی نداشته باشید ظرف مدت کوتاهی محدودیت های ریپورت از اکانت شما برداشته می شود.

در گام اول وارد برنامه تلگرام شوید و آیکون جستجو که در بالای صفحه قرار دارد را لمس نمایید.

آموزش رفع ریپورت تلگرام
آموزش رفع ریپورت تلگرام

سپس عبارت Spambot@ را جستجو کنید و آن را اجرا نمایید.

آموزش خارج شدن از ریپورت تلگرام
آموزش خارج شدن از ریپورت تلگرام

در این مرحله شما وارد صفحه چت با ربات شده اید، روی گزینه Start کلیک نمایید تا فعالیت ربات آغاز گردد.

آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402
آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402

اگر اکانت تلگرامی شما ریپورت شده باشد پیغامی مشابه با عکس ذیل مشاهده خواهید کرد. اکنون باید از گزینه های پایین صفحه، گزینه This is a Mistake را انتخاب نمایید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
نحوه خروج از ریپورت تلگرام با استفاده از ربات spambot
نحوه خروج از ریپورت تلگرام با استفاده از ربات spambot

در مرحله بعد گزینه Yes را انتخاب کنید.

خروج از گزارش تلگرام
خروج از گزارش تلگرام

سپس گزینه No, I’ll never do any of this را لمس نمایید.

روش های رفع ریپورت تلگرام

در مرحله آخر شما باید یک پیام برای تیم پشتیبانی تلگرام ارسال کنید و در آن شرح دهید که اکانت شما به اشتباه ریپورت شده است و اکنون قصد دارید آن را از حالت ریپورت خارج کنید. یک نمونه از متنی که شما در این مرحله می توانید از آن استفاده کنید در بخش ذیل ضمیمه شده است.

Dear supporter of Telegram

My telegram account is directly deleted and I can’t send the number to the contacts and I ask you to help me and solve the problem and blacklist the number

اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید یک متن متفاوت تهیه کرده و دلایل قانع کننده خود را برای رفع ریپورت تلگرام، در آن شرح دهید.

تغییر مشخصات اکانت با اکانت فرد دیگر

این شیوه به نوعی دور زدن قوانین تلگرام است اما شما به وسیله آن راحت تر می توانید از شر محدودیت ریپورت تلگرام خلاص شوید. در این روش شما باید عکس پروفایل، نام اکانت تلگرام و آیدی خود را با فرد دیگری که حتما وی را می شناسید، تعویض کنید.

برای مثال نام اکانت ریپورت شده A و آیدی آن هم AX است. از طرفی نام اکانت فرد مقابل در تلگرام B و آیدی او BX است. اکنون برای خروج از ریپورت تلگرام کافیست نام اکانت و آیدی آن ها را تعویض کنید. همچنین پروفایل هر دو اکانت را جابجا کنید.

در مرحله بعد وارد یک گروه شوید و هر 5 دقیقه یک بار، یک پیام دو خطی در گروه ارسال نمایید. این فرایند را فقط دو مرتبه انجام دهید. پس از 24 ساعت خروج از ریپورت تلگرام انجام خواهد شد و شما و دوستتان می توانید مجدداً اکانت های خود را جابجا نمایید.

حتما بخوانید: راه های مخفی کردن شماره در تلگرام

درخواست ارسال پیام توسط دیگر افراد ناشناس

یکی از قدیمی ترین روش ها برای خروج از ریپورت تلگرام، همین روش است! در این روش شما باید از 10 فرد ناشناس بخواهید که به مدت 4 الی 7 روز پیاپی، 10 پیام و استیکر برایتان ارسال کنند. اگر در گروه خاصی عضو هستید می توانید از اعضای گروه بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهند.

در این روش بهتر است هر روز تعداد مختلفی از افراد ناشناس برای شما پیام ارسال کنند. به عنوان مثال اگر امروز 10 کاربر برایتان پیام ارسال کرده، بهتر است که فردا 13 کاربر برایتان پیام ارسال کنند اما به این نکته توجه داشته باشید که نباید تعداد پیام های هر روز به کمتر از 10 برسد.

هنگامی که این افراد برای شما پیام ارسال می کنند؛ شما نباید پیام های آنها را سین بزنید. با انجام چنین روشی پس از گذشت 7 روز، محدودیت های ریپورت تلگرام برداشته می شود.

درخواست رفع ریپورت از طریق چت با پشتیبانی

اگر با زبان انگلیسی آشنایی خوبی دارید و می خواهید سریع تر اکانت تلگرامی شما از حالت ریپورت خارج شود؛ می توانید از طریق خود برنامه با بخش پشتیبانی تلگرام ارتباط برقرار کنید و از طریق چت، مشکل را با پشتیبانی تلگرام در میان بگذارید. برای استفاده از چنین روشی کافیست مراحل زیر را طی نمایید:

ابتدا برنامه تلگرام را اجرا کرده و آیکون سه خط در بالای صفحه را انتخاب نمایید.

نحوه خارج شدن از ریپورت تلگرام با ایمیل

سپس گزینه تنظیمات یا Setting را انتخاب کنید.

آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402

گزینه پرسیدن سوال (Ask a Question) را انتخاب کنید.

آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402

گزینه پرسیدن از داوطلب را انتخاب نمایید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402

اکنون صفحه ای برای شما باز می شود که شما می توانید از این طریق آن با پشتیبانی تلگرام ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید تا در خروج از تلگرام به شما کمک کنند.

آموزش خارج شدن از ریپورت در تلگرام در 1402

اگر با زبان انگلیسی به خوبی آشنایی دارید متنی متفاوت بنویسید و در آن حتماً عنوان کنید که اشتباهاً اکانت شما ریپورت شده است. همچنین می توانید از متن نمونه زیر استفاده کنید.

Dear supporter of Telegram

My telegram account is directly deleted and I can’t send the number to the contacts and I ask you to help me and solve the problem and blacklist the number

رفع ریپورت تلگرام از طریق ارسال ایمیل

اگر به دنبال یک روش راحت تر دیگر می گردید و یا از روش های بالا، موفق به رفع ریپورت تلگرام نشدید؛ می توانید با ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی پروسه حل مشکل خود را سرعت ببخشید.

در این روش شما باید درخواست خود را به زبان انگلیسی تایپ نمایید و به آدرس ایمیل spam@telegram.org که مسئول بررسی درخواست های رفع ریپورت است، ارسال نمایید.

حتماً این نکته را به یاد داشته باشید که باید موضوع ایمیل را Spam انتخاب کنید و در متن ذکر کنید که اکانت شما به اشتباه ریپورت شده است و شما هیچ گونه کار اشتباه و خلاف قوانین و مقررات تلگرام انجام نداده اید.

همچنین در ایمیل، حتماً نام اکانت مسدود شده و شماره تلفن همراه را هم ذکر کنید تا پروسه بررسی زودتر انجام گردد. چنانچه تمامی مراحل را به طور کامل و دقیق انجام دهید، محدودیت اکانت شما تا ظرف 24 ساعته آینده برداشته خواهد شد. جهت راحتی کار می توانید از متن زیر استفاده کنید:

Hello. It seems that my telegram has been reported as spam and it is not possible to send me messages at the moment.

When I try to send a message to this group of users, a clock appears and the message is not sent. It also shows a message saying: Sorry, you can now send messages to mutual contacts

 Would you please help to fix the problem

My Email Address: آدرس ایمیل

MY Telegram No: شماره تلفن

My Telegram ID: آیدی تلگرام

ارسال ایمیل به تلگرام برای رفع مشکل ریپورت شدن در تلگرام
ارسال ایمیل به تلگرام برای رفع مشکل ریپورت شدن در تلگرام

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید ما در این وبلاگ به معرفی و بررسی تمامی روش های رفع ریپورت تلگرام پرداختیم. در بیشتر این روش ها برای حل مشکل و بررسی، به دلیل حجم بالای درخواست ها باید صبر و تحمل داشته باشید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. اگر پیشنهاد و یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم آن را با ما و دیگر کاربران سایت راهنمالند به اشتراک بگذارید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند