آموزش تلگرام

آموزش پاک کردن چت تلگرام در اندروید و آیفون

بنر کانال تلگرام راهنمالند

از آنجایی که تلگرام نسبت به هر برنامه پیام رسان دیگری امکانات بیشتری ارائه می دهد، مدیریت پیام در این پلتفرم می تواند کمی پیچیده تر باشد. اگر بخواهید پیام های خود را از سرورهای تلگرام نیز حذف کنید، چنین کاری پیش پا افتاده مانند حذف پیام های خود از چت دشوارتر می شود. ما همه راه‌هایی را به شما نشان می‌دهیم که می‌توانید پیام‌ها را در تلگرام حذف کنید، چه در یک چت معمولی با دوست یا همکار خود، یا در یک چت گروهی با بسیاری از کاربران.

حتما بخوانید: آموزش پاک کردن سکرت چت تلگرام
آموزش پاک کردن چت تلگرام در اندروید و آیفون
آموزش پاک کردن چت تلگرام در اندروید و آیفون

چگونه تلگرام تاریخچه پیام شما را ذخیره می کند

اگر اخیراً به دلایل امنیتی و حفظ حریم خصوصی از یک برنامه پیام‌رسان دیگر به تلگرام تغییر کرده‌اید، ابتدا باید بدانید که چگونه تلگرام سابقه چت شما را ذخیره می‌کند و همچنین چگونه می‌توانید آن را پاک کنید.

شما می توانید دو نوع مختلف چت در تلگرام داشته باشید: چت معمولی یا ابری و چت مخفی. چت های ابری، چت های بین شما و سایر کاربران، چت های گروهی و کانال های عمومی هستند. آنها در فضای ابری ذخیره می شوند، که به شما امکان می دهد به طور یکپارچه از تلگرام در دستگاه های مختلف استفاده کنید، زیرا تاریخچه چت شما به راحتی قابل دانلود است. به گفته تلگرام، چت های ابری با کلیدهای رمزگذاری ذخیره شده در چندین مرکز داده در حوزه های قضایی مختلف رمزگذاری می شوند.

با این حال، اگر می خواهید امکان رمزگشایی یا رهگیری چت های خود را از بین ببرید، باید چت های مخفی را از چت های ابری در تلگرام انتخاب کنید. چت های مخفی رمزگذاری شده اند (فقط بین شما و گیرنده) و هرگز روی سرور آپلود نمی شوند.

حتما بخوانید: آموزش شمارش پیام های تلگرام

نحوه حذف پیام های چت ابری در تلگرام

اگر نمی‌خواهید پیام‌هایتان در فضای ابری ذخیره شوند، می‌توانید به راحتی آن‌ها را از چت‌ها حذف کنید. می توانید پیام ها را از هر چت یک به یک و از هر دستگاهی حذف کنید. می توانید هم پیام هایی را که ارسال کرده اید و هم پیام هایی را که دریافت کرده اید حذف کنید. مهم نیست چه مدت پیش پیام ارسال یا دریافت کرده اید – محدودیت زمانی وجود ندارد.

برای حذف پیام ها از چت تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

پاک کردن چت تلگرام

  • تلگرام را باز کنید و یک چت را انتخاب کنید.
  • پیام هایی را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید. پیام را انتخاب کرده و نگه دارید.

پاک کردن چت تلگرام

  • روی Delete کلیک کنید
  • شما می توانید انتخاب کنید که فقط پیام را برای شما یا برای گیرنده حذف کنید. برای تایید حذف را انتخاب کنید.

وقتی کارتان تمام شد، پیام فقط از دستگاه شما یا از هر دو دستگاه شما و گیرنده و همچنین سرور تلگرام حذف می‌شود.

اگر گپ شما بیش از 2 شرکت کننده در آن دارد، همچنان می توانید پیام هایی را که قبلاً از دستگاه های همه ارسال کرده اید حذف کنید. با این حال، یک محدودیت زمانی وجود دارد. فقط 48 ساعت پس از ارسال پیام می توانید این کار را انجام دهید. پس از این 48 ساعت، همچنان می‌توانید پیام خود را حذف کنید، اما فقط از دستگاهتان. این پیام در دستگاه های دیگر شرکت کنندگان و همچنین در سرور تلگرام باقی می ماند.

حتما بخوانید: آموزش بلاک کردن در تلگرام
پاک کردن چت تلگرام
پاک کردن چت تلگرام

همین امر در مورد کاربران تلگرامی که از نسخه قدیمی تلگرام قبل از نسخه 5.5 استفاده می کنند نیز صدق می کند. در این صورت، حتی اگر چت یک به یک باشد، قانون 48 ساعت اعمال می‌شود و بعداً نمی‌توانید پیام را برای همه حذف کنید.

اگر 48 ساعت از ارسال پیام شما گذشته است، تنها راه برای پاک کردن کامل آن این است که از گیرنده (یا گیرندگان) بخواهید پیام شما را از دستگاه خود حذف کنند. پس از آن، پیام از سرور تلگرام نیز ناپدید می شود.

نحوه حذف پیام ها در چت های مخفی تلگرام

اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی کامل هستید، از چت های مخفی در تلگرام نسبت به چت های ابری معمولی استفاده کنید. برای باز کردن یک چت مخفی با شخصی، نام کاربری او را در تلگرام انتخاب کنید، سپس گزینه More (سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست) > Start Secret Chat را انتخاب کنید.

حذف چت در تلگرام

در داخل چت مخفی، فرآیند پاک کردن پیام ها همان است که در بالا توضیح داده شد. با این حال، اگر پیام های خود را روی حالت خود تخریبی تنظیم کنید، ممکن است به آن نیاز نداشته باشید. گپ مخفی را باز کنید و More را انتخاب کنید. سپس Set self-destruct timer را انتخاب کنید. سپس می‌توانید انتخاب کنید که گیرنده چقدر فرصت دارد تا پیام از چت ناپدید شود.

آموزش پاک کردن چت تلگرام در اندروید و آیفون

با تایمر خود تخریب، پیام ها به طور خودکار از چت مخفی شما پس از یک زمان مشخص ناپدید می شوند. آنها همچنین از دستگاه شخص دیگر و همچنین از سرور تلگرام ناپدید می شوند.

آموزش پاک کردن چت تلگرام در اندروید و آیفون

نحوه حذف خودکار پیام ها از چت تلگرام

چت‌های مخفی تنها چت‌هایی نیستند که می‌توانید پیام‌های خود را در حالت خود تخریبی تنظیم کنید. می‌توانید پیام‌های خود را طوری تنظیم کنید که پس از مدت زمان مشخصی در هر چت در تلگرام، به‌طور خودکار ناپدید شوند. برای فعال کردن قابلیت حذف خودکار، مراحل زیر را دنبال کنید.

حذف تاریخچه چت در تلگرام

  • تلگرام را باز کنید و یک چت را انتخاب کنید. در Android، More > Clear History > Auto-Delete messages را در این چت انتخاب کنید.

آموزش پاک کردن چت تلگرام در اندروید و آیفون

  • در iOS، هر پیامی را در چت انتخاب کنید و نگه دارید. از منوی ظاهر شده، مسیر Select > Clear chat > ​​Enable Auto-Delete را دنبال کنید.

می‌توانید پیام‌هایتان را انتخاب کنید تا بعد از ۲۴ ساعت، ۷ روز یا ۱ ماه پس از ارسال ناپدید شوند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
حتما بخوانید: آموزش پوشه بندی تلگرام

نحوه حذف کل چت در تلگرام

اگر می خواهید از شر کل مکالمه در تلگرام خلاص شوید، برنامه را باز کنید و آن را انتخاب کنید. سپس نماد bin را در بالای صفحه انتخاب کنید. یک پیام بازشو خواهید دید که از شما می پرسد آیا می خواهید چت را فقط برای خودتان حذف کنید یا برای شما و گیرنده. اگر دومی را انتخاب کنید، چت هم از دستگاه های شما و هم از سرور تلگرام ناپدید می شود.

Push Notifications را فراموش نکنید

اینکه بتوانید پیامی را از دستگاه شخص دیگری پس از اینکه قبلاً ارسال کرده اید حذف کنید، می تواند شما را از توضیح دادن بعداً نجات دهد. این ویژگی مشابه Gmail Unsend است و زمانی که به اشتباه برای شخصی پیامی ارسال می کنید نجات دهنده است. با این حال، فراموش نکنید که در حالی که می توانید از دیدن پیام خود توسط گیرنده جلوگیری کنید، نمی توانید اعلان های فشار را در دستگاه او غیرفعال کنید.

وقتی برای شخصی پیامی می‌فرستید، در اعلان‌های او ظاهر می‌شود. بسته به تنظیمات خود، گیرنده ممکن است محتوای پیام شما را ببیند، حتی اگر قبلاً آن را حذف کرده باشید. حتی اگر پیام شما در تلگرام نمایش داده نمی‌شود، کاربر می‌تواند یک اسکرین شات از اعلان بگیرد و یک کپی از پیام شما را به همین صورت نگه دارد.

برای همیشه از شر پیام های تلگرام خود خلاص شوید

یکی از گزینه های نهایی برای کسانی که می خواهند تمام پیام های خود را از تلگرام پاک کنند، حذف کامل حساب کاربری است. اگر نمی‌خواهید تلگرام نسخه‌ای از پیام‌های شما را ذخیره کند، مطمئن شوید که همه مکالمات خود را برای خود و سایر کاربران نیز حذف کرده‌اید.

آیا به این فکر کرده اید که تمام پیام های خود را از تلگرام پاک کنید؟ از چه گزینه ای برای حذف پیام ها از برنامه استفاده می کنید؟ تجربه خود را از چت تلگرام در قسمت نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند