آموزش تلگرام

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در اندروید و آیفون

بنر کانال تلگرام راهنمالند

داشتن چندین اکانت تلگرام می تواند از راههای مختلف به شما کمک کند. به عنوان مثال، با استفاده از یک حساب برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده و دیگری برای مکالمات مربوط به کار، به شما کمک می کند تا مخاطبین شخصی و حرفه ای خود را از هم تفکیک کنید.

اگر نگران امنیت حساب تلگرام خود هستید، با استفاده از یک حساب برای مکالمات حساس و دیگری برای مکالمات کمتر مهم یا عمومی، می توانید یک لایه حفاظتی اضافی ایجاد کنید.

خوشبختانه، برای ورود به یکی از حساب‌های تلگرام در دستگاه خود، نیازی به خروج از حساب دیگر ندارید. در عوض، می‌توانید از چندین (حداکثر 3) حساب تلگرام به طور همزمان در یک دستگاه و یک برنامه تلگرام استفاده کنید. اگر طریقه اضافه کردن چند اکانت تلگرام را نمی دانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف دوطرفه پیام در تلگرام

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

مراحل اضافه کردن چند اکانت تلگرام در اندروید

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد برنامه تلگرام خود شوید. (اگر اولین بار است که تلگرام را راه اندازی می کنید، اولین حساب کاربری خود را با یکی از شماره های خود ایجاد کنید و سپس ادامه دهید. اگر قبلاً در تلگرام خود حساب دارید، ادامه دهید)
 • سه خط افقی در گوشه بالای صفحه اصلی تلگرام خود را انتخاب کنید. (برای انجام این کار می توانید به سادگی صفحه را به سمت راست بکشید).

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

 • در این قسمت باید گزینه Add Account را انتخاب کنید. اگر مطابق شکل زیر این گزینه را مشاهده نکردید به مرحله بعدی این آموزش مراجعه کنید.

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

 • برای مشاهده افزودن حساب، باید نماد فلش مانندی را که در پایین است انتخاب کنید. این آیکون همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است در پایین قسمت آبی رنگ سمت راست نام و شماره موبایل شما قرار دارد. حالا گزینه مورد نظر یعنی Add Account برای شما ظاهر می شود. آن را انتخاب کنید تا یک پنجره جدید باز شود.

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

 • در کادر بالای این صفحه اسامی تمامی کشورها با کدشان نمایش داده می شود. لیست نام کشورها را باز کنید. در این قسمت باید کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس به طور خودکار به صفحه قبل بازگردانده می شوید. در کادر دوم این صفحه جایی برای وارد کردن شماره موبایل وجود دارد. بعد از وارد کردن شماره موبایل نوبت به انتخاب فلش سفید رنگ وسط دایره آبی می رسد.

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

 • پس از اتمام مرحله 6، پیامکی از تلگرام برای تایید شماره جدید خود دریافت خواهید کرد.
 • پس از تایید شماره، نام خود را در کادر ارائه شده وارد کنید. سپس فلش را انتخاب کنید.
 • آخرین مرحله استفاده همزمان از چند اکانت تلگرام را با موفقیت انجام دادید. اکنون می توانید عناوین هر دو اکانت خود را مشاهده کرده و از طریق اکانت تلگرام جدید خود با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید.
بیشتر بخوانید: تیک آبی تلگرام چیست؟

هنگامی که چندین حساب تلگرام را در یکی از دستگاه های خود اضافه کردید، به طور خودکار به برنامه تلگرام در دستگاه های دیگر شما اضافه می شوند. بنابراین، برای اضافه کردن چند اکانت تلگرام نیازی به انجام مراحل روی هر یک از دستگاه های خود به طور جداگانه نخواهید داشت.

اضافه کردن چند اکانت تلگرام در آیفون

تا همین اواخر، کاربران آیفون قادر به اضافه کردن چند اکانت تلگرام به صورت همزمان نبودند. اما با آپدیت های اخیر تلگرام، این قابلیت در اختیار آن ها نیز قرار گرفته است. در آیفون، این فرآیند ساده است.

 • ابتدا به بخش تلگرام خود بروید.

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

 • سپس روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید تا به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

آموزش اضافه کردن چند اکانت تلگرام در 5 دقیقه!

 • مراحل بعدی دقیقا همان مراحل گوشی های اندرویدی است. آن ها را به ترتیب مشخص شده دنبال کنید.

اکنون، اکانت جدید با موفقیت به گوشی شما اضافه شده است و به شما این امکان را می دهد که از هر دو استفاده کنید.

نحوه اضافه کردن اکانت سوم تلگرام

قانون کلی تلگرام در مورد ساخت اکانت جدید این است که برای استفاده از هر اکانت جدید باید یک شماره موبایل جدید معرفی کنید. بنابراین، به عنوان مثال، اگر از یک حساب برای تجارت و یک حساب دیگر برای امور شخصی خود استفاده می کنید و گوشی هوشمند شما دارای دو سیم کارت است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل بالا را دنبال کنید.

اما اگر به اکانت سومی نیاز دارید و تلفن همراه شما دارای دو سیم کارت است، می توانید یکی از سیم کارت ها را از گوشی خود جدا کنید تا سیم کارت جدید را در گوشی قرار دهید. همچنین می توانید سیم کارت سوم را در گوشی دیگری روشن کنید.

اکنون مراحل افزودن اکانت جدید به اپلیکیشن تلگرام و معرفی سیم کارت را طبق توضیحات بالا دنبال کنید.

نکته مهم این است که برای استفاده از اکانت تلگرام سیم کارت آن شماره فقط در زمان معرفی شماره موبایل باید فعال باشد. این بدان معناست که پس از راه اندازی حساب خود، دیگر نیازی به فعال بودن آن سیم کارت و استفاده از حساب خود ندارید. بنابراین می توانید هر شماره ای را که برای مقاصد دیگر نیاز دارید در تلفن همراه خود قرار دهید.

نحوه جابجایی بین اکانت تلگرام

برخی از کاربران فکر می کنند اکنون که چندین اکانت تلگرام دارند باید از هر کدام خارج شوند تا بتوانند از اکانت های دیگر استفاده کنند. اما این طور نیست. با استفاده از همان برنامه تلگرام روی گوشی یا دسکتاپ خود به راحتی می توانید بین حساب های خود جا به جا شوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که

 • ابتدا نماد سه خط افقی را انتخاب کنید.
 • اکنون می توانید حساب های خود را مشاهده کرده و با انتخاب هر یک از آن ها بین آن یکی جا به جا شوید.

بنابراین اگر به عنوان مثال، یک حساب کاربری برای کسب و کار و یک حساب دیگر برای ارتباط با دوستان خود دارید، محدود به استفاده از یکی در یک زمان نخواهید بود.

بیشتر بخوانید: بررسی مزایا و معایب خرید ممبر تلگرام

نوتیفیکیشن های چند اکانت تلگرام

اگر چندین اکانت به تلگرام خود اضافه کنید، اعلان های همه آنها را در اپلیکیشن تلگرام خود دریافت خواهید کرد. هنگامی که از تلگرام اعلان دریافت می کنید، همچنین به شما اطلاع داده می شود که هر نوتیفیکیشن مربوط به کدام یک از حساب های شما است.

سوالات متداول در خصوص اضافه کردن چند اکانت تلگرام

چند حساب می توانم همزمان داشته باشم؟

امکان استفاده همزمان از 3 اکانت تلگرام وجود دارد.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آیا می توانم همزمان از چندین حساب در سیستم عامل های مختلف استفاده کنم؟

بله. قابلیت استفاده همزمان از چند اکانت تلگرام ابتدا برای نسخه اندروید تلگرام ارائه شد اما اکنون این قابلیت در آیفون نیز قابل استفاده است.

سخن پایانی

اضافه کردن چند اکانت تلگرام به شما کمک می کند تا با جدا کردن مکالمات شخصی از مکالمات حرفه ای، حریم خصوصی، امنیت و سازماندهی را افزایش دهید. شما می توانید تا 3 اکانت تلگرام را در یک دستگاه به اپلیکیشن تلگرام اضافه کنید و همزمان از آنها استفاده کنید، بدون اینکه از یک حساب کاربری برای ورود به حساب دیگر خارج شوید. در این پست با نحوه اضافه کردن چند اکانت تلگرام و جابجایی بین آنها آشنا شدید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند