آموزش تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره تلفن تلگرام در اندروید، آیفون، و ویندوز

بنر کانال تلگرام راهنمالند

اگر به ارتباطات ایمن علاقه دارید، احتمالاً نام تلگرام، یک سرویس پیام رسانی و VOIP مبتنی بر ابر را شنیده اید. تلگرام به کاربران این امکان را می دهد که به صورت ناشناس پیام، عکس، پخش ویدئو، فایل های صوتی و فایل های دیگر ارسال کنند.

حتما بخوانید: مخفی کردن چت تلگرام

با این حال، علیرغم همه تبلیغات، تلگرام یک برنامه ارتباطی امن نیست. پیام‌ها فقط در سمت مشتری رمزگذاری می‌شوند و کارشناسان رمزنگاری معماری امنیتی برنامه را مورد انتقاد قرار داده‌اند. به عنوان مثال، همه مخاطبین و پیام‌ها همراه با کلیدهای رمزگشایی ذخیره می‌شوند و برنامه هیچ رمزگذاری سرتاسری برای پیام‌ها ندارد. همچنین نشان داده شده است که پروتکل رمزگذاری سفارشی تلگرام دارای مشکلات امنیتی و قابلیت اطمینان قابل توجهی است.

به همین دلایل، بسیاری از کاربران همچنان از طریق تلگرام پیام ارسال می‌کنند اما می‌خواهند هنگام استفاده از این سرویس، خود را ناشناس نشان دهند.

به طور دقیق تر، بسیاری از افراد دوست دارند از تلگرام استفاده کنند اما شماره تلفن خود را از برنامه مخفی می کنند. این مقاله شما را با نحوه انجام این کار آشنا می کند.

حتما بخوانید:آموزش متوقف کردن ربات تلگرام

آیا می توانم شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنم؟

هنگام ثبت نام در تلگرام، باید به برنامه اجازه برقراری و دریافت تماس با تلفن خود را بدهید و شماره تلفن خود را به برنامه بدهید. متأسفانه، اگر می خواهید در تلفن اصلی خود در تلگرام ثبت نام کنید، باید این اطلاعات را ارائه دهید.

اما تلگرام از شماره برای ارتباط با شما استفاده نمی کند و شماره را با سایر کاربران به اشتراک نمی گذارد. نام کاربری موجود در حساب شما رمز شناسایی شما برای سرویس می شود.

 مخفی کردن شماره تلفن تلگرام
مخفی کردن شماره تلفن تلگرام

سایر کاربران تلگرام تنها در صورتی می توانند شماره تلفن شما را ببینند که شماره تلفن آنها را در تلفن خود ذخیره کرده باشید و مخاطبین خود را با تلگرام همگام سازی کنید. این شامل دوستان، هر کسی که در مخاطبین تلفن شما است، و هر کسی که با میل شماره تلفن خود را با آنها به اشتراک گذاشته اید، می شود.

این یک سیستم ساده است که ظاهری از حریم خصوصی را حفظ می کند. تا زمانی که شماره آن شخص را به مخاطبین تلفن خود اضافه نکنید، تنها چیزی که او می بیند نام کاربری تلگرام شما است. با این حال، راهی برای مخفی کردن شماره تلفن خود در تلگرام وجود دارد. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کند:

حتما بخوانید:آموزش آپدیت تلگرام

آموزش مخفی کردن شماره تلفن تلگرام در اندروید، آیفون، و ویندوز

  • ابتدا وارد تلگرام شده و از نوار کناری روی گزینه Settings کلیک کنید.
 مخفی کردن شماره تلفن تلگرام
مخفی کردن شماره تلفن تلگرام
  • سپس روی گزینه Privacy and Security کلیک کنید
 مخفی کردن شماره تلفن تلگرام
مخفی کردن شماره تلفن تلگرام
  • روی گزینه Phone Number کلیک کنید.

آموزش مخفی کردن شماره تلفن تلگرام در اندروید، آیفون، و ویندوز

  • در این بخش می‌توانید انتخاب کنید که شماره تلفن شما برای مخاطبین قابل دیدن باشد یا برای هیچکس؛ گزینه My Contacts یعنی مخاطین من و گزینه Nobody یعنی هیچ کس

این کار باعث می شود که هیچ کس نتواند شماره تلفن شما را از طریق برنامه ببیند. البته به خاطر داشته باشید که شماره تلفن شما همچنان به حساب شما پیوست خواهد بود.

نکات بیشتر در مورد حفظ حریم خصوصی تلگرام

تلگرام سعی می کند حریم خصوصی شما را در برنامه حفظ کند. پیام‌ها در دستگاه شما ذخیره می‌شوند، نه در سرورهای تلگرام، و آنها را از چشمان کنجکاو در امان نگه می‌دارد.

 مخفی کردن شماره تلفن تلگرام
مخفی کردن شماره تلفن تلگرام

هنگامی که یک پیام حذف می شود، برای هر دو طرف حذف می شود، بنابراین می توانید آنچه را که طرف مقابل در چت می بیند کنترل کنید. با این حال، چند ترفند دیگر وجود دارد که می توانید در ترمینال انجام دهید تا مکالمات خود را حتی خصوصی تر کنید.

در اینجا فقط چند راه برای افزایش امنیت تلگرام وجود دارد.

سکرت چت تلگرام

تلگرام دارای ویژگی چت مخفی است که از رمزگذاری سرتاسر استفاده می کند و در زمان از پیش تعیین شده خود تخریب می شود. شما باید یک تایمر برای این چت ها تنظیم کنید، اما جدا از آن، این فرآیند به صورت خودکار است. برای چت هایی که هرگز نمی خواهید پیدا شوند، این یک ویژگی بسیار جالب است.

قفل تلگرام

اگر دیگران به گوشی شما دسترسی دارند و می خواهید حریم خصوصی خود را حفظ کنید، می توانید برای تلگرام یک رمز عبور تعیین کنید. این کار برنامه را قفل می‌کند و دیگر نمی‌تواند از برنامه استفاده یا مشاهده کند، مگر اینکه رمز عبور شما را بداند.

فعالسازی لست سین تلگرام

همانطور که احتمالا می دانید، تلگرام آخرین باری که از این برنامه استفاده کرده اید را به دیگران نشان می دهد. اگر می‌خواهید از کسی دوری کنید یا می‌خواهید بدون اینکه دیده شوید چت کنید، این مراحل را دنبال کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

منبع: alphr.com

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند