آموزش واتساپ

آموزش فوروارد بدون کلمه Forwarded در واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

برنامه پیام رسان واتساپ ویژگی های بسیار مفید و قابل ارائه ای برای کاربران خود دارد. در این برنامه می توانید مبادله پیام ها و تماس های صوتی و تصویری را داشته باشید. به اشتراک گذاشتن عکس ها، ویدیوها و انواع دیگر فایل ها از دیگر قابلیت این برنامه است.

فوروارد کردن یکی دیگر از ویژگی های مهم و کاربردی واتساپ است. همانند دیگر پلتفرم های شبکه اجتماعی، از طریق واتساپ شما می توانید تصاویر یا پیغام های متنی خود را برای دوستان و اعضای خانواده خود فوروارد کنید. همچنین می توانید این پیام های متنی و تصویری را در چت های فردی و گروهی نیز ارسال کنید.

اما بهتر است هنگام ارسال مجدد پیام های تصویری برای شخص دیگر، متن زیر عکس ها حذف شود و فقط خود تصویر اصلی را فوروارد کرد. یعنی برچسب باز ارسال شده یا Forwarded به عکس ارسالی شما اضافه نشود.

در این مقاله قصد داریم که فوروارد بدون کلمه Forwarded در واتساپ را برای شما توضیح دهیم.

فوروارد بدون کلمه Forwarded در واتساپ

معمولا هر زمان که پیامی را به هر مخاطب یا گروهی در واتساپ فوروارد می کنید، گیرندگان متوجه می شوند که پیام توسط شخص دیگری برای شما ارسال شده است یا شما آن را از یک گروه دیگر در واتساپ ارسال می کنید. شما می توانید کاری کنید که مشخص نشود مطالب شخصی دیگری را باز ارسال می کنید.

روشهای فوروارد کردن بدون کلمه Forwarded در واتساپ

در این قسمت روشهای فوروارد بدون کلمه Forwarded در واتساپ را برای شما شرح می دهیم:

  • از گزینه اشتراک گذاری استفاده کنید.

حقیقت این است که خلاص شدن از شر برچسب فوروارد بسیار آسان است. اگر چیزی که می خواهیم به اشتراک بگذاریم محتوای چند رسانه ای است، به جای کلیک بر روی فلش ارسال، از گزینه اشتراک گذاری استفاده می کنیم. برای این کار مراحل زیر را با ما دنبال کنید:

– چتی را که می خواهید عکس در آن را همراه با متن آن فوروارد کنید را در گوشی خود باز کنید.

– روی عکس کلیک کنید و منوی سه نقطه موجود در گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید.

– در منو روی گزینه Share کلیک کنید. سپس از بین گزینه های اشتراک گذاری، برنامه واتساپ را انتخاب کنید.

– با اینکار صفحه Send to screen WhatsApp باز می شود. اکنون مخاطبی را که می‌خواهید عکس برای او ارسال شود انتخاب کنید و روی ایکون سبز رنگ در پایین صفحه کلیک کنید.

– در صفحه بعدی می بینید که متن به طور خودکار کپی شده است. با افزودن متن می توانید عنوان و عکس را ویرایش کنید. وقتی عکس و عنوان آن از نظر شما اوکی بود، روی آیکون سبز رنگ ارسال، کلیک کنید. همچنین برای اینکار، می‌توانید روی عکس مدتی فشار دهید و دکمه اشتراک‌گذاری را در نوار بالایی فشار دهید تا صفحه اشتراک‌گذاری مستقیماً باز شود.

– اکنون شما با موفقیت یک عکس را به همراه متن آن فوروارد کرده اید.

  • از گزینه کپی کردن استفاده کنید.

در صورتی که بخواهیم پیام متنی را ارسال کنیم، اگر دیدیم گزینه اشتراک گذاری همانطور که در فایل های چند رسانه ای ظاهر می شود، دیده نمی شود، برای این کار، ترفند دیگری داریم که اگر بخواهیم متن یا لینکی را بدون اینکه برچسب Forwarded در زیر آن بیاید، فوروارد کنیم.

این روش هم به سادگی یکی از موارد قبلی، گزینه کپی، است. با گزینه کپی می توانیم متن یا لینک را بدون مشکل فوروارد کنیم. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال می کنیم:

بنر کانال تلگرام راهنمالند
  • روی متن مورد نظر کلیک کرده و نگه می داریم
  • در صفحه ای که باز می شود گزینه “copy” را انتخاب می کنیم.
  • سپس آن را در مکالمه جدید صفحه شخصی که می خواهیم پیام را برای او فوروارد کنیم، ” paste” می کنیم.
بیشتر بخوانید: آموزش ویرایش پیام در واتساپ

فوروارد کردن یک پیام به چند نفر یا چند گروه

به منظور ارسال یک پیام به چند نفر یا چند گروه مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید. پیام مورد نظر را که می خواهید برای چندین نفر ارسال کنید، انتخاب کنید. سپس روی دکمه “Forward” موجود در نوار بالا کلیک کنید.
  • سپس مخاطبینی که می خواهید پیام را به آنها ارسال کنید، یک به یک انتخاب کنید. برای لغو انتخاب هر مخاطب، می توانید دوباره روی آن کلیک کنید.
  • پس از انتخاب مخاطبین، روی دکمه “send” کلیک کنید. در این صورت پیام برای تمام مخاطبین انتخاب شده ارسال می شود. با این روش دیگر نیازی به ایجاد گروه برای اشتراک‌گذاری پیام‌ها نیست.

فوروارد بدون کلمه Forwarded در واتساپ

فوروارد کردن پیام های چندتایی

برای فوروارد کردن پیام های چندتایی، مراحل زیر را با ما دنبال کنید:

– ابتدا وارد برنامه واتساپ شده و روی یکی از پیام هایی که می خواهید فوروارد کنید کلیک کنید و آن را نگه دارید. پس از انتخاب پیام اول، روی پیام های دیگر یک به یک کلیک کنید و آن ها را نیز انتخاب کنید.

– پس از انتخاب کردن همه پیام‌ها، آیکون “Forward” را از نوار بالا انتخاب کنید. سپس مخاطبی را که می‌خواهید پیام‌ها برای او ارسال شود را انتخاب کرده  و روی دکمه “Send” کلیک کنید.

فوروارد کردن تاریخچه چت واتساپ به همراه نام فرستنده و زمان دقیق آن

برای این کار مراحل زیر را با ما دنبال کنید:

– ابتدا چتی که می خواهید پیام های آن را برای دیگران ارسال کنید را باز کنید. روی هر پیام دریافتی کلیک کنید و آن را نگه دارید. سپس، سایر پیام ها را نیز به همین شکل یک به یک انتخاب کنید.

– بعد از انتخاب همه پیام ها، روی گزینه copy”  ” در نوار بالا کلیک کنید.

– در این مرحله چتی را که می‌خواهید پیام‌ها را با نام و زمان آن ارسال کنید را باز کنید. قسمت کادر تایپ پیام، نگه دارید و از پنجره ای که باز می شود گزینه” Paste “را انتخاب کنید.

– پیام های کپی شده شما به همراه نام و زمان در کادر پیام paste می شود. اکنون دکمه ارسال را بزنید.

سخن پایانی

واتساپ با بیش از 2 میلیارد کاربر در سراسر جهان، یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی امروزی است. این برنامه به دلیل سادگی و ویژگی‌های گسترده‌اش، ارسال پیام‌ها از جمله توانمندیهای تحسین شده اش محسوب می شود. در این مقاله در خصوص روشهای فوروارد کردن بدون کلمه Forwarded در واتساپ با شما صحبت کردیم. امیدواریم با بکارگیری این نکات استفاده از این اپلیکیشن برای شما دلچسب تر از قبل باشد.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند