معرفی کسب و کار

تاثیر کاغذ بر روی کیفیت چاپ

عوامل بسیار زیادی در کیفیت چاپ تاثیر دارد که کاغذ یکی از انها می باشد.

در این مطلب سعی داریم مهم ترین عوامل در کیفیت چاپ را توضیح دهیم.

موارد استفاده کاغذ چیست؟
انبارهای مختلف کاغذ

همان طور که  می دانیم کیفیت چاپ علاوه بر ماشین چاپ و کاغذ از تونر دستگاه کپی تاثیر بالایی میگیرد و کیفیت تونر بر روی چاپ تاثیر بسیار زیادی دارد.

مجموعه ساها پرینت بزرگترین مرکز فروش تونر دستگاه کپی می باشد. تونر کونیکا 452 و تونر کونیکا 552 پرفروش ترین تونر ها در بین دستگاه هی کپی می باشند.

کارکرد کاغذ فقط نوع کاغذی است که برای یک کار چاپی خاص به آن نیاز دارید. اکثر مردم به کارکرد کاغذ از نظر رنگ یا دانه فکر می کنند. اما موجودی کاغذ در واقع ابتدا با وزن تعیین می شود که بر ضخامت و سفتی آن تأثیر می گذارد.

هنگامی که کاغذ اندازه گیری می شود، بر اساس یک ورق با اندازه استاندارد است و وزن کاغذ استاندارد بر اساس مقدار 500 برگ است. تعیین موجودی کاغذ معمولاً ساده است – فقط سهام های مختلف را با وزن صفحات مقایسه کنید. با این حال، وزن برخی از کاغذها با 1000 برگ تعیین می شود، بنابراین ممکن است لازم باشد هرازگاهی مقداری محاسبات انجام دهید.

اگر زمانی برای سفارش نیاز به کمک سریع داشتید، می‌توانید نمودار تبدیل وزن کاغذ ما را برای راهنمایی سریع در مورد انبارهای کاغذ معمولی دانلود کنید.

وزن کاغذ چاپگر مورد استفاده
طبقه بندی های متعددی از انبار کاغذ وجود دارد که هر کدام وزن خاص خود را دارند. موارد زیر برخی از رایج‌ترین انواعی است که باید از آنها آگاه باشید:

1. کاغذ برای استفاده روز مره  یا همان کاغذ معمولی

تاثیر کاغذ بر روی کیفیت چاپ
این کاغذ استانداردی است که در دستگاه های کپی و چاپگر در دفاتر در سراسر جهان استفاده می شود. همچنین به عنوان کاغذ تحریر شناخته می شود، وزن استاندارد برای کاغذمعمولی شامل 16، 20، 24، 28، 32 و 36 گرم است.

2. کاغذ متن
کاغذ متنی که اغلب در عملیات چاپ تجاری استفاده می شود، معمولاً در کارهای چاپ لوازم التحریر و سربرگ استفاده می شود. کاغذ متنی معمولاً در وزن های 50، 60، 70، 80 و 100گرمی ارائه می شود.

3. جلد کاغذ / کارت
کاغذ جلد – یا مورد استتفاده کارت – یک کاغذ سنگین و سفت است که در رنگ‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است. وزن ها از 50 گرم تا 120 گرم متغیر است.

4. کاغذ بریستول
این نوع کاغذ که در شهر بریستول انگلستان سرچشمه می گیرد، به روزهایی برمی گردد که کاغذ از پارچه های پارچه ای ساخته می شد. این کاغذ بسیار ضخیم و سنگین اغلب در ایجاد جلد کتاب یا دعوت نامه عروسی استفاده می شود. در 67 یا 120 گرم موجود است.

5. کاغذ فهرست
همانطور که از نام آن پیداست، این کاغذ برای کارت های فهرست یا کارت پستال استفاده می شود. کاغذ شاخص نسبتاً سفت و ارزان در قیمت‌های 90، 110 و 140 گرم موجود است.

6. برچسب کاغذ
این کاغذ بادوام برای مقاصد روزمره مانند تابلوهای خرده فروشی استفاده می شود و در وزن های بین 100 تا 200 گرم موجود است.

نکته بسیار مهم : با افزایش وزن در هر نوع کاغذ، ضخامت یا استحکام کاغذ نیز افزایش می یابد. وقتی وزن کاغذ را بین انواع کاغذ مقایسه می کنید ممکن است گیج کننده باشد. به عنوان مثال، کاغذ باند 20گرمی دارای وزنی معادل 28 گرم کاغذ جلد است. با این حال، کاغذ جلد معمولاً با این وزن فروخته نمی شود!

تاثیر وزن کاغذ بر چاپ
وزن کاغذ به خودی خود تا زمانی که از تجهیزات متناسب با کار استفاده می کنید نباید بر کیفیت چاپ تأثیر بگذارد. کاغذ ضخیم‌تر و صاف‌تر می‌تواند با کیفیت‌تر به نظر برسد، اما همه دستگاه‌های چاپ نمی‌توانند از پس آن برآیند.

نحوه انتخاب وزن مناسب کاغذ
در حالی که چاپگرهای چندکاره مدرن برای کار با وزن های مختلف کاغذ طراحی شده اند، چاپگرهای کمی وجود دارند که بتوانند با استفاده از تمام وزن های کاغذ در سطح بالایی کار کنند. نوع چاپگر و نوع کار چاپ نقش اصلی را در محصول نهایی که در سینی چاپگر دریافت می کنید، ایفا می کند.

کاغذ باند استانداردتاثیر کاغذ بر روی کیفیت چاپ
کاغذ میان رده
کاغذ سنگین وزن
این کاغذ – با وزن 20 گرم – رایج ترین کاغذی است که در ادارات یافت می شود. وزن سبک‌تری دارد، به این معنی که در برابر جم مقاوم، اقتصادی و انعطاف‌پذیر است. کاربردهای رایج شامل کارهای چاپ با حجم بالا، فکس و کارهای چاپ روزمره است.

 

موارد استفاده استاندارد برای مقاصد خاص
کارکرد  های استانداردی وجود دارد که در موقعیت های چاپ روزمره یا برای پروژه های رایج استفاده می شود. هنگام خرید کاغذ برای شرکت خود، این ممکن است یک برگه تقلب مفید برای شما باشد تا به آن مراجعه کنید.

موارد مهم در استفاده کاغذ

رنگ، پایان و اندازه
انواع روکش های کاغذی

وزن کاغذ تنها عاملی نیست که می تواند بر چاپ تاثیر بگذارد. در اینجا مروری بر رنگ‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های کاغذ رایج است.

کاغذ رنگی
اکثر تولیدکنندگان کاغذ مجموعه استانداردی از پاستیل (آبی، زرد، سبز، صورتی، طلایی، بنفش، سالمون، کرم، فیروزه‌ای و خاکستری)، رنگ‌های روشن (آبی، سبز، زرد، قرمز، صورتی، نارنجی، طلایی و بنفش) را حمل می‌کنند. ) و خنثی ها (برنزه، کرم، بوفه و عاج). با این حال، به خاطر داشته باشید که چاپ روی کاغذ رنگی می تواند نحوه ظاهر رنگ ها و سایه های مختلف تونر را تغییر دهد.

کاغذ تمام می شود
کاغذ در انواع مختلف پرداخت یا بافت وجود دارد. در اینجا برخی از روکش های استاندارد کاغذ آورده شده است:

برجسته که ظاهری برجسته دارد
Vellum که زبری ظریفی دارد
صاف، که دارای سطح استثنایی یکنواخت است
Cockle که ظاهر کاغذ دست ساز را شبیه سازی می کند
اندازه کاغذ
در نهایت، انواع کاغذ را می توان در اندازه های مختلف یافت. اندازه های رایج شامل حروف، قانونی و تبلوید است. گاهی اوقات انتخاب ابعاد کاغذ مناسب می تواند به معنای تفاوت بین چاپ با کیفیت بالا و چیزی باشد که برای سطل بازیافت در نظر گرفته شده است!

سازگاری با چاپگر

مربا کاغذ

متأسفانه، در مورد انتخاب کاغذ و سازگاری با چاپگر، یک اندازه نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند