آموزش توییتر

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

بنر کانال تلگرام راهنمالند

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان می‌باشد که یکی از منابع درآمد اصلی آن تبلیغات است. توییتر از طریق نمایش تبلیغات در صفحه اصلی، نتایج جستجو و سایر بخش‌های شبکه اجتماعی درآمد کسب می‌کند.

اما با این حال تبلیغات گاهی اوقات می‌تواند برای کاربران مزاحمت ایجاد کند و حواس آنها را از موضوع اصلی پرت کند. به همین خاطر توییتر اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد امکان حذف تبلیغات در توییتر را برای کاربران خود فراهم کند. اما آیا این ادعا واقعا حقیقت دارد؟ برای فهمیدن ادعای مطرح شده، با راهنمالند همراه باشید تا پاسخ و پشت پرده آن را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: ساسپند شدن در توییتر

آیا حذف تبلیغات در توییتر حقیقت دارد؟

ایلان ماسک مدیر عامل توییتر، اعلام کرد که به زودی تغییراتی بزرگ در تبلیغات این شبکه اجتماعی اعمال خواهد کرد که یکی از این تغییرات، حذف کامل تبلیغات از توییتر است. برای این کار ماسک قصد دارد نسخه جدیدی از سرویس اشتراکی توییتر را منتشر کند که در آن تمامی تبلیغات حذف شده باشند و کاربرانی که این نسخه را خریداری کنند، دیگر هیچ تبلیغی در توییتر نخواهند دید.

این تصمیم که در صورت عملی شدن، تحولی بزرگ در صنعت تبلیغات خواهد بود با واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربران و کارشناسان مواجه شده است. برخی از طرفداران این تصمیم معتقدند که حذف تبلیغات در توییتر، تجربه کاربری را بهبود خواهد بخشید. همچنین آنها می‌گویند که تبلیغات، مانع از تمرکز کاربران بر محتوای مورد علاقه‌شان می‌شود و می‌تواند باعث ایجاد احساسات منفی مانند ناامیدی و خشم در آنها شود.

از سوی دیگر مخالفان این تصمیم معتقدند که حذف تبلیغات، منبع درآمد اصلی توییتر را از بین خواهد برد و باعث کاهش کیفیت محتوای این پلتفرم خواهد شد. علاوه‌بر این آنها می‌گویند که توییتر برای ادامه فعالیت خود به تبلیغات نیاز دارد و حذف آن این شرکت را با مشکلات مالی مواجه خواهد کرد.

باتوجه به این اختلاف نظرها هنوز مشخص نیست که تصمیم توییتر در نهایت چه سرنوشتی خواهد داشت. با این حال این تصمیم، تأثیرات قابل توجهی بر صنعت تبلیغات و کاربران توییتر می‌گذارد.

حذف کردن تبلیغات در twitter

همان‌طور که گفته شد توییتر برای توسعه و نگهداری خود، هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شود که یکی از راه‌های کسب درآمد آن نمایش تبلیغات است. البته برخی از کاربران از نمایش تبلیغات در توییتر ناراضی هستند و ترجیح می‌دهند که تبلیغات را نبینند. خوشبختانه راه‌هایی برای جلوگیری از نمایش تبلیغات در توییتر وجود دارد که در ادامه به 6 تا از این راه‌ها اشاره می‌کنیم.

1. نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر با افزونه مرورگر

می‌توانید با استفاده از افزونه مرورگر تبلیغات توییتر خود را مسدود کنید. اما توجه داشته باشید که این روش فقط زمانی کار می‌کند که از Twitter در مرورگر استفاده می‌کنید. و اگر از برنامه Twitter در دستگاه تلفن همراه یا رایانه خود استفاده می‌کنید، باید از روش دیگری برای مسدود کردن تبلیغات استفاده کنید.

 • ابتدا یک مسدودکننده تبلیغات قابل اعتماد انتخاب کنید. ما Total Adblock را توصیه می‌کنیم.
 • برای افزودن Total Adblock به مرورگر فعلی خود، به وب سایت Total Adblock بروید.

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • در آنجا، دکمه‌ای را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد Total Adblock را به مرورگر خود اضافه کنید. روی این دکمه کلیک کنید.

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • به صفحه وب افزونه مرورگر منتقل خواهید. پس از ورود به صفحه وب افزونه مرورگر، روی دکمه “افزودن به کروم” (یا دکمه مشابه برای مرورگر شما) کلیک کنید.

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • برای فعال کردن مسدودکننده تبلیغات، به تنظیمات مرورگر خود بروید و به بخش افزونه‌ها بروید. سپس مسدودکننده تبلیغات را پیدا کنید و آن را روشن کنید.

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • پس از فعال شدن، مسدودکننده تبلیغات در گوشه سمت راست بالای مرورگر شما ظاهر می شود. برای دسترسی به آن در کروم روی نماد برنامه‌های افزودنی کلیک کنید.

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • بر روی Total Adblock کلیک و وارد شوید.

درنهایت اکنون باید شروع به مسدود کردن تبلیغات در توییتر کند.

2.  نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در iOS

اگر از دستگاه iOS استفاده می‌کنید، می‌توانید از چندین روش برای مسدود کردن تبلیغات Twitter (X) استفاده کنید که شامل موارد زیر است:

 • در مرحله اول یک مسدودکننده تبلیغات قابل اعتماد انتخاب کنید و اشتراک آن را خریداری کنید. ما Total Adblock را به‌عنوان یک گزینه عالی به شما توصیه می‌کنیم.

 

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • حال به تنظیمات گوشی خود بروید.
 • سپس به Safari بروید و گزینه Content Blockers یا Extensions را باز کنید. (بسته به مدل گوشی)

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

 • در نهایت تمامی مسدود کننده‌های Adblock را فعال کنید.

حذف تبلیغات در توییتر فقط چند کلیک با شما فاصله دارد!

3. نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در اندروید

اندروید نسبت به iOS کمی پیچیده‌تر است، اما یادگیری آن دشوار نیست. فقط باید چند مرحله را با دقت دنبال کنید.

برای مسدود کردن تبلیغات در دستگاه اندرویدی خود، می‌توانید از مسدودکننده تبلیغات Total Adblock استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که این برنامه در Google Play موجود نیست، بنابراین باید آن را از وب سایت Total Adblock و یا بازار دانلود کنید.

نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در اندروید

 • پس از نصب، برنامه Total Adblock را باز کرده و وارد آن شوید.
 • برای روشن کردن مسدود کردن تبلیغات، روی دکمه پاور ضربه بزنید.
 • سپس بر روی OK در اعلان درخواست اتصال کلیک نمایید.

نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در اندروید

 • برای فعال کردن مسدود کردن کامل تبلیغات، روی دکمه Enable Now «فعال کردن اکنون» کلیک کنید.

نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در اندروید

 • برای ذخیره گواهی در دستگاه Android خود، ابتدا روی «Generate & Save» کلیک کنید. سپس، روی «Save» کلیک کنید تا گواهی ذخیره شود.

نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در اندروید

 • پس از آن یک اعلان برای نصب آن دریافت خواهید کرد. برای نصب گواهی، روی «رفتن به تنظیمات» کلیک کنید.
 • به تنظیمات امنیتی بیشتر «More security settings» بروید.
 • بر روی گزینه Encryption and Credentials کلیک کنید.
 • سپس به Install a Certificate بروید و روی گواهی CA ضربه بزنید.
 • حال امکان دارد یک هشدار امنیتی دریافت کنید. با این وجود بر روی گزینه Install anyway Warning ضربه بزنید.

نحوه مسدود کردن تبلیغات توییتر در اندروید

پس از انتخاب گواهی بارگیری شده خود، مسدود کردن تبلیغات فعال می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش منشن توییتر

4. تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

برای جلوگیری از نمایش تبلیغات شخصی‌شده در توییتر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به حساب توییتر خود وارد شوید و تنظیمات و پشتیبانی را باز کنید.
 • به تنظیمات و حریم خصوصی بروید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

 • گزینه Privacy and Safety را انتخاب کنید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

 • سپس گزینه اولویت های آگهی را انتخاب کنید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

 • در نهایت تیک آن را خاموش نمایید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

5. بی صدا کردن تبلیغات در توییتر

یکی از جمله روش‌های موثر، استفاده از ویژگی کلمات خاموش توییتر است. چراکه با استفاده از این ویژگی می‌توانید کلمات یا عبارت‌هایی را که می‌خواهید تبلیغات حاوی آن‌ها را نبینید اضافه کنید. ازاین‌رو برای بی صدا کردن تبلیغات در توییتر مراحل زیر را دنبال کنید:

بنر کانال تلگرام راهنمالند
 • در مرحله اول وارد حساب توییتر (X) شوید و تنظیمات و پشتیبانی را باز و بر روی گزینه تنظیمات و حریم خصوصی ضربه بزنید.
 • حال روی گزینه Privacy and Safety کلیک کنید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

 • سپس به گزینه Mute and block – Muted words بروید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

 • روی واژه های خموش شده ضربه بزنید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

 • حال کلماتی را که می‌خواهید نادیده بگیرید تایپ نمایید.

تبلیغات توییتر را خود را شخصی سازی کنید

در نهایت علامت‌های «بی‌صدا کردن» از صفحه اصلی و «بی‌صدا کردن» از هر کسی را تغییر دهید و روی «Save» ضربه بزنید.

تاثیرات حذف تبلیغات در توییتر

حذف تبلیغات در توییتر می‌تواند تأثیرات مختلفی داشته باشد، هم مثبت و هم منفی که از جمله تأثیرات مثبت حذف تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجربه کاربری بهتری برای کاربران: حذف تبلیغات می‌تواند تجربه کاربری بهتری را برای کاربران توییتر فراهم کند و کاربران دیگر مجبور نیستند تبلیغات را ببینند و می‌توانند به‌راحتی به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.
 • افزایش تعامل کاربران: حذف تبلیغات می‌تواند منجربه افزایش تعامل کاربران با یکدیگر شود. کاربران وقتی تبلیغات را نمی‌بینند، بیشتر به خواندن توییت‌های یکدیگر و مشارکت در گفتگوها علاقه‌مند می‌شوند.
 • کاهش هزینه‌های کاربران: حذف تبلیغات می‌تواند منجربه کاهش هزینه‌های کاربران شود. کاربران دیگر مجبور نیستند برای حذف تبلیغات هزینه پرداخت کنند.

در مقابل از جمله تأثیرات منفی حذف تبلیغات نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش درآمد توییتر: حذف تبلیغات باعث کاهش درآمد در توییتر می‌شود. لذا توییتر از تبلیغات برای تأمین مالی خود استفاده می‌کند و حذف تبلیغات می‌تواند این درآمد را کاهش دهد.
 • افزایش محتوای اسپم و تبلیغاتی: حذف تبلیغات می‌تواند منجربه افزایش محتوای اسپم و تبلیغاتی در توییتر شود. کاربران برای کسب درآمد از توییتر، ممکن است به انتشار محتوای اسپم و تبلیغاتی روی آورند.
 • کاهش تنوع محتوا: همچنین حذف تبلیغات می‌تواند منجربه کاهش تنوع محتوا در توییتر شود و کاربران ممکن است کمتر به انتشار محتوای غیر تجاری و غیر تبلیغاتی علاقه‌مند شوند.

در نهایت تأثیرات حذف تبلیغات در توییتر به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نحوه اجرای این طرح، واکنش کاربران و رقبای توییتر. اما در حال حاضر توییتر هنوز طرح حذف تبلیغات را به‌طور رسمی اعلام نکرده است و این طرح هنوز در حال بررسی است و امکان دارد هرگز اجرایی نشود.

بیشتر بخوانید: آموزش دانلود فیلم از توییتر

آینده توییتر پس از حذف تبلیغات

آینده توییتر پس از حذف تبلیغات هنوز مشخص نیست. با این حال برخی از کارشناسان معتقدند که این پلتفرم می‌تواند با موفقیت از این چالش عبور کند و با داشتن کاربران وفادار زیادی، پتانسیل بالایی برای جذب درآمد از طریق راه‌های جدید دارد. از سوی دیگر، برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که حذف تبلیغات می‌تواند باعث کاهش محبوبیت توییتر شود. آنها می‌گویند که کاربران ممکن است به پلتفرم‌های اجتماعی دیگری که تبلیغات ندارند روی آورند. در کل تنها زمان مشخص خواهد کرد که آینده توییتر پس از حذف تبلیغات چگونه خواهد بود. با این حال این تصمیم تأثیرات قابل توجهی بر صنعت تبلیغات و کاربران توییتر خواهد داشت.

سخن آخر

حذف تبلیغات در توییتر، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز برای این پلتفرم است که این تصمیم تأثیرات مختلفی بر این پلتفرم و کاربران آن خواهد داشت. همچنین حذف تبلیغات در توییتر می‌تواند فرصتی برای بهتر شدن این شبکه اجتماعی باشد. با حذف تبلیغات تجربه کاربری توییتر برای کاربران بهبود می‌یابد و آنها می‌توانند بدون مزاحمت تبلیغات، محتوای مورد علاقه خود را مشاهده کنند. در نهایت اگر از تبلیغات در توییتر خسته شده‌اید، می‌توانید با استفاده از مراحل بالا، تبلیغات را در توییتر خود حذف کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند