آموزش واتساپ

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

بنر کانال تلگرام راهنمالند

پیام‌رسان واتساپ شخصی یک نوع ابزار ارتباطی ضروری در زندگی روزمره ما است. این اپلیکیشن امکان برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران را به ما می‌دهد. با محبوبیت روزافزون این پیام رسان در استفاده شخصی، واتساپ نسخه ای با محوریت کسب و کار به نام واتساپ بیزینس را نیز عرضه کرده است که به نظر می رسد فرصتی عالی برای رشد کسب و کار کاربران خواهد بود.

شما می توانید هر دو برنامه را بدون هیچ زحمتی در گوشی خود داشته باشید. بیشتر افراد واتساپ را برای استفاده شخصی و واتساپ بیزینس را برای کارهای حرفه ای خود بکار می برند.

ابتدا مروری خواهیم داشت به شباهت ها و تفاوت های مابین واتساپ با واتساپ بیزینس. اگرچه ممکن است در ظاهر این دو برنامه شبیه به هم به نظر برسند، اما چندین تفاوت کلیدی بین این دو نسخه وجود دارد که برای کاربران آن بسیار مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از این دو نرم افزار، آن را بیاموزند.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

شباهت های بین واتساپ با واتساپ بیزینس

  • می توانید از آنها برای گپ زدن با مخاطبین خود، تبادل فایل های رسانه ای، ایجاد برچسب، اشتراک گذاری اسناد و غیره استفاده کنید.
  • هر دو برنامه را می توان به واتساپ وب پیوند داد تا بتوانید در کامپیوتر خود به آنها دسترسی داشته باشید.
  • از آنجایی که رابط کاربری واتساپ و واتساپ بیزینس تقریباً مشابه است، برای دسترسی به ویژگی های آن ها با مشکلی مواجه نخواهید شد.
  • آنها را می توان به یک حساب iCloud یا Google Drive پیوند داد تا از داده های شما نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی شود.

تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

پس از استفاده از واتساپ بیزینس، با برخی از این ویژگی های انحصاری در برنامه مواجه خواهید شد که در حال حاضر در واتساپ شخصی در دسترس نیستند.

بیشتر بخوانید: آموزش فعالسازی حالت روح واتساپ

1. ایجاد پروفایل کسب و کار

یکی از اصلی‌ترین چیزهایی که واتساپ بیزینس را از واتساپ شخصی متمایز می‌کند، ایجاد پروفایل تجاری است. برخلاف پروفایل معمولی، شامل جزئیات کسب و کار، اطلاعات تماس شما و حتی می توانید کاتالوگ محصولات و خدمات خود را در اینجا داشته باشید.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

2. پیام تبریک خودکار

برای تنظیم پیام های تبریک خودکار می توانید به تنظیمات برنامه واتساپ بیزینس خود بروید. هر زمان که کسی چیزی را به حساب واتساپ بیزینس شما پیامک می‌کند، متنی را دریافت می‌کند که می‌توانید بر اساس آن تنظیم کنید.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

3. پیام عدم دسترسی

در شرایطی که نمی‌توانید با مشتریان خود در تماس باشید، می‌توانید پیام‌هایی را به همین موضوع تنظیم کنید. کافی است به ویژگی پیام دور در واتساپ بیزینس بروید، آن را فعال کرده و پیام‌های خودکاری را که مشتریانتان در زمان در دسترس نبودن شما دریافت می‌کنند را تنظیم کنید.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

4. فیلترهای جستجوی پیشرفته

این یکی دیگر از ویژگی هایی است که واتساپ و واتساپ بیزینس را بسیار از هم متفاوت می کند. چندین فیلتر جستجوی پیشرفته در برنامه واتساپ بیزینس وجود دارد که نمی توانید آنها را در برنامه واتساپ شخصی پیدا کنید. با استفاده از آنها، می‌توانید متن ‌های گروهی، پیام ‌های خوانده نشده، پیام ‌های پخش شده یا چت‌ها را تحت یک برچسب خاص جستجو کنید.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

5. اشتراک گذاری لینک کوتاه

در واتساپ ابتدا باید شماره مخاطبین خود را ذخیره کنیم تا با آنها بتوانیم چت کنیم. برای جلوگیری از این امر، واتساپ بیزینس یک ویژگی لینک کوتاه ارائه کرده است. می توانید برای ایجاد یک پیوند کوتاه برای حساب تجاری خود و به اشتراک گذاری آن با افراد استفاده کنید. کاربر فقط می تواند روی پیوند کلیک کند و بدون ذخیره شماره شما با شما چت کند.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

6. پاسخ سریع

گاهی اوقات، کاربران مجبور می شوند پیام ها را برای مشتریان مختلف دوباره تایپ کنند. برای صرفه جویی در وقت شما، واتساپ بیزینس قابلیت پاسخ سریع را ارائه کرده است. می‌توانید به تنظیمات آن بروید تا پاسخ ‌های سریع به سؤالات متداول مختلف را تنظیم کنید. در حین چت، فقط باید “/” را وارد کنید و پاسخ های سریع ذخیره شده را انتخاب کنید.

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

7. قابلیت برچسب زدن

آخرین تفاوت برجسته واتساپ و واتساپ بیزینس، ویژگی برچسب چت است. شما می توانید برچسب های مختلفی را برای چت های خود اختصاص دهید و حتی رنگ های مختلف برای آنها در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند سفارشات خود را ردیابی کنید، سرنخ ایجاد کنید و حساب واتساپ بیزینس خود را مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

درک تفاوت بین واتساپ با واتساپ بیزینس

مزایای واتساپ بیزینس

واتساپ بیزینس طوری طراحی شده است که به شرکت ها کمک می کند تا با مخاطبان خود به کارآمدترین راه ممکن ارتباط برقرار کنند. از پیام ‌های خودکار گرفته تا کاتالوگ محصولات، باعث می شود تا شرکت‌ ها تجربه خود را با مشتریانشان بهبود بخشند و در نهایت، کسب‌ و کار خود را تنها با استفاده از یک حساب واتساپ رایگان توسعه دهند.

واتساپ بیزینس روشی مقرون به صرفه برای شرکت ها در برخورد با مخاطبانشان است. هیچ هزینه اضافی برای استفاده از این برنامه فراتر از هزینه دسترسی به اینترنت، وجود ندارد.

ویژگی های امنیتی واتساپ و واتساپ بیزینس

در مورد ویژگی‌های امنیتی، باید بدانید که واتساپ و واتساپ بیزینس از فناوری رمزگذاری یکسانی برخوردار هستند و اطمینان را برای شما به وجود می آورند که فقط فرستنده و گیرنده می‌توانند پیام‌ها را بخوانند. از نظر امنیت، هر دو برنامه به یک اندازه ایمن هستند، اما واتساپ بیزینس ظرفیت های امنیتی بیشتری را ارائه می دهد که شرکت ها می توانند برای افزایش امنیت حساب و محافظت از داده های خود از آنها استفاده کنند. ظرفیت هایی همچون:

تأیید دو مرحله‌ای: این ویژگی اختیاری به شرکت ‌ها این امکان را می ‌دهد تا درصد امنیت حساب‌های خود افزایش دهند. هنگام راه‌اندازی واتساپ بیزینس در دستگاه جدید، به یک پین 6 رقمی نیاز دارند. پروفایل های واتساپ بیزینس توسط واتساپ تأیید می شود و سطح امنیت بالایی را تضمین می کند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

تنظیمات حریم خصوصی: واتساپ بیزینس تنظیمات حریم خصوصی اضافی را ارائه می دهد، مانند کنترل افرادی که می توانند تصویر پروفایل کسب و کار و بروزرسانی وضعیت را ببینند.

رمزگذاری پشتیبان: واتساپ بیزینس رمزگذاری پشتیبان را ارائه می دهد. یعنی شرکت ها می توانند نسخه های پشتیبان پیام خود را که در Google Drive ذخیره شده اند، رمزگذاری کنند.

ادغام بهترین شیوه های واتساپ و واتساپ بیزینس

استفاده از این برنامه ها در فرآیندهای کسب ‌و کار شما را قادر می‌سازد تا به طور مؤثر با مخاطبان  خود ارتباط برقرار کنید. می توانید پشتیبانی استثنایی ارائه دهید و رشد شرکت خود را شاهد باشید. با استفاده از ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد این پلتفرم‌ها، شرکت ‌ها می‌ توانند ارتباطات معنی‌داری با مشتریان خود داشته باشند.

وفاداری به برند خود را تقویت کنند و در نهایت سود نهایی شرکت خود را افزایش دهند. همانطور که تکنولوژی و خواسته های مشتریان در حال تکامل است، چابک ماندن و سازگاری در روند پیام رسانی شما برای مرتبط ماندن و موفقیت در یک بازار رقابتی فزاینده، کلید موفقیت شما خواهد بود.

با استفاده از واتساپ بیزینس، می‌توانید مستقیماً در پلتفرمی که هر روز از آن استفاده می‌کنند، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. واتساپ بیزینس یک ابزار قدرتمند برای شرکت هایی است که به دنبال ارتباط با مخاطبان خود به روشی شخصی و کاربردی تر هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب واتساپ قبلی خودم

سخن پایانی

بطور خلاصه می توان گفت در حالی که واتساپ و واتساپ بیزینس با هم شباهت‌هایی دارند، اما واتساپ بیزینس ظرفیت‌های بیشتری را متناسب با نیازهای صاحبان شرکت ها ارائه می‌ دهد. با درک این تفاوت ‌ها، مزایا و محدودیت ‌های این دو پلتفرم‌، شرکت‌ها می‌توانند به موفقیت دست یابند.

آنها می توانند تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد استراتژی پیام‌رسانی خود بگیرند و بر این اساس از این ابزارها استفاده کنند و در مدت زمان کوتاهی فروش خود را افزایش دهند. اکنون که تفاوت بین واتساپ و واتساپ بیزینس را می دانید، می توانید به راحتی برنامه مناسب خود را انتخاب کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند