آموزش تلگرام

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند؟

بنر کانال تلگرام راهنمالند

در این مقاله قصد داریم به یکی از سوالات پرتکراری که توسط کاربران شبکه های اجتماعی تلگرام مطرح می­شود بپردازیم” چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند “

آیا تلگرام، این قابلیت را دارد که به افراد نشان دهد، چه کسانی پروفایل شان را چک کرده ­اند؟ اگر برای شما مهم است اطلاعات درستی در این خصوص، به دست آورید؛ تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

حتما بخوانید: آموزش تصویری مخفی کردن تصویر پروفایل تلگرام

امروزه استفاده از شبکه های پیام رسان اجتماعی از جهات مختلف، ضروری به نظر می رسد. از این جهت که کاربران زیادی به استفاده از این پیام رسان ها  خود را ملزم کرده اند، تدارک تدابیر امنیتی، جهت حفظ حریم خصوصی کاربران از طرف سازندگان این پیام رسان های اجتماعی، بسیار حائز اهمیت است.

یکی از شبکه های پیام‌رسان محبوب در ایران، تلگرام است؛ در این شبکه، کاربران می­توانند برای خود حساب کاربری بسازند. و پروفایل خود را با  اطلاعات شخصی خود به اختیار تکمیل کنند. و با دیگران به اشتراک بگذارند.

یکی از سوالات پرتکرار توسط کاربران تلگرام،  این است که چه جوری بفهمیم پروفایل تلگراممون  توسط چه کسانی چک میشه؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم؛ ذکر این نکته لازم است که اپلیکیشن تلگرام امنیت بالایی برای کاربران خود فراهم می کند. و اطلاعاتشان را رمزگذاری کرده و در سرور تلگرام نگهداری می کند.

با این اوصاف ممکن است این نگرانی توسط کاربران تلگرام ایجاد شده باشد که مایل نباشند به طور مشخص، معلوم شود که ایشان پروفایل افرادی را چک می کنند. در ادامه به صورت واضح به چند سوال مهم  در این زمینه پاسخ می دهیم:

1. چه جوری بفهمیم که پروفایل تلگرام ما توسط چه کسانی چک میشه؟

در حال حاضر، تلگرام برای این منظور، هیچ گزینه و امکانی برای مشاهده افرادچک کننده پروفایل ما،  ارائه نکرده است. به عبارتی نمی توانید متوجه شوید که چه کسانی از پروفایل شما در تلگرام دیدن کرده اند.

حتما بخوانید: آموزش دانلود کردن فیلم از تلگرام

2. آیا می­توانیم  جهت جلوگیری از دسترسی و چک شدن پروفایلمان، توسط دیگران اقدام کنیم؟

تا این لحظه، تلگرام امکان این کار را فراهم نکرده است. اگر چه شما می توانید با محدود کردن دسترسی دیگران، به اطلاعات شخصی و پروفایلتان در این خصوص قدمی بردارید .

به طور مثال می­توانید فقط به مخاطبین خود یعنی افرادی که شماره تلفن آن­ها را ذخیره کرده­اید؛ اجازه دسترسی به پروفایل شما را داشته باشند. برای انجام این مراحل، به این صورت عمل کنید:

ابتدا با ورود به  اپلیکیشن تلگرام، بالای صفحه کلیک کنید:

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند
چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند

و در گام بعدی وارد بخش تنظیمات شوید:

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند
چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند

سپس روی گزینه حریم خصوصی کلیک کنید:

حریم خصوصی و امنیت در تلگرام
حریم خصوصی و امنیت در تلگرام

و با انتخاب گزینه مخاطبین، دسترسی به پروفایلتان، فقط توسط این افراد امکان پذیر خواهد بود.

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند؟

و دراین تصویر می توانید نمونه تنظیمات اعمال شده برای حفظ اطلاعات و حریم خصوصی قابل مشاهده است:

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند؟

و البته جهت اعمال تنظیمات امنیتی هم توصیه می شود از قفل گذر واژه و تایید دومرحله ای استفاده کنید:

بنر کانال تلگرام راهنمالند

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند؟

و دراین قسمت می توانید برای اعمال تایید دو مرحله ای گذر واژه تنطیم کنید:

چه کسانی پروفایل تلگرام ما را چک میکنند؟

3. آیا این امکان وجود دارد که بتوانیم با استفاده از اپلیکیشن های دیگر، پی ببریم پروفایل تلگرامی ما را چه کسانی چک کرده اند؟

لازم به ذکر است هیچ اپلیکیشنی مبنی بر امکان مشاهده نام کاربری با مشخصات افرادی که پروفایل شما را چک کرده اند وجود ندارد.

و مدعیانی که با تبلیغ و اصرار فراوان شما را به استفاده از این اپلیکیشن ها دعوت می­کنند، ممکن است جهت دسترسی و نفوذ به اطلاعات شخصی شما و انتشار آن اقدام کنند و توصیه می­شود استفاده نکنید.

حتما بخوانید: آموزش فعالسازی لست سین تلگرام

سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که در تلگرام، هیچ امکانی برای مشاهده اطلاعات افرادی که پروفایل ما را چک کرده اند، وجود ندارد. لذا توصیه می­شود به ادعاهای بی اساس در این خصوص مبنی بر توصیه به استفاده از ربات­ها و دیگراپلیکیشن­های موجود، توجه نکنید.

همچنین لازم است، کاربران تلگرام توجه داشته باشند که در تنظیمات حریم خصوصی حساب کاربری خود، در تلگرام، می­توانند فقط به مخاطبین خود، جهت مشاهده پروفایلشان اجازه دسترسی بدهند؛ و به این صورت، تنها این افراد قادر خواهند بود، به کل اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته شده، دسترسی­داشته باشند؛ بنابراین برای حفظ اطلاعات شخصی سعی کنید از انتشار اطلاعاتی که خصوصی است، خودداری کنید.

در هر حال، برای تامین امنیت حساب کاربری خود در تلگرام، پسورد استاندارد و قوی، تعریف کنید. همینطور جهت جلوگیری از دسترسی­های غیرقانونی و غیرمجاز می­توانید از احراز هویت دو مرحله‌ای، استفاده کنید؛ به این شکل می­توانید از انتشار اطلاعات حساب خود به صورت عمومی، جلوگیری به عمل آورید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند