آموزش تلگرام

چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آیا می‌دانید چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟ چگونه می‌توان فهمید کدام یک از مخاطبان در گوشی خود شماره ما را ذخیره کرده‌اند؟ حفظ حریم خصوصی و شخصی مخاطبین و کاربران تلگرام مقوله مهمی است که نگرانی‌هایی را هم ایجاد کرده است. این که بدانیم چه کسانی شماره همراه ما را در تلگرام، واتساپ و سایر شبکه‌های اجتماعی سیو کرده‌اند، به حفظ حریم خصوصی کمک شایانی می‌کند.

چند ترفند ساده برای اطلاع از این موضوع وجود دارند. با ما در راهنمالند همراه باشید تا روش‌های متداول دانستن این که شماره ما در تلگرام چه کسانی سیو است را بدانید.

بیشتر بخوانید: قابلیت برادکست تلگرام چیست؟

از کجا بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

برای این که بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند، می‌توانیم از روش‌های زیر کمک بگیریم:

روش اول

ساده‌ترین روشی که برای چک کردن سیو شماره در تلگرام فردی دیگر وجود دارد این است که ابتدا وارد تلگرام یا موبوگرام خود شوید. سپس از طریق آیکون مدادی که در قسمت سمت راست پایین صفحه قرار گرفته است، به مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید.

چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

پس از این که وارد قسمت مخاطبین می‌شوید، در رو به روی اسم افرادی که شماره شما را دارند، آیکون یک آدمک دیده می‌شود. اگر رو به روی اسم این آیکون وجود داشته باشد، بدین معنا است که این افراد شماره شما را ذخیره دارند. اگر هم آیکون آدمک دیده نشود، بدین معنا است که افراد شماره شما را ندارند.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر تم تلگرام

روش دوم

روش ساده دیگر برای این که بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند پیشنهاد شده است، استفاده از گزینه Share my Contact است. برای این که از این روش استفاده کنید، باید مراحل زیر را طی نمایید:

چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

1. ابتدا وارد برنامه تلگرام شوید و به پی وی شخصی که قرار است چک شود بروید. سپس گزینه سه نقطه در قسمت بالای سمت راست صفحه را لمس کنید.

2. در مرحله بعد صفحه‌ای در مقابل شما قرار خواهد گرفت که شامل منویی چند گزینه‌ای هست. اگر در این منوی کشویی گزینه Share my Contact وجود داشت، یعنی فرد شماره شما را ذخیره ندارد. در صورتی که این گزینه در میان گزینه‌ها وجود نداشت، یعنی فرد شماره شما را دیده کرده است.

چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

در این صفحه گزینه Share my Contact وجود ندارد. بنابراین مخاطب شماره ما را در تلفن همراه خود سیو کرده است.

بیشتر بخوانید: آموزش گذاشتن پروفایل متحرک در تلگرام

روش سوم

سومین روشی برای اطلاع از این که چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند، روش ذخیره شماره تماس در پروفایل است. اگر یک فرد ناشناس برای شما پیامی را ارسال کرد و می‌خواستید ببینید که این فرد شماره را سیو دارد یا نه، باید به قسمت پروفایل آن بروید. اگر شماره‌ای نمایش داده شود، یعنی این فرد شماره شما را ذخیره کرده است. در صورتی که شمار نمایش داده نشود، می‌توان اطمینان حاصل کرد که فرد شماره شما را ندارد.

چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

اگر دقت کنید، متوجه خواهید شد که این فرد که شماره آن در تصویر نمایان است، شماره همراه ما را سیو دارد.

چرا بعضی شماره بعضی اکانت‌های تلگرام برای ما نشان داده می‌شود؟

در آپدیت‌های جدید، در قسمت Privacy and Security تلگرام و در بخش Phone Number قابلیتی برای تعیین افرادی که می‌توانند شماره موبایلمان را ببینند وجود دارد. در این قسمت سه گزینه در نظر گرفته شده‌اند. با تغییر این گزینه‌ها می‌توانید آن را برای تمام مخاطبان خود نشان د هد یا تنها بخشی از مخاطبین را برای دسترسی به شماره همراه خود کار کنید‌.

حال اگر به پروفایل یک فرد مراجعه کردید و شماره تماس این فرد قابل مشاهده بود، دو حالت بیشتر وجود ندارد:

  • اولین حالت این است که فرد شماره شما را ذخیره کرده است.
  • دومین حالت هم این است که فرد به تمام افراد اجازه دسترسی و مشاهده شماره تماس خود را داده است.

بنابراین روش سوم ممکن است کارآمد نباشد.

راهنمالند؛ راهنمای جامع بررسی مخاطبان در تلگرام

ممکن است در زمینه کار با تلگرام برای هر کسی سوالات و ابهاماتی پیش بیاید. این که چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند نیز جزو همین ابهامات است. خیلی از افرادی که چندین سال هم هست با تلگرام کار می‌کنند، هنوز نمی‌دانند چگونه باید سیو بودن شماره خود در گوشی دیگران را چک کنند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

اگر در این زمینه مشکل دارید، می‌توانید با کمک کارشناسان ما در راهنمالند سوالات ابهامات خود را برطرف کنید. راهنمالند با دانشی که در زمینه کار با تلگرام در نسخه‌های به روز دارد، شما را به خوبی راهنمایی خواهد کرد.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند