آموزش واتساپ

چه کسانی شماره ما را در واتساپ دارند؟

بنر کانال تلگرام راهنمالند

واتساپ از جمله پرطرفدارین برنامه های ارتباط اجتماعی در حال حاضر است. با استفاده از ترفندهای وب سایت راهنمالند می توانید به برخی از مواردِ پنهانِ واتساپ دسترسی یابید.

با گسترش و روند بهبود بستر فضای مجازی، دسترسی افراد به برقراری ارتباط در سرتاسر این کره خاکی آسان گشته است. این امر به گونه ای است که افراد در موقعیت های مکانی گوناگون با دسترسی به نقطه اتصالِ اینترنت در هر ساعاتی از شبانه روز می توانند به تبادل اطلاعاتی نظیر تماس صوتی، تماس تصویری، پیام، ارسال فایل و .. بپردازند.

متأسفانه در این میان برخی برنامه ها نمی توانند انتظارات کاربران را به خوبی تأمین نمایند. به عنوان نمونه اپلیکیشن واتساپ جرو معدود برنامه هایی می باشد که برقراری ارتباط با مخاطبین نیازمند ارائه و نمایش شماره تلفن همراه می باشد.

این معایب به خصوص در کشور ایران، فعالیت گسترده کاربران را با مشکل جدی مواجه می نماید؛ چرا که حریم خصوصی در این برنامه با فعالیت در گروه ها دچار آسیب می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر شماره در واتساپ

چه کسانی شماره ما را در واتساپ دارند؟

در صورت رؤیت حساب کاربری شما در گروه، افراد می توانند بدون ذخیره شماره تلفن، به صفحه چت شما وارد شده و به شما پیام ارسال نمایند. برای این که متوجه شوید طرف مقابل شماره شما را دارد یا خیر، لازم است مراحلی را طی نمایید. راهنمالند در این بخش قصد دارد به آموزش دو ترفند در رابطه با این مشکل بپردازد.

اولین روش: در این بخش لازم است شماره فرد مورد نظر خود را در بخش شماره تلفنِ موبایل، ذخیره نموده و وارد اپلیکیشن واتساپ شوید. در بالای صفحه بر روی سه نقطه ضربه زده و از بین گزینه های موجود، بخش  new broadcastرا انتخاب نمایید.

چه کسانی شماره ما را در واتساپ دارند؟

با انتخاب این گزینه، لیستی از مخاطبان برای شما به نمایش در می آید.

پس از آن لازم است شماره فردی که به طور حتم شماره شما را دارد و حساب کاربری فرد مورد نظر را انتخاب نمایید. در صورت انتخاب این گزینه، لیست انتشار جدید برای شما باز می شود و شما قادر خواهید بود با این افراد ارتباط برقرار نمایید.

چه کسانی شماره ما را در واتساپ دارند؟

به مخاطب پیامی ارسال نمایید و تا لحظه خوانده شدن پیام، منتظر بمانید. پس از خوانده شدن پیام، چند لحظه بر روی پیامی که ارسال کرده اید انگشت خود را نگه داشته و گزینه info را انتخاب کنید.  با انتخاب این گزینه بخشی به نام  popupبرای شما باز می شود. این بخش حاوی دو مورد از جمله  delivered byو read by می باشد.

اگر شماره فرد موردنظر در قسمت  read byقابل مشاهده بود، می توانید اطمینان حاصل کنید که آن فرد شماره شما در لیست مخاطبینِ شماره تلفن خود ذخیره کرده است. در صورت وجود شماره تلفن مخاطب در قسمت delivered by می توانید بفهمید که شماره شما توسط فرد ذخیره نشده است.

روش دوم: در این روش لازم است تا برنامه  me را از برنامه هایی همچون اپ استور، گوگل پلی و یا وب سایت های موجود در مرورگر دانلود شود. اپلیکشن فوق تنها برنامه ای است که افراد می توانند به وسیله آن از ذخیره شدن شماره تلفن خود توسط گوشی همراهِ دیگری مطلع شوند.

این اپلیکیشن جزو معدود برنامه هایی می باشد که به مخاطبین این امکان را می دهد که بفهمند با چه نامی در دستگاه های دیگر ذخیره شده و یا توسط چه کسانی مسدوده شده اند.

بیشتر بخوانید: آموزش فعالسازی حالت روح واتساپ

سخن آخر

راهنمالند بهترین فروشگاه خدمات اینترنتی اعم از خرید بازدید استوری و پست تلگرام، خرید و فروش کانال و … می باشد. برای بررسی خدمات فوق می توانید از محصولات ما دیدن فرمایید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگذاریم.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند