آموزش واتساپ

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status Update)

بنر کانال تلگرام راهنمالند

در ورژن جدید پیام‌رسان واتساپ قابلیتی افزوده شده است که تحت عنوان واتساپ استاتوس خوانده می‌شود. بر اساس این قابلیت یک بخش جدید به نام وضعیت و یا استاتوس به این اپلیکیشن افزوده شده است.

از طریق این قابلیت، استاتوس شما تنها به متن و پیام محدود نشده و می‌توانید انواع عکس، ویدئو و اموجی را نیز با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. محتواهایی که کاربران در واتساپ به عنوان استاتوس منتشر می‌کنند، دارای رمزگذاری بوده و از امنیت بالایی برخوردار است. استاتوس‌های واتساپ تا ۲۴ ساعت قابل نمایش هستند.

در این مقاله از سایت راهنمالند نحوه استفاده از آپدیت استاتوس واتساپ را به شما کاربران عزیز آموزش خواهیم داد. به منظور دریافت توضیحات تکمیل پیرامون این مطلب تا پایان با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر تم واتساپ

چه زمانی و چگونه آپدیت استاتوس واتساپ را دریافت خواهید کرد؟

هر زمانی که امکان استفاده از آپدیت استاتوس واتساپ برای کاربران فراهم شود، شما می‌توانید آن را در نسخه فعلی این پیام‌رسان که روی گوشی خود نصب کرده‌اید ببینید. در واقع اگر شما جدیدترین ورژن واتساپ را روی گوشی خود نصب کرده باشید، دیگر برای استفاده از قابلیت آپدیت استاتوس احتیاجی به‌روزرسانی این اپلیکیشن نخواهید داشت.

قابلیت آپدیت استاتوس به صورت کاملاً خودکار به این برنامه اضافه می‌شود. آپدیت استاتوس واتساپ در تمامی نسخه‌های اندروید، ios و ویندوزفون وجود دارد. ممکن است کسانی که نسخه ios پیام‌رسان واتساپ را دارند نسبت به کسانی که از نسخه‌های اندروید و ویندوزفون استفاده می‌کنند، زودتر از این قابلیت برخوردار شوند.

زمانی که قابلیت آپدیت استاتوس در پیام‌رسان شما فعال شود می‌توانید آیکون Status یا Updates را در این برنامه مشاهده کنید. در گوشی آیفون پس از فعال شدن این قابلیت گزینه Camera یا آیکون دوربین جایگزین گزینه Contacts خواهد شد. در گوشی اندروید آیکون دوربین در کنار پنجره هر مکالمه مشاهده می‌شود.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)
آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

چه کسانی استاتوس واتساپ شما را می‌بینند؟

از طریق بخش تنظیمات و انتخاب گزینه Privacy می‌توانید تغییراتی را در شرایط استاتوس واتساپ ایجاد نمایید. طبق تنظیمات پیش فرض پیام‌رسان واتساپ تمامی کسانی که مخاطب شما هستند، قادر به مشاهده وضعیت شما در این برنامه خواهند بود. شما می‌توانید به دلخواه خود در این تنظیمات تغییراتی را اعمال کنید.

به منظور ایجاد تغییرات در استاتوس واتساپ مطابق با مراحل زیر عمل کنید.

 • وارد پیام‌رسان واتساپ شوید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • در بخش Status یا Updates روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • گزینه Setting یا تنظیمات را انتخاب نمایید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • روی گزینه Privacy کلیک کنید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • گزینه Status را انتخاب نمایید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • در این مرحله سه گزینه را مشاهده خواهید کرد که شامل موارد زیر می‌شود.
بیشتر بخوانید: آموزش کاهش مصرف اینترنت واتساپ
 1. گزینه My Contacts: با انتخاب این گزینه تمامی کسانی که در لیست مخاطبان شما در واتساپ قرار دارند، می‌توانند وضعیت یا استاتوس شما را تماشا کنند.
 2. گزینه My Contacts Except: این گزینه شرایطی مشابه حالت My Contacts را فراهم خواهد کرد. در این شرایط نیز استاتوس شما برای تمامی کسانی که در لیست مخاطبین شما قرار دارند، قابل مشاهده است البته با این تفاوت که شما می‌توانید برخی از مخاطبین خود را از این لیست مستثنا کنید. در واقع در این حالت مخاطبینی که شما انتخاب می‌کنید قادر به مشاهده استاتوس شما نخواهند بود.
 3. گزینه Only Share With: در این حالت تنها کسانی که شما انتخاب می‌کنید، می‌توانند وضعیت شما را ببینند و سایر مخاطبان امکان مشاهده استاتوس‌های شما را نخواهند داشت.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

لازم به ذکر است که اگر بعد از ایجاد یک استاتوس تغییراتی را در تنظیمات وضعیت واتساپ ایجاد کنید، این تغییرات در استاتوس فعلی شما ایجاد نخواهد شد. بهتر است که ابتدا تغییرات مورد نظر خود را اعمال کرده و سپس نسبت به آپدیت استاتوس واتساپ اقدام نمایید.

چگونه استاتوس دوستان خود را مشاهده کنیم؟

ممکن است این سوال برای بسیاری از کاربران واتساپ پیش بیاید که چگونه می‌توانیم وضعیت دوستان خود را در این پیام‌رسان مشاهده کنیم؟

برای مشاهده استاتوس مخاطبین خود در واتساپ تنها کافی است که پس از ورود به اپلیکیشن، در نوار بالای صفحه وارد بخش Status یا Updates شوید. در این بخش می‌توانید لیست کامل استاتوس دوستان خود را ببینید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

در هنگام پخش استاتوس‌ها با کشیدن انگشت خود به سمت راست یا چپ می‌توانید وضعیت‌های بعد و یا قبل را مشاهده کنید. همچنین هنگام پخش ویدئو در استاتوس با نگه داشتن انگشت خود روی صفحه نمایشگر می‌توانید آن کلیپ را متوقف نمایید.

اگر مایل هستید که به استاتوس دوستان خود واکنشی را نشان دهید کافی است که انگشت خود را به سمت بالا بکشید و برای او پیامی را ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش پاک کردن کش واتساپ

چگونه استاتوس خود را در واتساپ تغییر دهیم؟

بعد از این که آپدیت استاتوس واتساپ برای شما قابل استفاده گردید، می‌توانید نسبت به تغییر آن اقدام کنید. شما برای گذاشتن وضعیت در پیام‌رسان واتساپ کاملا آزادی عمل داشته و این امکان ‌را دارید که از عکس، متن، ویدئو و حتی استیکر نیز استفاده نمایید. به منظور تغییر وضعیت در واتساپ از روش‌های زیر استفاده نمایید.

 • اگر مایل هستید که یک عکس یا ویدئو را به عنوان استاتوس در واتساپ با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، می‌بایست وارد بخش وضعیت شده روی آیکون دوربین ضربه بزنید. شما می‌توانید عکس یا ویدئو مورد نظر خود را به صورت آنی ضبط کرده و یا از گالری انتخاب نمایید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • کشیدن نقاشی، نوشتن متن و گذاشتن ایموجی روی تصویر انتخاب شده برای استاتوس از قابلیت‌های این بخش است. همچنین شما می‌توانید زیر عکس مورد نظر خود Caption یا توضیحات مناسبی را نیز بنویسید.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

 • با لمس کردن آیکون ارسال که در پایین صفحه قرار دارد، استاتوس شما ارسال می‌گردد. اپلیکیشن واتساپ این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده که بتوانند استاتوس خود را به صورت خصوصی برای مخاطبان خاص خود ارسال نمایند.

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ (WhatsApp Status)

همان گونه که دریافتید استفاده از قابلیت آپدیت استاتوس واتساپ ساده و راحت بوده و کاربران این امکان را دارند که تغییراتی را در تنظیمات آن اعمال نمایند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

ویدئوهای ارسالی در استاتوس چند ثانیه‌ای هستند؟

محدودیت ویدئوهای ارسالی در استاتوس پیام‌رسان واتساپ ۴۵ ثانیه است. در واقع ویدئوهایی که شما تحت عنوان وضعیت به اشتراک می‌گذارید می‌تواند حداکثر ۴۵ ثانیه باشد.

در صورتی که مدت زمان ویدئو مورد نظر شما بیشتر از ۴۵ ثانیه باشد، واتساپ به طور کاملاً خودکار ویدئوها را برش زده و به بخش‌های ۴۵ ثانیه‌ای تبدیل خواهد کرد.

آیا امکان استفاده از گیف در استاتوس وجود دارد؟

در حال حاضر تصاویر متحرک یا GIF در میان کاربران طرفداران بسیار زیادی دارد. این اپلیکیشن امکان استفاده از تصاویر متحرک در قالب ویدئو استاتوس را فراهم نموده است. البته توجه داشته باشید که استاتوس واتساپ تنها به مدت ۲۴ ساعت نمایش داده می‌شود و پس از آن به صورت اتوماتیک حذف می‌شود.

چه کسانی استاتوس شما را دیده‌اند؟

در قسمت پایین استاتوس شما یک عدد نمایش داده می‌شود که نشان دهنده تعداد بازدید کننده شما خواهد بود. اگر انگشت خود را به سمت بالا بکشید می‌توانید لیست افرادی که استاتوس شما را دیده‌اند، مشاهده کنید.

کاربران واتساپ می‌توانند از استاتوس شما اسکرین شات بگیرند که در این موقعیت شما هیچ گونه پیغام هشداری را دریافت نخواهید کرد. البته در ورژن جی بی واتساپ امکان دانلود کردن استاتوس نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش محدودیت های واتساپ

آموزش آپدیت استاتوس واتساپ در راهنمالند

یکی از قابلیت‌های اپلیکیشن واتساپ آپدیت استاتوس است. اگر از ورژن‌های جدید این برنامه استفاده کنید، از آپدیت استاتوس واتساپ نیز بهره‌مند خواهید شد.

کاربران می‌توانند در بخش استاتوس یا وضعیت واتساپ تصویر، ویدئو، متن و حتی اموجی را با دوستان و مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. البته می‌توان در بخش تنظیمات استاتوس تغییراتی را اعمال کرد تا فقط گروه خاصی از افراد قادر به مشاهده وضعیت شما باشند.

در این مقاله اطلاعات مفصلی را پیرامون آپدیت استاتوس واتساپ در اختیارتان قرار دادیم. در صورتی که پیرامون هر یک از مطالب و مراحل شرح داده شده به توضیحاتی بیشتری نیاز دارید، کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی مشخص شده با ما تماس بگیرید.

پشتیبانان سایت راهنمالند همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر و دقیق‌تر با ما در تماس باشید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند