آموزش واتساپ

چگونه مشکل اتصال واتساپ به سرور را حل کنیم؟

بنر کانال تلگرام راهنمالند

ممکن است تحت شرایطی خاص شما به منظور استفاده از پلتفرم واتساپ با مشکل اتصال برنامه به سرور روبرو شوید.

تا به حال کاربران زیادی از عدم اتصال واتساپ به سرور شکایت کرده‌اند. در واقع دلایل زیادی وجود دارد که شبکه اجتماعی واتساپ به سرورها متصل نمی‌شود.

ما در این مقاله از سایت راهنمالند اصلی‌ترین دلایل عدم اتصال برنامه واتساپ به سرورها را بررسی خواهیم کرد و روش‌های حل آن‌ها را در اختیارتان قرار خواهیم داد. به منظور حل مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور تا پایان با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت گروه واتساپ

حل مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور

به منظور حل مشکل اتصال برنامه واتساپ سرور باید از روش‌های زیر استفاده کنید. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شود.

روش اول: صبور باشید

در اکثر موارد مشکل اتصال موقتی است و مربوط به سرورهای اصلی برنامه واتساپ می‌باشد. بهتر است که کمی صبوری کنید تا مشکل سرورها برطرف شود و شما مجدداً بتوانید از واتساپ استفاده نمایید.

روش دوم: متصل بودن گوشی خود به اینترنت را بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است کاربران در تلاش باشند که به برنامه واتساپ متصل شوند، اما به اینترنت خود توجهی نداشته باشند. پیش از به کار ‌گرفتن شبکه اجتماعی واتساپ، از متصل بودن داده و یا وای فای اطمینان حاصل نمایید.

روش سوم: اتصال داده و وای فای موبایل خود را خاموش و روشن کنید

ممکن است که داده و یا وای فای موبایل روشن باشد، اما برنامه واتساپ به سرور متصل نگردد. ممکن است که این مشکل با اتصال وای فای و یا داده مرتبط باشد. در اکثر موارد خاموش و روشن کردن اتصال وای فای و داده سبب برطرف شدن این مشکل می‌شود.

اگر از وای فای استفاده می‌کنید، بهتر است که یک بار آن را خاموش کرده و مجدداً روشن نمایید. در صورتی که از اینترنت موبایل نیز استفاده می‌کنید، باید گزینه Mobile Data را یک مرتبه غیرفعال کرده و مجدداً فعال کنید.

چگونه مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور را حل کنیم؟

در صورتی که با انجام مراحل فوق نیز مشکل اتصال واتساپ به سرور حل نشد، باید گوشی خود را روی این حالت هواپیما یا AirPlan Mode قرار داده و سپس از این حالت خارج نمایید. احتمالاً با انجام این روش مشکل اتصال واتساپ به سرور برطرف می‌شود.

چگونه مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور را حل کنیم؟

روش چهارم: دستگاه مودم خود را ریستارت کنید

اگر برای استفاده از برنامه واتساپ از وای فای استفاده می‌کنید و با خاموش و روشن کردن آن نیز مشکل اتصال به سرور برطرف نشده است  بهتر است که دستگاه مودم خود را ریستارت نمایید. با ریستارت کردن مودم مشکل متصل نشدن واتساپ به سرور برطرف خواهد شد.

روش پنجم: از غیر فعال شدن خودکار وای فای پیشگیری کنید

در برخی از موارد کاربران بیان می‌کنند که با خاموش شدن صفحه نمایش گوشی عملکرد اپلیکیشن واتساپ نیز با مشکل مواجه می‌شود. برای رفع این مشکل باید وارد بخش تنظیمات گوشی خود شده و گزینه Keep Wi-Fi on During Sleep را روی حالت روشن و یا On قرار دهید.

اگر این گزینه روی حالت خاموش یا Off قرار داشته باشد با خاموش شدن صفحه گوشی اتصال به وای فای نیز قطع خواهد شد. این گزینه به منظور صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری گوشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش ششم: قدرت سیگنال اینترنت خود را بررسی نمایید

یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم اتصال واتساپ به سرور، ضعیف بودن اینترنت است. شما عزیزان باید همواره میزان قدرت سیگنال اینترنت خود را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع هنگامی که شما از داده تلفن خود استفاده می‌کنید، اهمیت بیشتری دارد.

اگر اینترنت موبایل شما دارای سیگنال E باشد، ممکن است که پیام‌رسان واتساپ به سرورهای خاص آن متصل نشود.

روش هفتم: تنظیمات بخش APN را بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است که پیام‌رسان واتساپ از طریق اتصال وای فای به راحتی به سرور متصل شود، اما از طریق اتصال داده گوشی به سرور متصل نگردد. در این شرایط به شما توصیه می‌کنیم که تنظیمات مربوط به سیم کارت و APN اپراتور را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

روش هشتم: اپلیکیشن واتساپ را به روز رسانی کنید

یکی از دلایلی که موجب می‌شود اپلیکیشن‌های گوناگون از جمله واتساپ به سرورشان متصل نشوند قدیمی بودن ورژن آن‌ها است. بهتر است که از نسخه‌های آپدیت واتساپ استفاده کنید و یا این برنامه را در گوشی خود به روز رسانی نمایید.

روش نهم: واتساپ را حذف کرده و مجدداً نصب نمایید

طبق تحقیقات انجام شده اگر با استفاده از روش‌های پیشین نتوانستید مشکل عدم اتصال واتساپ به سرور را برطرف کنید، باید از روش نهم استفاده نمایید. باید یک مرتبه پیام‌رسان واتساپ را پاک کرده و مجدداً آن را نصب کنید. بنابراین این شیوه نیز به عنوان یکی از روش‌های حل مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور محسوب می‌شود.

چگونه مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور را حل کنیم؟

آموزش حل مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور در راهنمالند

گاهی اوقات ممکن است که اپلیکیشن واتساپ نتواند به سرورها متصل شود که بروز این اتفاق دلایل گوناگونی دارد. روش‌های گوناگونی برای رفع مشکل اتصال برنامه واتساپ به سرور وجود دارد. ما در این مقاله ۹ روش گوناگون برای برطرف کردن این مشکل را در اختیارتان قرار دادیم.

اگر با انجام روش‌های فوق نیز نتوانستید مشکل عدم اتصال واتساپ به سرور را برطرف کنید، می‌توانید از متخصصان ما در وب سایت راهنمالند کمک بگیرید. کارشناسان راهنمالند همواره پشتیبان شما در تمامی مراحل خواهند بود‌.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند