معرفی کسب و کار

برای نگهداری از گربه ها باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای داشتن یک گربه سالم و زندگی بهتر با او باید نکات مهمی را در مراقبت از این حیوان در نظر گرفت. بدون توجه به این نکات گربه نمی‌تواند زندگی سالمی داشته باشد و نگهداری از او به یک کار پرچالش بدل می‌شود. بسیار مهم است که افراد با نکات مهم در نگهداری از گربه‌ها آشنا باشند تا به این ترتیب یک زندگی سالم را در کنار گربه تجربه کنند. از جمله نکات مهم در نگهداری از گربه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تهیه لوازم مورد نیاز گربه

بسیار مهم است که پیش از به سرپرستی گرفتن گربه لوازم مورد نیاز او همچون باکس گربه، توالت گربه، خاک گربه، اسباب‌بازی گربه و… که جزو لوازم ضروری این حیوان هستند خریداری شوند.

ایجاد یک فضای امن و مناسب برای گربه

به دلیل اینکه گربه‌ها علاقه دارند یک فضای خاص متعلق به خود داشته باشند باید حتماً پس از به سرپرستی گرفتن گربه یک چنین فضایی را برای او ایجاد کرد و با انداختن زیرانداز یا پتوی نرم در آن فضا به او کمک کرد احساس آرامش داشته باشد.

چکاپ منظم گربه

بسیار مهم است که گربه‌ها در بازه‌های زمانی مشخص توسط دامپزشک معاینه شوند تا در صورت وجود هرگونه مشکلی جهت درمان آنها اقدام گردد.

تغذیه گربه

از دیگر نکات مهم در مراقبت از گربه توجه به تغذیه سالم این حیوان است. باید با کمک دامپزشک یک تغذیه مناسب برای حیوان در نظر گرفته شود و غذای خشک و مرطوب مناسب برای حفظ سلامت او استفاده گردد.

بازی با گربه

از دیگر مواردی که باید در نگهداری از گربه در نظر داشت سرگرم کردن این حیوان است. گربه‌ها به بازی نیاز دارند تا روحیه بهتری داشته باشند و به همین دلیل باید بازی با گربه را نیز حتماً در نظر داشت.

بهترین ظرف خاک گربه چه ویژگی‌هایی دارد؟

ظرف خاک یا جعبه خاک گربه که آن را با نام توالت گربه نیز می‌شناسند جعبه‌ای است که خاک گربه را در آن می‌ریزند تا حیوان بتواند به راحتی از آن استفاده کند. برای اینکه دانست بهترین ظرف خاک گربه چه ویژگی‌هایی دارد باید ابتدا با انواع این ظرف آشنا شد. ظرف خاک گربه به دو نوع زیر تقسیم می‌شود:

ظرف خاک گربه

توالت معمولی یا بدون سقف گربه

ظرف خاک بدون سقف یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین انواع توالت گربه است که قیمت مناسب‌تری نسبت به انواع دیگر دارد. این ظرف یک ظرف ساده پلاستیکی با دیواره‌های کوتاه است که فقط کافی است در آن خاک گربه ریخت.

ظرف خاک گربه سقف‌دار

این ظرف خاک گربه قیمت بالاتری دارد؛ اما مزایای آن بیشتر است. بر روی سقف این ظرف خاک یک فیلتر یا دریچه کوچک نصب شده تا از تجمع بوی بد و گرد و غبار جلوگیری کند و از طرفی به تهویه هوا بپردازد.

با توجه به موارد گفته شده شاید بتوان گفت بهترین ظرف خاک گربه ظرف خاک سقف‌دار است با این وجود باید در نظر داشت که معیار انتخاب بهترین ظرف خاک گربه به خود حیوان نیز باز می‌گردد. بسیاری از گربه‌ها تمایلی به استفاده از ظرف خاک مسقف ندارند و همین مسئله باعث می‌شود سرپرست آنها به سراغ ظرف خاک دیگری برود. در واقع بهترین ظرف خاک گربه به ظرفی گفته می‌شود که گربه احساس بهتری با آن ظرف خاک دارد و از طرفی می‌تواند به راحتی از آن استفاده کند.

در خرید انواع اسکرچر گربه باید به چه نکاتی توجه داشت؟

اسکرچر گربه به وسیله‌ای گفته می‌شود که به گربه‌ها اجازه می‌دهد با خراشیدن آن نیاز خود به مواردی همچون چنگال کشیدن، کاهش استرس، تقویت عضلات و… را برطرف کنند. اسکرچر امروزه در انواع مختلفی به تولید می‌رسد و نکات مهمی را باید در هنگام خرید آن در نظر داشت. از جمله مواردی که باید در هنگام خرید انواع اسکرچر گربه به آنها توجه کرد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرید اسکرچر گربه

نوع اسکرچر

همان‌طور که گفته شد اسکرچر در انواع مختلفی همچون اسکرچرهای عمودی، افقی، درخت گربه و… به فروش می‌رسد. اینکه کدام یک از این انواع مناسب گربه شما است به روحیه گربه از می‌گردد که باید با آزمون خطا مشخص شود.

اندازه گربه

از دیگر نکات مهم در هنگام خرید انواع اسکرچر گربه توجه به جثه گربه است. برای گربه‌های کوچک باید به سراغ اسکرچرهای کوچک‌تر و برای گربه‌های بزرگ‌تر باید به سراغ اسکرچرهای بزرگ‌تر رفت.

مکان قرار دادن اسکرچر

در هنگام خرید انواع اسکرچر گربه باید به مکانی که می‌خواهید اسکرچر را در آن قرار دهید نیز توجه داشته باشید. اگر فضای کافی برای قرار دادن اسکرچر در اختیار ندارید باید به سراغ انواعی بروید که فضای کمتری را اشغال می‌کنند.

کیفیت اسکرچر

بسیار مهم است که اسکرچر خریداری شده کیفیت بالایی داشته باشد و به راحتی با چند بار خراشیده شدن قابلیت خود را از دست ندهند.

امروزه خرید انواع اسکرچر گربه از پت‌شاپ‌های مختلف امکان‌پذیر است. یکی از پت‌شاپ‌هایی که انواع این محصول را در تنوع بالایی عرضه کرده پت‌شاپ آنلاین پت آباد است که افراد می‌توانند به راحتی محصول موردنظر خود را از این پت‌شاپ سفارش دهند.

غذای خشک گربه رویال کنین چه ویژگی‌هایی دارد؟

امروزه در بازار غذاهای تجاری گربه، برندهای مختلفی دست به تولید غذای خشک زده‌اند، به‌طوری‌که انتخاب از بین این برندها به کاری سخت تبدیل شده است. یکی از مواردی که در هنگام خرید به افراد کمک می‌کند شناختن برندهای معتبر تولیدکننده غذای خشک است. یکی از این برندها کمپانی «رویال کنین» است که قدمت بالایی در تولید غذای خشک گربه دارد. رویال کنین بیش از ۵۰ سال است که به یکی از معتبرترین برندهای تهیه غذای گربه و سگ خانگی بدل شده است.

غذای خشک گربه رویال کنین یکی از غذاهای محبوب این کمپانی به شمار می‌رود که بر اساس سن گربه و شرایط دیگر او به تولید رسیده و همین مسئله باعث خاص‌تر شدن غذاهای خشک این برند شده است. غذای خشک گربه رویال کنین برای گربه‌ها در سنین مختلف، گربه‌های دارای حساسیت‌های غذایی، گربه‌های با نژادهای مختلف و… نیز به تولید رسیده و همین مسئله باعث می‌شود بسیاری از افراد برای تهیه غذای گربه خود به سراغ این برند بروند.غذای خشک گربه رویال کنین از جمله غذاهایی است که در فروشگاه آنلاین پت آباد به فروش می‌رسد و افراد می‌توانند به راحتی این محصول را از این پت‌شاپ خریداری کنند.

غذای خشک گربه رویال کنین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند