معرفی کسب و کار

برای تشخیص آبسه مقعدی به چه دکتری باید مراجعه کنیم؟

بیماری آبسه مقعدی یکی از بیماری‌های ناحیه نشیمنگاهی به شمار می‌رود که درمان آن برای جلوگیری از تبدیل آبسه به فیستول مقعدی بسیار اهمیت دارد. آبسه مقعدی به شکل یک کیست جوش مانند در اطراف سوراخ مقعد یا جدار راست‌روده به وجود می‌آید. علت این عارضه نشیمنگاهی بسته شدن دهانه غددی است که در نزدیکی مقعد قرار گرفته‌اند. برای درمان آبسه مقعدی باید هرچه سریع‌تر اقدام کرد؛ زیرا بی‌توجهی به آن می‌تواند پس از مدتی بیماری‌های سخت‌تری همچون فیستول مقعدی را در پی داشته باشد.

اینکه برای تشخیص آبسه مقعدی به چه دکتری مراجعه کنیم؟ شاید سؤال بسیاری از افراد باشد که به آن پاسخ می‌دهیم. تشخیص و درمان بیماری آبسه مقعدی باید به دست فوق‌تخصص ناحیه مقعد و روده بزرگ انجام شود که به آنها فوق‌تخصصان کولورکتال نیز می‌گویند. بسیار مهم است که تشخیص و درمان آبسه مقعدی به دست این پزشکان سپرده شود تا بیماری آبسه به درستی تشخیص داده شود و درمان متناسب با آن به شکل درستی تجویز شود. درمان آبسه مقعدی جراحی یا لیزر آبسه است که انجام آن به تخصص بالایی نیاز دارد. بدون مراجعه به پزشک فوق‌تخصص ناحیه مقعد و روده بزرگ این بیماری به درستی درمان نمی‌شود و بیمار مشکلات بسیاری همچون بازگشت آبسه مقعدی را ممکن است تجربه کند.

دکتر متخصص آبسه مقعدی چه ویژگی‌هایی دارد؟

پس از اینکه بیماران دانستند که برای درمان آبسه باید به چه دکتری مراجعه کنند آشنایی با ویژگی‌هایی که این دکتر باید داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله ویژگی‌های دکتر متخصص آبسه مقعدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکتر آبسه مقعدی

تجربه پزشک در درمان آبسه

بسیار مهم است افراد زمانی که به دکتر متخصص آبسه مقعدی مراجعه می‌کنند تجربه او را در نظر بگیرند. پزشکانی که به طور تخصصی به درمان بیماری‌های ناحیه نشیمنگاهی می‌پردازند بیماران بسیاری را در طول دوره کار خود درمان کرده‌اند و همین باعث می‌شود با تمام ریزه‌کاری‌های این بیماری‌ها و نحوه درمان آشنا باشند و به بهترین شکل به درمان آبسه بپردازند.

دسترسی داشتن به دستگاه‌های لیزر مجهز

بسیار مهم است دکتر متخصص آبسه مقعدی به دستگاه‌های مجهز و به روزی دسترسی داشته باشد. این مسئله کمک می‌کند زمانی که پزشک می‌خواهد از درمانی مانند لیزر استفاده کند لیزردرمانی به بهترین شکل ممکن انجام شود و هیچ عارضه‌ای در بیمار ایجاد نشود.

دسترسی به یک مطب مجهز و بهداشتی

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم دکتر متخصص آبسه مقعدی این است که به یک مطب مجهز و کاملاً بهداشتی دسترسی داشته باشد. جراحی یا لیزر آبسه باید در یک مطب تمیز و ایزوله انجام شود تا بیمار درگیر بیماری‌های عفونی نشود.

ویژگی‌های نامبرده از جمله ویژگی‌های مهمی هستند که دکتر متخصص آبسه مقعدی باید داشته باشد. امروزه چنین پزشکانی در مراکز مختلفی به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند. یکی از مراکزی که افراد می‌توانند در آن به دکتر متخصص آبسه مقعدی دسترسی داشته باشند مرکز فوق تخصصان درمان فوری است که پزشکان فوق‌تخصص بیماری‌های مقعدی با بهترین امکانات لازم به درمان آبسه می‌پردازند.

درمان کم هزینه آبسه مقعدی چیست؟

آبسه مقعدی یک بیماری نشیمنگاهی است که باید حتماً روند درمان آن طی شود تا بیماری شدت نیابد و از طرفی عامل زمینه‌ساز بیماری فیستول نگردد. در گذشته درمان این عارضه از طریق روش جراحی بود  که برای انجام آن بیماران باید در بیمارستان بستری می‌شدند و نیاز به بیهوشی داشتند؛ مواردی که می‌توانستند بر روی هزینه درمان تأثیر بگذارند.

امروزه با پیشرفت علم و وجود دستگاه‌های لیزر روش درمان آبسه تغییر یافته است. روش لیزر با بی‌حسی موضعی و به شکل سرپایی در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود و همه این موارد باعث می‌شوند که این روش، درمان کم هزینه آبسه مقعدی به شمار رود. لیزر آبسه همچنین روشی بدون درد و خونریزی است و دوره نقاهت طولانی پس از جراحی را ندارد و از این لحاظ نیز هزینه‌های زمانی کمتری را شامل افراد می‌کند.

درمان کم هزینه آبسه مقعدی امروزه در کلینیک‌های مختلفی همچون مرکز فوق تخصصان درمان فوری انجام می‌شود. در این کلینیک پزشکان فوق‌تخصص ناحیه مقعد و روده بزرگ به درمان این بیماری می‌پردازند و وجود دستگاه‌های لیزر به روز و بسیار با کیفیت کمک می‌کند تا این بیماری به بهترین شکل خود توسط فوق‌تخصصان این مجموعه درمان شود.

درمان کم هزینه آبسه مقعدی

لیزر بدون درد آبسه مقعدی چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که گفته شد درمان کم هزینه آبسه مقعدی لیزر نام دارد. لیزر بدون درد آبسه مقعدی یک روش محبوب به شمار می‌رود که امروزه جهت درمان از طرف بسیاری از پزشکان پیشنهاد می‌شود. در تکنیک درمانی لیزر بدون درد آبسه مقعدی از لیزر نوری پرقدرت استفاده می‌کنند. در این روش با استفاده از لیزر برش‌هایی در ناحیه آسیب دیده به وجود می‌آید تا بافت آسیب دیده جدا شود. این روش درمانی مناسب آبسه مقعدی سطحی است و اگر سطح بیماری عمیق باشد پزشک روش جراحی را پیشنهاد می‌دهد.

درمان آبسه مقعدی با لیزر

لیزر بدون درد آبسه مقعدی روشی است که در کمتر از ۳۰ دقیقه و بدون نیاز به بیهوشی و بستری شبانه این بیماری را درمان می‌کند. این روش با درد و خونریزی همراه نیست و کوتاه بودن دوره نقاهت آن از دیگر مواردی است که باعث محبوبیت این روش درمانی می‌شود. از طرفی درصد موفقیت آبسه مقعدی با لیزر نسبت به جراحی بالاتر است و همین مسئله نیز در انتخاب این روش درمانی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

لیزر بدون درد آبسه مقعدی در کلینیک درمان فوری توسط فوق‌تخصصان کولورکتال با متد  ICE انجام می‌شود تا به ساده‌ترین شکل ممکن بیماری آبسه مقعدی درمان گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند