آموزش واتساپ

آموزش حذف دوطرفه پیام در واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از اینکه پیامی را در واتساپ ارسال کردید، بلافاصله از ارسال آن پشیمان شده باشید و یا شاید به شخص اشتباهی پیامی را ارسال کرده باشید و بخواهید فوراً این کار را جبران کنید. از این نظر، کاربران واتساپ چیزی برای نگرانی ندارند.

برنامه محبوب واتساپ به شما این امکان را می دهد تا پیام ارسال شده را هم برای خود و هم برای شخصی که پیام را برایش ارسال کرده اید حذف کنید. با این حال، برخی از هشدارها در این خصوص وجود دارد و ضروری است که از قبل در مورد آنها بدانید. این مقاله هر آنچه را که باید در مورد حذف دوطرفه پیام در واتساپ بدانید را به شما توضیح می دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش برقراری تماس صوتی در واتساپ

حذف دوطرفه پیام در واتساپ

در اینجا به شما یاد می‌دهیم که چگونه می توانید پیام‌های ارسال شده در واتساپ را در گوشی های آیفون و اندروید حذف کنید. علاوه بر این، ترفندی برای حذف پیام های واتساپی برای همه پس از محدودیت زمانی نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

حذف دو طرفه پیام واتساپ

هنگامی که پیامی را به اشتباه ارسال می کنید، برنامه واتساپ به شما این امکان را می دهد تا پیام ها را با ویژگیDelete for Everyone حذف کنید. برای این کار موارد زیر را در گوشی خود با ما دنبال کنید.

حذف از طریق ویژگی “حذف برای همه” در گوشی های آیفون و اندروید

 1. برنامه واتساپ را باز کنید. سپس به چتی بروید که حاوی پیام هایی است که می خواهید آن را حذف کنید.
 2. روی پیام مورد نظر کلیک کنید و آن را نگه دارید. گزینه حذف را انتخاب کنید.
 3. اکنون روی نماد سطل زباله کلیک کنید.

حذف دوطرفه پیام در واتساپ

در این خصوص نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • حذف پیام های واتساپ برای همه آسان است. اما در نظر داشته باشید که این ویژگی فقط در عرض 2 روز امکان پذیر است یعنی می توانید تا 2 روز پیام ها را حذف کنید.
 • گزینه “حذف برای همه” تنها زمانی کار می کند که گیرندگان، واتساپ را به آخرین نسخه به روز کرده باشند.
 • اگر ویژگی”حذف برای همه” موفقیت آمیز نباشد به شما اطلاع داده نمی شود.
 • اگر مدیر یک گروه هستید، می توانید پیام های ارسال شده توسط سایر شرکت کنندگان گروه را حذف کنید. چون فقط مدیران گروه می توانند پیام های ارسال شده توسط سایر شرکت کنندگان گروه را حذف کنند.
 • ممکن است گیرنده عکس‌ها، ویدیوها یا فایل‌های دیگر را قبل از حذف آنها ذخیره کرده باشد.

چگونه می توان پس از مدت ها پیام های واتساپ را برای همه پاک کرد

همانطور که قبلا ذکر شد، امکان حذف پیام ها برای همه در هر زمان وجود ندارد. اگر محدودیت زمانی را از دست دادید، حال باید بدانید که چگونه می توانید پیام های واتساپ را برای همه پس از محدودیت زمانی حذف کنید.

ترفند: در این صورت، می‌توانید تاریخ و ساعت تلفن خود را تغییر دهید تا واتساپ را فریب دهید تا تصور کند از محدودیت زمانی عبور نکرده‌اید. حال این کار را با هم انجام می دهیم:

بیشتر بخوانید: روش های افزایش ممبر واتساپ

حذف پیام های واتساپ برای همه پس از مدت طولانی در گوشی های آیفون

می توان گفت برای برخی از کاربران واتساپ که نمی خواهند تعداد زیادی پیام یا پیوست را در تلفن خود نگه دارند، حذف پیام‌های قدیمی‌تر از ۶ ماه، راه خوبی برای ایجاد فضای خالی است. در اینجا نحوه انجام این کار را به شما توضیح می دهیم:

 1. ابتدا زمان و تاریخ ارسال پیام را بررسی کرده و یادداشت کنید. سپس برنامه واتساپ را ببندید.
 2. حالت هواپیما گوشی را روشن کنید.

حذف دوطرفه پیام در واتساپ

 1. به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. ابتدا گزینه ” General” را و سپس ” Date and time ” را انتخاب کنید.

حذف دوطرفه پیام در واتساپ

 1. در این قسمت گزینه” Set Automatically ” را خاموش کنید. سپس تاریخ و زمان را به چیزی قبل از ارسال پیام تغییر دهید.

حذف دوطرفه پیام در واتساپ

 1. گوشی را از حالت هواپیما خارج کرده و برنامه واتساپ را باز کنید. اکنون می توانید از گزینه حذف برای همه برای حذف کردن استفاده کنید.

حذف دوطرفه پیام در واتساپ

حذف پیام های WhatsApp برای همه پس از مدت طولانی در گوشی های اندروید

 1. ابتدا تاریخ و زمان دقیق ارسال پیام را یادداشت کنید و برنامه واتساپ را ببندید.
 2. به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. سپس گزینه “Apps and Notifications ” را انتخاب کنید. روی برنامه WhatsApp کلیک کنید. و گزینه” Force stop/Force close ” را انتخاب کنید. سپس روی گزینه OK را کلیک کنید. با این کار، این برنامه مسدود شده و از اجرای آن جلوگیری می کند.
 3. اکنون Wi-Fi و داده تلفن همراه خود را خاموش کنید.
 4. سپس در قسمت تنظیمات، ابتدا گزینه” Date and time ” و سپس گزینه ” Set Automatically ” را انتخاب کنید. اکنون تاریخ و زمان را به چیزی قبل از ارسال پیام تغییر دهید.
 5. اکنون می توانید برنامه واتساپ را باز کنید و پیام ها را برای همه حذف کنید. (لطفا قبل از حذف کردن، Wi-Fi یا داده تلفن همراه را روشن نکنید.)

نکته:

 • اگر زمانی را که انتخاب کردید برای مدتها خیلی پیش است، واتساپ یک اعلان خطایی برای شما ارسال می‌کند که به شما اطلاع می‌دهد تنظیمات تاریخ و زمان شما نادرست است و باید برنامه را دوباره راه‌اندازی کنید.
 • پس از حذف موفقیت آمیز یک پیام، می توانید Wi-Fi و یا داده موبایل خود را روشن کنید و تاریخ و زمان را به تنظیمات اصلی برگردانید. هنگامی که دوباره آنلاین می شوید، پیام های حذف شده از تلفن شما و تلفن گیرنده ناپدید می شوند.

سوالات متداول در خصوص حذف دو طرفه پیام در واتساپ

تفاوت بین پاک کردن چت و حذف چت در واتساپ چیست؟

حذف یک چت آن را برای همیشه حذف می کند. پاک کردن چت، آن را از برد واتساپ پاک می کند، اما همچنان قابل دسترسی است.

چگونه می توان پیام های واتساپ را برای همه پس از حذف برای من حذف کرد؟

پس از انتخاب گزینه” Delete for Me “، 5 ثانیه به شما فرصت داده می شود تا این عمل را لغو کنید. می‌توانید روی “undo” کلیک کنید تا پیام‌ها دوباره در چت شما نمایش داده شوند. سپس می‌توانید پیام‌ها را برای همه حذف کنید.

آیا پیام های حذف شده توسط گیرندگان قابل بازیابی هستند؟

اگر گیرنده قبل از حذف پیام از واتساپ پشتیبان تهیه کرده باشد، امکان بازیابی پیام های حذف شده از پشتیبان وجود دارد. و شاید گیرنده قبل از اینکه شما پیام ها را حذف کنید یک اسکرین شات گرفته است.

آیا می توانید پیام های واتساپ را برای همه پس از محدودیت زمانی حذف کنید؟

بله، شما می توانید این کار را بکنید. می توانید تاریخ و زمان را تغییر دهید تا گزینه” Delete for Everyone ” در دسترس شما قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: آموزش فعالسازی نوتیفیکیشن واتساپ

سخن پایانی

در بیشتر موارد، می‌توانید پیام‌ها را انتخاب کنید و روی گزینه “Delete for Everyone” کلیک کنید تا حذف دو طرفه پیام در واتساپ انجام شود.

در صورت گذشتن از محدودیت زمانی، می توانید زمان را برای فریب دادن برنامه واتساپ تغییر دهید و این گزینه را در دسترس خود قرار دهید. به یاد داشته باشید برای انجام این کار که داده های تلفن همراه و WIFI را خاموش کنید، این مهم ترین بخش فرآیند است.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند