آموزش توییتر

تایم لاین توییتر چیست؟ چگونه آن را شخصی سازی کنیم؟

بنر کانال تلگرام راهنمالند

توییتر شبکه اجتماعی محبوبی است که کاربران در آن می‌توانند متن، عکس، ویدیو و پیوندهای کوتاهی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های توییتر، تایم‌ لاین «Timeline» است که به کاربران اجازه می‌دهد تا توییت‌ حساب‌هایی که دنبال می‌کنند را مشاهده کنند.

درواقع تایم‌ لاین توییتر می‌تواند منبعی ارزشمند برای اطلاع از آخرین اخبار و وقایع باشد که با دنبال کردن حساب‌های مرتبط با حوزه‌های مورد علاقه خود، می‌توانید از آخرین اخبار و رویدادهای آن حوزه مطلع شوید. همچنین می‌تواند پل ارتباطی بین شما و افرادی باشد که علاقه‌مندی‌های مشترکی با شما دارند که با دنبال کردن این حساب‌ها، می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کرده و در مورد آن موضوعات بحث و گفتگو کنید.

حال شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که تایم‌ لاین توییتر دقیقا کجاست؟ و نحوۀ نمایش توییت‌ در آن چگونه است؟ از این‌رو تیم راهنمالند به منظور پاسخگویی به سوالات کاربران توییتر در مورد تایم لاین این شبکه اجتماعی، مقاله‌ای جامع در این زمینه تهیه کرده است. و در این مقاله تمامی نکات مربوط به تایم لاین توییتر از جمله نحوه عملکرد آن، نحوه تنظیمات آن و نحوه بهره‌برداری از آن، به طور کامل توضیح داده شده است. بنابراین تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش وریفای توییتر
تایم لاین توییتر چیست؟ چگونه آن را شخصی سازی کنیم؟
تایم لاین توییتر چیست؟ چگونه آن را شخصی سازی کنیم؟

تایم لاین توییتر «Timeline» چیست؟

هنگام ورود به twitter، صفحه اصلی شما به نام «تایم‌ لاین» نمایش داده می‌شود که این صفحه شامل جدیدترین توییت‌هایی از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید یا توییتر به شما پیشنهاد می‌دهد منتشر شده‌اند. در حقیقت توییتر از الگوریتم‌های خاصی برای نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین خود استفاده می‌کند که این الگوریتم‌ها، براساس عوامل مختلفی مانند محبوبیت حساب، تازه‌بودن توییت و ارتباط آن با علاقه‌مندی‌های شما توییت‌ها را در تایم‌لاین نمایش می‌دهند.

بنابراین شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های مختلف، نحوه نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین خود را تغییر دهید. به‌عنوان مثال می‌توانید انتخاب کنید که فقط توییت‌ حساب‌هایی که خودتان دنبال می‌کنید در تایم‌لاین شما نمایش داده شوند. همچنین می‌توانید ترتیب نمایش توییت‌ها را براساس زمان ارسال، محبوبیت یا تازگی آن تغییر دهید.

در رابطه با نحوه نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین، از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند که هرچه توییت جدیدتر باشد، در بالای تایم‌لاین قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با اسکرول کردن «scrolling» صفحه توییت‌های جدیدتر را مشاهده کنید. علاوه‌بر مشاهده توییت‌ها شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های مختلف، با آن‌ها تعامل داشته باشید، یعنی می‌توانید توییت‌ها را کوت، ریتوییت، لایک یا به آن‌ها ریپلای بزنید.

تایم لاین توییتر چگونه کار می‌کند؟

تایم لاین توییتر به‌صورت پیش‌فرض از جدیدترین توئیت‌ها به قدیمی‌ترین توئیت‌ها مرتب می‌شود. این بدان معناست که اولین توئیتی که در تایم لاین خود می‌بینید، جدیدترین توئیتی است که در حال حاضر ارسال شده است و شما می‌توانید ترتیب تایم لاین خود را تغییر دهید تا توئیت‌ها بر اساس عوامل دیگری مانند محبوبیت، زمان ارسال یا حتی ترتیب حروف الفبا مرتب شوند. برای انجام این کار تنها کافی است روی نماد مداد در گوشه سمت راست بالای تایم لاین خود کلیک کنید و سپس گزینه “تغییر ترتیب تایم لاین” را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش استفاده از هشتگ در توییتر

انواع توییت‌ در تایم‌ لاین توییتر

در تایم‌ لاین توییتر، چهار نوع توییت وجود دارد که شامل:

  1. توییت‌های معمولی: این توییت‌ها حداکثر 280 کاراکتر هستند و می‌توانند متن، تصاویر، ویدیو و پیوند را شامل شوند.
  2. توییت‌های ریپلی: این توییت‌ها به یک توییت دیگر پاسخ می‌دهند.
  3. توییت‌های کوت: این توییت‌ها حداکثر 140 کاراکتر هستند و معمولاً برای بیان افکار یا احساسات کوتاه استفاده می‌شوند.
  4. توییت‌های نقل قول: این توییت‌ها از یک توییت دیگر نقل قول می‌کنند.

علاوه‌بر این چهار نوع توییت، توییتر همچنین انواع دیگری از توییت‌ها را ارائه می‌دهد مانند:

  • توییت‌های زنده: این توییت‌ها در زمان واقعی ارسال می‌شوند و معمولاً برای پوشش رویدادهای خبری یا ورزشی استفاده می‌شوند.
  • توییت‌های آنونس: این توییت‌ها برای تبلیغ یک محصول، خدمت یا رویداد استفاده می‌شوند.
  • توییت‌های پولی: این توییت‌ها توسط شرکت‌ها یا افراد برای تبلیغات پرداخت می‌شوند.

در مجموع توییت‌ها به ترتیب زمانی در تایم‌ لاین نمایش داده می‌شوند، به این معنی که توییت‌های جدیدتر در بالای صفحه قرار می‌گیرند و کاربران می‌توانند توییت‌ها را با استفاده از هشتگ‌ها، نام‌های کاربری و کلمات کلیدی جستجو کنند.

چگونه از تایم‌لاین توییتر استفاده کنیم؟

برای استفاده از تایم‌ لاین توییتر، ابتدا باید یک حساب کاربری در این شبکه اجتماعی ایجاد کنید. سپس می‌توانید با دنبال کردن افراد و سازمان‌های مورد علاقه، تایم‌ لاین خود را شخصی‌سازی کنید. همچنین برای دنبال کردن یک کاربر، کافی است روی نام کاربری او کلیک کنید و گزینه “Follow” را انتخاب کنید و برای دنبال کردن یک سازمان، کافی است روی نام سازمان کلیک کنید و گزینه “Follow” را انتخاب کنید. پس از دنبال کردن افراد و سازمان‌های مورد علاقه خود، می‌توانید توییت‌های آنها را در تایم‌ لاین خود مشاهده کنید.

چگونه از تایم‌لاین توییتر استفاده کنیم؟
چگونه از تایم‌لاین توییتر استفاده کنیم؟

نحوه مدیریت تایم‌ لاین در توییتر

نحوه نمایش توییت‌ در تایم‌ لاین توییتر را می‌توان در تنظیمات  توییتر تغییر داد که این تنظیمات در تمامی نسخه‌های اندروید، آی.او.اس و دسکتاپ قابل دسترسی است. همچنین توییتر دو گزینه برای نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین ارائه می‌دهد که عبارت‌اند از:

  1. نمایش برترین توییت‌ها (Top Tweets): این گزینه توییت‌هایی را که توییتر براساس فعالیت‌های شما در سایر حساب‌های کاربری مانند منشن‌دادن، لایک‌کردن و ریتوییت‌کردن انتخاب کرده است به شما نمایش می‌دهد.
  2. نمایش آخرین توییت‌ها (Latest Tweets): این گزینه جدیدترین توییت‌های فالوورهای شما را به ترتیب زمانی به شما نمایش می‌دهد.

حال برای تنظیم نحوه نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین خود، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابتدا بر روی گزینه more کلیک کنید.

نحوه مدیریت تایم‌ لاین در توییتر

2. گزینه settings and support انتخاب کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

نحوه مدیریت تایم‌ لاین در توییتر

3. گزینه settings and privacy انتخاب کنید.

نحوه مدیریت تایم‌ لاین در توییتر

4. سپس وارد گزینه privacy and safety شوید.

تایم لاین توییتر چیست؟ چگونه آن را شخصی سازی کنیم؟

5. گزینه contact you see را انتخاب کنید.

تایم لاین توییتر چیست؟ چگونه آن را شخصی سازی کنیم؟

6. حال در این بخش از منوی نحوه نمایش توییت‌ها، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تایم لاین توییتر چیست؟ چگونه آن را شخصی سازی کنیم؟

در نهایت با تنظیم نحوه نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین خود، می‌توانید تجربه بهتری از استفاده از توییتر داشته باشید که با انتخاب گزینه مناسب، می‌توانید توییت‌هایی را که برای شما مهم‌تر هستند را در اولویت ببینید.

بیشتر بخوانید: مهمترین اصطلاحات توییتر

سخن پایانی

تایم‌ لاین توییتر یکی از مهم‌ترین بخش‌های این شبکه اجتماعی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا توییت‌ حساب‌هایی که دنبال می‌کنند را مشاهده کنند. با استفاده از تنظیمات مختلف، می‌توانید تایم‌ لاین خود را شخصی‌سازی کنید و توییت‌هایی را که برای شما مهم‌تر هستند را در اولویت ببینید. همچنین می‌توانید نمایش برخی از توییت‌ها را کنترل کنید تا تایم‌ لاین شما خلوت‌تر و منظم‌تر شود. در نهایت یادتان باشد که توییتر یک ابزار است و مانند هر ابزار دیگری می‌تواند برای اهداف خوب یا بد استفاده شود. بنابراین مهم است که مسئولیت‌پذیر باشید و از آن برای انتشار اطلاعات صحیح و مفید استفاده کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند