آموزش تلگرام

محدودیت های تلگرام کدامند؟ لیست محدودیت های تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

تلگرام محدودیت‌ های متعددی برای کاربران خود دارد. این محدودیت ‌ها به دلیل حفظ استفاده منصفانه و عملکرد سرویس تلگرام استفاده می‌ شوند. در این مقاله محدودیت های تلگرام از طریق راهنمالند برای شما ارائه می گردد. پس با ما همراه باشید تا انتهای این مقاله.

بیشتر بخوانید: آموزش انتقال مالکیت کانال تلگرام

انواع محدودیت های تلگرام

تلگرام محدودیت ‌های متعددی برای اطمینان از استفاده کاربران از خط مشی استفاده می‌کند. در زیر برخی از این محدودیت ‌ها را بررسی می‌کنیم:

 1. حساب ‌ها: طول نام کاربری باید از 1 تا 64 کارکتر باشد. طول نام خانوادگی باید از 0 تا 64 کارکتر باشد. زمان نابودکننده حساب در صورت عدم فعالیت، 6،3،1 و 12 ماه است.
 2. محدودیت ‌های گروه ها و کانال‌ ها: تعداد کانال‌ ها و ابرگروه‌ هایی که شما می ‌توانید عضو باشید، تا 5 گروه و کانال (شامل آنهایی که خودتان مالک هستید) است. تعداد گیف ‌های ذخیره شده تا 200 برای کاربران رایگان و تا 400 برای کاربران پریمیوم است.
 3. محدودیت ‌های ارسال پیام: شما دیگر قادر نخواهید بود به افراد ناشناس بیشتری پیام بفرستید و فقط می‌توانید به افرادی که جزء مخاطبین شما هستند پیام ارسال نمایید. این محدودیت موقت بوده و معمولاً پس از 4 الی 5 روز، این محدودیت رفع خواهد شد و مجدداً می‌توانید به افراد ناشناس پیام ارسال کنید.
 4. محدودیت ‌های مرتبط با فعالیت در گروه ‌ها: گروه هایی که خودتان تشکیل داده ‌اید و ادمینش هستید و نیز گروه‌ هایی که فقط عضو آن هستید و ادمینش نیستید به همین صورت است. یکی از محدودیت‌ های مهم در این زمینه، یکسان بودن خطی است که با آن گروه ایجاد شده است و خطوطی که برای اد کردن اعضا به آن گروه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علت محدودیت پیام در تلگرام چیست؟

تلگرام برای حفظ امنیت، امنیت و کاربر پسند بودن پلتفرم، محدودیت‌ های خاصی را برای کاربران خود اعمال می‌کند. در اینجا چند دلیل رایج برای محدودیت پیام در تلگرام آورده شده است:

 • ارسال هرزنامه:

اگر مشخص شود که کاربر پیام‌ های هرزنامه‌ ای را برای یک مخاطب یا چند مخاطب ارسال می‌کند، ممکن است تلگرام محدودیت‌ هایی را برای ارسال پیام‌ ها اعمال کند.

 • تبلیغات:

تلگرام، قوانین سختگیرانه ای در برابر اسپم و تبلیغات دارد. اگر مشخص شود کاربر از این پلتفرم برای مقاصد تبلیغاتی استفاده می کند، ممکن است توانایی او برای ارسال پیام محدود شود.

 • نقض شرایط سرویس:

اگر کاربری شرایط خدمات تلگرام را نقض کند، مانند ارسال لینک های مخرب یا شرکت در سایر فعالیت های مضر، ممکن است با محدودیت هایی در ارسال پیام مواجه شود.

 • ارسال پیام ‌های مستقیم به غریبه ‌ها:

تلگرام تعداد پیام ‌های مستقیمی را که می‌توان برای افراد غریبه (افرادی که قبلاً در لیست مخاطبین کاربر نیستند) ارسال کرد، برای جلوگیری از ارسال هرزنامه و حفظ حریم خصوصی کاربر محدود می‌کند. اگر یک کاربر در یک روز بیش از 50 پیام مستقیم برای افراد غریبه ارسال کند، ممکن است از ارسال پیام های بیشتر منع شود.

 • ارسال پیام انبوه:

تلگرام محدودیت هایی در تعداد پیام هایی دارد که می توان در مدت زمان کوتاهی ارسال کرد، به خصوص در چت های گروهی. اگر کاربر در مدت کوتاهی پیام ‌های زیادی ارسال کند، ممکن است از ارسال پیام ‌های بیشتر منع شود.

 • استفاده بیش از حد از ربات‌ ها:

اگر مشخص شود که کاربر بیش از حد از ربات‌ ها برای ارسال هرزنامه یا سایر فعالیت‌ های مضر استفاده می‌کند، ممکن است توانایی او برای استفاده از ربات ‌ها و ارسال پیام محدود شود.

به یاد داشته باشید که این محدودیت ‌ها برای محافظت از کاربران پلتفرم و حفظ یکپارچگی پلتفرم اعمال شده ‌اند. همیشه بهتر است از تلگرام به گونه ای استفاده کنید که به شرایط خدمات آن و حریم خصوصی دیگران احترام بگذارد.

رفع محدودیت های تلگرام

برای رفع محدودیت‌ های تلگرام، می‌توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

 1. حذف و نصب دوباره تلگرام: اگر شما با محدودیت ‌های تلگرام مواجه شدید، یکی از راه ‌های آسان، حذف و نصب دوباره تلگرام است. این روش می ‌تواند به شما کمک کند تا محدودیت ‌های اضافی را حذف کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که بعد از حذف حساب کاربری، تمامی اطلاعات و گفتگو‌های شما پاک خواهد شد.
 2. استفاده از نسخه وب تلگرام: در صورتی که با استفاده از تلگرام رسمی همچنان با محدودیت مواجه شدید، یکی از راه های پیشنهادی استفاده از نسخه وب تلگرام است. اگر بعد از ثبت نام در تلگرام وب همچنان با مشکل روبه رو شدید باشید، یکبار حساب خود را حذف و دوباره ثبت نام کنید.
 3. استفاده از تلگرام اصلی: توصیه می ‌شود که از تلگرام اصلی استفاده کنید و از تلگرام ‌های غیر رسمی خودداری کنید. اگر استفاده می‌کنید، سریعا آن‌ ها را حذف کنید تا گوشی شما و یا حساب تلگرامتان با مشکل مواجه نشود.

با این حال، باید توجه داشته باشید که تلگرام محدودیت‌ های خاصی را برای استفاده از خدمات خود اعمال می‌کند و برخی از این محدودیت ‌ها نمی‌توانند با روش ‌های فوق حذف شوند.

آیا محدودیت های پیام قابل تجدیدنظر یا لغو هستند؟

بله، راه‌هایی برای درخواست تجدیدنظر یا لغو محدودیت ‌های پیام‌ رسانی تلگرام وجود دارد.

 • از spambot@ استفاده کنید:

تلگرام یک ربات اسپم دارد که می توانید از آن برای گزارش اسپم استفاده کنید. همچنین می توانید از همین ربات برای رفع محدودیت تلگرام استفاده کنید. می‌توانید «@spambot» را در نوار جستجوی بالای برنامه تلگرام جستجو کنید. وقتی در نتایج جستجو ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. در گزینه هایی که لیست می شوند، روی این یک اشتباه است کلیک کنید. «نه! من هرگز هیچ یک از اینها را انجام نمی دهم!» در پنجره بعدی وقتی از شما پرسیده شد که چرا حساب شما گزارش شده است، توضیح دهید که حساب شما به اشتباه محدود شده است و نمی توانید برای مخاطبین خود پیام ارسال کنید. ربات حساب شما را بررسی می کند و امیدوارم محدودیت را حذف کند.

 • ایمیل تلگرام:

پشتیبانی تلگرام می تواند به شما کمک کند محدودیت موجود در حساب خود را حذف کنید. شما باید با آنها تماس بگیرید و مشکلی که با آن روبرو هستید را توضیح دهید. سرویس ایمیل خود را باز کنید و یک ایمیل به [email  protected] بفرستید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

از «هرزنامه» به عنوان موضوع خود استفاده کنید یا هر موضوع توصیفی دیگری را برای وضوح اضافه کنید. در قسمت متن توضیح دهید که چگونه حساب شما محدود شده است و محدودیت هایی که هنگام تلاش برای استفاده از آن دریافت می کنید.

همچنین توضیح دهید که حساب شما به اشتباه محدود شده است، زیرا هیچ یک از شرایط خدمات را نقض نکرده اید. از تیم پشتیبانی بخواهید این محدودیت را حذف کند و مطمئن شوید که جزئیات حساب تلگرام خود را از جمله نام کاربری، ایمیل و شماره تلفن تلگرام اضافه کرده اید. تلگرام احتمالاً به شما ایمیل می‌زند و نتایج بررسی ‌های خود را توضیح می‌دهد و اینکه آیا حساب شما می‌تواند ذخیره شود یا خیر.

لطفاً توجه داشته باشید که این روش‌ ها در همه موارد تضمین نمی ‌شوند، زیرا تصمیم برای رفع محدودیت ‌ها در نهایت به صلاحدید تلگرام است. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که این محدودیت ‌ها برای محافظت از کاربران پلتفرم اعمال شده ‌اند. بنابراین بهتر است از اقداماتی که می ‌تواند منجر به اعمال این محدودیت ‌ها در حساب شما شود، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: ویرایش پیام در تلگرام

جلوگیری از عضویت ناخواسته در گروه های تلگرام

 1. استفاده از پیام ‌های خصوصی: اگر می ‌خواهید کسی را به گروه یا کانال خود اضافه کنید، به جای ارسال لینک گروه یا کانال به آن ‌ها، می‌توانید از پیام ‌های خصوصی استفاده کنید. این روش می ‌تواند به جلوگیری از عضویت ناخواسته کمک کند.
 2. استفاده از کد وارد شدن: در تلگرام، شما می ‌توانید کد وارد شدن برای گروه یا کانال خود ایجاد کنید. این کد فقط برای افرادی که کد را دریافت کرده ‌اند، مورد استفاده قرار می ‌گیرد. به این ترتیب، می ‌توانید از این روش برای جلوگیری از عضویت ناخواسته استفاده کنید.
 3. تنظیمات گروه: شما می ‌توانید تنظیمات گروه خود را تغییر دهید تا از عضویت ناخواسته جلوگیری کنید. برای مثال، می ‌توانید تنظیمات گروه را به گونه ‌ای تغییر دهید که فقط افرادی که به شما درخواست درخواست عضویت داده ‌اند، بتوانند به گروه پیام دهند.
 4. استفاده از لیست سیاه و سفید: تلگرام امکان ایجاد لیست سیاه و سفید را برای شما فراهم می‌کند. افرادی که در لیست سیاه شما قرار دارند، نمی ‌توانند به شما پیام بفرستند. به این ترتیب، می ‌توانید از این روش برای جلوگیری از عضویت ناخواسته استفاده کنید.

آیا کاربران می توانند به محدودیت پیام در تلگرام اعتراض کنند؟

بله، کاربران می توانند برای محدودیت پیام در تلگرام تجدید نظر کنند. در اینجا مراحل انجام این کار وجود دارد:

از @SpamBot استفاده کنید:

اولین قدم این است که مطمئن شوید حساب شما دارای محدودیت است. می توانید این کار را با ارسال یک پیام به @SpamBot انجام دهید. اگر اکانت شما دارای محدودیت است، ربات پیشنهاد می دهد توضیحاتی را ارسال کند.

شما نمی توانید به گناه خود اعتراف کنید و گزینه “من می پذیرم گناهم، محدودیت ها را بردارید” را انتخاب کنید زیرا تلگرام به هیچ وجه واکنشی نشان نمی دهد و محدودیت ها را حذف نمی کند. با کلیک بر روی بله، درخواست تجدید نظر ارسال می کنید که توسط متخصصان تیم تلگرام بررسی می شود. اگر درخواست تجدیدنظر بدون دلیل ارسال شود، حساب نیز مسدود خواهد شد.

ارسال پیام تجدیدنظر:

پس از ارسال درخواست تجدیدنظر، پیام را کپی کرده و دوباره برای ربات ارسال کنید. این پیام باید حاوی توضیح مفصلی در مورد این باشد که چرا فکر می کنید این محدودیت به اشتباه در حساب شما اعمال شده است. می توانید از مثال زیر استفاده کنید: توسعه دهندگان تلگرام! من مدت زیادی است که وارد تلگرام نشده ام و مدت زیادی است که در گروه های عمومی مختلف مکاتبه ای نداشته ام و شما مرا اینجا اسپم کرده اید، به احتمال زیاد مسدود شده است؛ اما فکر می کنم اینطور بوده است. درست نیست چون چیز خاصی نبود.

وضعیت حساب خود را بررسی کنید:

روز بعد، باید دوباره به ربات نامه بنویسید و وضعیت حساب خود را بررسی کنید. در بیشتر موارد، کاربر «حساب شما عاری از هرگونه محدودیت است» را دریافت می کند. این بدان معنی است که همه چیز درست شده است. در غیر این صورت، می توانید چند ماه دیگر این روش را دوباره امتحان کنید یا یک حساب کاربری جدید ثبت کنید و با در نظر گرفتن اشتباهات گذشته از آن استفاده کنید.

تماس با پشتیبانی تلگرام:

اگر هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته اید و برنامه به طور تصادفی حساب را مسدود کرده است، همیشه می توانید با خدمات پشتیبانی به نشانی spam@ telegram.org تماس بگیرید و وضعیت را با جزئیات و با مدرک بیان کنید. این اغلب کار می کند و حساب ها عاری از هرگونه محدودیت خواهند بود.

به یاد داشته باشید، تصمیم برای رفع محدودیت ها در نهایت به صلاحدید تلگرام است. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که این محدودیت ‌ها برای محافظت کردن از کاربران تلگرام طراحی شده ‌اند. بنابراین بهتر است از اقداماتی که می‌تواند منجر به اعمال این محدودیت ‌ها در حساب شما شود، خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش مدیریت کانال تلگرام

خدمات راهنمالند

مجموعه راهنمالند برای اینکه شما بهتر بتوانید با برنامه های مختلف در فضای مجازی کار کنید و مشکلاتی که گاهی اوقات در برنامه های مجازی اتفاق می افتد را خودتان برطرف کنید، آموزش هایی را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت راهنمالند بپیوندید. هدف تیم ما ارائه آموزش ها به زبان ساده برای شما عزیان می باشد.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند