آموزش تلگرام

معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

یکی از بهترین و بی نقص ترین اپلیکیشن های چت در جهان، برنامه محبوب تلگرام است. این برنامه به دلیل پلتفرم فوق پیشرفته و امکانات رایگان، همواره یکی از پرمخاطب ترین برنامه های چت می باشد. این برنامه با وجود تمام امکانات پیشرفته، محدودیت هایی برای کاربران تعریف کرده است. این محدودیت ها از زمان معرفی نسخه پرمیوم، تا به این هنگام در حال افزایش است. ما در این مقایسه قصد داریم تا به شما در جهت رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام کمک نماییم.

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش امنیت تلگرام

بررسی رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

در برخی موارد ممکن است کاربران تلگرام به هنگام عضویت در گروه ها و کانال ها، با پیام خطای Too many Communities مواجه شوند. این خطا برای نسخه های رایگان تلگرام قابل مشاهده است و نسخه پرمیوم این محدودیت را برای کاربران در نظر نمی گیرید. این پیام نشان دهنده میزان حداکثر عضویت کانال و گروه است.

حداکثر میزان عضویت در گروه و کانال برای هر حساب کاربری تلگرام رایگان، 500 مورد می باشد. پس از رسیدن به این میزان دیگر فرد قادر نخواهد بود به کانال ها و گروه های جدیدی بپیوندد. در این صورت باید به دنبال راه چاره در خصوص رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام پرداخت.
ساده ترین راه از جهت رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام خرید اشتراک ماهانه است. خرید اشتراک ماهانه موجب می شود تا محدودیت عدم عضویت در بیش از 500 کانال و گروه برای شما شامل نشود. برطبق آخرین گزارشات و اطلاعات به دست آمده، کاربران نسخه پرمیوم می توانند تا 1000 گروه و کانال را بدون هیچ گونه محدودیت عضو شوند.

نحوه خارج شدن از کانال های تلگرامی

همان گونه که در بخش قبل اشاره کردیم، اگر تعداد عضویت شما در نسخه های رایگان تلگرام به بیش از 500 عدد برسد، با پیام خطا به عنوان عضویت در کانال و گروه جدید مواجه خواهید شد. برای خارج شدن از این حالت، بهتر است از یک یا چند کانال و گروه، خارج شوید.
مدیر کانال ها همه روزه، محتواهای جدیدی را در بستر خود با دنبال کنندگان، به اشتراک می گذارند. به طور حتم یک فرد نمی تواند هر روز این محتواها را چک نماید. علاوه بر این حتی بسیاری از این کانال ها ارزش چندانی برای عضویت ندارند و فقط در یک برهه زمانی بنا به دلایل خاصی عضویت صورت گرفته است.

برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام فقط کافیست از برخی کانال ها و گروه ها لفت دهید. با اندکی تأمل در لیست کانال و گروه ها می توان به وضوح عدم کاربرد 50 درصد کانال ها پی برد.

1. برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام در ابتدا وارد اپلیکیشن محبوب تلگرام شوید.

2. پس از بررسی کانال های اضافی، یکی یکی به آن ها وارد شوید. کانال های اضافی کانال هایی هستند که شما به صورت روزانه و یا هفتگی به آن ها سری نمی زنید و از وجود آن خبر ندارید. می توانید از پوشه آرشیو کمک بگیرید. در این پوشه تعداد زیادی از کانال و گروه ها قرار دارند که اغلب به آن ها توجه نمی شود. برای پیداکردن این پوشه، تنها کافیست از بالای صفحه تا پایین، سوایپ نمایید.

3 . پس از این کار، به کانال های غیرکاربردی وارد شده و بر روی سه نقطه در گوشه، ضربه بزنید. از میان موارد رو به رو، ترک کانال را انتخاب نمایید.

معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام
معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

4. سپس یک پیام تأیید برای شما ظاهر می شود که حاوی اطمینان از ترک کانال و گروه است. با تأیید این گزینه می توانید از کانال خارج شوید.

معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام
معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

آموزش خارج شدن از کانال های تلگرامی در ویندوز

محدویت عضویت در کانال های تلگرامی، فقط برای حساب های کاربری اندروید و ios نیست؛ بلکه این محدودیت در نسخه کامپیوتر تلگرام نیز وجود دارد. به عبارت دیگر می توان بیان داشت که این محدودیت برای تمامی نسخه های رایگان تلگرام اعم از نسخه موبایل، دسکتاپ و نسخه تحت وب در نظر گرفته شده است. برای رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام تقریبا مشابه نسخه موبایل، عمل می کنیم.

بیشتر بخوانید: آموزش خارج شدن از ریپورت تلگرام
  • برای رفع این محدودیت لازم است به اپلیکیشن تلگرام در ویندوز وارد شوید و یا در مرورگر خود نسخه تحت وب را باز کنید.
  • کانال های اضافی و بی مورد را شناسایی کرده و یک به یک از آن ها خارج شوید.
  • برای خارج شدن از این کانال ها، به کانال موردنظر وارد شده و بر روی آیکن سه نقطه ضربه بزنید.
  • در منوی رو به رو برخی تغییرات برای شما نمایان می شود. آخرین بخش مربوط به ترک کانال است. بر روی ترک کانال ضربه بزنید.
  • گزینه تأیید برای اطمینان از ترک را لمس کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که از 30 درصد کانال های پیش رو خارج شوید تا دیگر این مشکل برای شما به هنگام عضویت در کانال تلگرام پیش نیاید.

  1. عدم عضویت در کانال ها و گروه ها به صورت ناخواسته

به طور معمول یک فرد نمی تواند در 500 کانال عضو و آن ها را هر روز بررسی و چک نماید. ما به طور حتم در یک سری از کانال ها و گروه ها به صورت ناخواسته عضو می شویم. به عنوان نمونه اگر بخواهیم از یک ربات در جهت دانلود بهتر و سریع تر استفاده کنیم، در وهله اول درخواست ربات برای ارائه خدمات، عضویت در برخی چنل های تلگرامی است.

در صورت عدم عضویت، خدماتی به کاربر ارائه نمی شود؛ در نتیجه فرد مجبور است به کانال های گفته شده وارد و عضو شود بدون این که نیازی به محتوای آن ها داشته باشد.

در شرایط دیگر عضویت ناخواسته، مربوط به تنظیمات حریم خصوصی است. به صورت پیش فرض همه افراد می توانند به وسیله آی دی یا با بهره گیری از حساب کاربری شما در بخش مخاطبین، شما را در کانال و گروه های تلگرامی عضو نمایند.

در این صورت مخاطبین شما می توانند شما را در کانال های متعددی عضو کنند که این امر برای هیچکس، خوشایند نیست.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

خوشبختانه در اپلیکیشن محبوب تلگرام، بخشی برای تغییر تنظیمات اضافه شدن به گروه و کانال در نظر گفته شده است. با این روش می توان به جلوگیری از رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام پرداخت. انجام این تنظیمات به شما کمک می کند تا مخاطبین نتوانند حساب کاربری شما را با انواع گروه ها و کانال ها اشغال نمایند.

  • جلوگیری از عضویت ناخواسته در تلگرام اندروید: برای جلوگیری و پیشگیری از این امر، لازم است برنامه را باز کنید و بر روی سه خط موازی کنار گوشه صفحه، ضربه بزنید.

در منوی باز شده تنظیمات را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید.

معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام
معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

در بخش حریم خصوصی و امنیت، وارد گروه ها و کانال ها شوید.

معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

با زدن گزینه هیچکس می توانید تمامی افراد را برای عضویت ناخواسته محدود نمایید.

معرفی روش های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام

  • بعد از انتخاب گزینه بر روی تیک تأیید ضربه بزنید. هم اکنون تنظیمات خواسته شده بر روی حساب کاربری شما اعمال شده است.
  • جلوگیری از عضویت ناخواسته در نسخه تحت وب و ویندوز: برای جلوگیری از عضویت ناخواسته در نسخه تحت وب و تلگرام، کافیست مراحل مربوط به اپلیکیشن موبایل را انجام دهید.
بیشتر بخوانید: آموزش مخفی کردن کانال های تلگرام

راهنمالند؛ ارائه دهنده خدمات تلگرامی

از جمله راه های رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام می توان به عدم عضویت در کانال ها و گروه های بدون محتوا، بررسی میزان عضویت در تعداد کانال ها و تغییر تنظیمات حریم خصوصی اشاره کرد. شما می توانید با انجام این تمهیدات به رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام بپردازید.

راهنمالند ارائه دهنده تمامی خدمات اعم از خرید فالوور و بازدید با بهترین قیمت، تمام تلاش خود را می کند تا در همه حیطه ها راهنمای شما کاربر گرامی باشد. از همراهی شما صمیمانه سپاس گذاریم.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند