آموزش تلگرام

آموزش فعالسازی حالت روح تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

در چند دهه اخیر، اپلیکیشن های گوناگونی جهت ارتباط در بستر اینترنت طراحی شده اند که تلگرام، یکی از معروف ترین و قدرتمندترین آنها می باشد. تلگرام از قابلیت ها و امکانات بسیاری برخوردار بوده؛ از همین جهت کاربران به راحتی می توانند در بستر این نرم افزار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

زمانی که شما پیامی را در تلگرام ارسال می کنید می توانید از وضعیت آنلاین بودن مخاطبین تان مطلع شوید. این قابلیتی است که برای تمامی کاربران تلگرام وجود دارد. اما مسئله مهم اینجاست که بعضی از کاربران تلگرام تمایل دارند وضعیت آنلاین بودن آنها در تلگرام برای مخاطبان مشخص نباشد، این فقط با فعال سازی حالت روح تلگرام امکان پذیر است.

در این مطلب از سایت راهنمالند قصد داریم حالت روح تلگرام را به شما معرفی کنیم و توضیحات کاملی راجع به شیوه فعال سازی آن، به شما بدهیم. لذا از شما دعوت می شود با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر نام کاربری در تلگرام

حالت روح در تلگرام چیست؟

حالت روح تلگرام یکی از قابلیت های منحصر به فرد این اپلیکیشن است. حالت روح در پیام رسان تلگرام، به حالتی گفته می شود که کاربر با استفاده از آن می تواند پیام ارسالی به خود را بخواند در حالی فرستنده از خوانده شدن پیام توسط شخص باخبر نشود .

اگر این قابلیت در تلگرام تان فعال باشد، شما می توانید بدون اینکه تیک دوم زده شود؛ پیام های افراد دیگر را بخوانید. در چنین حالتی دوستان تان متوجه نمی شوند که شما پیام آنها را خوانده اید.

در واقع شما با استفاده از حالت روح تلگرام می توانید، بدون اینکه مخاطبین تان متوجه شوند از این برنامه استفاده نمایید و پیام های ارسالی به خودتان را بخوانید. ولی سوال مهم اینجاست که آیا این قابلیت، در نسخه رسمی تلگرام نیز وجود دارد یا خیر؟

آیا در نسخه اصلی تلگرام، می توان حالت روح را فعال کرد؟

متاسفانه قابلیت حالت روح، در نسخه اصلی تلگرام وجود ندارد از همین جهت شما برای استفاده از این قابلیت، باید از نسخه های غیر رسمی تلگرام استفاده کنید چرا که حالت روح فقط در اپلیکیشن های غیر رسمی تلگرام ارائه می گردد.

نسخه غیر رسمی تلگرام در مقایسه با نسخه اصلی آن، از لحاظ امنیت در تمایز می باشد از همین جهت توصیه می کنیم در حین استفاده از این اپلیکیشن ها، بسیار مراقب باشید.

تلگرام هایی که حالت روح دارند!

همانطور که در ابتدا گفته شد فعال کردن حالت روح تلگرام، فقط با استفاده از اپلیکیشن های مشابه و غیر رسمی این برنامه امکان پذیر است. اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که نیاز به استفاده از ابزارها به حالت هایی همچون حالت روح تلگرام دارید می توان از برنامه های غیر رسمی تلگرام همچون موبوگرام، تلگرام ایکس و تلگراف استفاده نمایید.

تلگراف، موبوگرام و تلگرام ایکس تنها نرم افزهایی هستند که از قابلیت روح تلگرام برخوردارند. برای آشنایی بیشتر با هر کدام از این اپلیکیشن ها، با ما همراه باشید.

موبوگرام

موبوگرام یکی از اولین نسخه های غیر رسمی تلگرام بوده که توسط گروه مبتکر و خلاق هانیستا ارائه شده است. موبوگرام افزون بر داشتن تمامی امکانات نسخه اصلی تلگرام، قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز دارد. یکی از ویژگی های جالب و جذاب موبوگرام حالت روح است.

شما با فعال سازی این قابلیت می توانید بدون آنکه مخاطب تان متوجه شود فایل ها و پیام های ارسال توسط او را مشاهده کنید. برای فعال سازی حالت روح در موبوگرام کافیست به شرح ذیل عمل کنید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام (موبوگرام)

1. در گام اول، باید اپلیکیشن موبوگرام را از سایت های معتبر و یا گوگل پلی دانلود نمایید. پس از احراز هویت، روی آیکون سه خط در سمت چپ بالای صفحه کلیک نمایید.

فعالسازی حالت روح تلگرام
فعالسازی حالت روح تلگرام

2. اکنون منویی برای شما باز می شود که یکی از گزینه های آن تنظیمات موبوگرام است آن را انتخاب نمایید.

شیوه فعال کردن حالت روح در موبوگرام
شیوه فعال کردن حالت روح در موبوگرام

3. در گام بعدی روی گزینه تنظیمات حالت روح که در بخش حریم خصوصی قرار دارد، ضربه بزنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام
شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام

4. در گام آخر هم کافیست روی آیکون فعال سازی حالت روح کلیک کنید. بدین ترتیب حالت روح در موبوگرام فعال می شود.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام

شما با انجام دادن همین چهار مرحله ساده موفق به فعالسازی حالت روح تلگرام شده اید. اگر روزی خواستید این قابلیت را غیر فعال کنید؛ تنها لازم است همین مراحل را مجدداً تکرار کنید و با ضربه زدن روی آیکون حالت روح آن را غیر فعال نمایید.

بیشتر بخوانید: انتخاب اسم خفن برای تلگرام

تلگراف

تلگراف یکی از محبوب ترین نسخه های غیر رسمی تلگرام بوده که ادعا می کند؛ از همان زیرساخت های تلگرام استفاده می نماید و هیچ گونه تهدید و مشکل امنیتی برای اطلاعات کاربران ندارد. این نرم افزار از امکانات و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد که یکی از آنها، قابلیت روح است. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد تلگراف می توان به بازگشت به گروه های ترک شده، لیستی از مخاطبین آنلاین و نرم افزار فونت زیبایی برای نمایش متون اشاره کرد.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگراف

ابتدا جدیدترین نسخه تلگراف را از پلی استور یا بازار دانلود نمایید. سپس آن را اجرا کنید و روی علامت سه خط در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید. اکنون با لمس گزینه تنظیمات، وارد بخش تنظیمات تلگراف شوید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام

به انتهای صفحه مراجعه کنید و روی قسمتی که نام توسعه دهنده و نسخه تلگرام نوشته شده است دو بار ضربه بزنید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام

اکنون برای شما، صفحه ای با عنوان منوی اشکال زدایی باز می شود. گزینه فعال سازی چیزهای خاص را انتخاب نمایید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام

در این مرحله باید کد 911223344 را در کادر مشخص شده وارد کنید.

در گام آخر از اپلیکیشن تلگرام خارج شوید و دوباره آن را اجرا کنید. سپس روی آیکون سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. در منوی باز شده گزینه ای با عنوان حالت نامحسوس وجود دارد آن را انتخاب نمایید.

آموزش فعالسازی حالت روح تلگرام

تلگرام ایکس

نرم افزار تلگرام ایکس، یکی از بهترین و پرسرعت ترین نسخه های غیر رسمی تلگرام بوده که بر اساس TDLIB ساخته شده است. این نرم افزار ظاهری جذاب تر از نسخه اصلی تلگرام دارد و همچنین به گفته خود تلگرام، تلگرام ایکس مصرف باتری بهینه تری نسبت به نسخه اصلی دارد. شیوه فعال سازی تلگرام ایکس کمی متفاوت تر از موبوگرام است از همین جهت در ادامه با ما همراه باشید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس

در گام اول برنامه را اجرا نمایید و روی آیکون سه خط در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام

در گام بعد، گزینه تنظیمات را انتخاب نمایید.

شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس
شیوه فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس

اکنون صفحه اصلی تنظیمات برای شما باز می شود. در این بخش، گزینه Themes and chats انتخاب کنید.

فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس
فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس

در ادامه، همچون تصویر گزینه chat preview را فعال نمایید.

آموزش فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس
آموزش فعال کردن حالت روح در تلگرام ایکس

در مرحله پایانی هم، چت مورد نظر را انتخاب کرده و برای چند ثانیه انگشت خود را روی آن نگه دارید. بدین ترتیب حالت روح تلگرام فعال می شود.

شیوه دور زدن حالت روح تلگرام

با انجام سه روش ساده، حالت روح تلگرام رو می شود. شما با استفاده از سه ترفند ساده می توانید تشخیص دهید؛ تلگرام شخصی که با او در ارتباط هستید دارای قابلیت روح تلگرام است یا خیر. در ادامه با ما همراه باشید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

ارسال پیام صوتی

زمانی که شما در پلتفرم تلگرام برای شخصی پیام صوتی ارسال می کنید تا هنگامی که آن شخص پیام صوتی را گوش نکرده باشد همچنان یک نقطه در کنار پیام تان وجود خواهد داشت ولی زمانی که شخص، پیام صوتی را گوش دهد؛ این نقطه از بین می رود.

بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع هستند از همین جهت، شما اگر می خواهید مطمئن شوید که شخص متقابل از حالت روح در برنامه تلگرام استفاده می کند یا خیر؛ می توانید برای او یک فایل صوتی ارسال کنید. اگر پس از گذشت مدتی، نقطه کنار پیام از بین برود ولی پیام تان تیک نخورده باشد؛ یعنی آن شخص پیام شما را گوش کرده است و حالت روح در تلگرام او فعال است.

چت محرمانه (سکرت چت)

چت محرمانه یا secret chat یکی از قابلیت های منحصر به فرد پلتفرم تلگرام است که شما با استفاده از آن می توانید آنلاین بودن کاربر مورد نظر را تشخیص دهید و همچنین متوجه شوید که پیام تان توسط آن شخص خوانده شده است یا خیر.

برای استفاده از این قابلیت کافیست بر روی صفحه اطلاعات کاربر مورد نظر در تلگرام کلیک کنید و گزینه چت محرمانه یا start secret chat را انتخاب نمایید. اگر فرد مورد نظر در پلتفرم تلگرام حضور نداشته باشد؛ برای شما صفحه باز می شود که امکان چت با آن شخص وجود ندارد و پیام waiting for x to get online برای شما ظاهر می گردد. اما در صورتی که شخص مورد نظر در آن لحظه آنلاین باشد، شما به صفحه ای منتقل می شوید که می توانید با او چت کنید.

ایجاد کانال

ایجاد کانال، یکی دیگر از ترفندهایی می باشد که شما با استفاده از آن می توانید به فعال بودن حالت روح، در تلگرام شخص مورد نظر پی ببرید. در این روش، ابتدا یک کانال خصوصی ایجاد کنید (در این کانال فقط باید خودتان و دوستتان حضور داشته باشید). سپس یک پست در این کانال منتشر کنید.

زمانی که شما پست را در کانال ارسال می کنید؛ حالت چشم کوچکی در سمت راست پایین پیام شما پدیدار می شود. زمانی که این چشم، عدد یک را به نمایش می گذارد؛ یعنی شما تنها کسی هستید که پست را مشاهده کردید ولی اگر دوست شما، پیام تان را در کانال دیده باشد تعداد مشاهده ها 2 می شود این بدین معنی است که شخص مورد نظر آنلاین است و از کانال و پست ارسالی شما، بازدید کرده است.

بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد کانال تلگرام

آیا می توان در تلگرام کامپیوتر، حالت روح را فعال کرد؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، قابلیت روح تلگرام فقط در نسخه های غیر رسمی این پلتفرم وجود دارد. از همین جهت نمی توان در نسخه اصلی تلگرام کامپیوتر، حالت روح را فعال کرد.

چنانچه تمایل دارید این قابلیت را روی تلگرام دسکتاپ فعال کنید، می توانید از نسخه غیر رسمی تلگرام و یا برنامه آی گرام استفاده کنید. حالت روح تلگرام تنها قابلیت برنامه آی گرام نیست بلکه این اپلیکیشن از قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه اصلی تلگرام برخوردار می باشد.

سخن پایانی

نرم افزار تلگرام یکی از پرکاربردترین پیام رسان های اجتماعی در سرتاسر جهان است. اخیراً در نسخه های غیر رسمی این نرم افزار، قابلیتی با عنوان حالت روح تلگرام اضافه شده است. به صورت کلی حالت روح تلگرام بدین معنی است که پس از خواندن پیام در تلگرام، تیک دوم زده نمی شود. بدین ترتیب شخص مقابل تصور می کند که شما پیام ها را نخوانده اید.

همانطور که مطالعه کردید این قابلیت فقط در نسخه های غیر رسمی تلگرام همچون موبوگرام، تلگرام ایکس و تلگراف ارائه می گردد. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. لطفاً تجربیات و پیشنهادات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند