آموزش تلگرام

رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام

فهرست محتوا

بنر کانال تلگرام راهنمالند

برای جلوگیری از قاطی شدن مخاطبان در تلگرام، ابتدا باید بفهمیم که چه چیزی باعث قاطی شدن مخاطبان شده است. وقتی یک کاربر تلگرام با دوست خود در یک مکانی است که سرعت اینترنت ضعیف است و یا به هر دلیلی دوست شما امکان دسترسی به تلگرام ندارد، او ممکن است از شما بخواهد که گوشی خود را در اختیارش قرار دهید تا از اکانت تلگرام شما خارج شود و با اکانت خود وارد شود.

در این حالت، برنامه تلگرام، مخاطبان تلگرامی دوست شما را به مخاطبان تلگرام شما اضافه می کند و مخاطبین سینک یا همان قاطی می شود. در این مقاله راهنمالند آموزش رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام را به شما ارائه می دهد. با ما همراه باشید.

علت شروع همگام سازی مخاطبین با یکدیگر در تلگرام چیست؟

گزینه «همگام سازی مخاطبین» به کاربران امکان می دهد لیست مخاطبین دستگاه خود را با اکانت تلگرام خود همگام کنند. هنگامی که این گزینه را فعال می کنید، حساب تلگرام شما به طور خودکار با مخاطبین شما مطابقت پیدا می کند. شماره تلفن همراه با پروفایل تلگرام آنها این بدان معناست که شما می‌توانید فوراً با دوستان، خانواده و همکارانی که قبلاً در تلگرام هستند، بدون دردسر جستجوی دستی و افزودن هر مخاطب به صورت جداگانه، ارتباط برقرار کنید.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این ویژگی می تواند منجر به همگام سازی مخاطبین با یکدیگر در صورت استفاده از یک حساب کاربری تلگرام شود. به عنوان مثال، اگر شما و یکی از دوستانتان از یک اکانت تلگرام استفاده می کنید و هر دوی شما «همگام سازی مخاطبین» این ویژگی فعال است، مخاطبین دوست شما در اکانت تلگرام شما ظاهر می شوند و بالعکس. این به این دلیل است که “همگام سازی مخاطبین» این ویژگی برای همگام سازی مخاطبین شما با حساب تلگرام طراحی شده است نه با سایر کاربران همان حساب.

اگر می‌خواهید همگام‌ سازی مخاطبین با یکدیگر را متوقف کنید، می‌توانید گزینه «همگام‌سازی مخاطبین» را انتخاب کنید. برای انجام این کار، باید به منوی تنظیمات در برنامه تلگرام بروید و گزینه «Sync Contacts» را انتخاب و آن را خاموش کنید.

آموزش رفع مشکل قاطی شدن مخاطبان در تلگرام

برای حل مشکل قاطی شدن مخاطبان در تلگرام، می‌توانید از روش ‌های زیر استفاده کنید:

1. حذف مخاطبین از طریق اپلیکیشن تلگرام: اگر تعداد مخاطبین شما زیاد نیست و بتوانید به صورت دستی و جداگانه مخاطبین را حذف کنید، این روش کاربردی خواهد بود.

2. برای حذف مخاطبین، ابتدا وارد تلگرام شده و آیکون سه خطی در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید.

رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام
رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام

3. روی گزینه «contact» ضربه بزنید تا مخاطبین برای شما ظاهر شوند.

رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام

4. مخاطبی که قصد دارید از لیست مخاطبین اکانت تان حذف شود را انتخاب کنید.

رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام

5. سپس آیکون سه نقطه را در گوشه سمت راست و بالای صفحه لمس در چت مخاطب خود را لمس کنید و گزینه «Delete» را انتخاب کنید.

رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام

. حذف مخاطبین سینک شده در تلگرام: اگر مخاطبین شما سینک شده ‌اند یعنی مخاطبین دو اکانت مختلف قاطی می‌شوند، می‌توانید با ورود به نسخه وب تلگرام با اکانت دوست خود و انتخاب گزینه «Delete» برای مخاطبین خود، مخاطبین خود را از اکانت دوست حذف کنید.

  1. غیرفعال کردن همگام سازی مخاطبین: برای جلوگیری از قاطی شدن مخاطبان، می‌ توانید گزینه «Sync Contacts» را غیرفعال کنید. برای این کار، ابتدا برنامه تلگرام خود را به روز رسانی کنید. سپس به قسمت تنظیمات رفته و سپس گزینه «Privacy and Security» را انتخاب نموده و از آخر صفحه مورد نظر گزینه «Sync Contacts»را غیرفعال کنید.
  2. حذف مخاطبین همگام شده با تلگرام: برای حذف مخاطبینی که قبلا همگام‌ سازی شده‌اند، بر روی منوی «Settings » در گوشه سمت چپ بالای صفحه روی سه خط ضربه بزنید. سپس وقتی پاپ آپ ظاهر شد، برای تایید، روی گزینه «Delete» ضربه بزنید. همه مخاطبین همگام‌ سازی شده قبلی حذف شده ‌اند، بنابراین بخش Contacts برنامه را خالی خواهید دید.
بیشتر بخوانید: آموزش انتقال مخاطبین تلگرام به موبایل

سوالات متداول در زمینه رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام

در ادامه به سوالات متداول در زمینه رفع مشکل قاطی شدن مخاطبین در تلگرام خواهیم پرداخت.

آیا راهی برای محدود کردن همگام سازی مخاطبین با یکدیگر در تلگرام وجود دارد؟

متأسفانه، تلگرام یک ویژگی داخلی برای محدود کردن همگام سازی مخاطبین با یکدیگر ارائه نمی دهد. گزینه «همگام سازی مخاطبین» در تلگرام برای همگام سازی لیست مخاطبین دستگاه شما با حساب تلگرام شما طراحی شده است، به این معنی که تمام مخاطبین شما در حساب تلگرام شما در دسترس خواهند بود.

با این حال، می توانید به صورت دستی مخاطبین خود را در تلگرام مدیریت کنید. می توانید مخاطبینی را که نمی خواهید با دیگران همگام سازی کنید حذف کنید. برای انجام این کار، به منوی تنظیمات در برنامه تلگرام بروید، “Sync Contacts” گزینه، و آن را خاموش کنید. سپس، می‌توانید مخاطبین فردی را که نمی‌خواهید همگام‌سازی کنید، حذف کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

به یاد داشته باشید، این روش از همگام سازی مخاطبین جدید با دیگران جلوگیری نمی کند. اگر مخاطب جدیدی را به لیست مخاطبین دستگاه خود اضافه کنید و گزینه «همگام سازی مخاطبین» فعال باشد، مخاطب جدید نیز به اکانت تلگرام شما اضافه خواهد شد.

در پایان، در حالی که نمی ‌توانید مخاطبین را در تلگرام با یکدیگر همگام‌سازی کنید، می ‌توانید به صورت دستی مخاطبین خود را مدیریت کنید تا کنترل کنید چه کسی مخاطبین شما را در تلگرام می ‌بیند.

آیا راهی برای جلوگیری از همگام سازی مخاطبین خاص با اکانت تلگرام من وجود دارد؟

متأسفانه، تلگرام در حال حاضر قابلیتی را ارائه نمی دهد که به شما امکان بدهد برخی از مخاطبین را از همگام سازی با حساب تلگرام خود مسدود کنید. با این حال، می توانید به صورت دستی مخاطبین خود را در تلگرام مدیریت کنید.  شما می توانید مخاطبینی را که نمی خواهید با دیگران همگام سازی کنید حذف کنید. برای انجام این کار، به منوی تنظیمات در برنامه تلگرام بروید، بر روی گزینه «Sync Contacts» لمس کنید و آن را خاموش کنید. سپس، می‌توانید مخاطبین فردی را که نمی‌خواهید همگام‌سازی کنید، حذف کنید.

آیا راهی وجود دارد که بتوان مخاطبین خاصی را از لیست مخاطبین دستگاه من حذف کرد، اما همچنان به آنها اجازه همگام سازی با دیگران را داد؟

در حال حاضر، تلگرام یک ویژگی داخلی برای حذف کردن مخاطبین خاص از لیست مخاطبین دستگاه شما ارائه نمی دهد، اما همچنان به آنها اجازه می دهد با دیگران همگام شوید.

با این حال، اگر از Google Contacts یا سرویس مشابه دیگری استفاده می کنید، ممکن است بتوانید مخاطبین خود را در سطح دقیق تری مدیریت کنید. برای مثال، می‌توانید از Google Contacts برای جدا کردن مخاطبین از حساب ‌های مختلف استفاده کنید. هنگام افزودن یک مخاطب جدید، می توانید حساب صحیح را برای ذخیره مخاطب انتخاب کنید. به این ترتیب، می توانید گروه های مختلفی از مخاطبین را با حساب های مختلف همگام سازی کنید.

آیا راهی برای غیرفعال کردن همگام سازی تمام مخاطبین در تلگرام وجود دارد؟

بله، راهی برای خاموش کردن همگام سازی تمام مخاطبین در تلگرام وجود دارد. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

برنامه تلگرام را در دستگاه خود باز کنید.

روی منوی Settings در گوشه سمت چپ بالای صفحه (سه خط) ضربه بزنید.

به پایین صفحه بروید تا به Privacy and Security برسید و روی آن ضربه بزنید.

بخش Privacy and Security را به پایین بکشید تا Data Settings یا Contacts را ببینید.

اکنون، تلگرام هیچ مخاطب جدیدی را  به گوشی خود اضافه یا همگام نمی کند. با این حال، هر مخاطبی که قبلاً همگام‌ سازی کرده ‌اید همچنان در برنامه ظاهر می ‌شود. اگر می خواهید این مخاطبین را حذف کنید، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

روی منوی Settings در گوشه سمت چپ بالای صفحه (سه خط) ضربه بزنید.

روی Delete Synced Contacts ضربه بزنید.

از پیام بازشو،  گزینه Delete را برای تأیید انتخاب کنید.

اکنون، تمام مخاطبین همگام ‌سازی شده قبلی شما حذف شده‌اند، بنابراین بخش مخاطبین برنامه را خالی خواهید یافت.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

با غیرفعال کردن همگام ‌سازی مخاطبین در تلگرام، وقتی افرادی که نمی‌خواهید از آنها در این سرویس مطلع شوند، نگران اعلان ‌ها نخواهید بود. شما همچنین با نگه داشتن مخاطبین خود در تلفن خود به جای اشتراک گذاری آنها با اشخاص ثالث، از حریم خصوصی خود محافظت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف مخاطبین تلگرام

آیا می توان همگام سازی مخاطبین را برای مخاطبین خاص به جای همه آنها خاموش کرد؟

متاسفانه، در حال حاضر، تلگرام گزینه ای برای خاموش کردن همگام سازی مخاطبین برای مخاطبین خاص ارائه نمی دهد. این برنامه فقط به شما امکان می دهد همگام سازی مخاطبین را برای همه مخاطبین خاموش کنید یا آن را برای همه مخاطبین، روشن نگه دارید.

وقتی همگام سازی مخاطبین را خاموش می کنید، تلگرام همگام سازی تمام مخاطبین گوشی شما با اپلیکیشن را متوقف می کند. با این حال، هر مخاطبی که قبلاً همگام‌ سازی کرده ‌اید همچنان در برنامه ظاهر می ‌شود. اگر می خواهید این مخاطبین را حذف کنید، می توانید آنها را به صورت دستی حذف کنید.

اگر می‌خواهید دریافت اعلان ‌ها از مخاطبین خاص را متوقف کنید، می ‌توانید آنها را بی ‌صدا کنید. برای انجام این کار، به چت با مخاطب بروید، روی نام مخاطب ضربه بزنید تا نمایه او باز شود، سپس روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و Mute را انتخاب کنید. همچنین می توانید مدت زمان بی صدا را از 1 دقیقه تا 7 روز تنظیم کنید.

آیا حتی اگر همگام‌ سازی مخاطبین را خاموش کنیم، همچنان پیام هایی را از مخاطبینی که قبلاً همگام‌ سازی کرده‌ایم دریافت خواهیم کرد؟

بله، حتی اگر همگام‌ سازی مخاطبین را خاموش کنید، همچنان از مخاطبینی که قبلاً همگام ‌سازی کرده‌ اید، پیام ‌هایی دریافت خواهید کرد. قابلیت همگام سازی در تلگرام فقط برای افزودن مخاطبین جدید به لیست مخاطبین تلگرام شما است. هنگامی که مخاطبی را به لیست تلگرام خود اضافه کردید، حتی اگر قابلیت همگام سازی را خاموش کنید، همچنان می توانید به آنها پیام دهید.

ویژگی همگام سازی بر توانایی ارسال یا دریافت پیام تأثیری نمی گذارد. فقط کنترل می کند که آیا مخاطبین جدید از تلفن شما به لیست مخاطبین تلگرام شما اضافه شوند یا خیر. اگر می خواهید دریافت پیام از یک مخاطب خاص را متوقف کنید، می توانید آنها را بی صدا کنید یا چت را حذف کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام

اگر همگام‌ سازی مخاطبین را خاموش کنیم، می‌توانیم فهرستی از تمام مخاطبین خود را ببینیم؟

بله، حتی اگر همگام ‌سازی مخاطبین را خاموش کنید، همچنان می ‌توانید فهرستی از تمام مخاطبین خود را ببینید. وقتی همگام سازی مخاطبین را خاموش می کنید، تلگرام اضافه کردن مخاطبین جدید از گوشی شما به لیست مخاطبین تلگرام شما را متوقف می کند. با این حال، هر مخاطبی که قبلاً همگام‌ سازی کرده ‌اید همچنان در تلگرام وجود دارند. آنها حذف نخواهند شد و همچنان در لیست مخاطبین شما هستند.

بنابراین، اگر می‌خواهید مخاطبین خاصی را در برنامه تلگرام خود نگه دارید، می ‌توانید پس از خاموش کردن قابلیت همگام‌ سازی، آنها را به صورت دستی به مخاطبین تلگرام خود اضافه کنید. به این ترتیب، حتی اگر همگام سازی مخاطبین را خاموش کنید، باز هم لیستی از تمام مخاطبین خود در تلگرام خواهید داشت.

رفع تمامی مشکلات تلگرام با راهنمالند

راهنمالند برای رفع تمامی مشکلات تلگرام، آموزش های لازم را ارائه داده است که شما می توانید برای دسترسی به این آموزش ها، وارد این سایت شوید. در این سایت علاوه بر آموزش های مربوط به تلگرام، برای سایر برنامه های مجازی، آموزش های لازم را برای شما عزیزان مهیا کرده است. فقط کافی است که ما را انتخاب کنید تا بهترین آموزش ها را دریافت کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند