آموزش تلگرام

بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

تلگرام یکی از اپلیکیشن ها و پیام رسان های محبوب جهانی است که امروزه بیش از میلیون ها کاربر از آن استفاده می نمایند. در استفاده از این اپلیکیشن نکاتی وجود دارد که راهنمالند قصد دارد با انتشار یک به یک مقاله های مربوطه، مشکلات شما را در این راستا حل و فصل نماید. یکی از این نکات، بررسی، تنظیم و کاهش مصرف باتری تلگرام می باشد. وب سایت ما درصدد است تا مراحل فعال سازی کاهش مصرف باتری تلگرام را برای شما کاربر گرامی بیان نماید.

حتما بخوانید: روش های کاهش مصرف اینترنت تلگرام

کاهش مصرف باتری تلگرام و حالت صرفع جویی در مصرف انرژی

به اتمام رسیدن باتری گوشی یکی از بدترین حالت ممکن در زمینه استفاده از تلفن همراه است. این امر بیشتر برای کسانی آزاردهنده است که به صورت روزانه، ساعات زیادی را در تلگرام به فعالیت می پردازند. همان گونه که می دانید کم شدن انرژی باتری، موجب افت سرعت استفاده از تلفن همراه خواهد شد. قبل از هر چیز لازم است به بررسی مقدار انرژی مصرفی توسط اپلیکیشن ها اطلاع یابید و بدانید کدام یک از این اپلیکیشن ها خورنده انرژی باتری تلفن همراه شما است.

از جمله قابلیت ها و خدمات خوب دیگرِ تلگرام برای حل این مشکل، ایجاد و برقراری حالت صرفه جویی در مصرف انرژی است. کاربران می توانند با فعال سازی و دست کاری مناسب این قسمت، موجب کاهش مصرف باتری تلگرام شوند.

آموزش فعال سازی حالت صرفه جویی و کاهش مصرف باتری تلگرام

  • برای فعال سازی و کاهش مصرف باتری تلگرام در ابتدا لازم است نسبت به بروزرسانی برنامه اقدام فرمایید. بروزرسانی را می توانید در اپ استور و گوگل پلی انجام دهید. به دلیل محرومیت ایران از اتصال مستقیم به اپلیکیشن ها و وب سایت های خارجی، برای رفتن به اپ استور و گوگل پلی از نرم افزارهای تغییر آی پی کمک بگیرید.

نکته: دلیل اهمیت بروزرسانی، به دلیل عدم وجود این آپشن در نسخه های قدیمی تر تلگرام است. به عبارت دیگر در نسخه های قدیمی تر ممکن است برای شما این خدمات قابل رؤیت و استفاده نباشد.

پس از بروزرسانی برنامه، وارد اپلیکیشن شوید و بر روی آیکن همبرگری موازی ضربه بزنید. با ضربه به این بخش آیکن، منوی اصلی تلگرام برای شما به نمایش در می آید.

بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام
بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام

در منوی بازشده به بخش تنظیمات بروید.

بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام
بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام

پس از تنظیمات، به بخش ذخیره انرژی و یا power saving ضربه بزنید.

بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام
بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام

در حالت ذخیره انرژی شما می توانید درصد فعال سازی ذخیره انرژی را بر حسب نیاز تعیین نمایید.

بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام
بررسی کاهش مصرف باتری تلگرام

در این بخش می توان با استفاده از نوار (یک سر: غیرفعال، یک سر: فعال) به برنامه دستور دهید تا در صورت قرارگرفتن باتری در عددی معین، اقدام به صرفه جویی در انرژی بکند. انجام این مراحل موجب کاهش مصرف باتری تلگرام می گردد.

دیگر تنظیمات دستی حالت دخیره انرژی در اپلیکیشن تلگرام

در بخش قبل نحوه اجرای مراحل کاهش مصرف باتری تلگرام را بیان کردیم؛ اکنون لازم دانستیم تا به بیان توضیحات دیگر بخش های ذخیره انرژی بپردازیم.

انیمیشن متحرک: این قسمت با پخش شدن استیکر و بستر چت ارتباط دارد. شما کاربرگرامی می توانید به وسیله این گزینه، بخشی از گزینه ها را غیرفعال کنید. غیرفعال کردن هر یک از این بخش ها ممکن است کمک شایانی به کاهش مصرف باتری تلگرام نماید.

ایموجی های متحرک: در قسمت ری اکشنِ صفحه چت، ایموجی های متحرک قابل مشاهده است. فعال بودن این بخش ممکن است، حجمی از باتری تلفن همراه شما را مصرف نماید. شما با غیرفعال کردن این بخش می توانید به صرفه جویی در انرژی کمک نمایید.

انیمیشن در گفتگوها: همه ما با انیمیشن های موجود در گفت و گو آشنایی داریم. با ظاهرشدن هر یک از این موارد، از مقدار باتری و انرژی موبایل شما کاسته می شود. به عنوان نمونه انیمیشن اسپویلر تلگرام، زوم، منو تاپیک، انیمیشن موجود در پس زمینه و میزان تحرک آن و … از جمله عواملی هستند که می توانید بر حسب سلیقه و انتخاب خود آن ها را غیرفعال نمایید.

انیمیشن در تماس ها: اگر به صورت روزانه تماس های مختلفی در بستر تلگرام دریافت می کنید، بهتر است این گزینه را غیرفعال نمایید.

پخش خودکار ویدیوها: اگر این گزینه به صورت پیش فرض برای شما باز باشد، فیلم های دانلود شده در صفحه چت به صورت خودکار برای شما به نمایش در می آید. در صورت غیرفعال کردن این گزینه، به کاهش مصرف باتری تلگرام کمک خواهید کرد.

انیمیشن گیف ها: مطابق با توضیحات بخش قبل، می توانید این بخش را نیز در جهت بهبود انرژی، غیرفعال نمایید.
هر یک از این تنظیمات پس از تأیید برای شما به صورت همیشگی (در صورت عدم دست کاری) فعال خواهد شد.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

مزایای تنظیمات لازم در جهت صرفه جویی انرژی در تلگرام

استفاده از امکانات کاهش مصرف باتری تلگرام چندین مزیت مهم را در پی دارد.

  1. یکی از این مزیت ها در رابطه با استفاده طولانی مدت با مقدار انرژی معین می باشد. به عنوان نمونه در برخی مکان ها افراد امکان اتصال به برق و شارژکردن موبایل خود را ندارند؛ در همین راستا این حالت به آن ها کمک می کند تا بتوانند مقدار زمان بیشتری از این اپلیکیشن استفاده نمایید.
  2. مزیت دوم در رابطه با بهبود مصرف داده تلفن همراه می باشد.
  3. مزیت سوم در رابطه با بهبود عملکرد برنامه و زمان بارگذاری همراه است.

تنظیم گزینه‌های خودکار دانلود رسانه

در حالت پیش فرض، تلگرام به صورت خودکار عکس ها و تصاویر موجود را برای راحتی شما دانلود می نماید. در حالت صرفه جویی انرژی می توانید این حالت را به دلخواه تغییر دهید. تغییر و غیرفعال کردن این امر هم موجب عدم پرشدن بی دلیل حافظه داخلی و هم کاهش مصرف باتری تلگرام می گردد. بهترین اقدام در این راستا، غیرفعال کردن دانلود خودکار می باشد.

راهنمالند؛ حامی شما در استفاده از اپلیکیشن ها

امید است با خواندن این مقاله و اجرای یک به یک مراحل نامبرده شده بتوانید در بهبود عملکرد موبایل، کاهش مصرف باتری تلگرام، افزایش طول عمر باتری و مصرف داده کم تری برخوردار شوید. راهنمالند یکی از بهترین و عالی ترین فروشگاه های خرید ممبر تلگرام، خرید ویو و … می باشد. با اندکی جست و جو در بستر گوگل می توان فروشگاه های اینترنتی زیادی را پیدا کرد که در این عرصه فعالیت می نماید؛ اما لازم است این خرید را از فروشگاه های معتبر و معروف انجام دهید.

یک فروشگاه خوب باید بتواند در قبال مسئولیت خود متعهد و مسئولیت پذیر باشد، اقدام به افزودن ممبرهای باکیفیت کرده و بهترین قیمت ممکن را به مشتریان خود پیشنهاد دهد. شما کاربر گرامی می توانید هم اکنون با استفاده از امکانات تلگرامی کانال و گروه راهنمالند؛ اعتبار و میزان فروش خود را افزایش دهید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند