آموزش تلگرام

نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی

بنر کانال تلگرام راهنمالند

امروزه حتی با وجود محدودیت‌هایی، پیام رسان هایی از جمله تلگرام ، یکی از محبوبترین پیام رسان ها به حساب می‌آیند که کاربران ار امکانات آن‌ها استفاده می کنند. گاه ممکن است کاربران گوشی خود را تعویض یا نسبت به تغییر شماره خود و گرفتن سیم کارت اقدام کنند که در حساب کاربری خود دارای لیست طولانی از مخاطبین باشند.

اگر این شماره‌ها در حافظه دستگاه یا سیم کارت ذخیره نشده باشد و فقط در اکانت تلگرام خود ذخیره شده باشند، مخاطبین شما در هر حساب کاربری که دارید به صورت مستقل در سرورهای تلگرام ذخیره می شوند. چناچه از اکانت خود خارج شده باشید می‌توانید با ورود دوباره به اکانت خود به مخاطبین دسترسی پیدا کنید.

البته اگر حساب کاربری خود را حذف کرده باشید یا به شماره متصل به اکانت دسترسی نداشته باشید، نمی توانید به لیست مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید. ما در این مقاله قصد داریم روش های متعددی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید لیست مخاطبین خود را از حساب تلگرامی خود به حافظه موبایل خود انتقال دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش ویرایش پیام در تلگرام

فعال سازی همگام سازی مخاطبین در تلگرام (اندروید)

از روش‌هایی که میتوان با آن مخاطبین تلگرام، حافظه دستگاه و یا حساب های ابری گوگل را یکپارچه کرد، همگام سازی داخلی مخاطبین در تلگرام است. در این روش هم مخاطبین تلگرام به اکانت گوگل، آی کلاد یا حافظه گوشی منتقل می‌شوند و هم شماره هایی که قبلا داخل لیست مخاطبین نبوده‌اند به این پیام رسان اضافه می‌شوند.

برای فعال کردن همگام سازی مخاطبین در تلگرام مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد اپلیکیشن تلگرام شوید
  • در صفحه اصلی بر روی سه خط موازی در گوشه سمت چپ صفحه بزنید تا منوی کلی تلگرام باز شود:
نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی
نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی
  • بر روی گزینه Settings ضربه بزنید تا وارد تنظیمات حساب کاربری شوید.

نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی

  • سپس گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.
نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی
نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی
  • در صفحه Privacy and Security  در پایین قسمت Contacts وجود دارد که می توانید سه گزینه در این بخش مشاهده کنید.

کلید  Sync Contacts  را روی حالت روشن قرار دهید تا من بعد هم گام سازی مخاطبین تلگرام با حافظه دستگاه و اکانت گوگل برقرار شود. اگرچه می خواهید تمامی همگام سازی شده در گذشته را حذف کنید، گزینه Delete Synced Contacts را انتخاب کرده و سپس در صفحه باز شده گزینه Delete  را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش مدیریت کانال تلگرام
نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی
نحوه انتقال مخاطبین از تلگرام به گوشی

سخن پایانی

تلگرام با امکانات گسترده‌ای که در اختیار کاربران قرار می‌دهد یکی از محبوب ترین پیام رسان‌های سراسر جهان است. همگام سازی مخاطبین یک امر مهم برای کاربران این اپلیکیشن است. اگر گوشی خود را ریست کنید یا بخواهید گوشی جدیدی تهیه کنید لیست مخاطبین گوشی شما خالی خواهد بود. در عوض نوشتن و انتقال تک به تک شماره ها در مخاطبین گوشی، ما دو روش کاربردی و آسان برای انتقال همه شماره‌های تلگرام به مخاطبین گوشی، به شما عزیزان آموزش دادیم.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند