معرفی کسب و کار

ایمپلنت سوئیسی یا آلمانی

افراد ممکن است به دلایل مختلفی دندان‌های خود را از دست بدهند در نتیجه به دنبال یک جایگزین طبیعی برای دندان‌های از دست رفته خود خواهند بود. روش‌های متعدد و زیادی در علم دندانپزشکی شکل گرفته‌اند که می‌توانند جای خالی دندان‌های از دست رفته شما را پر کنند. یکی از رایج‌ترین این روش‌ها که محبوبیت بالایی نیز دارد کاشت ایمپلنت دندان است. با توجه به محبوبیت و افزایش استفاده از روش کاشت ایمپلنت دندان کشورها و برندهای مختلفی نسبت به تولید ایمپلنت اقدام کرده‌اند. سوئیس و آلمان دو مورد از کشورهایی هستند که برندهای با کیفیت ایمپلنت را به سرتاسر جهان عرضه می‌کنند. هر دوی این برندها جزو برندهای با کیفیت شناخته می‌شوند اما این دو برند تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند که در ادامه این تفاوت‌ها را برای شما عزیزان عنوان می‌کنیم.

آشنایی با ایمپلنت سوئیسی

اغلب افرادی که نام ایمپلنت سوئیسی به گوش آن‌ها خورده است قطعاً این ایمپلنت را به عنوان یک ایمپلنت با کیفیت می‌شناسند. در واقع نحوه ساخت باکیفیت و تکنولوژی بالایی که در ساخت این ایمپلنت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد کیفیت آن‌ها را تضمین می‌کند. یکی از ایمپلنت‌های معروف سوئیسی ایمپلنت اشترومن است که به شدت مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است، در نتیجه این ایمپلنت به عنوان یکی از محبوب‌ترین ایمپلنت‌های جهانی شناخته می‌شود.

ایمپلنت سوئیسی

آشنایی با ایمپلنت آلمانی

کشور آلمان در کلیه زمینه‌ها پیشرفت‌های چشمگیری داشته است که تولید تجهیزات پزشکی و ایمپلنت‌ آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عبارتی می‌توان گفت کشور آلمان پیشرفته‌ترین صنعت دنیا را دارد و برندهای ایمپلنت سازی مختلفی در این کشور فعالیت دارند که کلیه این برندها سطح بالایی از کیفیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

تفاوت ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

قیمت ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

هر دوی ایمپلنت‌های آلمانی و سوئیسی از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما ایمپلنت‌های آلمانی از نظر اقتصادی به صرفه‌تر هستند، در نتیجه اگر برای کاشت ایمپلنت خود بودجه محدودی را در نظر گرفته‌اید ایمپلنت آلمانی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

کیفیت ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

یکی از عواملی که درصد موفقیت کاشت ایمپلنت را افزایش می‌دهد کیفیت ایمپلنت است به همین دلیل انتخاب یک برند ایمپلنت با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در مقایسه کیفیت ایمپلنت آلمانی با ایمپلنت سوئیسی باید بگوییم که ایمپلنت‌های سوئیسی نسبت به ایمپلنت‌های آلمانی در سطح بالاتری قرار دارند و حتی ایمپلنت اشترومن ( straumann ) که به عنوان بهترین ایمپلنت جهان شناخته می شود، یک ایمپلنت سوئیسی است.

محبوبیت ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

با توجه به اینکه ایمپلنت‌های آلمانی و سوئیسی هر دو از کیفیت بالایی برخوردار هستند در نتیجه می‌توان گفت که میزان محبوبیت هر دوی این برندها یکسان است اما از آن‌جایی که برخی از افراد برای کاشت ایمپلنت بودجه محدودتری در نظر دارند در نتیجه به دنبال یک انتخاب اقتصادی‌تر هستند. در نهایت می‌توان گفت ایمپلنت آلمانی می‌تواند انتخاب مناسبی برای اکثر افرادی باشد که به دنبال کاشت ایمپلنت هستند.

میزان دسترسی به ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

ایمپلنت‌های سوئیسی و آلمانی هر دو از دوام و استحکام مناسبی برخوردار هستند اما ممکن است برخی اتفاقات منجر به شکستگی یا خراب شدن قطعات ایمپلنت گردد که در چنین شرایطی باید نسبت به تعویض قطعات ایمپلنت اقدام کرد، در نتیجه برای اینکه این کار خیلی سریع و با سهولت انجام گیرد باید دسترسی به قطعات ایمپلنت مورد نظر به راحتی میسر باشد در کشور ایران دسترسی به قطعات ایمپلنت سوئیسی آسان‌تر از ایمپلنت آلمانی است.

طول عمر ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

هر دوی این ایمپلنت‌ها طول عمری بین ۱۵ الی ۲۵ سال دارند اما شاید بتوان گفت که ایمپلنت‌های آلمانی چند سال بیشتر از ایمپلنت‌های سوئیسی دوام داشته باشند، پس نمی‌توان از نظر طول عمر یکی را بر دیگری ترجیح داد. به طور کلی آنچه طول عمر بین ایمپلنت سوئیسی و آلمانی را تغییر می‌دهد مهارت و تجربه دندانپزشک، سلامت بافت لثه و استخوان فک بیمار، رعایت مراقبت‌های بهداشت دهان و دندان و میزان کیفیت ایمپلنت مورد نظر است.

ایمپلنت آلمانی

کاربرد و ساختار ایمپلنت سوئیسی و آلمانی

اگر به دنبال تنوع بالا در انتخاب ایمپلنت هستید ایمپلنت سوئیسی تنوع بالا در انتخاب جنس، ابعاد و … ایمپلنت را در اختیار شما قرار می‌دهد اما چنانچه مقاومت بالا در برابر رنگ پذیری و ظاهر طبیعی ایمپلنت یکی از کاربردهایی است که از آن انتظار دارید ایمپلنت آلمانی گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود، همچنین درجه یک‌ترین نوع این ایمپلنت از سازگارپذیری بالایی نیز برخوردار است.

ایمپلنت سوئیسی یا ایمپلنت آلمانی؟

برای اینکه به شما بگوییم ایمپلنت آلمانی بهتر است یا ایمپلنت سوئیسی باید به دانش پزشکی خاصی مجهز باشیم که این دانش تنها متعلق به متخصصین دندانپزشکی است. پس اگر می‌خواهید به صورت اصولی یکی از ایمپلنت‌های آلمانی سوئیس را انتخاب کنید باید دانش و مهارت دندانپزشک را مبنای این انتخاب قرار دهید. اما اگر بخواهیم طی یک جمع‌بندی کلی با توجه به مطالبی که عنوان کردیم بگوییم ایمپلنت آلمانی بهتر است یا ایمپلنت سوئیسی در پاسخ می‌توانیم بگوییم که هر دوی این ایمپلنت‌ها از نظر سطح کیفی با یکدیگر برابر هستند اما اگر قصد دارید در کنار کیفیت هزینه متعادل‌تری پرداخت کنید ایمپلنت آلمانی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. در صورتی که مسئله قیمت و هزینه در انتخاب شما دخالتی نداشته باشد ایمپلنت سوئیسی با قیمت ویژه‌ای که دارد می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مناسب برای شما در زمینه کاشت ایمپلنت باشد.

نتیجه‌گیری

در نهایت باید گفت برای انتخاب بین ایمپلنت سوئیسی و آلمانی با توجه به نیاز و درخواست بیمار و همچنین نظر دندانپزشک عوامل مختلفی تاثیرگذار خواهند بود. برای مثال برخی از افراد در انتخاب برند ایمپلنت به دغدغه مالی توجه دارند اما برخی دیگر مسائل مالی تاثیری در انتخاب آن‌ها نخواهد داشت. پس بهتر است برای انتخاب بین ایمپلنت سوئیسی و آلمانی شرایط خود را با دندانپزشک متخصص در میان بگذارید تا پزشک با توجه به شرایط و نیاز شما و همچنین با معاینه و بررسی وضعیت دهان و دندان شما بهترین پیشنهاد را به شما معرفی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند