آموزش تلگرام

آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

تلگرام یکی از بهترین اپلیکیشن های موجود در سطح جهان است که همه ساله و به صورت مداوم، امکانات جدیدی را به خود می افزاید. یکی از این قابلیت ها، ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام است. با بهره گیری از این روش می توان در مدت زمان مشخصی، به مخاطبین دلخواه، پیام ارسال کرد.

ما در این بخش از راهنمالند قصد داریم تا شما را با ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام آشنا نماییم؛ پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام

استفاده از قابلیت و خدمات ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام بسیار مفید است. به عنوان نمونه برای یادآوری موضوع به فردی، می توان از این روش استفاده کرد. این پیام به صورت کاملاً خودکار در زمان بندی از پیش تعیین شده به دست مخاطب موردنظر می رسد. با استفاده از این روش دیگر نگران فراموشی ارسال پیام در وقت مقرر نخواهید شد.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف خودکار پیام در تلگرام

طریقه ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام

ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام تنها زمانی کاربرد دارد که گیرنده موردنظر، امکان رؤیت وضعیت آنلاین خود را برای شما قابل مشاهده نماید. در صورت امکان رؤیت آنلاین بودن، استفاده از این امکان برای فرد مقابل نیز وجود دارد.

علاوه بر امکان ارسال شدن پیام زمان بندی شده در بخش چت با مخاطبین، می توان از این آپشن در بخش پیام های ذخیره شده نیز بهره برد. این خدمات تلگرام به شما در جهت یادآوری امور، کمک شایانی خواهد کرد. برای استفاده از این قابلیت، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

در ابتدا لازم است، وارد حساب کاربری مخاطب و یا گروه موردنظر شوید.

آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام
آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام
  • سپس لازم است پیام خود را تایپ کرده و برای چند ثانیه دست خود را بر روی گزینه ارسال (با علامت موشک) نگه دارید.
آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام
آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام

در نتیجه این امر یک گزینه پیش روی شما با مضمون یادآور ظاهر می شود. با ضربه بر روی آن تاریخ و ساعت موردنظر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام
آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام

در صفحه مقابل می توانید روز و ساعت دلخواه را تنظیم نمایید.

آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام
آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام

پس از انتخاب زمان یادآوری، بر روی تأیید ضربه بزنید.

به همین سادگی و در کم ترین زمان ممکن می توان اقدام به ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام نمود. بر همین اساس با استفاده از این روش می توان تلگرام را به یک یادآور هوشمند تبدیل کرد و تمامی کارهای مهم در آینده را بر اساس زمان طبقه بندی کرد.

تغییر تاریخ پیام زمان بندی شده در تلگرام

پس از برنامه ریزی و زمان بندی پیام متنی، اسناد و … خود، می توانید لیست زمان بندی ها را در یک بخش مشاهده نمایید. برای یافتن این بخش لازم است بر روی حساب کاربری فرد موردنظر بروید. در مکان تایپ کیبورد، حالت تقویم برای شما قابل مشاهده است. با زدن به این بخش لیست یادآور را بررسی خواهید کرد.

در برخی موارد ممکن است برنامه ها لغو و یا به تعویق بیافتند. در همین جهت لازم است تا این تاریخ را ویرایش و یا حذف نماییم. از جمله کارهایی که می توان در این بخش انجام داد می توان به کپی محتوا، حذف محتوا، ویرایش محتوا و تغییر زمان بندی اشاره کرد.

آموزش ارسال پیام زمان بندی شده در ویندوز تلگرام

ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام دسکتاپ، نیز همانند تلگرام اندروید و آیفون صورت می گیرد. برای استفاده از این روش لازم است مراحل زیر را انجام دهید.

  • پس از ورود به حساب کاربری فرد، کانال و یا گروه موردنظر، کافیست بعد از تایپ متن برنامه ریزی، بر روی گزینه ارسال کلیک راست نمایید.
  • وارد منوی تقویم شوید و زمان (ساعت – روز) دلخواه را تنظیم نمایید.

فعال/غیرفعال کردن صدای نوتیف پیام زمان بندی شده تلگرام

پس از ارسال پیام زمان بندی شده برای مخاطب و یا خود شما، نوتیفی در جهت موفقیت در ارسال برای شما به صدا در می آید. این نوتیف در جهت اعلامِ اعلانِ ویژه است تا با پیام های بعدی با تداخل مواجه نشوید.

اگر نمی خواهید اعلانی در جهت موفقیت در ارسال اسناد، پیام و .. دریافت نمایید، وارد حساب کاربری فرد موردنظر شوید. بر روی اطلاعات حساب کاربری کلیک کرده و اعلان را غیرفعال کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
بیشتر بخوانید: آموزش دیدن پیام های حذف شده در تلگرام

نیازمندی افراد به ارسال پیام های زمان بندی شده در تلگرام

با وجود مشغه های کاری، نیاز به یک یادآور خوب احساس می شود. یادآوری که بتواند به صورت دقیق طی پروسه زمان بندی شده، خیال ما را از فراموشی راحت نماید. تقریباً می توان گفت همه ما به داشتن برنامه ای که بتوانید در وقت مقرر به ارسال پیام بپردازد، نیاز داریم. از این امکانات خوب می توان در جهت انجام دقیق قرارهای کاری و دوستانه و دیگر فعالیت ها بهره برد.

علاوه بر افراد معمولی، ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام برای مدیران و ادمینان گروه و کانال های تلگرامی بسیار مفید و کاربردی است. این افراد با بهره گیری از این قابلیت می توانند، محتواهای خود را در ساعت و روز دلخواه تنظیم و ارسال نمایند. به عبارت دیگر اجرای تنظیمات زمان بندی محتوا، موجب انسجام و یکپارچگی محتوای ارسالی خواهد شد.

قابلیت زمان بندی پیام در واتساپ و اینستاگرام

متأسفانه اپلیکیشن واتساپ و اینستاگرام تا به این هنگام این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار ندانه اند. ناگفته نماند برای ارسال پیام زمان بندی شده در واتساپ، می توانید از یک اپلیکیشن مخصوصِ موجود در گوگل پلی و اپ استور استفاده نمایید.

خوشبختانه واتساپ بیزینس قابلیت ارسال پیام زمان شده را در اختیار کاربران خود قرار داده است. شما می توانید با دانلود و نصب این اپلیکیشن، پیام های خود را به صورت زمان بندی دلخواه تنظیم و ارسال نمایید.

برنامه فوق، تقریباً همان واتساپ معمولی + برخی امکانات کاربردی می باشد. بنابراین شما می توانید با نصب این اپلیکشین از امکانات زمان بندی پیام استفاده نمایید.

راهنمالند، آموزگار و فروشگاهی مطمئن

ما در این مقاله سعی کردیم به بهترین وجه ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام را برای شما خواننده گرامی بیان نماییم. راهنمالند فروشگاهی مطمئن، کارامد و با بستری آسان می باشد. شما می توانید از این وب سایت در جهت بهبود، افزایش و اعتبار کانال ها و گروه های تلگرامی خود استفاده نمایید.

چگونه؟ وجود ممبر، لایک، ری اکشن و .. در چنل ها و گروه های تلگرامی، نشان دهنده محبوبیت شما در میان عموم است. هر چه این تعداد بیشتر باشد، شما تعامل بیشتر و در نتیجه فروش و اعتبار بیشتری را به دست خواهید آورد. هم اکنون می توانید در بستر مطئمن فروشگاهی راهنمالند، مقدار ممبر، لایک، ری اکشن و .. را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری و دریافت نمایید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند