آموزش روبیکا

کد رایگان شدن روبیکا برای ایرانسل و همراه اول

اپلیکیشن روبیکا امکانات قابل توجه‌ای همچون پرداخت قبض، تماشای برنامه‌های ورزشی تلویزیون، تماشای فیلم و سریال، برقراری ارتباط با سایر کاربران و حتی برخی فعالیت‌های آموزشی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. جدایی از این امکاناتی که ذکر شد، جذابیت اصلی این اپلیکیشن قابلیت ارائه اینترنت رایگان آن است. در این مقاله قصد داریم در خصوص طریقه رایگان کردن روبیکا برای مشترکین ایرانسل و همراه اول اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کد رایگان شدن روبیکا
کد رایگان شدن روبیکا

در ابتدای شروع کار اپلیکیشن روبیکا، یکی از مهمترین شعارهای تبلیغاتی این برنامه، اینترنت رایگان آن بود. اما این موضوع پس از جذب مخاطبینش رفته رفته حذف شد و بسیاری از بخش‌های روبیکا به حالت نیم بها در آمده بود که باعث اعتراض بسیاری از کاربران آن گردید.

برای اینکه از حجم بسته شما کم نشود باید قبل از استفاده، کد دستوری مطابق با اپراتور خود را شماره گیری کنید تا این قابلیت برای شما فعال شود. در غیر این صورت بدون شماره گیری کد دستوری، اینترنت شما نیم بها محاسبه می‌گردد. برای این کار ابتدا وارد حساب روبیکای خود شوید و کدهایی که در قسمت آموزش در اختیار شما قرار می دهیم را با همان سیم کارتی که روبیکا روی آن نصب شده، وارد کنید.

اینترنت رایگان روبیکا

فعالسازی اینترنت رایگان روبیکا، از موارد قابل توجه مشترکین ایرانسل و همراه اول بوده است. رایگان کردن روبیکا به راحتی تنها با وارد کردن چند کد  USSD امکان‌پذیر است.

البته استفاده از اینترنت روبیکا در بخش های پیامرسان و تماس صوتی برای مشترکین ایرانسل و همراه اول رایگان است. اگر استفاده شما در همین حد است دیگر نیازی به وارد کردن کد دستوری نیست.

اما برای استفاده از سایر امکانات روبیکا، دیتای خط به صورت نیم بها محاسبه می شود. اگر اشتراک روبیکا را خریداری کنید، حجم اینترنت مصرفی شما برای مشترکین همراه اول رایگان محاسبه می شود. البته این ویژگی مختص مشترکین ایرانسل و همراه اول است. تماشای فیلم و سریال، محتوای کودک، آموزش ها و موسیقی، برای مشترکینی که از وایفای های خانگی استفاده می کنند، حتی با تهیه اشتراک، رایگان نیست.

کد رایگان شدن روبیکا

اگر به کنار بگذاریم اپلیکیشن روبیکا، برای امور مالی مثل پرداخت قبوض و خرید شارژ و بسته‌های اینترنتی، نیاز به یک اپلیکیشن مدیریتی دارید. همچنین برای دانلود و تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها، اپلیکیشن جداگانه‌ای لازم است. همچنین برای دانلود موسیقی‌های جدید، پیام‌رسان و استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، برنامه‌های مختلفی را باید نصب کنید. اما با اپلیکیشن روبیکا، تمام این امور را می‌توانید در یکجا انجام دهید و حتی نسخه خودش از شبکه اجتماعی را دارد که به آن روبینو می‌گوید.

در اینجا دقت کنید که موارد فوق تنها جزء کوچکی از قابلیت‌های اپلیکیشن روبیکا هستند. به جذابیت اصلی این اپلیکیشن برخوردها با قابلیت ارائه اینترنت رایگان است. این ویژگی برای بسیاری از افراد انگیزه‌ای برای عضویت در این اپلیکیشن ایجاد کرده است. اما یک نکته مهم وجود دارد که برخی از کاربران پس از ثبت نام با آن مواجه شده‌اند، و آن نیاز به فعال‌سازی اینترنت رایگان است. این فرآیند نیاز به استفاده از کدهای USSD دارد و چند مرحله را برای اجرا طی کردند تا بتوانند از این امکان استفاده کنند.

به ادعاهای تبلیغاتی اپلیکیشن روبیکا، تمام اپراتورها این امکان را پشتیبانی می‌کنند و با وارد کردن کد مخصوص، می‌توانید از اینترنت رایگان در این اپلیکیشن بهره‌برداری کنید. این ویژگی به تنهایی به ایرانسل محدود نیست و به دلیل درخواست‌های بیشتر از بخش کاربران در مایکت، این امکان بررسی و اضافه شده است.

بنابراین، اپلیکیشن روبیکا با تمام امکاناتی که فراهم می‌کند و ویژگی ارائه اینترنت رایگان، به عنوان یک ابزار کامل و کاربردی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

روبیکا به عنوان یک سوپر اپلیکیشن ایرانی، به شما امکانات و قابلیت‌های بی‌شماری را در اختیار می‌گذارد. در این برنامه، شما قادر به تماشای فیلم و سریال هستید، پیام‌های خود را ارسال کنید، شارژ و اینترنت خریداری کنید، درآمد کسب کنید و از امکانات دیگری هم بهره‌برداری نمایید. این امکانات فراوان، باعث جلب توجه ۳۷ میلیون کاربر به این اپلیکیشن شده است. نصب روبیکا به شما اجازه می‌دهد که به بسیاری از برنامه‌های موبایلی دیگری که اشتراک فیلم و سریال یا شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان را فراهم می‌آورند، نیازی نداشته باشید. علاوه بر ارائه این خدمات متنوع، استفاده از این اپلیکیشن باعث کاهش هزینه‌های شما برای اینترنت نیز می‌شود. این ویژگی به‌وسیله استفاده از کد رایگان شدن اینترنت روبیکا برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل فعال می‌شود. اما چگونه؟ در ادامه، به توضیح این موضوع می‌پردازیم.

نحوه محاسبه حجم مصرفی اینترنت در روبیکا:

همانطور که ذکر شد، استفاده از اینترنت در روبیکا ممکن است به دلایل مختلفی صورت پذیرد و حجم مصرفی برای هر کاربرد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، شما می‌توانید در قسمت پیام‌رسانی، پیام‌های متنی، صوتی و تصویری را ارسال کنید. در بخش شبکه‌های اجتماعی نیز تصاویر و محتواهای مختلف را به اشتراک بگذارید. برخی از کاربران هم برای تماشای جدیدترین فیلم‌ها و سریال‌ها، از روبیکا استفاده می‌کنند که حتما نیاز به حجم بیشتری دارند. حال چگونه می‌توانید این مصرف را به حداقل برسانید؟ برای رایگان یا نیم بها کردن اینترنت ایرانسل و همراه اول، ابتدا باید نحوه محاسبه حجم مصرفی را در این اپلیکیشن بررسی کنیم.

یک نکته مهم در تبلیغات این اپلیکیشن از ابتدا این بود که استفاده از اینترنت در آن به صورت رایگان است. این امکان اختصاص داده شده به مشترکین دو اپراتور همراه اول و ایرانسل می‌باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اکانت فیک روبیکا

آموزش رایگان کردن روبیکا برای مشترکین ایرانسل

کد رایگان شدن روبیکا برای ایرانسل و همراه اول
کد رایگان شدن روبیکا برای ایرانسل و همراه اول

کد رایگان شدن روبیکا در ایرانسل دو راه دارد که راه اول بدین صورت است.

برای استفاده از اینترنت رایگان روبیکا ابتدا باید آن را فعال کرد. در حقیقت بدون فعالسازی نمی‌توانید از آن استفاده کنید.  مراحل فعالسازی سخت نیست. در ادامه آموزش رایگان کردن روبیکا برای مشترکین ایرانسل را که به 2 روش امکان‌پذیر است، برای شما توضیح می‌دهیم:

روش اول (روش طولانی‌تر)

  • ابتدا وارد قسمت تماس‌های موبایل خود شوید.
  • سپس کد #400* را شماره‌گیری کنید. (دقت داشته باشید، خطی که استفاده می‌کنید حتما باید ایرانسل باشد.)
  • بعد از آن وارد اپلیکیشن روبیکا شوید. (در غیر این صورت پیامک تماس لغو شد یا کد غیر معتبر است را دریافت خواهید کرد.)
  • در این مرحله گزینه هایی با عنوان تکمیل فرایند خرید با شماره 0، سرشاخه با شماره 1، زیر شاخه با شماره2، فعالسازی با شماره 3 و راهنما با شماره 4 را مشاهده می‌کنید. شما باید در این مرحله شماره 2 را وارد کنید تا گزینه سه یعنی زیر شاخه با شماره 2 را انتخاب کرده باشید.
  • اکنون سه گزینه شماره سرشاخه من با کد 1، مشاهده حد مجاز مصرف با کد 2 و حذف از لیست زیر شاخه ها با کد 3 را مشاهده می‌کنید. این بار گزینه 2 را که مشاهده حد مجاز مصرف است، وارد کنید.
  • در مرحله بعد وارد صفحه جدیدی با دو گزینه اینترنت با شماره 1 و اعتبار مشترک با کد 2 می‌شوید. با وارد کردن شماره 1 گزینه اینترنت را انتخاب می کنید.
  • پیامی با مضمون حداکثر مجاز مصرف اینترنت نامحدود است و شما 0 مگابایت را مصرف کرده اید، دریافت می کنید. البته اگر بار اول باشد که از این کد استفاده می کنید، عدد 0 مگابایت را در پیام خواهید دید ولی اگر قبلا آن را فعال کرده باشید و بعد، از این اپلیکیشن استفاده کردید، این عدد طبق حجم استفاده شده شما خواهد بود.

روش دوم (روش سریعتر)

  • کد #1*2*2*400*را وارد کنید و با همان خط ایرانسل که در روبیکا با آن عضو شده اید، تماس بگیرید. این کد به شما اجازه می دهد به جای طی کردن مراحل بالا به صورت تک تک، مرز اعداد را با یک * مشخص کنید و هیچ تفاوت دیگری با آن ندارد. پس از شماره گیری پیام “حداکثر مجاز مصرف اینترنت نامحدود است و شما 0 مگابایت مصرف کرده اید” را دریافت می کنید.
  • برای اطمینان از صحت این موضوع، کافی است با کد #1*4*1*555* تماس بگیرید و حجم اینترنت خود را کنترل کنید. سپس وارد روبیکا شده و یک فایل را دانلود کنید، سپس دوباره با همین کد حجم خود را کنترل کنید. می بینید که حجم مصرفی شما تغییری نخواهد کرد.
بیشتر بخوانید: چرا روبیکا نصب نمیشه؟ 

آموزش رایگان کردن روبیکا برای مشترکین همراه اول

برای رایگان کردن روبیکا برای مشترکین همراه اول می توانید کد دستوری #33232*100* را شماره گیری کنید. در این صورت بسته ویژه اینترنت همراه اول را با قیمتی کمتر از تعرفه های موجود دریافت می‌کنید.

شرایط استفاده از کدهای دستوری USSD

رایگان کردن روبیکا منوط به رعایت شرایط استفاده از کدهای USSD است. هنگام فعالسازی حتما باید از شماره‌ای که متعلق به اپراتور خودتان است، استفاده کنید. ضمناً، از غیرفعال بودن  VPN یا پروکسی در حین فعالسازی، اطمینان حاصل کنید.

تفاوت فرآیند رایگان کردن روبیکا برای مشترکین ایرانسل و همراه اول

در فرآیند رایگان کردن روبیکا، تفاوت‌هایی میان مشترکین ایرانسل و همراه اول وجود دارد. این تفاوت شامل کدهای USSD متفاوت، محدودیت‌ها و قوانینی است که هر اپراتور برای ارائه‌ سرویس‌های خود تعیین می‌کند.

سوالات متداول در خصوص رایگان کردن روبیکا

کد رایگان کردن روبیکا برای مشترکین همراه اول چیست؟

برای این کار می توانید با شماره گیری کد دستوری#33232*100* از مانده اینترنت خود اطلاع پیدا کنید. سپس وارد روبیکا شده و فایلی را با حجم مشخص دانلود کنید. بعد از آن مانده حساب اینترنت همراه اول را کنترل کنید تا متوجه شوید اینترنت روبیکا برای شما رایگان حساب می شود یا خیر.

چطور می توان فهمید که اینترنت روبیکا برای مشترکین ایرانسل رایگان شده است؟

می توانید با کد دستوری #1*4*1*555* از فعالسازی رایگان کردن روبیکا در ایرانس مطمئن شوید. کافی است یک بار قبل از فعال شدن اینترنت رایگان ایرانسل، با شماره گیری این کد دستوری، حجم باقی مانده خود را کنترل کنید. سپس وارد برنامه روبیکا شده و فایلی را با حجم مشخص دانلود یا ارسال کنید. سپس کد دستوری را مجدداً شماره‌گیری کنید. خواهید دید که میزان اینترنت شما ثابت مانده و چیزی از آن کم نشده است.

سخن پایانی

فرآیند رایگان کردن روبیکا تجربه‌ جدیدی از ارتباط دیجیتال است. روبیکا از این طریق به کاربران خود این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از میزان مصرف اینترنت، به تماشای فیلم و سریال، ارسال پیام و خرید شارژ بپردازند.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند