آموزش تلگرام

آموزش ورود به تلگرام بدون شماره

بنر کانال تلگرام راهنمالند

قبل از اینکه به راهن های متفاوت ورود به تلگرام بدون شماره تلفن بپردازیم باید بدانید که می‌توانید به راحتی وارد سایت نامبرلند شده و شماره مجازی تلگرام تهیه کنید و به راحتی یک حساب کاربری تلگرام برای خودتان بسازید.

برای ورود به تلگرام بدون شماره تلفن خود، باید از یک شماره استفاده کنید. تلگرام برای تایید اکانت ها از شماره تلفن استفاده می کند، اما به جای استفاده از شماره تلفن خود، می توانید از خط ثابت یا شماره جایگزین سرویس هایی مانند Text Free، Google Voice، Burner یا TextNow استفاده کنید. تیم راهنمالند در این مقاله شما را با نحوه ورود به تلگرام بدون شماره تلفن آشنا می کنند. با ما همراه باشید تا بهترین اطلاعات را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش فعالسازی حالت روح تلگرام

شماره تلفن مجازی چیست و کاربرد آن چیست؟

شماره تلفن مجازی که به نام شماره گیری مستقیم داخلی (DID) یا شماره های دسترسی نیز شناخته می شود، شماره تلفنی است که مستقیماً با خط تلفن مرتبط نیست. برای ارسال تماس های دریافتی به یک یا چند شماره تلفن از پیش تعیین شده انتخاب شده توسط مشتری استفاده می شود.

شماره‌ های مجازی اغلب به دلایل حفظ حریم خصوصی استفاده می ‌شوند، زیرا به کاربران این امکان را می‌دهند که شماره تلفن شخصی خود را خصوصی نگه دارند و همچنان تماس دریافت می‌کنند. آنها همچنین برای اهداف تجاری استفاده می شوند، زیرا به شرکت ها اجازه می دهند بدون نیاز به راه اندازی دفتر فیزیکی در مکان های مختلف، فعالیت داشته باشند.

اعداد مجازی می توانند مانند یک دروازه بین تماس های سنتی (PSTN) و (VoIP)کار کنند. مشترکین شماره های مجازی می توانند از تلفن های موجود خود بدون نیاز به خرید سخت افزار اضافی استفاده کنند، یعنی از نرم افزارهای متعدد موجود استفاده کنند.

در زمینه کسب و کار، یک شرکت می تواند بدون پرداخت هزینه برای خط ثابت ارز، شماره تلفنی در کشور دیگر داشته باشد. شماره‌ های مجازی برای کسانی که در یک یا چند کشور در مناطق زمانی مختلف هستند و پوشش کارآمد 24/7 را ارائه می‌دهند بسیار محبوب هستند.

از نظر امنیت، داشتن شماره تلفن مجازی از امنیت خوبی برخوردار است. این بدان معناست که می‌ توانید از طریق دستگاه شخصی خود با  افراد تماس برقرار کنید، بدون اینکه هکرهای تلفن همراه شماره خصوصی شما متوجه شوند.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر نام کاربری تلگرام

روش های استفاده از تلگرام بدون شماره

برای استفاده از تلگرام بدون شماره تلفن، می توانید از چند روش مختلف استفاده کنید. در زیر چند روش مختلف برای این کار آورده شده است:

استفاده از برنامه Text Free: این برنامه به شما امکان می دهد متن های رایگان را به نامحدود بنویسید و با وایفای تماس های رایگان برقرار کنید. برای استفاده از Text Free، باید به برنامه اجازه دهید به مکان های دستگاه شما دسترسی داشته باشید.

استفاده از حساب Google Voice: Google Voice یک سرویس تلفن آنلاین است که می ‌توانید به صورت نامحدود پیامک و تماس رایگان داشته باشید.

استفاده از حساب Burner: وقتی شخصی با شماره Burner شما تماس بگیرید، Burner با تغییر مسیر تماس ‌های تلفنی به شماره تلفن واقعی شما کمک خواهد کرد.

استفاده از حساب TextNow: TextNow به شما امکان می‌دهد از طریق وای فای تماس و پیامک رایگان انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم روش ساخت شماره تلفن از طریق « Text Now» را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش انتخاب اسم جالب برای تلگرام

ساخت شماره تلفن مجازی با استفاده از Text Now

برای ورود به تلگرام بدون استفاده از شماره تلفن، شما نیاز به استفاده از یک شماره مجازی دارید.

1. ابتدا، شما نیاز به یک شماره مجازی دارید. ابتدا برنامه Text Now را دانلود کنید. سپس روی گزینه « Sign up » لمس کنید. ایمیل و رمز را وارد کنید. سپس روی گزینه « Create Account» ضربه بزنید.مثل شکل عمل کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آموزش ورود به تلگرام بدون شماره

2. وارد صفحه جدید که شدید، باید پیش شماره وارد کنید. پیشنهاد ما به شما برای پیش شماره، شماره های 920-850 است. پس از انتخاب پیش شماره گزینه « Continue » را لمس کنید. اکنون شماره برای شما ارسال می شود.

آموزش ورود به تلگرام بدون شماره
آموزش ورود به تلگرام بدون شماره

پس از ساخت تلگرام بدون شماره تلفن نیاز است که احراز هویت دو مرحله ای را انجام دهید. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

احراز هویت دو مرحله ای چیست و چرا برای اکانت تلگرام مهم است؟

احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) یک اقدام امنیتی است که کاربران را ملزم می‌کند تا قبل از دسترسی به حساب ‌های خود، دو نوع شناسایی برای تأیید هویت خود ارائه دهند. این روش احراز هویت با سخت ‌تر کردن دسترسی کاربران غیرمجاز، یک لایه امنیتی اضافی به حساب شما اضافه می‌کند.

در زمینه تلگرام، 2FA از شما می‌خواهد هنگام ورود به دستگاه جدید، علاوه بر یک کد یکبار مصرف به شماره ثبت‌ شده خود یک رمز عبور نیز ارائه دهید. این بدان معنی است که حتی اگر شخصی به شماره ثبت شده شما دسترسی داشته باشد، برای دسترسی به حساب شما باید رمز عبور شما را بداند.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا 2FA برای اکانت تلگرام شما مهم است:

 • امنیت:

هدف اصلی 2FA اطمینان از ایمن بودن حساب تلگرام شما و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز است.

 • بازیابی حساب:

اگر رمز عبور 2FA خود را فراموش کردید، می توانید با استفاده از ایمیل خود، آن را بازنشانی کنید. این رمز عبور در همه دستگاه‌ ها همگام ‌سازی می ‌شود و به حساب تلگرام شما پیوند داده شده است.

 • محافظت در برابر هکرها و تهدیدات امنیتی:

احراز هویت دو مرحله ای تلگرام برای محافظت از شما در برابر هکرها و سایر تهدیدات امنیتی آنلاین طراحی شده است.

به یاد داشته باشید، هرچه حساب شما ایمن تر باشد، احتمال کمتری دارد که با مشکلاتی مانند دسترسی غیرمجاز یا نقض داده ها مواجه شوید. بنابراین، فعال کردن 2FA در صورت امکان، یک تمرین خوب است.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه ریپورت کردن در تلگرام

چگونه پس از ایجاد اکانت تلگرام بدون شماره تلفن، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنیم؟

برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (2FA) در اکانت تلگرام خود پس از ایجاد آن بدون شماره تلفن، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1-اپلیکیشن تلگرام را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

2-برنامه را باز کنید و با نام کاربری و رمز عبور وارد شوید. برای این مرحله نباید کد تایید از طریق پیامک دریافت کنید.

3-پس از ورود به سیستم، به تنظیمات اکانت تلگرام خود بروید. می توانید این کار را با کلیک بر روی عکس نمایه خود و سپس  وارد «تنظیمات» شوید.

4-در تنظیمات، روی گزینه « حریم خصوصی و امنیت» کلیک کنید.

5-و سپس گزینه «تأیید دو مرحله ای» را لمس کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

برای راه‌ اندازی احراز هویت دو مرحله ‌ای، دستورالعمل ‌ها را دنبال کنید. ممکن است از شما خواسته شود یک رمز عبور وارد کنید، و همچنین باید یک روش احراز هویت، مانند ایمیل بازیابی یا شماره تلفن را تنظیم کنید.

پس از تنظیم احراز هویت دو مرحله ای، از شما خواسته می شود تا یک کد برای تأیید تنظیمات جدید خود وارد کنید. کد را وارد کنید و روی «انجام شد» ضربه بزنید.

مزایای ورود به تلگرام بدون شماره

ورود به تلگرام بدون شماره تلفن همراه مزایای متعددی دارد که عبارتند از:

 • حفظ حریم خصوصی:

با استفاده از یک شماره تلفن مجازی، شما می توانید حساب کاربری خود را بدون ارائه شماره تلفن واقعی ایجاد کنید. این روش برای کاربرانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی هستند، مناسب است.

 • استفاده از تلگرام برای تماس های بین المللی:

اگر از تلگرام برای تماس با افراد دیگر در خارج از کشور استفاده می کنید، می توانید از تلگرام به عنوان یک برنامه اینترنتی استفاده کنید و از پرداخت هزینه های بین المللی از شرکت مخابراتی تلفن همراه خود جلوگیری کنید.

 • احراز هویت دو مرحله ای:

پس از ایجاد حساب کاربری خود با شماره تلفن مجازی، توصیه می ‌شود که احراز هویت مرحله ای را در حساب تلگرام خود فعال کنید. این اقدام امنیتی می ‌تواند از دسترسی غیرمجاز به حساب شما  جلوگیری کند.

 • جلوگیری از ایجاد ربات ‌ها و حساب‌ های خودکار:

تلگرام برای جلوگیری از ایجاد ربات ‌ها و حساب‌ های خودکار، نیاز به ارائه شماره تلفن دارد. با استفاده از شماره تلفن، می‌توان این محدودیت را به صورت مجازی انجام داد.

 • تمیز کردن حساب خود:

اگر تصمیم بگیرید که از حساب خاص تلگرام خود استفاده نمی کنید، حتماً آن را کاملاً حذف کنید. این کار می ‌تواند مانع از دسترسی غیرمجاز به حساب شما با شماره تلفن مجازی باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب تلگرام قبلی

آیا می توان از شماره تلفن های مجازی برای مقاصد تجاری استفاده کرد؟

بله، از شماره تلفن های مجازی می توان برای مقاصد تجاری استفاده کرد. آنها طیف وسیعی از مزایایی را ارائه می دهند که می تواند برای مشاغل مفید باشد:

 • حفظ سطح حریم خصوصی:

شماره تلفن های مجازی را می توان بدون به خطر انداختن حریم خصوصی به یک شماره تلفن خصوصی مرتبط کرد. این یک ویژگی مطلوب برای مشاغل است، به خصوص برای مالکان انحصاری که می خواهند یک کسب و کار را اداره کنند و در عین حال شماره خود را خصوصی نگه دارند.

 • کار و سفر از راه دور:

شماره تلفن های مجازی می تواند برای مشاغلی که به سمت نیروی کار مجازی حرکت می کنند مفید باشد. آن ‌ها می ‌توانند کسب ‌وکارها را از تعهد منتظر ماندن در یک مکان برای تماس‌های تلفنی یا مجبور کردن به یک دستگاه واحد برای اطمینان از اینکه تماس مهمی را از دست نمی‌دهند، رها کنند. ماهیت مجازی این سرویس، آن را برای شرکت های راه دور و هم برای حرفه ای هایی که اغلب در سفر هستند عالی می کند.

 • انعطاف پذیری و سازگاری:

شماره تلفن های مجازی قابل انطباق هستند و به شرکت ها کمک می کند تا نیازهای آن ها را برآورده کنند، حتی اگر کارمندان از خانه کار کنند. شماره تلفن های مجازی جایگزین های مدرن مبتنی بر اینترنت برای سیستم های تلفن سنتی هستند که می توانند سرعت، چابکی، دید و کنترل بیشتری را برای شرکت شما فراهم کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت لینک جوین تلگرام

چگونه شماره تلفن های مجازی از نظر هزینه با سیستم های تلفن سنتی مقایسه می شود؟

شماره تلفن های مجازی می تواند جایگزینی مقرون به صرفه برای سیستم های تلفن سنتی، به ویژه برای مشاغل باشد. در اینجا نحوه مقایسه آنها از نظر هزینه آمده است:

 • بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی:

سیستم های تلفن سنتی اغلب به خرید تجهیزات فیزیکی مانند تلفن ثابت یا دستگاه های فکس نیاز دارند. از سوی دیگر، شماره تلفن های مجازی نیازی به تجهیزات فیزیکی ندارند. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت است.

 • هزینه های ماهانه کمتر:

شماره تلفن های مجازی اغلب با هزینه های ماهانه کمتری در مقایسه با سیستم های تلفن سنتی همراه هستند. این به این دلیل است که آنها به هیچ دستگاه یا شبکه خاصی متصل نیستند، که این ویژگی می تواند منجر به صرفه جویی در هزینه های سخت افزاری و نگهداری شود.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
 • بدون قرارداد بلند مدت:

برخلاف سیستم‌ های تلفن سنتی که اغلب به قراردادهای بلند مدت نیاز دارند، شماره تلفن‌ های مجازی معمولاً ماه به ماه در دسترس هستند. این کار به کسب ‌وکارها انعطاف‌پذیری و کنترل بیشتری بر هزینه ‌های تلفنشان می‌دهد.

 • پشتیبانی برای کار از راه دور:

شماره تلفن های مجازی می توانند کار از راه دور را پشتیبانی کنند، که این کار می تواند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها برای مشاغل داشته باشد. سیستم‌ های تلفن سنتی معمولاً به یک مکان فیزیکی خاص مرتبط هستند، اما شماره‌ های تلفن مجازی را می‌توان از هر جایی با اتصال به اینترنت استفاده کرد.

در نتیجه، در حالی که هزینه اولیه تنظیم یک شماره تلفن مجازی ممکن است بیشتر از یک سیستم تلفن سنتی باشد، هزینه های طولانی مدت می تواند به طور قابل توجهی کمتر باشد. این کار می تواند شماره تلفن های مجازی را به یک راه حل مقرون به صرفه برای بسیاری از مشاغل تبدیل کند.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند