آموزش روبیکا

4 روش عملی برای افزایش امنیت روبیکا

مهم‌ترین اصل در هر برنامه ای امنیت آن است. افزایش امنیت روبیکا نیز یکی از دغدغه‌های این پیام رسان داخلی است. اپلیکیشن روبیکا برای حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی شما ارزش قائل است و به آن احترام می گذارد. به همین دلیل گزینه ها و اقدامات جامع و متعددی را برای پردازش و ذخیره ایمن اطلاعات شخصی شما در نظر گرفته است.

البته برنامه روبیکا کاملا ایمن است، اما امکان هک شدن آن را نمی توان محال دانست. ولی احتمال وقوع آن را می توان کم کرد. معمولا شما هر برنامه ایی که نصب می کنید، باید رمز ورود برای آن، تعیین کنید. گاهی اوقات ممکن است این رمز ورود هک شود. در این راستا باید کاری کرد که این امکان به حداقل برسد. در ادامه روش هایی را به شما خواهیم گفت که افزایش امنیت روبیکا را برای شما تضمین می کند:

بیشتر بخوانید: ترفندی برای کاهش مصرف اینترنت روبیکا 

افزایش امنیت روبیکا

برای بالا بردن امنیت روبیکای خود چندین کار را می توانید انجام دهید:

روش اول:

با فعال سازی کد تایید دو مرحله ای از طریق بخش امنیت و حریم خصوصی، شما می توانید برای روبیکای خود رمز دوم انتخاب کنید. حال چطور و چگونه؟

1. ابتدا از منوی اصلی، بخش تنظیمات را انتخاب کرده و بعد از آن بر روی گزینه امنیت و حریم خصوصی کلیک کنید.

تنظیمات
بخش تنظیمات
امنیت
امنیت و حریم خصوصی

2. پس از ورود به صفحه امنیت و حریم خصوصی گزینه تایید دو مرحله‌ای را مشاهده می کنید که با فعالسازی این گزینه دیگر هیچ فردی نمی تواند به روبیکای شما دسترسی داشته باشد.

تایید دو مرحله ای
بخش تایید دو مرحله ای

3. با انتخاب گزینه تایید دو مرحله ‌ای، شما باید یک گذر واژه اضافی برای خود انتخاب کنید.

گذر واژه
تنظیم گذارواژه اضافی

4. بعد از انتخاب گذر واژه روی گزینه تیک که در سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید. بهتر است برای گذر واژه خود از حروف و اعداد استفاده کنید. (البته قبل از تایید نهایی این مرحله آدرس ایمیل هم از شما می خواهد که بهتر است وارد کنید. چون در صورت فراموش کردن گذر واژه خود، می توانید آن را از طریق آدرس ایمیلتان بازیابی کنید.)

گذر واژه
وارد کردن گذر واژه

روش دوم:

از قسمت امنیت و حریم خصوصی از منوی تنطیمات شما می توانید کاربران خود را محدود کنید.

مسدود کردن کاربران
بلاک کردن کاربران

روش سوم:

زمانی که برای اولین بار برنامه روبیکا را نصب می کنید، یک کد پیامکی دریافت می کنید. برای افزایش امنیت روبیکای خود این کد را در جایی یادداشت کرده و سپس آن پیامک را حذف کنید.

روش چهارم:

همه ما برای خودمان حریم شخصی و حد و مرزی قائل هستیم. گوشی خود را دست هرکسی نسپارید. از آن مهم تر آن که برای گوشی خود پین یا رمز بگذارید. حتی بهتر است حسگر اثر انگشت برای آن در نظر بگیرید.

سوالات متداول:

چطور می‌توان برای افزایش امنیت روبیکا شماره تلفن همراه و تصویر پروفایل خود را محدود کرد؟

به بخش تنظیمات اپلیکیشن بروید. در قسمت پیام‌رسان، گزینه امنیت و حریم خصوصی را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید نمایش شماره موبایل و تصویر پروفایل خود را محدود کنید. با این روش شما می‌توانید کسانی که شماره موبایل و یا تصویر پروفایل شما را می‌بینند، محدود کنید.

در صورت فراموش کردن رمز عبور دو مرحله‌ای چه باید کرد؟

با انتخاب گزینه فراموشی گذر واژه هنگام ورود به برنامه، می توانید رمز را از طریق ایمیل‌تان بازیابی کنید (البته اگر هنگام فعال‌سازی رمز دومرحله‌ای، ایمیل خود را در برنامه وارد کرده باشید). در غیر این صورت می توانید کد دستوری *999# را با همان شماره ای که ثبت نام کرده اید، شماره گیری کنید. ابتدا گزینه 2 (پشتیبانی)، سپس گزینه 1 (غیرفعال کردن تایید دومرحله ای)، را به منظور غیرفعال کردن رمز دومرحله ای خود انتخاب کنید.

در صورت هک شدن حساب کاربری خود‌، چه باید کرد؟

کد دستوری *999# را با شماره ایی که در روبیکا ثبت نام کرده اید، شماره گیری کنید. سپس گزینه 2 (پشتیبانی) و بعد از آن گزینه 1 (غیرفعال کردن دستگاه های فعال) را انتخاب کنید. با این روش دسترسی همه دستگاه ها به حساب کاربری شما قطع می شود.

اضافه شدن به گروه‌ها را چگونه می توان محدود کرد؟

برای این کار گزینه امنیت و حریم خصوصی را از قسمت پیام رسان انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید از طریق گزینه‌های پیوستن به گروه‌ها و کانال‌ها و پیام‌های هدایت‌شده، این موارد را مدیریت و محدود کنید.

بیشتر بخوانید: پنل روبیکا راهنمالند معتبرترین و ارزان‌ترین خدمات روبیکا 

سخن پایانی راهنمالند

نسخه اصلی برنامه روبیکا دارای امنیت بالایی است. اما در برخی موارد، پیشگیری بهتر از درمان است. راهنمالند به شما اطمینان می هد که با به کار بردن روش هایی که در این مقاله شرح داده شد، می توانید باعث افزایش امنیت روبیکای خود شوید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند