آموزش توییتر

15 روش افزایش امنیت توییتر

بنر کانال تلگرام راهنمالند

طی سال ‌های گذشته بسیاری از اکانت ‌های معروف در توییتر هک شدند. هیچ روش قطعی و تضمینی برای امنیت صد در صدی اکانت شما وجود نخواهد داشت.

به منظور افزایش امنیت توییتر با استفاده از روش‌ هایی که در ادامه مطرح خواهیم کرد می توانید میزان امنیت اکانت خود را به حداکثر برسانید. به منظور افزایش امنیت توییتر خود در برابر خطرات احتمالی این مقاله از سایت راهنمالند را تا انتها مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف فالوور در توییتر

روش ‌های افزایش امنیت توییتر

مهمترین روش ‌هایی که به منظور افزایش امنیت توییتر مورد استفاده قرار می‌ گیرد عبارتند از:

1. از یک رمز پیچیده استفاده کنید

اهمیت استفاده از رمز پیچیده با افزایش تعداد هکر ها پر رنگ ‌تر خواهد شد.

قطعاً به خاطر آوردن رمز های ساده همچون تاریخ تولد، نام اعضای خانواده، رنگ ‌های مورد علاقه و غیره برای هکر ها راحت است. باید از رمز های سخت استفاده کنید تا دستیابی به اطلاعات شما نیز دشوار گردد.

اگر هکر ها بتوانند حساب شما را در توییتر هک کنند قطعاً از رمز شما برای هک کردن سایر پلتفرم ‌ها نیز استفاده خواهند کرد. بنابراین استفاده از یک رمز پیچیده و خاص حائز اهمیت خواهد بود.

2. فعال کردن تایید دو مرحله ‌ای

پس از انتخاب یک رمز مناسب در قسمت امنیت و دسترسی اکانت خود یعنی Security and account access گزینه احراز هویت دو مرحله ‌ای یا 2FA را فعال نمایید. به منظور افزایش امنیت اکانت خود می ‌توانید از برنامه ‌های احراز هویت یا کلید های امنیتی استفاده کنید.

اگر به احراز هویت دو مرحله ‌ای دسترسی ندارید، به شما پیشنهاد می ‌کنیم که از کد های پشتیبان یکبار مصرف استفاده نمایید. بدین منظور باید گزینه رمز عبور یکبار مصرف (OTP) را انتخاب کنید.

با فعال نمودن این گزینه حساب توییتر شما در برابر هک شدن محافظت خواهد شد.

افزایش امنیت توییتر
افزایش امنیت توییتر

3. حفاظت از توییت های توییتر (گزینه Protect your tweets)

همیشه لازم نیست که توییت‌ های شما را تمامی افراد مشاهده کنند. در این هنگام باید از قابلیت محافظت از توییت ‌ها استفاده کنید.

به قسمت Privacy and safety settings رفته و روی گزینه Protect your

tweet کلیک نمایید. با فعال کردن این گزینه تنها دنبال کنندگان حساب کاربری شما قادر به مشاهده توییت‌ ها خواهند بود.

در واقع کسانی که قبل از خصوصی کردن اکانتتان دنبال کننده شما بوده‌ اند می ‌توانند توییت‌ ها را ببینند، مگر این که آن ها را در لیست بلاک قرار داده باشید. اگر افراد جدیدی قصد فالو کردن شما را داشته باشند، به تایید شما نیاز خواهند داشت.

افزایش امنیت توییتر

4. حفاظت از موقعیت مکانی

با فعال کردن موقعیت مکانی توییتر این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که توییت ‌ها را به موقعیت مکانی خود اضافه نمایید.

اگر میزان فعالیت شما در شبکه اجتماعی توییتر بالاست، ممکن است بسیاری از افراد به موقعیت مکانی شما دسترسی یابند. در این هنگام پیشنهاد می ‌کنیم که موقعیت مکانی خود را غیر فعال نمایید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

به منظور غیر فعال کردن موقعیت مکانی به Privacy and safety settings رفته و گزینه موقعیت مکانی را غیر فعال نمایید.

در صورتی که در گذشته موقعیت مکانی شما در توییت ها فعال بوده است می ‌توانید به راحتی آن ها را حذف نمایید.

افزایش امنیت توییتر

5. مسدود کردن تگ

یکی دیگر از روش ‌های افزایش امنیت توییتر مسدود کردن تگ می ‌باشد. توییتر از این قابلیت برخوردار است که کاربران می ‌توانند از روی تصاویری که به اشتراک می ‌گذارند یکدیگر را تگ نمایند.

این ویژگی معمولاً در توییتر فعال است، اما به منظور غیر فعال کردن آن باید به بخش Privacy and safety settings بروید. در این قسمت شما انتخاب خواهید کرد که همه کاربران بتوانند شما را تگ کنند یا فقط فالوور های حساب کاربریتان قادر به تگ کردن شما باشند.

از آن جایی که مشخص نیست چه گروه افرادی قادر به مشاهده تصاویر هستند غیر فعال کردن تگ سبب افزایش امنیت توییتر شما می‌ شود.

افزایش امنیت توییتر

6. میوت و بلاک

منو Mute and block امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. در این قسمت شما می ‌توانید اکانت ‌هایی را که مسدود و یا بی ‌صدا کرده ‌اید را مشاهده نمایید.

با استفاده از   Mute and block شما می ‌توانید بدون بلاک و یا آنفالو کردن افراد حساب کاربری آنان را از توییتر خود حذف کنید. با انجام این کار دیگر توییت ‌هایی که آن شخص به اشتراک می ‌گذارد را مشاهده نخواهید کرد.

با استفاده از آپشن میوت کردن کلمات، محتوا هایی را که مایل به مشاهده آن‌ ها در فید خودتان نیستید به شما نمایش داده نخواهد شد.

افزایش امنیت توییتر

7. محدود کردن افرادی که می توانند به شما پیام بدهند

با استفاده از تنظیمات پیام مستقیم یا direct messages شما مشخص خواهید کرد که چه کسانی می ‌توانند برای شما پیام ارسال نمایند.

از آن جایی که بسیاری از افراد مزاحم می ‌توانند صندوق شما را پر از پیام ‌های ناپسند و ناشایست کنند، فعال کردن این گزینه اهمیت بسیار زیادی دارد.

به منظور مدیریت افرادی که امکان ارسال پیام مستقیم به شما را دارند می ‌توانید اسپم را فعال نمایید. پیام ‌هایی که دارای نشانه اسپم هستند به شما نمایش داده نخواهند شد. با فعال کردن این گزینه افرادی را که دنبال نمی‌ کنید در قسمت درخواست ‌ها در صندوق ورودی قرار خواهند گرفت.

افزایش امنیت توییتر

8. محدود کردن روش ‌های جستجوی شما در توییتر

از طریق منو discoverability شما مشخص خواهید کرد که سایر افراد از چه روشی بتوانند شما را در توییتر پیدا کنند.

اگر اجازه دهید که کاربران از طریق ایمیل و شماره تلفن شما را جستجو کنند، حریم خصوصی شما به خطر خواهد افتاد. در واقع با استفاده از ایمیل و شماره تلفن حتی افراد غریبه نیز قادر به پیدا کردن حساب کاربری شما در توییتر خواهند بود. به منظور افزایش امنیت توییتر خود بهتر است که این گزینه را غیر فعال نمایید.

افزایش امنیت توییتر

9. مراقب حملات فیشینگ باشید

از آن جایی که امروزه هکر ها مهارت بالایی در ساخت ایمیل‌ ها و وب سایت ‌های جعلی دارند، باید مراقب حملات فیشینگ باشید.

بسیاری از پیام‌ ها حاوی لینک ‌های آلوده هستند. بهتر است که قبل از باز کردن لینک درباره آن سوال پرسیده و سپس روی آن کلیک نمایید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

10 استفاده از نرم‌افزار های امنیتی

به منظور افزایش امنیت توییتر خود در برابر حملات جاسوسی باید از نرم‌افزار های امنیتی استفاده نمایید. گوشی ‌های آیفون به آنتی ویروس احتیاجی ندارند، اما در گوشی‌ های اندروید و سیستم ‌های کامپیوتری باید خود از آنتی ویروس استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اکانت توییتر بدون شماره

11. مراقب نرم‌افزار هایی که به اکانت توییتر شما دسترسی دارند باشید

بسیاری از نرم‌افزار هایی که شما نصب می‌کنید اجازه دسترسی به حساب کاربریتان در توییتر را از شما می‌ خواهند.

تنها به برنامه‌ هایی که اعتماد دارید اجازه دسترسی به اکانتتان را بدهید. اگر تمایل دارید از برنامه‌ هایی که به حساب کاربری شما در توییتر دسترسی دارند مطلع شوید به مراحل زیر توجه نمایید.

  • در شبکه اجتماعی توییتر وارد حساب کاربری خود شوید.
  • در گوشه سمت راست صفحه روی آیکن پروفایل خود ضربه بزنید.
  • وارد بخش تنظیمات شوید.
  • روی گزینه apps and applications ضربه بزنید.

برنامه ‌های نا معتبری که به حساب کاربری شما دسترسی دارند را غیر فعال نمایید.

افزایش امنیت توییتر

12. نرم‌افزار های گوشی و کامپیوترتان را آپدیت کنید

اگر نرم‌افزار های کامپیوتر و یا اپلیکیشن‌ های گوشی شما آپدیت نشوند، ممکن است که هکر ها بتوانند از طریق آن ها به اکانت شما در توییتر دسترسی یابند.

هکر ها می ‌توانند از طریق نرم‌افزار های آسیب ‌پذیر به راحتی وارد گوشی و یا کامپیوتر شما شده و به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین به روز رسانی برنامه‌ های خود را جدی بگیرید.

13. از یک نرم افزار تغییر آی پی برای مخفی کردن آدرس lP استفاده کنید

یکی از روش‌ هایی که هکر ها از طریق آن به اطلاعات شما دست می ‌یابند استفاده از اسنیفر ها می ‌باشد.

بهتر است که به منظور مراقبت از اطلاعات خود از VPN استفاده نمایید. VPN از دزدی‌ های اینترنتی، حملات فیشینگ و انتشار اطلاعات شما جلوگیری خواهد کرد.

14. از گوگل کروم به عنوان مرورگر استفاده کنید

طی چند سال اخیر مرورگر گوگل کروم به عنوان یک جستجوگر غیر قابل هک شناخته شده است‌. از آن جایی که این مرورگر توسط گوگل توسعه یافته است قابلیت شناسایی سایت ‌های غیر متعارف و غیر امن را دارد.

15. از اکانت توییترتان خارج شوید

اگر در کافی نت یا از طریق موبایل و کامپیوتر شخص دیگری به حساب کاربری خود در توییتر متصل شده ‌اید، باید پس از پایان کار از اکانت خود خارج شوید. باید تاریخچه تمامی اطلاعات خود را پاک نمایید.

اگر از اکانت توییتر خود خارج نشوید شخص بعدی قادر به دسترسی به اطلاعات شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آموزش ویرایش توییت در توییتر

آموزش افزایش امنیت توییتر با راهنمالند

اگر چه روش ‌های بیان شده به طور صد در صد نمی ‌توانند از هک شدن حساب شما در توییتر جلوگیری کنند، اما تا حد زیادی سبب افزایش امنیت اکانت شما خواهند شد.

از آن جایی که اکانت شما سرشار از اطلاعات زیادی می ‌باشد، افزایش امنیت توییتر اهمیت زیادی دارد. استفاده از یک و یا چندین روش بالا در جهت افزایش امنیت توییتر می ‌تواند به شما کمک کند.

در این مقاله از سایت راهنمالند تلاش کردیم که آموزش افزایش امنیت توییتر را به صورت تصویری و مرحله به مرحله بیان کنیم. سایت راهنمالند در جهت افزایش امنیت توییتر به شما کمک خواهد کرد. بدین منظور می ‌توانید از طریق راه‌ های ارتباطی با مشاوران سایت راهنمالند تماس بگیرید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند