آموزش تلگرام

راهکارهای افزایش امنیت تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

از جمله اپلیکیشن های چت محبوب و پرطرفدار در کشور ایران، تلگرام می باشد. این برنامه با وجود داشتن میلیون ها کاربر، هم اکنون در صدر جدول برنامه های محبوب ایرانی قرار دارد. دلیل این محبوبیت ،آپشن ها و خدمات جذاب و همچنین امنیت بسیار بالای این برنامه می باشد. راهنمالند قصد دارد تا شما را در زمینه افزایش امنیت تلگرام راهنمایی نماید.

حتما بخوانید: آموزش افزایش ممبر تلگرام

روش های افزایش امنیت تلگرام

ما در زیر روش های کاربردی در جهت افزایش امنیت تلگرام را بیان می کنیم.

مخفی کردن شماره تلفن

همه افراد می توانند به وسیله شماره تلفن در اپلیکیشن محبوب تلگرام ثبت نام نمایند. این شماره به دلیل برخی تنظیمات سایر نسخه های تلگرام، ممکن است برای تمامی کاربران به نمایش گذارده شود. حتی اگر شما عضو گروهی نباشید، ممکن است سایر مخاطبین، حساب کاربری شما را در گروه اضافه نمایند. در این صورت ممکن است مزاحمت هایی برای شما به وجود بیاید. زیرا در صورت لمس حساب کاربری توسط سایر اعضا، شماره شما رؤیت می شود. برای افزایش امنیت تلگرام لازم است شماره خود را در تنظیمات مخفی نمایید.

1. به بخش تنظیمات بروید.

راهکارهای افزایش امنیت تلگرام
راهکارهای افزایش امنیت تلگرام

2. گزینه حریم خصوصی و امنیت را لمس کنید.

روش های افزایش امنیت در تلگرام
روش های افزایش امنیت در تلگرام

3. در وسط صفحه، بر روی شماره تلفن بزنید.

4. در بخش بالایی صفحه، پیام چه کسی می تواند شماره تلفن شما را ببیند؟ را مشاهده خواهید کرد

بالا بردن امنیت تلگرام

5. با زدن گزینه هیچکس، می توانید مخاطبین خود را نیز از رؤیت شماره محدود کنید.

6. برای تأیید تغییرات، بر روی تیک ضربه بزنید.

راهکارهای افزایش امنیت تلگرام

عدم عضویت در هر گروه، یکی از راه های افزایش امنیت تلگرام

تلگرام به صورت پیش فرض، حساب های کاربری دیگر را مجاز می کند تا بتوانند شما را به گروه ها اضافه نمایند. چنین تنظیماتی به صورت پیش فرض می تواند برای شما ناخوشایند باشد. زیرا برخی از افراد می توانند برای حساب های کاربری بانوان، مزاحمت ایجاد نمایند. یکی دیگر از راه های افزایش امنیت تلگرام بررسی و صدور محدودیت برای اضافه کردن به گروه است.

حتما بخوانید: آموزش افزایش بازدید تلگرام
 • به بخش تنظیمات بروید.
 • حریم خصوصی و امنیت را لمس نمایید.
 • در بخش پایین صفحه، گزینه گروه ها و کانال ها را مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض، این تنظیمات بر روی گزینه همه قرار دارد.
 • بعد از زدن بر روی گروه ها و کانال ها، با سؤال چه کسی می تواند مرا به گفتگوهای گروهی اضافه کند؟ را مشاهده خواهید کرد.
 • با زدن بر روی گزینه هیچ کس و لمس تیک آبی، دیگر حتی مخاطبین هم نمی تواند شما را در گروه اضافه نمایند.

عدم اعتماد به هر لینکی

در هر گروه و یا کانالی ممکن است توسط اعضا لینک هایی به اشتراک گذاشته شود و یا برخی از حساب های کاربری لینکی را برای شما به اشتراک بگذارند و از شما خواهش نمایند که این لینک را باز کرده و در مکان موردنظر عضو شوید. بازکردن هر لینکی ممکن است امنیت تلگرام شما را زیر سؤال ببرد. علاوه بر تلگرام، فرد موردنظر می تواند اطلاعاتی همچون حساب بانکی و کنترل تلفن هوشمند شما را به دست گیرد. در این راستا بهترین کار عدم اعتماد به افراد ناشناس است.

افزایش امنیت در تلگرام
افزایش امنیت در تلگرام

دو مرحله ای کردن حساب کاربری تلگرام

با توجه به هماهنگی شماره تلفن با اپلیکیشن های چت، ممکن است برخی افراد در این راستا احساس امنیت ننمایند. زیرا در این صورت هر فردی با داشتن سیم کارت شما و یا دسترسی به بخش پیامک موبایل، قادر است این حساب را به دست بگیرد. البته ناگفته نماند در صورت دسترسی دومین نفر به حساب، تلگرام در قالب یک پیام، این ورود را به شما اطلاع می دهد. برای عدم دسترسی افراد به حساب تلگرام، بهتر است حساب کاربری خود را دو مرحله ای نمایید. در این صورت هر فردی با داشتن سیم کارت و یا دسترسی به پیامک و کد تأیید، نمی تواند به حساب خصوصی شما وارد شود. ما در این زیر به فعال نمودن احراز هویت دو مرحله ای می پردازیم.

 • به بخش تنظیمات رفته و حریم خصوصی و امنیت را لمس کنید.
 • اولین بخش صفحه، تأیید دو مرحله ای است. بر روی آیکن موردنظر ضربه بزنید.
 • با دادن یک گذرواژه کاربردی می توانید موجب افزایش امنیت تلگرام شوید.
 • یک رمز سخت در این مرحله تنظیم نمایید و ایمیل خود را درون برنامه وارد نمایید.
 • کد تأیید را در بخش خواسته شده وارد کنید.

اشتراک گذاری تصویر پروفایل فقط با مخاطبین

برخی از افراد دوست دارند تا تصاویر خانوادگی خود را به صورت پروفایل به استراک بگذارند. شما می توانید از قابلیت مشاهده فقط برای مخاطبین برای افزایش امنیت تلگرام استفاده نمایید. برای این کار:

 • در بخش تنظیمات وارد حریم خصوصی و امنیت شوید.
 • در عکس های پروفایل، بر روی مخاطبین من ضربه بزنید. در این بخش، در قسمت افزودن استثناها می توانید مخاطبین را کم و زیاد نمایید.

افزایش امنیت تلگرام با انسداد مخاطبین مشکوک

در برخی موارد ممکن است پیام های ناشناسی توسط افراد مشکوک مشاهده نمایید. برخی افراد نسبتاً آشنا با هدف گرفتن اطلاعات با حساب کاربری جعلی دست به این اقدام می زنند. اگر در حین کار با این برنامه متوجه پیام ها و سؤالی های شخصی غیرمعقول شدید، سریعا فرد موردنظر را مسدود نمایید. خوشبختانه می توان به راحتی افراد ناشناس و مزاحم را مسدود نمود تا دیگر قادر به ارسال پیام های غیرمعقول نباشند. در صورت مسدودیت، فرد موردنظر نمی تواند پروفایل حساب کاربری شما را مشاهده نماید و حساب کاربری شما با آخرین بازدید خیلی وقت پیش برای وی در دسترس خواهد بود.

تغییر تنظیمات تماس با مخاطبین

به صورت پیش فرض هر فردی که به شماره تلفن و یا حساب کاربری شما دسترسی داشته باشد، می تواند با حساب کاربری شما تماس حاصل فرماید. برای اینکه جلوی این امر را بگیرید، لازم است در بخش تنظیمات تغییراتی ایجاد کنید. این تغییرات موجب می شود تا بتوانید:

بنر کانال تلگرام راهنمالند
 • اجازه تماس را فقط به مخاطبین خود بدهید.
 • اجازه تماس فقط برای مخاطبین خاص داده شود.
 • اجازه تماس برای هیچکس داده نشود.

برای افزایش امنیت تلگرام از لحاظ برقراری تماس مراحل زیر را انجام دهید.

 • برای انجام این تغییرات، در اپلیکیشن تلگرام وارد بخش تنظیمات شوید.
 • در حریم خصوصی و امنیت، به تماس ها بروید. (در این بخش: همه، مخاطبین من و هیچکس را مشاهده خواهید کرد).
 • با زدن و انتخاب هر یک از گزینه ها، استثناهایی در اواسط صفحه نمایان می شود که شما با کمک این ها می توانید دسترسی بهتری به صدور اجازه تماس داشته باشید. به عنوان نمونه با زدن گزینه مخاطبین من، همه مخاطبین می تواند در برنامه تلگرام با شما تماس حاصل فرمایند؛ اما می توانید در بخش همیشه اجازه داده شود به …. و هرگز اجاز نداده شود به…..، برخی حساب های کاربری را اضافه و یا حذف نمایید.
حتما بخوانید: آموزش ساخت کانال تلگرام

افزایش امنیت تلگرام با گذاشتن پسورد

از آن جایی که تلگرام یکی از محبوب ترین و امن ترین برنامه های ایرانی است، بدیهی است که شخصی ترین چت ها و عکس ها در آن جا ذخیره شوند. برای این که بتوانیم یک لایه محافظتی خوب برای اطلاعات شخصی ایجاد نماییم، بهتر است یک رمز برای ورود به این برنامه در نظر بگیریم.

افزایش امنیت تلگرام با گذاشتن پسورد
افزایش امنیت تلگرام با گذاشتن پسورد

برای ایجاد پسورد مراحل زیر را طی کنید.

 • بعد از ورود به تنظیمات، به حریم خصوصی و امنیت بروید.
 • در بخش امنیت، قفل با گذرواژه را لمس کنید.
 • یک رمز 4 رقمی از شما درخواست می شود. این رمز را 2 بار وارد کنید.
 • پس از تأیید، رمز تعیین شده برای ورود به برنامه در نظر گرفته می شود.

می توانید برای افزایش امنیت تلگرام مدت زمان قفل خودکار برنامه را تغییر داده و و کم کنید.

افزایش امنیت تلگرام با راهنمالند

راهنمالند یکی از وب سایت های خوب برای خرید ممبر تلگرام، ویو تلگرام و .. می باشد. گذاشتن پسورد برای تلگرام، تغییر تنظیمات تماس با مخاطبین، انسداد مخاطبین مشکوک، به اشتراک گذاشتن پروفایل خصوصی فقط با مخاطبین تعیین شده و … از جمله راه های افزایش امنیت تلگرام می باشد. از این که تا به این لحظه همراه راهنمالند بودید از شما سپاس گذاریم.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند