آموزش روبیکا

چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟

آیا شما می دانید که چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟ نه تنها در شبکه اجتماعی روبیکا، بلکه در هیچ شبکه اجتماعی دیگری نیز امکان چک کردن اشخاصی که پروفایل مارا چک می کنند وجود ندارد. ممکن است با گذر زمان و تغییر ضوابط این قابلیت نیز فعال شود.

امروزه با پیشرفت دنیای دیجیتال و اینترنت، تقریبا می توان گفت که تمامی افراد یک یا چند شبکه اجتماعی بر روی تلفن همراه خود نصب کرده اند. برخی از این شبکه های اجتماعی خارجی و برخی ایرانی می باشد. یکی از این شبکه های ایرانی، روبیکا می باشد. هر یک از این پلتفرم ها شرایط و ضوابط مربوط به خود را برای حفظ حریم شخصی دارند.

حتما بخوانید: آموزش رفع مشکل محدودیت کامنت در روبیکا

اما نکته ای در اینجا باید در مورد اینکه چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند، اضافه کنیم. شما می توانید در تنظیمات هر شبکه اجتماعی انتخاب کنید که یک سری از افراد یا کسانی که شماره شما را ندارند، قادر به دیدن عکس پروفایل یا مشخصات آن نباشند.

مراحل اینکه چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟

در اینجا سایت راهنمالند به شما اطلاعات لازم برای تغییر تنظیمات پروفایل روبیکا ارائه می دهد. در ابتدا وارد شبکه اجتماعی روبیکا شوید. سپس در پایین صفحه سمت چپ گزینه ی تنظیمات را انتخاب کنید. پس از آن در قسمت حریم خصوصی وارد شوید.

مراحل اینکه چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟
مراحل اینکه چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟

در قسمت بعدی این گزینه را مشاهده خواهید کرد(نمایش عکس پروفایل من). در اینجا جواب سوال خود را که چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند خواهید گرفت. احتمالا به طور پیش فرض این گزینه برای همه فعال شده است. این به آن معناست که تمامی کسانی که نام شما را در این شبکه اجتماعی جستجو کنند می توانند عکس پروفایل شما را ببینند. روی همین گزینه کلیک کنید.

آیا می دانید چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟
آیا می دانید چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند؟

برای دانستن پاسخ این سوال که چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند پس از وارد شدن به قسمت نمایش عکس پروفایل من، دو گزینه با نام همه و مخاطبین خواهید دید. اگر تمایل دارید که تنها مخاطبان شما قادر به مشاهده عکس پروفایلتان باشند می توانید در این قسمت گزینه مخاطبین را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: افزایش فالوور روبینو

تنظیمات حریم خصوصی برای پروفایل روبیکا

برای اینکه بدانید چه کسانی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند بایستی از این موضوع مطلع باشید که در شبکه اجتماعی روبیکا همچون شبکه های دیگر حریم خصوصی و ضوابطی معین شده است. این قوانین برای حفظ حریم خصوصی افراد به منظور ایجاد آرامش و امنیت فراهم شده. اما جالب اینجاست که برخی از این تنظیمات را می توانید به دلخواه خود تغییر دهید. برای مثال زمان آنلاین بودن شما در روبیکا می تواند به برخی مخاطبان نشان داده شده یا به هیچکس نشان داده نشود.

همچنین، برخی اطلاعات فردی را می توان از دید مخاطبان مخفی نگه داشت. در مورد این سوال که چگونه بفهمیم چه کسی پروفایل روبیکا ما را چک می کنند لازم به ذکر است شماره تماس و اطلاعات وارد شده توسط شما در هنگام ثبت نام در این شبکه اجتماعی به کسانی که شماره تماس شما را دارند، نمایش داده می شود. در این شبکه افراد می توانند با جستجوی نام، مخاطب مورد نظر را چنانچه با همان نام در روبیکا ثبت نام کرده باشد، پیدا کنند.

حتما بخوانید: راه های افزایش بازدید روبینو

مقررات و ضوابط مربوط به حفظ حریم خصوصی

مقررات و ضوابط حفظ حریم خصوصی در پروفایل شبکه‌های اجتماعی ممکن است بسته به کشور و نظام حقوقی مختلف، تفاوت‌هایی داشته باشد. با این حال، در کلیت، موارد زیر می‌توانند در مقررات و ضوابط حفظ حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی شامل شوند:

  1. اطلاعات شخصی: مقررات ممکن است تعیین کنند که چه نوع اطلاعات شخصی می‌تواند توسط شبکه‌های اجتماعی جمع آوری و ذخیره شود. این شامل نام، آدرس، شماره تلفن، ایمیل، تاریخ تولد و سایر اطلاعات شخصی است.
  2. اشتراک‌گذاری اطلاعات: مقررات باید مشخص کنند که شبکه‌های اجتماعی می‌توانند اطلاعات شخصی کاربران را با شرکا، تبلیغ‌دهندگان یا سایر افراد به اشتراک بگذارند، و آیا نیاز به رضایت کاربر برای این اقدامات وجود دارد یا خیر.
  3. قابلیت کنترل: مقررات باید قوانینی را تعیین کنند که به کاربران اجازه می‌دهد تا بر روی اطلاعات شخصی خود کنترل داشته باشند. این شامل قابلیت تنظیم حریم خصوصی، محتوای قابل مشاهده برای دیگران، حذف اطلاعات و دسترسی به اطلاعات جمع‌آوری شده توسط شبکه‌های اجتماعی است.
  4. پیام‌های خصوصی: مقررات ممکن است حفظ حریم خصوصی پیام‌های خصوصی را مورد توجه قرار دهند و تعیین کنند که آیا شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به پیام‌های خصوصی کاربران دسترسی پیدا کنند یا اینکه برای استفاده‌های خاصی نیاز به رضایت کاربران داشته باشند.
  5. حفظ امنیت: مقررات باید تشدیدی از نظر امنیتی در مورد اطلاعات شخصی کاربران اعمال کنند. این شامل اقداماتی مانند: رمزنگاری، پیشگیری از دسترسی غیرمجاز و اطلاع از نقاط ضعف امنیتی است.
  6. نقض حریم خصوصی: مقررات باید تدابیر مربوط به نقض حریم خصوصی را شامل شود و تعیین کنند که شبکه‌های اجتماعی باید چگونه امنیت لازم برای حریم خصوصی افراد را تعبیه کنند. این به منظور جلب رضایت کاربران و اعتبار شبکه اجتماعی صورت می گیرد.
بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند