آموزش روبیکا

آموزش غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا

در این مقاله در مورد روش غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا صحبت می کنیم. شبکه اجتماعی روبیکا در این روزها تقریبا بر روی تمامی تلفن های همراه نصب شده است. علت محبوبیت این شبکه اجتماعی، در بر داشتن قسمت های مختلف و متنوع برای سرگرم کردن کاربران خود می باشد. این برنامه علاوه بر داشتن قسمت پیام رسان برای چت با دوستان و آشنایان خود، قسمت های جذاب دیگری نیز دارد.

حتما بخوانید: چگونه مخاطبین را در روبیکا پیدا کنیم؟

از جمله ی این قسمت ها می توان به مشاهده فیلم های معروف، گذاشتن پست و استوری، جستجوی دوستان و دیگر موارد اشاره کرد. با در برداشتن این موارد کاربران می توانند ساعت ها از اوقات فراغت خود را در این شبکه اجتماعی بگذرانند.

لازم به ذکر است این شبکه اجتماعی همانند دیگر برنامه ها تنظیمات خاص و جالبی دارد که شما می توانید به راحتی آنها را تغییر دهید. در زیر راهنمالند به توضیح یک قسمت مهم از تنظیمات روبیکا که غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا بوده، می پردازد:

برای غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا در ابتدا وارد روبیکا شوید. در نوار پایین گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. در لیستی که در عکس زیر قابل مشاهده است، گزینه ی حریم خصوصی و امنیت را فشار دهید.

غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا
غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا

برای غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا در قسمت حریم خصوصی گزینه های مختلفی قابل مشاهده است که در هر کدام شما می توانید اشخاصی که تمایل دارید در آن دخیل باشند را انتخاب کنید.

کاربران مسدود: در اینجا شما لیست افرادی که می خواهید دسترسی به حساب روبیکای شما را نداشته باشند مسدود کرده و مشاهده خواهید کرد.

نمایش شماره موبایل من: در این قسمت شما می توانید انتخاب کنید که چه کسانی در روبیکا اعم از مخاطبان و دیگر کاربران، شماره تلفن همراه شما را مشاهده کنند. این گزینه می تواند هیچکس باشد که یعنی هیچ شخصی قادر به مشاهده شماره تلفن همراه شما نباشد.

نمایش عکس پروفایل من: در روبیکا شما می توانید برای پروفایل خود عکسی انتخاب کنید. این عکس می تواند عکس شما یا منظره یا هر چیزی که دوست دارید، باشد. اما نکته جالب اینجاست که باز هم در این تنظیمات شما می توانید افرادی که قادر به مشاهده این عکس خواهند بود را، انتخاب کنید. مجدد می تواند “هیچکس” یا “همه” یا مخاطبان شما باشد.

تماس با من: یکی از گزینه های جذاب شبکه اجتماعی روبیکا، تماس تلفنی می باشد که بجای استفاده از خط از اینترنت برای ایجاد تماس استفاده می کند. در این قسمت می توانید انتخاب کنید چه کسانی اجازه تماس از طریق این شبکه اجتماعی را با شما دارند.

پیام های هدایت شده در روبیکا: اصل صحبت ما در این مقاله در مورد این قسمت یعنی غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا است. پیام هدایت شده در روبیکا به این معنا می باشد که گاهی اوقات افراد پیامی که شما برای آنها ارسال می کنید را به شخص دیگری می فرستند. در این مواقع اسم پروفایل شما برای آنها نمایش داده می شود. در اینجا شما می توانید تنظیماتی را انتخاب کنید که افراد نتوانند این کار را انجام دهند. این کار به منظور حفظ امنیت و حریم خصوصی شما صورت گرفته است.

حتما بخوانید: شماره مجازی روبیکا چیست؟

پیوستن به گروه ها و کانال ها: در اینجا می توانید تنظیماتی را انتخاب کنید که افراد از مخاطبان شما، همه افراد یا هیچکس اجازه دعوت و وارد کردن شما در گروه ها و کانال های مختلف را داشته باشد یا خیر.

هم در پیام هدایت شده در روبیکا و هم در تمامی موارد دیگر در بالا شما می توانید بین سه گزینه: “همه”، “هیچکس” و ” مخاطبان من” انتخاب آزادی داشته باشید.

غیرفعال کردن پیوستن به گروه و کانال ها در روبیکا
غیرفعال کردن پیوستن به گروه و کانال ها در روبیکا

اهمیت غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا چیست؟

پیام هدایت شده در روبیکا به این معنا می باشد که افراد می توانند پیام هایی که شما در کانال ها، گروه ها و چت های شخصی ارسال می کنید، برای دیگران بفرستند. حال نکته اینجاست که آن دسته از اشخاصی که پیام شما برایشان ارسال می شود با زدن روی نام پروفایل شما می توانند وارد چت شخصی با شما شوند.

در این قسمت می توانند برای شما پیام ارسال کنند. چنانچه تنظیم عکس پروفایلتان برای همه قابل مشاهده باشد، می توانند عکس پروفایل شما را ببینند. اگر در قسمت تنظیمات شماره تلفن شما برای همه نشان داده شود، آن افراد نیز می توانند به شماره تلفن شما دسترسی داشته باشند.

حتما بخوانید: آموزش تصویری ساخت کانال روبیکا

تمامی این موارد تنها با کلیک بر روی نام شما در پیام ارسال شده اتفاق می افتد. به همین علت برای حفظ حریم خصوصی شما، در این مقاله ما روش غیر فعال کردن پیام هدایت شده در روبیکا را آموزش دادیم.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند