آموزش توییتر

از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟

بنر کانال تلگرام راهنمالند

بلاک شدن در توییتر یکی از اتفاقات شایعی است که امکان دارد برای هر کاربری رخ دهد. درواقع دلایل مختلفی برای بلاک شدن در توییتر وجود دارد از جمله ارسال توییت‌ های توهین آمیز یا نقض قوانین توییتر. اگر فکر می کنید که ممکن است در توییتر بلاک شده باشید، می توانید با استفاده از چند روش ساده که در این مقاله از راهنمالند شرح خواهیم داد، این موضوع را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال پیام در دایرکت توییتر

چگونه بفهمیم کسی ما را در توییتر بلاک کرده است؟

بلاک شدن در توییتر می‌ تواند تجربه‌ ای ناراحت‌ کننده برای هر کاربری باشد، به خصوص اگر ندانید که چرا این اتفاق برایتان افتاده است! درواقع توییتر به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌ گذارد، به همین دلیل است که هیچ اطلاعاتی در مورد افرادی که شما را بلاک کرده اند ارائه نمی‌ دهد. با این حال چند نشانه وجود دارد که می‌ تواند نشان دهد شما توسط شخصی بلاک شده‌ اید یا نه، که به طور کلی این نشانه‌ ها عبارتند از:

  1. شما دیگر توییت‌ های شخص مورد نظر را نمی‌ بینید. اگر در گذشته از طریق فید خود توییت‌ های او را می‌ دیدید، اما اکنون آنها را نمی‌ بینید، این موضوع می تواند یک نشانه‌ احتمالی باشد.
  2. شما دیگر اعلان‌ های مربوط به پروفایل شخص را دریافت نمی‌ کنید. اگر معمولاً اعلان‌ های مربوط به توییت‌ های جدید، عکس‌ های پروفایل جدید یا سایر تغییرات پروفایل را دریافت می‌ کردید، اما اکنون این اعلان‌ ها را دریافت نمی‌ کنید، ممکن است بلاک شده باشید.
  3. شما می‌ توانید برای شخص مورد نظر پیام ارسال کنید، اما او پیامی از جانب شما دریافت نخواهد کرد. اگر پیامی برای شخص مورد نظر ارسال کردید و هیچ پاسخی دریافت نکردید، این بدان معناست که توسط آن کاربر بلاک شده باشید.
  4. نظرات نوشته شده توسط شخص قابل خواندن نیست. اگر قبلاً نظرات شخص مورد نظر را در توییت‌ های دیگران می‌ دیدید، اما اکنون این نظرات را نمی‌ بینید، این یک نشانه‌ احتمالی دیگر از بلاک شدن است.

از این رو برای اطمینان از اینکه شما توسط کسی بلاک شده‌ اید یا خیر، می‌ توانید مراحل گفته شده در ادامه مطلب را دنبال و بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بلاک کردن در توییتر

نحوه‌ تشخیص بلاک شدن در توییتر

اگر فکر می‌ کنید که کسی شما را در توییتر مسدود کرده است، می‌ توانید با انجام مراحل زیر این موضوع را بررسی کنید:

1. ابتدا وارد وب سایت توییتر شوید یا اپلیکیشن توییتر را در تلفن همراه خود باز کنید.

از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟
از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟

2. در کادر جستجو، نام کاربری شخص مورد نظر را وارد کنید.

از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟
از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟
  • اگر پروفایل آن شخص را می‌ بینید، به این معنی است که مسدود نشده‌ اید. اما اگر با پیام User not found “کاربر پیدا نشد” مواجه شدید، به این معنی است که شما از جانب آن شخص مسدود شده‌ اید.

همچنین در اینجا چند نکته‌ دیگر برای تشخیص بلاک شدن در توییتر آورده شده است:

  1. اگر قبلاً آن شخص را دنبال می‌ کردید، اما اکنون گزینه‌ “دنبال کردن” برای شما قابل مشاهده نیست، به این معنی است که شما مسدود شده‌ اید.
  2. اگر توییت‌ های آن شخص را در فید خود نمی‌ بینید، به این معنی است که شما مسدود شده‌ اید.
  3. اگر در کامنت‌ یا پاسخ‌ های توییت‌ آن شخص را می‌ بینید، اما نام شما در کنار آنها دیده نمی‌ شود، به این معنی است که شما مسدود شده‌ اید.

البته باید توجه داشته باشید که این نشانه‌ ها قطعی نیستند و ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشند که باعث عدم مشاهده‌ پروفایل یا توییت‌ های یک شخص در توییتر شود. برای مثال، ممکن است آن شخص حساب خود را خصوصی کرده باشد یا ممکن است شما را از دنبال کردن خود منع کرده باشد. بنابراین برای اطمینان از اینکه شما مسدود شده‌ اید، می‌ توانید از یک حساب توییتر دیگر برای بررسی پروفایل یا توییت‌ های آن شخص استفاده کنید.

از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟
از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شدیم؟
بیشتر بخوانید: تایم لاین توییتر چیست؟

آیا اپلیکیشنی وجود دارد لیست افرادی که شما را در توییتر بلاک کرده اند نشان دهد؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم هیچ برنامه‌ ای نمی تواند کاربرانی که شما را مسدود کرده‌اند پیدا و فهرست کند. درواقع این محدودیت به دلیل ماهیت مسدود کردن در توییتر است و وقتی شما کسی را در توییتر مسدود می‌ کنید، تمام تعاملات شما با آن کاربر حذف می‌ شود. این تعاملات شامل توییت‌ ها، پاسخ‌ ها، بازتوییت‌ ها، پیام‌ های مستقیم و حتی مشاهده پروفایل کاربر است.

باتوجه به این محدودیت هیچ برنامه‌ ای نمی‌ تواند لیست افرادی را که شما را مسدود کرده‌ اند فهرست کند. حتی اگر چنین برنامه‌ ای وجود داشته باشد، نمی‌ تواند به اطلاعات مربوط به کاربران مسدود شده دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش وریفای توییتر

سخن پایانی

بلاک شدن در توییتر می تواند یک تجربه‌ ناخوشایند برای هر شخصی باشد، اما مهم است به یاد داشته باشید که این یک اتفاق طبیعی است و دلایل مختلفی برای بلاک شدن در توییتر وجود دارد. بنابراین اگر فکر می‌ کنید که در توییتر بلاک شده اید، می‌ توانید با استفاده از روش‌ های گفته شده در این مقاله، این موضوع را بررسی کنید.

همچنین در صورتی که توسط کسی بلاک شده‌ اید، می‌ توانید از طریق پیام مستقیم یا توییت عمومی از او بخواهید که شما را از بلاک خارج کند. البته اگر دلیل بلاک شدن شما واضح است، ممکن است او علاقه‌ ای به این کار نداشته باشد. در این صورت می‌ توانید با ایجاد یک حساب توییتر جدید از نو شروع کنید. در نهایت باید توجه داشته باشید که بلاک شدن در توییتر پایان دنیا نیست و شما می‌ توانید با تعامل با افراد مثبت و سازنده، تجربه‌ خوبی در استفاده از توییتر داشته باشید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند