آموزش تلگرام

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

بنر کانال تلگرام راهنمالند

بلاک کردن یکی از ویژگی ‌های امنیتی تلگرام است که به وسیله آن به ‌راحتی می‌توان از مزاحمت ‌های تلگرامی جلوگیری کرد. در تلگرام راه های ساده ‌تری هم برای جلوگیری از مزاحمت مانند قطع کردن صدای اعلان یک مخاطب خاص وجود دارد، اما بلاک کردن، آخرین راه حل تلگرام برای ایجاد امنیت در برابر مزاحمت ‌ها هست.

پس از مسدود کردن، کاربر نمی ‌تواند پیام ‌های جدیدی برای شما ارسال کند یا ارتباطی با شما برقرار کند. از طریق رفع بلاک تلگرام می توانید به کاربر پیام دهید و همچنین کاربر می تواند به شما پیام دهد و ارتباط داشته باشید. تیم راهنمالند در این مقاله می خواهد شما را با روش رفع بلاک تلگرام آشنا کند. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این برنامه بدانید.

بلاک تلگرام چیست؟

بلاک کردن شخصی در تلگرام یک اقدام یک طرفه است. این بدان معناست که زمانی که مخاطب خود را بلاک می کنید، آنها نمی‌توانند هیچ پیام جدیدی برای شما ارسال کنند یا هیچ گونه ارتباطی با شما برقرار کنند.

شما نمی توانید برای کاربر مسدود شده در تلگرام پیام ارسال کنید، حتی اگر در مخاطبین شما باشد. هنگامی که کاربر را مسدود می کنید، ارتباط او با شما از طریق برنامه کاملا قطع می شود. آنها نمی توانند برای شما پیام ارسال کنند، وضعیت آنلاین شما را ببینند یا شما را به گروه ها اضافه کنند. علاوه بر این، هیچ پیام، تماس یا اعلانی از آنها دریافت نخواهید کرد.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

برای رفع بلوک در تلگرام، باید از طریق حساب کاربری خود اقدام کنید. در زیرگام‌هایی که باید طی کنید، می‌دهم:

1. اپلیکیشن تلگرام را باز کنید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

2. روی نماد سه خط در قسمت بالا سمت چپ ضربه بزنید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

3. به بخش «Settings» وارد شوید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

4. گزینه «Privacy and Security» را لمس کنید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

5. سپس برای بلاک کردن روی گزینه «Blocked Users» ضربه بزنید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

6. لیستی از کاربران مسدود شده را مشاهده خواهید کرد. روی نام کاربری که می خواهید انسداد را رفع کنید ضربه بزنید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

7. یک منو با گزینه «Unblock» ظاهر می شود. روی آن ضربه بزنید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

پس از رفع انسداد، می توانید دوباره از مخاطب پیام ارسال و دریافت کنید و آنها نیز می توانند همین کار را با شما انجام دهند.

همچنین، می‌توانید مستقیماً از صفحه چت، انسداد کاربر را رفع انسداد کنید:

برنامه تلگرام را باز کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

وارد چت خصوصی که آن را بلاک کرده اید شوید.

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

روی گزینه «رفع مسدودیت» که در پایین چت وجود دارد بزنید. یک کادر ظاهر می شود که از شما می خواهد تأیید کنید که آیا این کاربری است که می خواهید رفع انسداد کنید یا خیر.

بیشتر بخوانید: آموزش بلاک کردن در تلگرام

آموزش رفع بلاک تلگرام در 5 دقیقه!

روی دکمه رفع انسداد ضربه بزنید. پس از بازگشت به چت، خواهید دید که می توانید دوباره به آنها پیام ارسال کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که یک کاربر را در تلگرام به این معنی بلاک کنید که نمی توانید پیام های آن کاربر را دریافت کنید و همچنین نمی توانید پیام های شما را دریافت کند. بنابراین، این عملیات باید با دقت انجام شود.

آیا می توان چند نفر را همزمان در تلگرام بلاک کرد؟

بله، می توانید چند نفر را به طور همزمان در تلگرام بلاک کنید. در اینجا مراحل انجام این کار وجود دارد:

برنامه تلگرام را باز کنید.

روی نماد سه خط از نوار آبی رنگ بالا ضربه بزنید.

روی گزینه « Settings» ضربه بزنید

سپس وارد بخش « Privacy and Security» شوید.

روی گزینه « Blocked Users» ضربه بزنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود.

در بخش «کاربران مسدود شده»، فهرستی از تمام کاربرانی که بلاک کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. اگر می‌خواهید کاربران بیشتری را مسدود کنید، می‌توانید این کار را با ضربه زدن روی نماد «+» در سمت راست بالای صفحه انجام دهید.

با این کار صفحه جدیدی باز می شود که در آن می توانید کاربرانی را که می خواهید مسدود کنید جستجو کرده و آنها را به لیست اضافه کنید.

آیا می توان یک کاربر را بدون حذف پیام های او مسدود کرد؟

بله، می ‌توانید بدون حذف پیام ‌های کاربر، آن ‌ها را در تلگرام بلاک کنید. وقتی کاربری را مسدود می کنید، پیام های او همچنان در تاریخچه چت باقی می ماند. با این حال، آنها دیگر نمی توانند برای شما پیام های جدیدی ارسال کنند یا هیچ گونه ارتباطی را با شما آغاز کنند. همچنین، آنها نمی توانند آخرین حضور شما یا زمانی که آنلاین می شوید را ببینند.

آیا می توان پیام های کاربر مسدود شده را بعد از مسدود شدن دید؟

بله، همچنان می‌توانید پیام‌های یک کاربر مسدود شده را پس از بلاک شدن در تلگرام مشاهده کنید. وقتی کاربری را مسدود می ‌کنید، پیام ‌های او که قبل از مسدود شدن ارسال شده ‌اند در تاریخچه چت شما باقی می ‌مانند. با این حال، آنها نمی توانند برای شما پیام های جدیدی ارسال کنند یا هیچ گونه ارتباطی را با شما آغاز کنند.

این بدان معناست که اگر قبل از مسدود کردن کاربر با او مکالمه داشته اید، همچنان می توانید پیام هایی را که برای شما ارسال کرده است بخوانید. اما وقتی آنها را مسدود کردید، نمی توانند پیام جدیدی از شما ببینند. همچنین نمی توانند وضعیت آنلاین یا آخرین بازدید شما را ببینند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

مزایای رفع بلاک تلگرام

رفع بلاک در تلگرام یکی از راه ‌های درمان برای برقراری ارتباط مجدد با یک کاربر است که مسدود شده است. در زیر به برخی از مزایای رفع بلاک در تلگرام اشاره می کنیم:

  • بازگرداندن ارتباط:

بلاک کردن یک کاربر در تلگرام به معنای قطع ارتباط با آن کاربر است. با رفع بلاک، شما می ‌توانید با آن کاربر ارتباط برقرار کنید.

  • دریافت پیام‌ های جدید:

بلاک کردن یک کاربر به معنای نادیده گرفتن از پیام‌ های جدید از آن کاربر است. با رفع بلاک، می ‌توانید پیام‌ های جدید را از آن کاربر دریافت کنید.

  • ارسال پیام ‌های خود:

بلاک کردن یک کاربر به معنای نادیده گرفتن از ارسال پیام‌ های خود به آن کاربر است. با رفع بلاک، می ‌توانید پیام‌ های خود را به آن کاربر ارسال کنید.

  • بازگشت به ارتباط:

بلاک کردن یک کاربر باعث قطع ارتباط جدید با کاربر می شود. با رفع بلاک، شما می ‌توانید با کاربر به ارتباط قبلی بازگردید و ارتباط خود را ادامه دهید.

 

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند