آموزش ایتا

تیک آبی ایتا چیست؟ راهنمای دریافت تیک آبی در ایتا

بنر خرید ممبر ایتا

دریافت تیک آبی ایتا یکی از ویژگی های برجسته این پیام رسان محبوبب ایرانی است. این نشانه در صفحه‌ پروفایل یا صفحه‌ هایی که با حساب کاربری مرتبط است، دیده می‌ شود. تیک آبی در برخی از شبکه ‌های اجتماعی از جمله توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و لینکدین به عنوان یک تیک آبی کوچک در کنار نام کاربری یا نام واقعی کاربر نمایش داده می ‌شود که نشانه هویت و تأیید آن حساب است.

حتما بخوانید: آموزش خواندن پیام های ایتا بدون سین

در این مقاله می خواهیم نحوه گرفتن تیک آبی ایتا را برای شما توضیح دهیم.

تیک آبی ایتا چیست؟

تیک آبی یا همان نشان تایید، علامتی است که در کنار نام کانال نمایش داده می ‌شود و نشان دهنده هویت و اعتبار آن کانال است. بدین معنی که این کانال متعلق به یک شخصیت شناخته شده، یک شرکت یا سازمان معتبر و یا یک برند یا نام تجاری معتبر است.

گرفتن تیک آبی ایتا
گرفتن تیک آبی ایتا

دریافت تیک آبی ایتا چه مزایایی دارد؟

  • جلوگیری از ایجاد اکانت های جعلی
  • ایجاد اعتبار بیشتر در بین مخاطبان
  • قرار گرفتن در کانون توجه
  • اعتماد بیشتر مخاطبان

نحوه دریافت تیک آبی ایتا

نحوه دریافت تیک آبی در ایتا بسیار ساده است. برای دریافت آن می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

قدم اول: تکمیل اطلاعات پروفایل

تکمیل اطلاعات پروفایل، یکی از کارهای اساسی برای گرفتن تیک آبی در ایتا، تکمیل اطلاعات پروفایل شخص است. این اطلاعات شامل عکس پروفایل، نام و نام خانوادگی و توضیحات مختصر درباره خودتان می باشد، که ضروری است به درستی و با دقت وارد شود.

قدم دوم: فعالیت فعال در ایتا

فعال بودن خود را از طریق افزایش ممبر ایتا، ثابت کنید. هرچه کاربر بیشتری در کانال خود داشته باشید فعال تر خواهید بود. از راه های مختلفی چه به صورت رایگان و یا پولی می توانید تعداد ممبرهای خود را در ایتا افزایش دهید. مثلا از طریق خرید فالوور ایتا، که این روزها خیلی باب شده است.

قدم سوم: تعامل با دیگر کاربران

راه سوم برای دریافت تیک آبی در ایتا از طریق تعامل با دیگر کاربران است. می ‌توانید با ارائه نظرات مثبت و مفید خود در مورد پست‌ها و محتواهای دیگر کاربران با آنها بحث ‌و گفتگو داشته باشید و از فرصت ‌های شبکه ‌ای برای برقراری ارتباط استفاده کنید.

حتما بخوانید: ایتایار چیست؟

قدم چهارم: ایجاد محتوای اصیل

تولید محتوای یونیک مرحله چهارم برای دریافت تیک آبی در ایتا است. بعد از اینکه تعداد ممبرهای خود را افزایش دادید وقت آن است که اقدام به تولید محتوا کنید. مهم است که بدانید که محتوای شما به هیچ عنوان نباید تکراری باشد.

بنر خرید ممبر ایتا

قدم پنجم: صبر و پیگیری

و اما صبر و پیگیری که مرحله مهم و آخر است. دریافت تیک آبی در ایتا نیاز به صبر و پیگیری دارد. فعالیت ‌های شما به صورت منظم انجام می شود و در انتها باید منتظر تایید ایتا بمانید. پشتیبانی ایتا برای تایید دریافت تیک آبی به دقت موارد را مورد بررسی قرار می دهد و این ممکن است مدت زمانی طول بکشد.

مدت زمان گرفتن تیک آبی در ایتا

مدت زمان دریافت تیک آبی در ایتا، سایر شبکه ‌های اجتماعی و وب‌ سایت‌ها ممکن است متفاوت باشد و به شرایط، حجم درخواست ‌ها، وقت و تلاش مورد نیاز، بستگی دارد. در برخی موارد، ممکن است دریافت تیک آبی ایتا به دلیل بررسی دقیق و صحت اطلاعات و احراز هویت تا چند هفته طول بکشد.

آیا ممکن است تیک آبی ایتا سلب ‌شود؟

کانال ‌هایی که نشان تایید یا همان تیک آبی دریافت می‌ کنند، ملزم به رعایت قوانین و شرایط در نشر محتوا هستند. هرگونه استفاده غیرقانونی از کانال و تشویش اذهان عمومی از جمله انتشار محتواهای دروغ، توهین آمیز، شایعه پراکنی، ترویج خشونت و… منجر به سلب تیک آبی می شود. مهم است که بدانید در صورت سلب نشان تایید، هزینه آبونمان پرداخت شده جهت گرفتن تیک آیی، مسترد نخواهد شد.

سوالات متداول در خصوص گرفتن تیک آبی ایتا

تیک آبی در ایتا به چه معناست؟

تیک آبی ایتا که در کنار نام کاربری یا نام واقعی کاربر نمایش داده می ‌شود، نشانه هویت و تأیید آن حساب است.

گرفتن تیک آبی در ایتا چه فایده ای دارد؟

گرفتن تیک آبی ایتا باعث اعتماد بیشتر کاربران، ایمنی و امنیت و تشویق به ارتباط بیشتر می شود.

چه کسانی می توانند تیک آبی ایتا دریافت کنند؟

شخصیت ‌های عمومی، صاحبان کسب و کار، اشخاص تأثیرگذار، فعالان اجتماعی، متخصصان و افراد با تخصص خاص می توانند تیک آبی ایتا را دریافت کنند.

آیا دریافت تیک آبی برای ایتا هزینه بر است؟

بله، کاربران با پرداخت هزینه ای تحت عنوان آبونمان تیک آبی را دریافت کنند. این هزینه به صورت سالیانه محاسبه می شود.

برای دریافت تیک آبی چقدر باید صبر کنیم؟

پس از طی کردن 5 مرحله ایی که در بالا برای شما توضیح دادیم، ۱ تا ۳ ماه معمولاً باید صبر کنید تا بتوانید تایید ایتا را جهت دریافت تیک آبی کسب کنید.

سخن پایانی

با وجود تمام مواردی که در این مقاله برای شما شرح داده شد، این امکان وجود دارد که برخی از کاربران به دلیل شرایط خاص مربوط به شبکه اجتماعی یا وب ‌سایت مورد نظر خود، هیچگاه تیک آبی ایتا را دریافت نکنند. اگر می خواهید تیک آبی را دریافت کنید مراحلی که در مقاله برای شما نام برده شد را به دقت و به درستی بگذرانید و بعد از دریافت نیز، جهت حفظ آن با شرایط و قوانین ایتا همسو باشید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند