آموزش واتساپ

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

بنر کانال تلگرام راهنمالند

پیام‌رسان واتساپ از قابلیت‌های منحصر به فردی برخوردار است که یکی از برترین آن‌ها قابلیت ویرایش عکس خواهد بود. با استفاده از قابلیت ویرایش عکس در واتساپ می‌توانید ویژگی‌های جذابی را به تصاویر خود بیفزایید و عکس‌های معمولی را به عکس‌هایی جالب و زیبا تبدیل نمایید.

منظور از ویرایش عکس در واتساپ قابلیت اضافه کردن متن، اموجی و حتی کشیدن نقاشی روی تصویر مورد نظر می‌باشد. در این مقاله قصد داریم آموزش ویرایش عکس در واتساپ را در اختیار شما همراهان راهنمالند قرار دهیم. به منظور فراگیری این آموزش تا پایان ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش حل مشکل نشان ندادن وضعیت واتساپ

آموزش ویرایش عکس در واتساپ پیش از ارسال

در حال حاضر اپلیکیشن واتساپ یکی از بهترین و کاربردی‌ترین پیام‌رسان‌هایی است که در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربران زیادی دارد. کاربرد این پیام‌رسان تنها به ارسال و دریافت پیام محدود نشده و شما برای رد و بدل کردن انواع فایل‌های صوتی و تصویری نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

این برنامه از قابلیت‌های نسبتاً پنهانی نیز برخوردار است که ممکن است برخی از افراد با آن‌ها آشنایی چندانی نداشته باشند. یکی از این قابلیت‌ها ویرایش عکس است که شما می‌توانید قبل از ارسال کردن تصویر مورد نظر، تغییراتی را روی آن اعمال نمایید.

قبل از این که بخواهید هر تصویری را برای مخاطبان خود ارسال نمایید، می‌توانید آن را ویرایش کنید. ویرایش عکس در واتساپ شامل موارد گوناگونی می‌شود که در ادامه آن‌ها را به طور کامل شرح خواهیم داد.

چگونه پیش از ارسال عکس در واتساپ آن را ویرایش کنیم؟

برای ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن می‌بایست مطابق با مراحل زیر عمل نمایید.

  • وارد پیام‌رسان WhatsApp شوید.
  • تب CHATS انتخاب نمایید.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

  • روی پنجره گفتگوی کاربر مورد نظر خود که قصد دارید برای او عکسی را ارسال کنید، ضربه بزنید.
  • پس از باز کردن گفتگوی مورد نظر خود در گوشه سمت راست پایین صفحه در فیلد تایپ متن آیکون دوربین را انتخاب نمایید. با انتخاب این آیکون، دوربین دستگاه شما فعال خواهد شد.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

  • عکس مورد نظر را از گالری انتخاب کنید و یا تصویر جدیدی را با استفاده از دوربین ضبط نمایید.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

بعد از انجام مراحل فوق به یک صفحه هدایت می‌شوید تا امکان ویرایش عکس در این پیام‌رسان برای شما فراهم گردد. برای ویرایش عکس گزینه‌های مختلفی به شما نمایش داده می‌شود که با توجه به تغییراتی که در نظر دارید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش جلوگیری از دانلود خودکار واتساپ

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

  • آیکون کادربندی و کراپ: با انتخاب آیکون کادربندی و Crop که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، یک کادر به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید آن را کوچک و یا بزرگ نمایید. با استفاده از این گزینه می‌توانید هر قسمتی از تصویر را به راحتی برش زده و سپس ارسال کنید. در نهایت باید روی گزینه Done ضربه بزنید. در پایان مشاهده می‌کنید که عکس با توجه به سلیقه شما برش زده می‌شود.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

  • آیکون اموجی: قطعاً با شنیدن کلمه اموجی متوجه می‌شوید که با استفاده از این گزینه می‌توانید چه تغییری را روی عکس ایجاد کنید. شما می‌توانید اموجی مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی عکس قرار دهید. با لمس کردن انگشتان خود روی اموجی قادر به بزرگ کردن و یا کوچک کردن آن خواهید بود. اگر دو انگشت خود را روی اموجی بگذارید و بچرخانید آن استیکر در جهتی که شما مایل هستید می‌چرخد.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آنآموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

  • آیکون تایپ متن: از طریق این آیکون می‌توانید متن خاصی را روی عکس تایپ کنید. همانند توضیحات بیان شده در استفاده از اموجی، شما می‌توانید متن مورد نظر را بزرگ و کوچک کرده و حتی آن را بچرخانید. با استفاده از آیکون Aa می‌توانید فرمت متن خود را تغییر دهید و با استفاده از نوار رنگی که در سمت راست صفحه مشاهده می‌کنید می‌توانید رنگ متن خود را مشخص نمایید. پس از اعمال تغییرات مورد نظر روی گزینه Done کلیک کنید.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

  • آیکون نقاشی: با استفاده از آیکون مداد که در بالای صفحه وجود دارد می‌توانید روی تصویر مورد نظر خود نقاشی بکشید. برای کشیدن نقاشی امکان انتخاب رنگ و ضخامت قلم نیز برای شما فراهم شده است.

آموزش نحوه ویرایش عکس در واتساپ قبل از ارسال آن

از طریق آپشن‌های فوق می‌توانید پیش از ارسال عکس مورد نظر خود در واتساپ تغییراتی را روی آن اعمال نمایید. ممکن است شما عکس خود را ویرایش کنید، اما از انجام آن پشیمان شوید که بدین منظور می‌توانید روی آیکون سطل زباله که در بالای صفحه سمت چپ وجود دارد ضربه بزنید. به عنوان مثال اگر از اموجی مورد نظر رضایت ندارید، باید انگشت خود را روی آن گرفته و به سمت سطل زباله بکشید تا حذف شود.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر نام کاربری واتساپ

آموزش ویرایش عکس در واتساپ با راهنمالند

اگر مایل هستید که قبل از ارسال یک تصویر برای مخاطب خود تغییراتی را در آن ایجاد کنید می‌توانید از قابلیت ویرایش عکس در واتساپ استفاده نمایید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید تغییرات جذابی را در عکس ایجاد نمایید که شامل افزودن اموجی، کادربندی، افزودن متن و نقاشی کردن خواهد بود.

ما در این مقاله از سایت راهنمالند آموزش ویرایش عکس در واتساپ را به صورت گام به گام و تصویری در اختیارتان قرار دادیم. در صورتی که برای انجام هر یک از مراحل با سوالی مواجه شدید، کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی مشخص شده در زیر با ما تماس بگیرید. کارشناسان سایت راهنمالند همواره آمادگی پاسخگویی به سوالات شما در حیطه ویرایش عکس در پیام‌رسان واتساپ هستند.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند