آموزش تلگرام

آموزش ویرایش پیام در تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

ویرایش پیام در تلگرام یک ویژگی مهم است که به کاربران امکان می‌دهد تا پیام‌های ارسالی را به سرعت و بدون ایجاد اثر منفی برای گفتگو ویرایش کنند. این ویژگی در تمام نسخه ‌های تلگرام مانند نسخه اندروید، iOS و سیستم کامپیوتر وجود دارد. در ادامه می خواهیم نحوه ویرایش پیام در تلگرام را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش مدیریت کانال تلگرام در 2024

نحوه ویرایش پیام در تلگرام در گوشی

برای ویرایش پیام در تلگرام گوشی خود، می توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

1. ابتدا به صفحه چت فرد مورد نظر وارد شوید.

آموزش ویرایش پیام در تلگرام
آموزش ویرایش پیام در تلگرام

2. سپس روی پیام مورد نظر ضربه بزنید و نگه بدارید.

آموزش ویرایش پیام در تلگرام

3. بعد از چند ثانیه پیام انتخاب می‌شود و یک نوار روی صفحه نمایش داده می‌شود. روی آیکن مداد در بالای صفحه ضربه بزنید.

آموزش ویرایش پیام در تلگرام
آموزش ویرایش پیام در تلگرام

4. اکنون می‌توانید متن پیام خود را ویرایش کنید. متن اصلی پیام در بالای آن نشان داده می شود.

آموزش ویرایش پیام در تلگرام

5. پس از تغییر متن پیام روی تیک آبی رنگ ضربه بزنید تا ذخیره شود.

آموزش ویرایش پیام در تلگرام

اکنون متن شما ویرایش شده و برای مخاطب ارسال شده است. به یاد داشته باشید که با استفاده از این قابلیت، می‌توانید پیام‌ هایی را که از ارسال آنها  فقط دو روزگذشته است، ویرایش بکنید.

نحوه ویرایش پیام در تلگرام سیستم

الف- برای ویرایش پیام متنی در تلگرام سیستم، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- برای ویرایش پیام های متنی در تلگرام دسکتاپ، ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید. سپس از منوی سمت چپ، روی نام مخاطب مورد نظر کلیک کنید.

2-سپس در سمت راست صفحه ویندوز روی پیام خود راست کلیک کنید. با این کار یک منو برای شما باز می شود. از منو باز شده Edit را انتخاب کنید. حالا می توانید پیام خود را ویرایش کنید.

3-پس از اتمام تغییر متن پیام روی تیک آبی کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

ب- ویرایش متن عکس ارسال شده

1-برای ویرایش متن عکس ارسال شده در تلگرام و یا تغییر عکس، روی عکس ضربه بزنید و نگه دارید.

2-بعد از انتخاب شدن عکس روی آیکن مداد ضربه بزنید. اکنون در بخش متن عکس می توانید متن آن را تغییر دهید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

3- برای تعویض عکس Replace  photo و برای ویرایش عکس فعلی Edit this  photo را انتخاب کنید. بعد از آن می توانید از ابزارهای ویرایش تصویر تلگرام استفاده کنید و تصویر خود را ویرایش کنید.

4-بعد از اتمام ویرایش عکس روی آیکن آبی رنگ ارسال پیام ضربه بزنید.

توجه داشته باشید که این قابلیت برای پیام های ارسال شده که هنوز توسط گیرنده خوانده نشده اند، وجود دارد. اگر پیام شما توسط گیرنده خوانده شده باشد، شما نمی توانید آن را ویرایش کنید.

چه مدت بعد از ارسال پیام در تلگرام می توانم آن را ویرایش کنم؟

در تلگرام می توانید حتی پس از ارسال پیام های خود را ویرایش کنید. با این حال، این ویژگی فقط برای مدت زمان محدودی در دسترس است. شما فقط می توانید پیام ها را ظرف 48 ساعت پس از ارسال آنها ویرایش کنید. برای ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

روی پیام ضربه بزنید و نگه دارید تا یک منو در بالای صفحه ظاهر شود.

تغییراتی را که می خواهید در متن پیام ایجاد کنید و روی نماد بررسی ضربه بزنید.

اگر از تلگرام در رایانه شخصی استفاده می کنید، روند مشابه است. فقط روی پیام کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده Edit را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید، پیام های ویرایش شده با یک برچسب کوچک «ویرایش شده» در کنار مهر زمانی برای شفافیت، علامت گذاری می شوند. گیرندگان می ‌توانند بگویند که شما پیامی را ویرایش کرده ‌اید، اما نمی‌توانند ببینند پیام اصلی چه گفته است.

آیا محدودیتی برای چند بار ویرایش پیام وجود دارد؟

تلگرام محدودیتی برای تعداد دفعاتی که می توانید یک پیام را ویرایش کنید مشخص نمی کند. می‌توانید هر چند بار که بخواهید در پنجره 48 ساعته از زمان ارسال، به ویرایش پیام ادامه دهید.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که هر بار که یک پیام را ویرایش می کنید، یک برچسب کوچک «ویرایش شده» در کنار مهر زمانی پیام ظاهر می شود. این برای اطمینان از شفافیت است و به گیرنده اطلاع می دهد که پیام ویرایش شده است. به یاد داشته باشید، فقط می‌توانید پیام‌ هایی را که ارسال کرده ‌اید و گیرنده آن ‌ها را نخوانده، ویرایش کنید. اگر گیرنده پیام را خوانده باشد، نمی توانید آن را ویرایش کنید.

آیا می توانم پیامی را که حذف شده است ویرایش کنم؟

خیر، نمی توانید پیامی را که در تلگرام حذف شده است ویرایش کنید. هنگامی که یک پیام حذف می شود، از تاریخچه چت حذف می شود و دیگر قابل ویرایش یا بازیابی نیست. با این حال، تلگرام دارای ویژگی «لغو حذف» است که به شما امکان می دهد پیام حذف شده را ظرف پنج ثانیه پس از حذف بازیابی کنید. برای استفاده از این قابلیت:

برنامه تلگرام را اجرا کنید و متنی را که می خواهید حذف کنید باز کنید.

روی چت ضربه بزنید و نگه دارید تا گزینه حذف را ببینید.

حذف را در اعلان انتخاب کنید تا چت انتخابی شما اجرا شود.

یک گزینه «Undo» ظاهر می شود. برای بازیابی چت حذف شده خود روی این کلیک کنید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

اگر پیام بیش از پنج ثانیه حذف شده باشد، با استفاده از این روش نمی توانید آن را بازیابی کنید. در چنین مواردی، ممکن است لازم باشد برای کمک با پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید.

آیا راهی برای بازیابی پیامی که در تلگرام پاک شده است وجود دارد؟

بازیابی پیام حذف شده در تلگرام می تواند چالش برانگیز باشد، اما چند روش وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

  • اطلاعات خود را از طریق برنامه تلگرام صادر کنید:

تلگرام به شما امکان می دهد داده های خود، از جمله پیام ها را از نسخه دسکتاپ برنامه صادر کنید. برای انجام این کار، به Settings > Chats > Chat History بروید و چت هایی را که می خواهید صادر کنید انتخاب کنید. داده های صادر شده در قالب HTML خواهد بود و می توان آن را در یک مرورگر وب مشاهده کرد. با این حال، این روش تنها در صورتی کار می کند که هنوز پیام را حذف نکرده باشید.

  • از ویژگی لغو حذف شده چت استفاده کنید:

تلگرام دارای ویژگی «واگرد حذف» است که به شما امکان می ‌دهد چند ثانیه پس از پاک شدن چت حذف شده را بازیابی کنید. با این حال، این فقط برای کل چت در دسترس است، نه پیام های فردی.

  • از دیگران یک کپی از پیام بخواهید:

اگر پیام برای شما و نه برای همه شرکت کنندگان در یک چت حذف شده است، می توانید از دیگران بخواهید یک نسخه از پیام را برای شما ارسال کنند.

  • پوشه کش اندروید را بررسی کنید:

اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می کنید، می توانید پوشه کش اندروید را برای فایل های چت پاک شده بررسی کنید. به پوشه «اندروید» دستگاه خود بروید، سپس به دنبال پوشه «org .telegram» و «کش» آن بگردید. ممکن است فایل ‌هایی را پیدا کنید که اخیراً از مکالمات حذف شده ‌اند.

لطفاً توجه داشته باشید که این روش ‌ها تضمین نمی ‌کنند که بتوانید پیام حذف شده را بازیابی کنید. همچنین از استفاده از برنامه های شخص ثالث برای بازیابی پیام های حذف شده تلگرام خودداری کنید زیرا ممکن است شرایط و ضوابط تلگرام را نقض کنند.

آیا می توان پیام های ویرایش شده را لغو یا حذف کرد؟

در تلگرام، پس از ویرایش پیام، هیچ راهی برای لغو تغییرات وجود ندارد. پیام ویرایش شده جایگزین پیام اصلی خواهد شد و گیرنده برچسب «ویرایش شده» را در کنار پیام مشاهده می کند که نشان می دهد پیام، تغییر یافته است.

برای حذف پیام در تلگرام مراحل زیر را انجام دهید.

پیامی را که می خواهید حذف کنید باز کنید.

سپس برای انتخاب آن ضربه بزنید و نگه دارید.

پس از انتخاب پیام، یک علامت تیک در کنار آن قرار می گیرد.

سپس بر روی گزینه حذف در نوار منوی بالا ضربه بزنید.

لطفا توجه داشته باشید که پس از حذف یک پیام، آن را نمی توان بازیابی کرد. بنابراین، هنگام حذف پیام ها مراقب باشید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

مزایای ویرایش پیام در تلگرام

ویرایش پیام در تلگرام چند مزیت دارد که عبارتند از:

  • اصلاح اشتباهات:

اگر پیامی را به اشتباه ارسال کرده اید، می توانید آن را ویرایش کنید تا اشتباهات اصلاح شوند. این می تواند از ارسال اطلاعات غلط یا احتمالی جلوگیری کند.

  • تغییر در محتوا:

اگر پیام خود را اشتباه نوشتید، می توانید آن را تغییر دهید. این می تواند از ارسال اطلاعات محدود یا نامناسب جلوگیری کند.

  • اصلاح اطلاعات شخصی:

اگر در پیام خود اطلاعات شخصی ارائه می دهد که می خواهید آنها را حذف یا تغییر دهید، می توانید این کار را انجام دهید. این می تواند به حفظ حریم خصوصی کمک کند.

دریافت آموزش های مورد نیاز از راهنمالند

سایت راهنمالند مفتخر است که برای راحتی شما عزیزان، برای برنامه های مختلف مجازی، آموزش های لازم را ارائه می دهد. بهترین آموزش ها به زبان ساده بیان می گردد تا شما دوستان عزیز به راحتی آموزش را یاد بگیرید و مورد استفاده قرار دهید.

اگر سوالی دارید و نیاز به مشاوره هستید، حتما از طریق راه های ارتباطی درج شده با ما در تماس باشید. هدف تیم راهنمالند، ارائه بهترین آموزش ها برای شما دوستان می باشد.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند