آموزش تلگرام

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

بنر کانال تلگرام راهنمالند

تلگرام یک شبکه پیام رسان پرکاربرد و محبوب جهانی است که خیلی از ما با آن سر و کار داریم. ممکن است به هنگام کار با این پلتفرم مشکلاتی به وجود بیاید که نیازمند حل شدن باشند. یکی از مهم‌ترین این مشکلات، دانلود خودکار تلگرام است.

زمانی که گوشی همراه شما از ویدیو، پادکست و تصویر و متونی که هر لحظه در تلگرام دانلود شده‌اند پر می‌شود، فضای ذخیره سازی دستگاه پر شده و بسته اینترنتی نیز سریعا به پایان می‌رسد. در اینجا اگر نحوه جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام را بدانید، جلوی چنین مشکلاتی را می‌گیرید. این راه حل موثر شامل مراحل مختلفی می‌شود که در ادامه برایتان شرح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: آموزش پاک کردن کش تلگرام

اهمیت جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

تلگرام اگرچه امکانات و قابلیت‌های زیادی را در دسترس شما قرار داده است، اما ابن بدان معنا نیست که همه چیز تحت کنترل شما است. با اعمال تغییراتی کوچک همچون تنظیم تغییرات جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام می‌توانید تلگرام را تحت کنترل در بیاورید.

قابلیت دانلود خودکار یکی از قابلیت‌های پیش فرض تعیین شده برای تلگرام به شمار می‌آید. این قابلیت موجب تمام شدن سریع بسته‌ها شده و در گوشی‌های مختلف پر شدن حافظه را به دنبال دارد. اگر می‌خواهید در مصرف بسته صرفه جویی کنید، پس باید ابتدا در دانلودهای خود از تلگرام صرفه جویی نمایید.

لازم به ذکر است که با فعال بودن دانلود خودکار تلگرام زمانی که وارد یک گروه یا یک کانال می‌شوید، داده‌هایی که احتمال دارد شما هیچ علاقه‌ای نسبت به آن‌ها نداشته باشید، باز شوند. مسلما جلوگیری از دانلود چنین داده‌هایی در حالتی که تلگرام فیلتر شده است، به عملکرد بهتر این پلتفرم کمک می‌کند.

نحوه غیر فعال کردن دانلود خودکار تلگرام چگونه است؟

زمانی که شما مدیریت یک کانال یا گروه را بر عهده دارید، زمانی که از کانال‌ها و گروه‌های مختلف دیدن می‌کنید و زمانی که در تلگرام فعالیت زیادی دارد، قابلیت دانلود خودکار فایل‌ها می‌تواند برایتان مشکل ایجاد کند.

برای جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام باید به غیر فعال کردن این گزینه در تلگرام بپردازید. اما چگونه؟ این فرآیند مراحل ویژه و خاصی دارد. ابتدا نوع گوشی خود که اندوید است یا آیفون را تعیین کنید. در گوشی‌های آیفون با کمک مراحل زیر می‌توانید نسبت به جلوگیری از دانلود اتومات فایل‌ها اقدام کنید:

1. در اولین مرحله از جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام باید ابتدا وارد اکانت خود در تلگرام شوید. روی منوی سه خطی که در قسمت سمت چپ بالا قرار گرفته است، بزنید و به تنظیمات تلگرام بروید‌. در این مرحله باید گزینه (Settings) را انتخاب کنید.

جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

2. پس از انتخاب تنظیمات، وارد منوی دیری خواهید شد. در این منو گزینه Data and Storage را انتخاب نمایید.

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

3. سپس بخش Automatic media download را انتخاب کنید.

حال چند گزینه در رو به روی شما قرار دارند:

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

1. اولین گزینه When using mobile data است. این گزینه چنین می‌گوید که زمانی که اینترنت از طریق اینترنت همراه تامین می‌شود، نباید داده‌ها به صورت خودکار دانلود شوند.‌ اما اگر از اینترنت وای فای استفاده می‌شود، می‌توان داده‌ها را خودکار دانلود کرد.

2. گزینه بعدی گزینه When connected on Wi-Fi است. با استفاده از این گزینه می‌توانید مشخص کنید زمانی که اینترنت از طریق وای فای تامین می‌شود، دانلود خودکار داده‌ها اتفاق نیفتد. اگر تیک این گزینه را بردارید، دانلود خودکار غیر فعال خواهد شد.

3. استفاده از گزینه When roaming نیز نشانگر این است که وقتی شما به اینترنت یک گوشی دیگر وصل شده‌اید، می‌توانید دانلود خودکار را حذف کنید. کافی است تیک این گزینه را بردارید.

4 .در مرحله بعد پس از این که تیک‌ها را برداشتید، گزینه save  را بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

نکته: در مواقعی ممکن است کاربران تلگرام تمایل داشته باشند که از دانلود اتومات و خودکار تمامی فایل‌های تلگرام جلوگیری نمایند. کافی است تیک همه گزینه‌ها را در هر سه حالت بردارید. در این موارد هیچ فایلی بدون اجازه شما دانلود خواهد شد. به همین سادگی می‌توان از دانلود خودکار فایل‌ها جلوگیری کرد.

مزایای غیر فعال کردن دانلود خودکار تلگرام

امروزه خیلی از افراد از این موضوع که حافظه تلفن آن‌ها با تلگرام سریعا پر می‌شود، شکایت دارند. برخی دیگر نیز از اتمام سریع بسته‌های اینترنتی خود گله دارند. یکی از مشکلات به وجود آورنده این امر، دانلود خودکار تلگرام است. جلوگیری از دانلود خودکار فایل‌های مختلف در تلگرام دو مزیت مهم به همراه دارد:

  • اول این که فضای ذخیره سازی آزاد برای ذخیره فایل‌های مختلف را خواهید داشت
  • دوم این که در کاهش هزینه‌ها نقش موثری ایفا خواهید کرد. چرا که‌ حجم قابل توجهی ار بسته اینترنتی شماره قبلا با داده‌های خودکار تلگرام تصرف می‌شد، آزاد خواهد شد.
  • این و مزیت باعث شده‌اند که نحوه و آموزش جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام اهمیت پیدا کند.

راهنمالند؛ راهنمای کامل جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

ما در این مطلب در مورد چگونگی غیر فعال کردن دانلود اتومات در تلگرام صحبت کردیم. تلگرام قابلیت‌های فراوانی دارد و شبکه‌ای محبوب برای پیام رسانی است. در این پلتفرم حجم گسترده‌ای از داده‌ها و اطلاعات وجود دارند که دانلود گاه و بیگاه آن‌ها می‌توانند فضای گوشی را اشغال کند.

برای حل این مشکل راهی وجود نخواهد داشت جز این که نحوه جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام را بدانید. جلوگیری از دانلود اتومات تلگرام فرآیند ساد‌ه‌ای دارد. در صورتی که پس از اجرای مراحل فوق با مشکل یا سوال و ابهامی مواجه شدید، می‌توانید با کارشناسان ما در راهنمالند برای برطرف کردن مشکلات و سوالات خود کمک بگیرید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند