آموزش توییتر

آموزش تصویری حذف اکانت توییتر در 5 دقیقه!

بنر کانال تلگرام راهنمالند

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود در دنیاست، که در آن می‌توانید آزادانه در مورد مسائل مختلف اجتماعی و سیاسی بحث کنید. اخیرا با تغییرات ایجاد شده در توییتر، برخی از کاربران قصد دارند تا اکانت خود را حذف کنند.

اینکار باعث می‌شود به کلی از توییتر خارج شوید و برای استفاده دوباره از آن، مجبور هستید یک اکانت جدید بسازید. خوشبختانه در توییتر همانند اینستاگرام امکان دلت اکانت وجود دارد. در این مقاله قصد داریم، بهترین روش حذف اکانت توییتر را به شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر زبان توییتر

تفاوت غیر فعال کردن موقت اکانت توییتر و حذف اکانت

برای حذف اکانت توییتر  خود دو گزینه پیش رو دارید. اولین راه این است که می‌توانید به جای حذف همیشگی اکانت، آن را غیر فعال کنید. با اینکار تا زمانی که دوباره وارد توییتر نشده‌اید، اکانت شما برای کاربران دیگر نشان داده نخواهد شد. در این صورت اگر تصمیم شما عوض شد و خواستید دوباره از توییتر استفاده کنید، می‌توانید تنها با ورود نام کاربری و رمز به اکانت قبلی باز گردید.

گزینه‌ دیگر حذف اکانت توییتر، حذف دائمی آن است. این گزینه برای مواردی است که می‌دانید دیگر از  اکانت خود استفاده نخواهید کرد. توجه داشته باشید که اگر اکانت شما تا ۳۰روز غیر فعال بماند، دیگر به اکانت دسترسی نخواهید داشت و اکانت همانند حذف دائمی، از دسترس شما خارج می‌شود.

آموزش حذف اکانت توییتر

حذف اکانت توییتر فرآیندی بسیار آسان است و در چند مرحله ساده انجام می‌گیرد. در حذف اکانت توییتر هیچ تفاوتی بین نسخه‌های اندروید، IOS و کامپیوتر وجود ندارد و می‌توانید از مراحل زیر برای حذف اکانت خود در هر نسخه استفاده کنید.

1. ابتدا وارد برنامه توییتر یا با نام جدید خود ایکس شوید. سپس طبق تصور بر روی پروفایل خود بزنید.

آموزش حذف اکانت توییتر

2. در مرحله دوم بر روی آخرین بخش یعنی تنظیمات و پشتیبانی اکانت بزنید تا دو گزینه زیر ظاهر شود.

آموزش دیلیت اکانت توییتر
آموزش دیلیت اکانت توییتر

3. در این بخش تنظیمات و حریم خصوصی را انتخاب کنید.

آموزش دیلیت اکانت توییتر

4. پس از اینکه وارد تنظیمات شدید، باید وارد قسمت حساب کاربری شوید.

آموزش حذف اکانت توییتر
آموزش حذف اکانت توییتر

5. در گام بعدی بر روی غیر فعال سازی حساب کاربری بزنید.

آموزش حذف اکانت توییتر

6. در آخر بر روی غیر فعال سازی اکانت بزنید تا حساب شما حذف موقت شود.

بیشتر بخوانید: توییتر چیست؟

با اینکار پیج توییتر شما بسته می‌شود و اگر تا ۳۰ روز دوباره با اکانت خود برنگردید، به صورت دائم حذف خواهد شد.

آموزش دیلیت اکانت توییتر
آموزش دیلیت اکانت توییتر

نکات قابل توجه هنگام حذف اکانت توییتر

  • اگر می‌خواهید نام کاربری خود را عوض کنید، نیاز به دلت اکانت توییتر نیست و می‌توانید با استفاده از روش تغییر نام کاربری توییتر، به راحتی نام خود را تغییر دهید.
  • توجه کنید که پس از غیر فعال سازی اکانت توییتر، باز هم کاربران می‌توانند شما را منشن کنند با این تفاوت که اگر کسی بخواهد وارد اکانت شما شود، امکان پذیر نخواهد بود.
  • با غیرفعال سازی اکانت توییتر، اطلاعات و داده‌ها شما حذف نمی‌شوند در این صورت اگر در ۳۰ روز دوباره به حساب خود بازگردید، داده‌های شما سرجایشان باقی خواهد ماند.

اگر دوست دارید اکانت شما به طور دائم حذف شود پس از اینکه اکانت شما غیر فعال شد، تا ۳۰ روز وارد حساب خود نشوید، پس از ۳۰روز اکانت به طور دائم از دسترس خارج می‌شود.

بیشتر بخوانید: آموزش بازیابی رمز عبور توییتر

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به روش‌های دلت اکانت توییتر اشاره کنیم. به راحتی می‌توانید با انجام مراحلی که گفتیم حساب توییتر خود را غیر فعال کنید و پس از ۳۰ روز اکانت شما به کلی حذف خواهد شد. برای یادگیری ترفندهای دیگر توییتر به سایت مراجعه کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند