آموزش تلگرام

آموزش حذف اکانت تلگرام در 2024

بنر کانال تلگرام راهنمالند

تلگرام در سال 2013 معرفی شد و دارای ویژگی هایی مانند گروه هایی است که می توانید تا 200000 نفر را اضافه کنید، افراد نزدیک به موقعیت مکانی خود را جستجو کنید و ارسال را برنامه ریزی کنید که در سایر سیستم عامل های پیام رسانی یافت نمی شوند. با این حال، مانند هر سرویس پیام رسانی، تلگرام نیز مشکلات خاص خود را دارد.

به‌طور پیش‌فرض از رمزگذاری سرتاسر استفاده نمی‌کند، و همچنین ممکن است در میان حلقه دوستان شما چندان محبوب نباشد و استفاده از آن کمتر مرتبط باشد. همچنین، این روزها هرازگاهی اپلیکیشن‌های پیام‌ رسان جدیدی ظاهر می‌شوند، و اگر چنین است، بهتر است قبل از رفتن به یک برنامه پیام‌رسان جدید، اپلیکیشن تلگرام خود را حذف کنید. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با روش های حذف اکانت تلگرام آشنا کنیم.

متأسفانه، تلگرام گزینه ای با یک ضربه برای حذف اکانت شما ندارد. بنابراین اگر می خواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید از این راهنمای گام به گام که توسط تیم راهنمالند تهیه شده است استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تلگرام پرمیوم چیست؟

روش های حذف اکانت در تلگرام

به طور کلی دو روش برای حذف اکانت در تلگرام وجود دارد که یکی از طریق خود برنامه و یکی از طریق برنامه تلگرام است. این دو روش کاملا تایید شده است. این روش ها عبارت اند از:

حذف اکانت تلگرام از  طریق وبسایت تلگرام

 1. ابتدا از طریق لینک زیر وارد لینک مستقیم حذف اکانت تلگرام شوید.

https://my.telegram.org/auth?to=delete

قدم اول حذف اکانت تلگرام
قدم اول حذف اکانت تلگرام

2. شماره تلفنی که می خواهید آن را حذف کنید وارد کادر کنید. سپس برنامه تلگرام شوید و کدی که برای شما ارسال شده است را وارد کنید. بعد از وارد کردن کد، گزینه « Sign In » را وارد کنید.

قدم دوم حذف اکانت تلگرام

3. دلیل خود برای حذف اکانت را در کادر مربوط به گزینه « Why are you leaving» وارد کنید. سپس روی گزینه « Delete My Account» ضربه بزنید.

قدم سوم حذف اکانت تلگرام

4. بعد از اتمام مراحل قبل، روی گزینه « Yes, Delete My Account» ضربه بزنید تا اکانت شما حذف شود.

دیلیت اکانت تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام

برای حذف اکانت تلگرام خود می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. برنامه تلگرام را در دستگاه خود باز کنید. روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید تا منو باز شود. با ضربه زدن بر روی نماد چرخ دنده به «تنظیمات» بروید.

دیلیت اکانت تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام
دیلیت اکانت تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام

2. در منوی تنظیمات، «Privacy and Security» را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت تلگرام از طریق اپلیکیشن تلگرام

3. بر روی «Delete My Account» ضربه بزنید. و سپس بر روی گزینه« If away for» ضربه بزنید. تا اکانت تلگرام شما برای همیشه پاک شود.

آموزش حذف اکانت تلگرام در 2024

پس از انجام این فرآیند، اکانت تلگرام شما برای همیشه حذف خواهد شد. توجه داشته باشید که همه پیام ‌ها، مخاطبین، گروه‌ها و کانال ‌های شما حذف می‌شوند و دیگر به آنها دسترسی نخواهید داشت.

بعد از حذف اکانت تلگرام چه اتفاقی می افتد؟

وقتی اکانت تلگرام خود را حذف می کنید، از شر تمام چت ها و داده های شما خلاص می شود. برای همیشه خاتمه می یابد و پیام های شما و همچنین مخاطبین پس از بازیابی حذف می شوند.کانال‌ها و گروه‌هایی که ساخته‌اید، حتی با حذف تلگرام به عملکرد عادی خود ادامه می‌دهند و ادمین‌های موجود امتیازات خود را حفظ خواهند کرد. در صورتی که شما تنها ادمین باشید، تلگرام به صورت تصادفی یک عضو فعال را به عنوان ادمین جدید اختصاص می دهد.

همچنین تلگرام حداقل تا چند روز به شما اجازه نمی‌دهد یک حساب جدید با همان شماره تلفن ایجاد کنید. علاوه بر این، حذف حسابی که به دلیل فعالیت های مرتبط با هرزنامه محدود شده است، ممنوعیت را حذف نمی کند.

بیشتر بخوانید: سوپر گروه تلگرام چیه؟

حذف اکانت تلگرام در اندروید و ای او اس

اکانت های تلگرام را می توان با استفاده از چندین گزینه حذف کرد. این اپلیکیشن در اندروید یا آیفون قابل استفاده است یا از وبسایت تلگرام نیز می توان استفاده کرد. مراحل هر فرآیند در زیر آورده شده است.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

حذف دائمی اکانت تلگرام در اندروید

اگر می خواهید اکانت تلگرام خود را در موبایل حذف کنید، باید مراحل غیرفعال سازی را طی کنید. این کار از طریق گزینه self-destruct موجود در برنامه تلگرام در اندروید انجام می شود. فرد باید محدوده زمانی را انتخاب کند که بر اساس آن اکانت تلگرام شما غیرفعال می شود. پس از این، تمام مخاطبین و پیام های شما برای همیشه از بین خواهند رفت.

 1. تلگرام را در اندروید باز کنید و روی تنظیمات ضربه بزنید.
 2. برگه «حریم خصوصی و امنیت» را انتخاب کنید.
 3. برای حذف خودکار حساب، به قسمت «If Away for» بروید.
 4. بازه زمانی را انتخاب کنید که پس از آن حساب شما برای همیشه غیرفعال شود. گزینه هایی برای انتخاب از 1،3،6، و 12 ماه وجود دارد. به طور پیش فرض، تلگرام 6 ماه را انتخاب می کند.

اگر پس از انجام مراحل بالا از تلگرام برای بازه زمانی انتخاب شده استفاده نکنید، حساب شما برای همیشه حذف خواهد شد.

حذف دائمی اکانت تلگرام در آیفون

 1. تلگرام را در آیفون خود باز کنید و به «تنظیماتم بروید.
 2. روی «Privacy and Security» کلیک کنید.
 3. به گزینه «If Away For» بروید.
 4. بر روی «حذف حساب در حال حاضر» کلیک کنید و برای تأیید اعلان فرآیند را انجام دهید.
 5. اگر حساب شما به مدت 1،3،6 یا 12 ماه غیر فعال بماند، همین قانون اعمال می شود، برای همیشه حذف می شود.
 6. حذف اکانت تلگرام با استفاده از مرورگر دسکتاپ/پی سی
 7. اگر راه حلی سریع برای حذف اکانت تلگرام خود می خواهید، این مراحل را از طریق هر مرورگر وب دنبال کنید.
 8. در هر مرورگر وب به «صفحه غیرفعال سازی تلگرام» بروید.
 9. شماره تلفنی را که حساب شما با آن ساخته شده است را تایپ کنید. قبل از شماره موبایل خود کد کشور را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.
 10. در اپلیکیشن موبایل تلگرام یک کد حروف عددی دریافت خواهید کرد.
 11. برای ورود به حساب کاربری خود کد الفبایی را وارد کنید. منتظر هیچ کد پیامکی نباشید تا به جلو حرکت کند.
 12. از قسمت کد تلگرام روی گزینه Delete Account کلیک کنید.
 13. تلگرام دلیل حذف اکانت را از شما می پرسد. پاسخ به سوال اختیاری است. پس از آن بر روی Delete My Account کلیک کنید.
 14. تلگرام یک بار دیگر از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید اکانت خود را حذف کنید. اگر می‌خواهید ادامه دهید، روی Yes, delete my account کلیک کنید تا ارتباط شما با برنامه پایان یابد.

صادرات اطلاعات قبل از خروج از تلگرام

تلگرام به شما اجازه نمی‌دهد حسابتان را موقتاً ببندید، اما پس از حذف نمی‌توانید آن را بازگردانید و با ورود دوباره حساب خود را برای خواندن متون قدیمی احیا کنید. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، می‌توانید از گزینه صادرات در دسکتاپ برای ذخیره مکالمات برای استفاده در آینده.

فقط این مراحل را دنبال کنید

 • برنامه تلگرام را روی کامپیوتر خود نصب کنید و وارد شوید.
 • روی 3 نوار در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا منوی پیمایش نمایان شود و تنظیمات را انتخاب کنید.
 • روی Advanced کلیک کنید و تا آخر به پایین اسکرول کنید تا گزینه Export Telegram Data را پیدا کنید. آن را وارد کنید و نوع داده ای را که می خواهید صادر کنید انتخاب کنید.
 • گپ‌هایی را که می‌خواهید استخراج شوند انتخاب کنید، آیا کانال‌های عمومی را حذف کنید، آیا آرشیو باید شامل ویدیو باشد یا GIF، فرمت صادرات و موارد دیگر. حتی می توانید استیکرهایی را که در تلگرام ارسال کرده اید دانلود کنید.
 • بر روی Export کلیک کنید و بسته به حجم داده های شما، تلگرام ظرف چند دقیقه استخراج را کامل می کند. برای مشاهده فایل روی Show My Data ضربه بزنید.

آیا می‌توان از تلگرام دوباره به روش دیگری ثبت نام کرد؟

بله، اگر حساب تلگرام خود را حذف کنید و می‌خواهید دوباره ثبت نام کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید. اما لازم است توجه داشته باشید که تلگرام برای هر شماره فقط یک حساب اجازه می‌دهد.

بنابراین، اگر قبلاً با استفاده از یک شماره تلفن، یک حساب تلگرام ایجاد کرده ‌اید و آن را حذف کرده ‌اید، نمی ‌توانید با استفاده از شماره تلفن، یک حساب جدید ایجاد کنید. برای ایجاد یک حساب جدید، باید از یک شماره تلفن دیگر استفاده کنید.

آیا اگر اکانت خود را حذف کنیم، اطلاعات قدیمی تلگرام برای همیشه حذف می شود؟

بله، وقتی اکانت تلگرام خود را حذف می کنید، تمام داده های شما از جمله پیام ها، رسانه ها و مخاطبین برای همیشه حذف می شوند و قابل بازیابی نیستند.

با این حال، قبل از حذف حساب خود، به شدت توصیه می شود که از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. تلگرام گزینه ای را برای صادرات داده های شما فراهم می کند که شامل پیام ها، رسانه ها و مخاطبین می شود. می‌توانید پیام ‌ها و رسانه ‌هایی را برای صادر کردن انتخاب کنید، محدودیت ذخیره ‌سازی برای صادرات تعیین کنید، و تصمیم بگیرید که داده ‌های صادرشده در دستگاهتان کجا ذخیره شوند.

به یاد داشته باشید، هنگامی که حساب خود را حذف می کنید، نمی توانید هیچ یک از داده های خود را بازیابی کنید. بنابراین، اگر داده ‌ای دارید که می‌خواهید حفظ کنید، باید قبل از حذف حساب خود، آن را صادر کنید.

برای دریافت سایر آموزش های مربوط به تلگرام و دیگر برنامه های مجازی می توانید به سایت راهنمالند بپیوندید. ما بهترین آموزش ها را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

بیشتر بخوانید: جدیدترین ترفند های تلگرام

1. چگونه پیام ها را در تلگرام حذف کنیم؟

پیام و چت خاصی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید، چند ثانیه روی آن ضربه بزنید و نماد حذف را در سمت راست بالای صفحه گوشی دریافت خواهید کرد. روی نماد کلیک کنید و دوباره تأیید کنید که می خواهید پیام را حذف کنید. این روش هم در اندروید و هم در آیفون کار می کند.

2. چگونه پیام های تلگرام را از گروه حذف کنیم؟

روی چت طولانی ضربه بزنید و حذف را فشار دهید تا از دنباله چت حذف شود. اما اگر می‌خواهید چت شخص دیگری را حذف کنید، باید از ادمین گروه تأییدیه بگیرید.

3. آیا اکانت حذف شده تلگرام قابل بازیابی است؟

خیر، اکانت تلگرام حذف شده قابل بازیابی نیست.

4. آیا اگر اپلیکیشن را حذف کنید اکانت تلگرام حذف می شود؟

خیر، با حذف برنامه، حساب حذف نمی‌شود. با نصب مجدد برنامه، داده ها قابل بازیابی هستند.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند