آموزش روبیکا

آموزش حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا

قابلیت های جالبی از جمله حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا و در شبکه های اجتماعی دیگر وجود دارد. یکی از این قابلیت ها ایجاد گروه و یا کانال می باشد. تفاوت بین گروه و کانال در گفتگو می باشد. در گروه امکان گفتگو وجود داشته اما در کانال این امکان وجود ندارد. در کانال تنها مدیر یا همان شخصی که کانال را ایجاد کرده است، می تواند صحبت کند.

در برخی از این گروه‌ها یا کانال‌ها ممکن است شخصی وجود داشته باشد که مدیر گروه به دلایل مختلفی تصمیم به حذف آنها بگیرد. راهنمالند برای حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا در این مقاله شما را راهنمایی خواهد کرد.

حتما بخوانید: آموزش ساخت کانال روبیکا

آموزش حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا

 

به منظور حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا مراحل زیر را دنبال کنید. در ابتدا وارد شبکه اجتماعی روبیکا شوید. قسمت پیام رسان را در نوار پایین برنامه انتخاب کنید.

آموزش حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا
آموزش حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا

برای حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا سپس گروه یا کانال خود را در اینجا باز کنید. در نوار بالا سمت چپ بر روی گزینه تنظیمات که شبیه به چرخ دنده هست، کلیک کنید.

حذف افراد در گروه و کانال روبیکا
حذف افراد در گروه و کانال روبیکا

به منظور حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا پس از کلیک بر روی تنظیمات وارد صفحه جدیدی می شوید. در اینجا می توانید مخاطبان خود را مشاهده کنید. در کنار هر مخاطب سه نقطه وجود دارد. این سه نقطه را انتخاب کنید.

حذف فرد از گروه یا کانال در روبیکا
حذف فرد از گروه یا کانال در روبیکا

در نهایت به منظور حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا پس از انتخاب سه نقطه، برای شما گزینه حذف مخاطب نمایش داده می شود. شما به راحتی می توانید هر فردی را که بخواهید از گروه یا کانال خود حذف کنید.

آموزش حذف افراد در گروه یا کانال در روبیکا
آموزش حذف افراد در گروه یا کانال در روبیکا

حذف اعضا در شبکه های اجتماعی دیگر

به طور کلی برای حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا و در شبکه‌ های اجتماعی دیگر، بستگی دارد که شما مدیر گروه یا کانال یا یکی از اعضای آن هستید. در ادامه، راهنمالند روش ‌های حذف اعضا را برای هر دو حالت توضیح می دهد:

به عنوان مدیر گروه یا کانال

  • شبکه اجتماعی تلگرام: برای حذف یک عضو در Telegram، می‌توانید به تنظیمات گروه یا کانال بروید. در بخش مدیریت اعضا، عضو مورد نظر را انتخاب و گزینه “حذف از گروه” یا “حذف از کانال” را فعال کنید.
  • شبکه اجتماعی واتساپ: در WhatsApp، به تنظیمات گروه بروید و عضو مورد نظر را انتخاب کنید. سپس گزینه “حذف عضو” یا “حذف از گروه” را برای حذف مخاطب بفشارید.
  • شبکه اجتماعی فیسبوک: برای حذف یک عضو از گروه یا صفحه در فیسبوک، به تنظیمات گروه یا صفحه مورد نظر بروید. در بخش “اعضا”، عضو مورد نظر را پیدا کرده و گزینه “حذف” را فعال کنید.
حتما بخوانید: روش های مختلف حذف پیام روبیکا

به عنوان عضو عادی

در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، شما به عنوان عضو عادی قادر به حذف دیگر اعضا نیستید. در این صورت، باید درخواست حذف عضوی که می ‌خواهید از گروه یا کانال حذف شود، را به مدیر گروه یا کانال ارسال کنید. از او بخواهید که اقدام لازم را انجام دهد.

توجه داشته باشید که روش ‌ها و ویژگی‌ های هر شبکه اجتماعی ممکن است با تغییراتی که در طراحی و به روز رسانی‌ ها اعمال می‌ شود، تغییر کند. بهتر است همیشه آخرین نسخه و راهنمای رسمی هر شبکه را مورد بررسی قرار دهید.
درخواست حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا

برای ارسال درخواست حذف اعضای کانال و گروه در روبیکا به مدیر گروه یا کانال ، می‌ توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. پیدا کردن مدیر: ابتدا باید مدیر گروه یا کانال را پیدا کنید. در بسیاری از شبکه‌ های اجتماعی، مدیران با علامتی ویژه مشخص می ‌شوند، مانند: نشان “مدیر” یا علامت تاج. اگر تعداد اعضا کم است، می ‌توانید به صورت دستی در بین اعضا جستجو کرده یا در اطلاعات گروه یا کانال بررسی کنید.
  2. ارسال پیام: پس از پیدا کردن مدیر، باید به او پیامی ارسال کنید. بسته به شبکه اجتماعی، روش ‌های مختلفی برای ارسال پیام وجود دارد، مانند: ارسال پیام خصوصی یا از طریق قابلیت ‌های ارتباطی شبکه ‌ها.
  3. درخواست حذف عضو: پیام خود را به مدیر گروه یا کانال بنویسید و درخواست حذف عضوی که می ‌خواهید انجام شود را بیان کنید. می‌توانید به مدیر دلیل خواست خود را نیز توضیح دهید و اطلاعات مرتبط را در اختیار او قرار دهید (مانند: نام کامل عضو، شناسه کاربری یا هر اطلاعات دیگری که برای شناسایی عضو مورد نظر مفید است).
  4. صبر برای پاسخ: پس از ارسال پیام، به مدیر گروه یا کانال زمان بدهید تا پیام شما را ببیند و به آن پاسخ دهد. بستگی به فعالیت مدیر و تعداد پیام‌ های دریافتی او، ممکن است زمان لازم باشد تا پاسخی دریافت کنید.
بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند