آموزش روبیکا

روش های مختلف حذف پیام روبیکا

حتما برای شما هم پیش آمده که پیامی را به اشتباه ارسال کنید. در زمان های گذشته که پیام رسان های اینترنتی نبود، دیگر قادر به حذف پیامی که ارسال میشد نبودید. اما هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی و کار با شبکه های اجتماعی شما می توانید پیام های ارسال شده را هم ویرایش و هم حذف کنید. این حذف کردن حتی می تواند به صورت دوطرفه باشد.

حتما بخوانید: حل مشکل ارسال نشدن کد فعالسازی روبیکا

در شبکه‌ های اجتماعی، روش ‌های مختلفی برای حذف پیام‌ ها وجود دارد. در زیر، راهنمالند چند روش رایج را برای حذف پیام روبیکا توضیح می ‌دهد:

حذف پیام روبیکا توسط کاربر

بیشتر شبکه ‌های اجتماعی، به کاربران امکان حذف پیام‌ های خود را می ‌دهند. این روش بسیار ساده است و کافیست که کاربر پیام مورد نظر را کلیک و گزینه حذف را انتخاب کند. پس از حذف، پیام دیگر در شبکه قابل مشاهده نخواهد بود.

حذف پیام ها در روبیکا نیز امکان پذیر است. در این برنامه شما می توانید در نوار پایین وارد قسمت پیام رسان شوید. سپس بر روی هر چتی که در نظر دارید آن را حذف کنید، بزنید.

حذف پیام روبیکا توسط کاربر
حذف پیام روبیکا توسط کاربر

نحوه حذف پیام در روبیکا اینگونه است که زمانی که وارد آن چت می‌شوید، ممکن است بخواهید یک یا چند پیام را از آن حذف کنید. با نگه داشتن انگشت خود بر روی پیام می توانید آن متن را برای حذف کردن انتخاب کرده و در نهایت گزینه تایید را بفشارید.

حذف تعداد زیادی از پیام‌ ها در شبکه اجتماعی روبیکا
حذف تعداد زیادی از پیام‌ ها در شبکه اجتماعی روبیکا

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، زمانی که یک متنی را در چت انتخاب کردید در بالای صفحه گزینه هایی برای شما نمایان می شود. یکی از این گزینه ها سطل زباله هست. با زدن بر روی این گزینه پیام ها حذف می شود.

نکته ی دیگر در حذف پیام روبیکا اینجاست که با انتخاب یک پیام در کنار پیام های دیگر نیز دایره های توخالی نمایان می شود که با انتخاب آنها می توانید پیام های دیگر را نیز کلیک کرده و همه را به صورت گروهی حذف کنید.

حتما بخوانید: چگونه بفهمیم شخصی در روبیکا شماره ما را دارد؟

حذف دوطرفه پیام

به منظور حذف دوطرفه پیام در روبیکا، زمانی که گزینه حذف را انتخاب می کنید سوالی از شما پرسیده خواهد شد. این سوال از شما می پرسد که آیا تمایل به حذف پیام برای طرف مقابل نیز دارید یا خیر؟ اگر تیک این گزینه را انتخاب کنید، پیام شما هم برای خود و هم برای مخاطب شما حذف خواهد شد.

روش حذف پیام سنجاق شده در روبیکا

به منظور حذف پیام سنجاق شده در روبیکا ابتدا پیامی که سنجاق شده را پیدا کنید. برای این کار وارد گفتگو شده و در بالا گزینه بیشتر را انتخاب کنید. حالا به دنبال گزینه ی ستاره دار بگردید. همانند مراحل قبل روی سطل زباله زده و پیام را حذف کنید.

حذف تعداد زیادی از پیام‌ ها در شبکه اجتماعی روبیکا

برخی از شبکه‌ های اجتماعی به کاربران امکان حذف انبوه پیام‌ ها را می‌ دهند. با استفاده از این روش، کاربر می ‌تواند یک نوع خاص از پیام‌ ها را مانند تمامی پیام ‌های ارسال شده توسط یک فرد خاص حذف کند. این روش زمانی که کاربر بخواهد تعداد زیادی پیام را به صورت گروهی حذف کند، مفید است.

حذف پیام روبیکا به صورت خودکار

در برخی موارد، داخل تنظیمات شبکه ‌های اجتماعی می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که پیام هایی که در مدت زمان معینی ارسال شده اند، به صورت خودکار حذف شوند. این به آن معنا می باشد که برای مثال پیام های موجود از 6 ماه پیش را حذف کند.

حذف پیام روبیکا توسط مدیران در گروه ها و کانال های شبکه‌ اجتماعی روبیکا

در کانال ها و گروه های شبکه اجتماعی روبیکا، مدیران و تیم پشتیبانی ممکن است امکان حذف پیام روبیکا  که نامناسب بوده یا پیام ‌هایی که در تناقض با قوانین شبکه قرار دارند را داشته باشند. این روش به منظور حفظ امنیت و رعایت قوانین در شبکه‌ های اجتماعی استفاده می‌ شود.

مهم است بدانید که هر شبکه اجتماعی می‌تواند قوانین و روش‌های خاص خود را برای حذف پیام‌ها داشته باشد. لذا برای حذف پیام روبیکا، بهتر است به راهنمایی و قوانین روبیکا مراجعه کنید.

حتما بخوانید: از کجا بفهمیم در روبیکا بلاک شدیم؟

آیا در تمامی شبکه های اجتماعی امکان حذف پیام وجود دارد؟

اکثر شبکه‌ های اجتماعی به کاربران امکان حذف پیام ‌های خود را می ‌دهند. این امکان معمولاً در بخش تنظیمات حساب کاربری قرار دارد و کاربران می ‌توانند پیام ‌های خود را به صورت فردی یا انبوه حذف کنند. با این حال، برخی از شبکه‌ های اجتماعی ممکن است قوانین خاصی در خصوص حذف پیام‌ ها داشته باشند، مانند محدودیت زمانی برای حذف پیام‌ ها یا عدم امکان حذف پیام‌ هایی که توسط دیگران ارسال شده‌ اند. لذا، بهتر است قوانین و راهنمایی‌ های هر شبکه اجتماعی را مطالعه کنید تا با دقت بیشتری درباره فرایند حذف پیام ‌ها آگاه شوید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال روبیکای راهنمالند