آموزش واتساپ

حل مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

یکی از پیام رسان های خوبِ حال حاضر، اپلیکیشن پرقدرت واتساپ می باشد. کاربران در صورت استفاده از این برنامه در برخی موارد ممکن است با تأخیر پیام در واتساپ مواجه شوند. در این مطلب از راهنمالند فروشگاه تخصصی خدمات واتساپ، تلگرام و … قصد داریم به آموزش رفع مشکل تأخیر در ارسال پیام بپردازیم.

دلایل تأخیر در ارسال پیام در واتساپ

ما در این مطلب به مهم ترین دلایل تأخیر در ارسال پیام پرداخته و در جهت رفع این مشکل می پردازیم.

از عدم محدودیت فعالیت این برنامه در سیستم عامل خود اطمینان یابید

در سیستم عامل تلفن همراه اندروید، این قابلیت وجود دارد که به اختصار برخی اپلیکیشن ها به وسیله تنظیمات خاص محدود شوند. در صورت فعال بودن این قابلیت، برنامه موردنظر دیگر قادر به ارائه خدمات نخواهد بود و در نتیجه فرد نیز نمی تواند به ارسال پیام در این برنامه بپردازد.

 

در صورتی می توان از این برنامه استفاده کرد که به صورت دستی این برنامه را در پس زمینه اندروید خود فعال نمایید. برای رفع این مشکل لازم است تا مسیر زیر را به ترتیب موارد اجرا کنید.

حل مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ
حل مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ

1. به منوی تنظیمات وارد شد و بر روی Data Usage ضربه بزنید.

 

تأخیر در دریافت پیام در واتساپ

 • 2 قسمت وای فای و Mobile data برای شما نمایان می شود بر روی دومین گزینه کلیک کنید.
 • در بخش پیش رو بر روی گزینه Restrict App Background Data ضربه بزنید تا این مورد غیرفعال گردد.

به احتمال زیاد مشکل تأخیر در ارسال پیام و دسترسی به امکانات واتساپ با غیرفعال کردن این گزینه برای شما فعال می شود. بهتر است هر دو حالت وای فای و دیتای موبایل را غیرفعال نمایید تا هیچ مشکلی در استفاده از هیچ گونه اینترنتی برای شما پیش نیاید.

 • مطمئن شوید که وای فای در حالت خواب (sleep) فعال است.

از جمله مشکلات رایج که موجب تأخیر در ارسال پیام در واتساپ می شود در رابطه با عدم تنظیمات درست استفاده از اینترنت وای فای در حالت اسلیپ است.

حالت خواب هنگامی بر روی سیستم شما اجرا می شود که شما مدت زمان زیادی دستگاه خود را خاموش کرده و یا آن را در گوشه ای برای مدت زمان زیادی روشن نگه دارید. در این حالت، نمایشگر سیستم عامل شما خاموش می شود و در نتیجه این امر موبایل شما در حالت خواب قرار می گیرد.

در این خصوص اگر این تنظیمات پس از استفاده از سیستم به درستی تنظیم نشود، دستگاه همچنان در حالت اسلیپ باقی مانده و در این صورت امکان رد و بدل کردن اطلاعات وجود نخواهد داشت.

بنابراین در صورت استفاده از اینترنت وای فای و قرارگرفتن موبایل در حالت خواب، با مشکل تأخیر در ارسال پیام و عدم استفاده از امکانات دیگر روبه رو خواهید شد. برای رفع این مشکل، اجرای موارد زیر به ترتیب موردنیاز است.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر شماره در واتساپ
 • وارد تنظیمات موبایل همراه خود شده و گزینه وای فای را انتخاب نمایید.

حل مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ

 • بر روی آیکن سه نقطه ضربه زده و گزینه Advanced را انتخاب نمایید. با انتخاب این بخش، وارد تنظیمات پیشرفته برنامه خواهید شد.

حل مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ

 • پس از ورود به تنظیمات پیشرفته گزینه Keep Wi-Fi On During Sleep برای شما قایل رؤیت است. بر روی این گزینه ضربه زده و Always را انتخاب کنید.

حل مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ

این روش در صورتی بر روی تأخیر در ارسال پیام واتساپ تأثیر دارد که شما از اینترنت وای فای استفاده نمایید. به عبارت دیگر تغییر این بخش از تنظیمات برای افرادی که از دیتای موبایل خود استفاده می نمایند، تأثیر نخواهد داشت.

ریستارت (ریست) عملکرد برنامه ها

از جمله دیگر مواردی که می تواند موجب تأخیر در دریافت پیام در واتساپ شود، مربوط به تنظیمات خاص در سیستم است.

به عنوان نمونه این امکان وجود دارد که شما در گذشته اپلیکیشن واتساپ را به لیست برنامه های غیرفعال منتقل کرده اید. برای ریست و فعال کردن قابلیت های برنامه لازم است مراحل زیر را انجام دهید.

 • به بخش تنظیمات و سپس به بخش apps وارد شوید.
 • در گوشه صفحه گزینه سه نقطه قابل نمایش است. بر روی این نقاط کلیک کنید.
 • بر روی گزینه Reset App Preferences ضربه بزنید.
 • در پنجره مقابل، گزینه Reset Apps را لمس کنید.

توجه داشته باشید که با تأیید گزینه آخر، تمامی برنامه هایی گه در گذشته توسط شما غیرفعال شده اند، به صورت آنی فعال خواهند شد.

علاوه بر این مورد تنظیمات اختصاصی هر یک از برنامه های قابل اجرا در پس زمینه سیستم نیز، به صورت پیش فرض و یا همان تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

عدم استفاده از اپلیکیشن تست کیلر  Task Killer

از جمله علل دیگری که می تواند باعث تأخیر در پیام در واتساپ شود، نصب و استفاده از انواع اپلیکیشن های تست کیلر می باشد. در نتیجه اگر هم اکنون این برنامه ها در موبایل همراه شما نصب و از آن ها استفاده می کنید، لازم است هر چه سریع تر برای بهبود این عملکرد آن ها را حذف نصب نمایید.

بررسی غیرفعال بودن آپشن Wi-Fi Optimization

اگر گوشی موبایل شما اندروید هایی از قبیل 4.1 تا 4.4 می باشد لازم است از غیرفعال بودن این آپشن اطمینان حاصل نمایید. برای بررسی این مورد لازم است مراحل زیر را به اختصار انجام دهید.

 1. وارد بخش تنظیمات موبایل خود شوید.
 2. وای فای را انتخاب و بر روی Advanced ضربه بزنید.
 3. سپس تیک گزینه Wi-Fi Optimization را بزنید تا این مورد غیرفعال گردد.

در کنار این موارد توصیه راهنمالند به شما مراجله به بخش زیر در جهن اطمینان از فعال بودن گزینه Auto-Sync Data می باشد.

 1. وارد تنظیمات شده و گزینه Data Usageرا انتخاب نمایید.
 2. در این بخش لازم است تیک Auto-Sync Data را فعال کنید.

با انجام دو مورد فوق، به طور حتم مشکل تأخیر در دریافت پیام در واتساپ شما حل خواهد شد و خواهید توانست به ارسال سریع پیام در این پیام رسانِ محبوب بپردازید.

اطمینان از غیرفعال بودن گزینه Do Not Disturb

اگر دستگاهی که هم اکنون در دست دارید نسخه های اندروید 6 و یا بالاتر از آن را پشتیبانی می کند، برای رفع مشکل تأخیر در دریافت پیام واتساپ، لازم است در صورت فعال بودن Do Not Disturb این بخش، این گزینه را غیرفعال نمایید.

برای بررسی و غیرفعال کردن Do Not Disturb می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. به بخش تنظیمات وارد شوید و بر روی گزینه Sound ضربه بزنید.
 2. با ورود به این بخش به راحتی می توانید گزینه Don Not Disturb را بررسی نمایید.

راهنمالند حامی همیشگی شما در رفع مشکل و ارائه خدمات درون برنامه ای

هم میهنان عزیز می توانند با ورود به بستر راهنمالند با انواع خدمات تلگرامی، واتساپ، روبیکا و … آشنا شوند. استفاده از این موارد موجب می شود تا افراد به سرعت بتوانند اعضای گروه خود در واتساپ را با ممبرهای واقعی افزایش دهند و یا به خرید و فروش کانال های تلگرامی پربازده و  .. بپردازد. بدیهی است استفاده از این خدمات روند رو به رشد کانال، گروه و .. را تحریک و افزایش داده و همین امر جامعه شما را گسترده تر از قبل نشان می دهد.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند