آموزش تلگرام

آموزش کاهش مصرف اینترنت تلگرام در 5 دقیقه!

بنر کانال تلگرام راهنمالند

در برخی موارد ممکن است احساس کنید که با وجود مصرف کم اینترنت، اینترنت موبایل و یا بسته مودم به سرعت تمام می شود. یکی از مهم ترین دلایل سرعت در اتمام اینترنت، دانلود خودکار فایل ها و رسانه های موجود در کانال های تلگرامی، اتاق چت و .. می باشد. برخی اپلیکیشن های موبایل، در حالت پیش فرض قابلیت دانلود خودکار را فعال نموده اند. برای کاهش مصرف اینترنت تلگرام لازم است این قابلیت را غیرفعال نمایید.

گروه ها و کانال های فعال در تلگرام، همه روزه انواع متون جذاب، فایل های ویدیویی، صوتی و .. را در بستر خود منتشر می نمایند. ما با توجه به علاقمندی خود در این گروه و کانال ها عضو شده و محتواها را دنبال می نماییم.

با این حال در نظر داشته باشید که وقتی وارد کانالی در جهت سرگرمی می شوید؛ در صورت فعال بودن دانلود خودکار، شما حتی به هنگام خواندن متن نیز مقدار اینترنت خود را از دست می دهید. زیرا در گروه و کانال فایل های بسیار زیادی موجوداند که به صورت خودکار در حال دانلودشدن هستند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش های لازم در جهت کاهش مصرف اینترنت تلگرام آشنا نماییم.

کاهش مصرف اینترنت تلگرام

قبل از هر اقدام در جهت کنترل و کاهش مصرف اینترنت تلگرام خوب است به بررسی حجم دانلود در اپلیکیشن بپردازید. با بررسی تعداد و حجم دانلود می توان اطمینان حاصل کرد که مصرف اینترنت در رابطه با دانلود ویدیوها و یا فایل هاست یا خیر!

برای مشاهده میزان مصرف اینترنت در مدت زمان گذشته لازم است مراحل زیر را طی نمایید.

1. برنامه تلگرام را باز کرده و وارد قسمت تنظیمات شوید.

آموزش کاهش مصرف اینترنت تلگرام
آموزش کاهش مصرف اینترنت تلگرام

2. در صفحه بازشده بر روی داده ها و ذخیره سازی ضربه بزنید.

کاهش مصرف اینترنت تلگرام
کاهش مصرف اینترنت تلگرام

3. در قسمت میزان استفاده از فضای دیسک و شبکه، بر روی میزان استفاده از داده ضربه بزنید.

کاهش مصرف اینترنت تلگرام
کاهش مصرف اینترنت تلگرام

4. در صفحه مقابل لیستی از نوع حجم های دانلود شده برای شما به نمایش در می آید.

راه های کاهش مصرف اینترنت تلگرام
راه های کاهش مصرف اینترنت تلگرام

در تب روبه رو، با توجه به رؤیت لیست می توان بر حسب رنگ، مقدار حجم ها را به خوبی مشاهده کرد.

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت تلگرام

ما در این زیر قصد داریم به روش های قابل توجه در زمینه کاهش مصرف اینترنت تلگرام بپردازیم.

1. تغییر تنظیمات دانلود خودکار

اگر حساب کاربری شما به وسیله انواع کانال و گروه های تلگرامی اشغال شده است؛ پیشنهاد می کنیم پس از نصب تلگرام، دانلود خود را غیرفعال نمایید. زیرا در صورت فعال بودن دانلود خودکار، همزمان با رفتن حجم زیادی از اینترنت، حافظه دستگاه نیز پر می شود.

  1. برای تغییر تنظیمات دانلود خودکار به دانلود اختیاری، در ابتدا لازم است وارد تلگرام شوید.
  2. با زدن بر روی آیکن سه خط موازی، منویی برای شما باز می شود. پس از بازشدن، بر روی تنظیمات ضربه بزنید.
  3. وارد داده ها و ذخیره سازی شوید. در این بخش گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار می گیرد که می توانید با هر یک از آن ها تنظیمات خاصی برای برنامه خود اعمال کنید.
  4. در بخش دانلود خودکار رسانه ها، گزینه های هنگام استفاده از دیتای تلفن همراه، هنگام اتصال به وای فای و هنگام رومینگ را غیرفعال نمایید. غیرفعال نمودن همه این موارد، کمک شایانی به کاهش مصرف اینترنت تلگرام می نماید.

2. تنظیمات دانلود خودکار در تلگرام کامپیوتر

امکان تنظیمات کاهش مصرف اینترنت تلگرام در نسخه دسکتاپ و نسخه وب نیز وجود دارد.

بعد از بازکردن تلگرام وارد بخش advanced شوید. در منوی روبرو می توانید در بخش  automatic media download  این دانلود خودکار را غیرفعال نمایید.

3. عدم خالی کردن حافظه کش

هنگامی که محتوایی اعم از ویدیو، فایل و … دانلود می شود، در حافظه کش و حافظه جانبی موبایل ذخیره می گردد. در این شرایط تا هنگامی که شما حافظه کش را تخلیه ننمایید و یا حافظه جانبی را آزاد نکنید، این فایل برای شما در این اپلیکیشن در دسترس است.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

ناگفته نماند که در صورت عدم غیرفعال سازی حافظه کش و پاک کردن حافظه داخلی مربوط به تلگرام، به هنگام بازکردن برنامه، فایل ها به صورت خودکار دانلود می شوند. همان گونه که می دانید دانلود خودکار، اینترنت شما را در مدت زمان کوتاهی به اتمام خواهد رساند.

به همین دلیل تا زمانی که به فایل های دانلودشده نیاز دارید، این فایل ها را از حافظه داخلی پاک ننمایید. فقط در صورت کمبود فضا و اختلال تلگرام، حافظه کش را پاکسازی نمایید.

برای پاکسازی حافظه کش لازم است مراحل زیر را طی نمایید.

  • پس از ورود به تلگرام، وارد بخش تنظیمات شوید.
  • در صفحه روبرو گزینه داده ها و ذخیره سازی را انتخاب نمایید.
  • از بخش میزان استفاده از فضای دیسک و شبکه، بر روی میزان استفاده از حافظه ضربه بزنید.

نکته: در حذف خودکار رسانه های ذخیره شده می توانید زمان نگهداری هر فایل در هر بخش را ذخیره کنید. به عنوان نمونه وقتی گفتگوهای خصوصی بر روی هرگز قرار دارد؛ شما دیگر نگران پاک سازی فایل های دانلود شده نیستید.

می توانید تمامی موارد رو به رو را برای ذخیره همیشگی بر روی (هرگز) قرار دهید. اگر همه موارد را بر روی هرگز قرار دهید؛ فایل های دانلود شده در گفتگوهای خصوصی، گفتگوهای گروهی، کانال ها، استوری ها برای همیشه باقی می مانند.

  • برای خالی کردن حافظه کش، لازم است در بخش استفاده از حافظه، پاک کردن حافظه پنهان واقع در کادر آبی را لمس کنید. با لمس این گزینه پیامی حاوی اطمینان از حذف تمام یا برخی رسانه های انتخابی برای شما نشان داده می شود. با زدن پاک کردن حافظه پنهان، دستور انجام شده را تأیید نمایید.
بیشتر بخوانید: آموزش کامل تلگرام

خدمات راهنمالند

ما در این مقاله تمامی راهکارهای لازم در جهت کاهش مصرف اینترنت تلگرام را برای شما کاربر گرامی بیان کردیم. راهنمالند بهترین خدمات دهنده خرید ممبر تلگرام، خرید ویو، خرید رأی، ری اکشن و لایک می باشد. شما می توانید تمامی این خدمات را به بهترین قیمت از وب سایت رسمی ما سفارش داده و اعتبار کانال و گروه خود را بهبود بخشید. راهنمالند حامی شما در زمینه افزایش اعتبار و فروش شماست.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند