آموزش تلگرام

آموزش ایجاد گروه در تلگرام در 5 دقیقه!

بنر کانال تلگرام راهنمالند

آیا شما هم جزء کسای هستید که نحوه ایجاد گروه در تلگرام را نمی دانید؟ برای ایجاد گروه در تلگرام روش های مختلفی وجود دارد که شما کی توانید با آموزش دیدن، روش ها را یاد بگیرید و خودتان به راحتی گروه ایجاد کنید و اعضا را به آن اضافه کنید.

سایت راهنمالند برای یادگیری بهتر شما، برای ایجاد گروه در تلگرام این مقاله را ارائه می دهد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا پس از اتمام این مقاله، بتوانید به راحتی در تلگرام گروه تشکیل دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش جلوگیری از اد شدن در گروه تلگرام

آموزش ایجاد گروه در تلگرام

برای ایجاد گروه در تلگرام، باید چندین مرحله را طی کنید:

1. ابتدا باید از حساب کاربری خود در تلگرام وارد شوید. اگر حساب کاربری ندارید، باید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. پس از ورود به حساب کاربری، باید به صفحه اصلی تلگرام بروید.

ایجاد گروه در تلگرام

2. در سمت چپ در قسمت بالا روی سه خط کلیک کنید.

ایجاد گروه در تلگرام

3. سپس، بعد از باز کردن این صفحه، یک گزینه با عنوان «گروه جدید» وجود دارد. بر روی این گزینه کلیک کنید.

آموزش ساخت گروه در تلگرام

4. در صفحه گروه ها، یک گزینه با عنوان «ایجاد گروه جدید» وجود دارد. در اینجا از شما سوال می شود چه کسانی را می خواهید به گروه اضافه کنید؟ در این قسمت، شما باید اعضایی را که می خواهید به گروه اضافه کنید.

ساخت گروه تلگرام

5. حالا باید نام گروه خود را وارد کنید.

آموزش ایجاد گروه در تلگرام در 5 دقیقه!

اکنون گروه شما ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش بلاک کردن گروه در تلگرام

آیا می توان یک گروه را در تلگرام خصوصی کرد؟

بله، می توانید یک گروه را در تلگرام خصوصی کنید. در اینجا مراحل انجام آن وجود دارد:

برنامه تلگرام خود را باز کنید.

گروه تلگرامی را که می خواهید خصوصی کنید باز کنید و روی نماد تنظیمات (سه نقطه) که در سمت راست بالای گروه قرار دارد کلیک کنید.

از منوی ظاهر شده، «Manage  Group» به نمایش گذاشته می شود. وقتی روی «مدیریت گروه» کلیک می کنید، اطلاعات مربوط به آن گروه ظاهر می شود.

از بین همه گزینه ، گزینه«نوع گروه» برای تغییر نوع گروه انتخاب کنید.

حال نوع گروه را انتخاب کرده و بر روی گزینه «ذخیره» بزنید. اکنون گروه‌های پیش‌فرض خصوصی ایجاد می‌شوند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک گروه را عمومی کنید و همچنین می‌توانید بعداً آن را به خصوصی تغییر دهید.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

به یاد داشته باشید که مدیران گروه دارای اختیار مدیریت جریان پیام‌ ها در گروه هستند، تصمیم می‌گیرند که گروه عمومی بماند یا خصوصی و حتی سایر اعضا را به عنوان سرپرست منصوب کنند.

در تلگرام دو نوع گروه عمومی و خصوصی وجود دارد. گروه ‌های عمومی برای هر کسی که از تلگرام برای پیوستن استفاده می‌کند باز است، در حالی که دسترسی به گروه ‌های خصوصی مستلزم دعوت از یک عضو موجود است.

اگر می خواهید یک گروه تلگرام کاملاً ناشناس ایجاد کنید، تلگرام مستقیماً از این پشتیبانی نمی کند. با این حال، می ‌توانید حریم خصوصی را با استفاده از نام مستعار برای حساب خود، تنظیمات گروه برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، دعوت از اعضای مورد اعتماد، و آموزش اعضا در مورد تنظیمات حریم خصوصی افزایش دهید.

نحوه تغییر گروه تلگرام از خصوصی به عمومی

می توانید پس از ایجاد گروه، نوع گروه را از عمومی به خصوصی تغییر دهید. در اینجا مراحل انجام آن وجود دارد:

گروه تلگرامی را که می خواهید تغییر دهید؛ باز کنید و روی گزینه «سه نقطه» که در سمت راست بالای گروه قرار دارد کلیک کنید.

وقتی بر روی گزینه سه نقطه کلیک می کنید،  گزینه «Manage   Group» برای انجام تنظیمات گروه انتخاب کنید.

پس از کلیک کردن بر روی گزینه«Manage   Group»، اطلاعات مربوط به آن گروه برای شما به نمایش گذاشته می شود.

اکنون برای تغییر گروه، گزینه «نوع گروه» را انتخاب کنید. سپس نوع گروه خصوصی را انتخاب کرده و بر روی «ذخیره» کلیک کنید.

پس از خصوصی کردن گروه، فقط مدیران یا سازنده گروه می توانند اعضای جدید را دعوت کنند. این گروه دیگر در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و فقط کسانی که پیوند دعوت را دارند می توانند به گروه بپیوندند.

به یاد داشته باشید که تغییر یک گروه از عمومی به خصوصی باعث حذف اعضایی نمی شود که زمانی که گروه عمومی بودند، بخشی از آن بودند. آن اعضا همچنان بخشی از گروه خواهند بود و می توانند به تعامل با محتوای گروه ادامه دهند.

چگونه افراد ناشناس را به گروه اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن افراد ناشناس به گروه تلگرام، باید از برنامه های موبوگرام، تلگرام و یا نسخه های دیگر استفاده کنید. این قابلیت تنها برای مدیر گروه ها و کانال ها قابل استفاده است.

وارد برنامه شوید و فرد موردی را که شماره آن را نظر می دهد و می توانید به گروه یا کانال اضافه کنید را انتخاب کنید.

روی نام فرد مورد نظر که لمس کنید وارد پروفایلش می شوید.

در گوشه راست – بالا روی سه نقطه ضربه می زنید.

و گزینه اضافه کردن به گروه یا کانال یا در حالت انگلیسی افزودن به گروه یا کانال را انتخاب کنید. با این کار لیست گروه ها و کانال هایی که می خواهید فرد مورد نظر را به ان اضافه کنید به نمایش گذاشته می شود.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

روی گروه یا کانالی که می خواهید فرد را بدون اجازه اد کنید کلیک کنید.

پیغامی به شما نشان می دهد که فرد مورد نظر به کانال یا گروهی که انتخاب کرده اید اضافه شود یا نه؛ که شما این پیغام را تایید کنید.

شما با موفقیت این شخص را بدون داشتن شماره یا حتی آیدی به گروه یا کانال اضافه کردید.

با این روش ساده می توانید بدون اینکه شماره تلفن فرد مورد نظر را داشته باشید را به کانال یا گروه تلگرام اضافه کنید.

افزودن اعضا به گروه از طریق لینک

برای افزودن به گروه تلگرام از طریق لینک، می‌توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

از طریق گروه: اگر مدیر گروه هستید، می ‌توانید با استفاده از گزینه «افزودن عضو»در گروه، کاربران را به گروه اضافه کنید. برای این کار، ابتدا باید روی نام گروه در صفحه اصلی تلگرام ضربه بزنید تا به صفحه بروید.

سپس بر روی «افزودن عضو» کلیک کنید و نام کاربری یا شماره تلفن همراه کاربر را وارد کنید.

از طریق لینک گروه: اگر مدیر گروه نیستید، می ‌توانید با استفاده از لینک گروه، به گروه بپیوندید. برای این کار، ابتدا باید لینک گروه را به دست آورد. این لینک می ‌تواند توسط مدیر گروه ایجاد شود و سپس به شما ارسال شود.

برای ورود به گروه، کافی است روی لینک، کلیک کنید.

به یاد داشته باشید که فقط مدیر گروه قادر به ایجاد لینک افزودن به گروه است و کاربران ایجاد لینک را ندارند.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف گروه در تلگرام

آیا می توان چند کاربر را همزمان به گروه اضافه کنیم؟

بله، می‌توانید چند کاربر را همزمان به یک گروه تلگرام اضافه کنید، اما محدودیت‌ ها و روش ‌هایی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید.

 • افزودن دستی:

اگر سرپرست گروه هستید، می توانید به صورت دستی تا 200 عضو را از لیست مخاطبین خود اضافه کنید. با این حال، این روش برای اضافه کردن تعداد زیاد عضو کارآمد نیست. برای افزودن بیش از 200 عضو، باید از ابزارها یا ربات های خودکار استفاده کنید.

 • استفاده از نرم ‌افزار:

نرم ‌افزارهایی مانند Tex Sender وجود دارد که می ‌تواند به شما کمک کند چندین عضو را به یک گروه تلگرام اضافه کنید. Tex Sender برنامه ای است که برای ارسال انبوه پیام به کاربران تلگرام و ارسال دعوت نامه انبوه به لیست کاربران طراحی شده است. این برنامه از چندین حساب تلگرام پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد با استفاده از چندین حساب به صورت چرخشی دعوت نامه ارسال کنید.

 • استفاده از ربات ‌ها:

شما می ‌توانید از ربات ‌هایی مانند ربات عضو گروه تلگرام که بخشی از بسته ربات ارسال کننده انبوه تلگرام vUser  است استفاده کنید. این ربات می تواند به صورت خودکار افراد را به گروه های تلگرام اضافه کند. با استفاده از این ربات می توانید لیست انبوهی از نام های کاربری تلگرام را به گروه خود اضافه کنید. با این حال، هر حساب تلگرام می تواند حداکثر 50 نفر در روز اضافه کند.

 • استفاده از ممبر واقعی:

همچنین می توانید از اعضای واقعی برای افزودن به کانال تلگرام خود استفاده کنید. این روش معمولاً شامل شبکه ای از برنامه های تلگرام مانند بازارهای برنامه با گزینه های افزودن خودکار یا اشتراک خودکار است. توسعه دهندگان دارای چندین برنامه تلگرام در بازارهای دارای هزاران کاربر هستند. هنگامی که کاربران جدید یکی از برنامه ها را نصب کردند، به طور خودکار به چندین کانال تلگرام اضافه می شوند.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

به یاد داشته باشید که افزودن تعداد زیادی عضو به گروه خود باید با مسئولیت پذیری انجام شود تا از ارسال هرزنامه جلوگیری شود و کیفیت گروه خود حفظ شود.

محدودیت های ایجاد گروه در تلگرام

محدودیت‌هایی برای ایجاد گروه در تلگرام وجود دارد که به شرح زیر است:

 • نام گروه:

برای تغییر نام گروه، کافی است که در کادر نام گروه، نام قبلی را حذف کنید و نام جدید را وارد کنید.

 • تصویر یا ویدئو پروفایل گروه:

برای تعیین عکس یا ویدئو برای پروفایل گروه کافی است بر روی «Set  Photo or Video» کلیک کنید. سپس از گالری گوشی، عکس یا ویدئوی کوتاهی برای گروه انتخاب کنید.

 • گروه توضیحات:

در بخش توضیحاتی که می گویید، متن کوتاهی در رابطه با گروه اضافه کنید. این گزینه اختیاری است.

 • نوع گروه:

با این گزینه می توانید نوع گروه خود را خصوصی یا عمومی کنید. در حالت خصوصی، افراد تنها از طریق لینک دعوت می توانند وارد گروه شوند. در حالت عمومی، هر فرد با داشتن آیدی گروه می تواند وارد گروه شما شود.

 • تاریخچه چت برای اعضای جدید:

در این بخش می توانید تعیین کنید که تاریخچه چت های قدیمی برای اعضای جدید پنهان شود یا آشکار شود.

 • بازخوردها:

در این بخش بازخوردهایی لیست شده است که اعضای گروه می ‌توانند در پاسخ به پیام ‌های گروه از این بازخوردها استفاده کنند.

 • ایجاد لینک برای گروه:

یکی از قابلیت هایی که تلگرام در اختیار مدیر گروه ها قرار می دهد، ایجاد لینک دعوت است. با استفاده از این ابزار می تواند بیشتر را به گروه خود دعوت کند.

 • تبدیل گروه به سوپرگروه:

برای ایجاد پیوندهای سوپرگروه، کافی است که گروه را وارد کنید و موارد نظرتان را در نظر بگیرید.

آیا می توان حداکثر سن را برای اعضای گروه تعیین کرد؟

تلگرام دارای ویژگی داخلی برای تعیین حداکثر محدودیت سنی برای اعضای یک گروه نیست. این پلتفرم به شما اجازه نمی دهد اعضا را بر اساس سن آنها محدود کنید.

با این حال، تلگرام دارای ویژگی ها و تنظیمات متنوع دیگری است که می تواند به مدیریت رفتار و تعامل اعضای گروه کمک کند. مثلا:

مدیران و مجوزهای گروه:

شما می‌توانید مدیران را به گروه خود اضافه کنید و مجوزهای آنها را مدیریت کنید. این می تواند به شما در کنترل اعمال اعضای گروه کمک کند. برای افزودن یک سرپرست، به Info > ویرایش > مدیران > Admin را اضافه کنید. برای مدیریت مجوزهای سرپرست، به Info > ویرایش > مدیران > مدیر > مجوزها را تغییر دهید.

مجوزهای عضو گروه:

بنر کانال تلگرام راهنمالند

با استفاده از گزینه «مجوزها»، شما می توانید قابلیت های اعضای گروه را پیکربندی کنید. به عنوان مثال، می توانید یک محدودیت زمانی تعیین کنید. یک شرکت کننده نمی تواند بیش از یک پیام در دقیقه ارسال کند.

فهرست سیاه:

شما می‌توانید از «فهرست سیاه» گزینه ها و قوانین را به آن اضافه کنید. این بدان معنی است که کاربران در این لیست نمی توانند با استفاده از پیوند دعوت، دوباره به گروه اضافه شوند.

قوانین گروه:

می‌توانید قوانین رفتاری در گروه را در یک پیام جداگانه آماده کنید و با استفاده از گزینه تصحیح پست ‌ها، آن را به بالای چت پیوست کنید.

به یاد داشته باشید، با وجود اینکه تلگرام راهی برای تعیین حداکثر محدودیت سنی برای اعضای گروه ارائه نمی دهد، اما ابزارها و ویژگی های مختلفی دارد که می تواند به شما در مدیریت موثر گروه و اعضای آن کمک کند.

خدمات سایت راهنمالند

سایت راهنمالند انواع آموزش برای برنامه های مجازی را به زبان ساده ارائه می دهد. اگر می خواهید که اطلاعات خود را در مورد برنامه های مجازی افزایش دهید و به دنبال پاسخ، برای سوالات خود در مورد این برنامه ها هستید، حتما به سایت راهنمالند مراجعه کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. دروود مدت دوماهه خط همراه اول وایرانیان محدوده میخوام گروه جدید تلگرامی بزنم پیام میاد اجازه اینکارو ندارم درصورتیکه کانال وگروه داشتم که توده بخود از بین رفتن نمیتونم واردشون بشم چکار کنم اسپم بات گزارش به پشتیبانی هم رد کردم فایده نداشت راهنمایی کنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند