آموزش واتساپ

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

بنر کانال تلگرام راهنمالند

موبایلها حافظه محدودی دارند و اگر اپلیکیشنی مانند واتساپ فضای زیادی را اشغال کند، حافظه پنهان (کش) آن ممکن است بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. شاید برای شما هم این سوال پیش آید که پاک کردن حافظه پنهان واتساپ کاری درست است یا خیر؟ باید گفت در اکثر موارد درست است. روش های پاک کردن حافظه پنهان بسته به سیستم عامل دستگاه موبایل شما متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حافظه پنهان واتساپ و نحوه پاک کردن آن، این مقاله را با ما دنبال کنید.

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)
آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)
بیشتر بخوانید: محدودیت های واتساپ کدامند؟

حافظه پنهان (کش) واتساپ چیست؟

کش نوعی حافظه است که داده‌های موقتی را ذخیره می‌کند تا برنامه‌های شما بتوانند سریع‌تر کار کنند. حافظه پنهان واتساپ نیز برخی از داده های موقت را ذخیره می کند که این امکان را به برنامه می دهد تا چت ها، تصاویر پروفایل و تصاویر کوچک را سریعتر بارگذاری کند.

با این حال، اگر حافظه پنهان واتساپ بیش از حد بزرگ شود، روی عملکرد واتساپ و گوشی شما تأثیر می گذارد، زیرا برای هر برنامه یک حافظه پنهان محدود وجود دارد. در این مواقع پاک کردن حافظه پنهان واتساپ لازم است.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان واتساپ در گوشی های اندروید

اگر کاربر گوشی اندروید هستید، پاک کردن حافظه پنهان واتساپ نسبتاً ساده است. 2 روش زیر می تواند برای پاکسازی کش واتساپ استفاده شود.

روش 1: حافظه پنهان را در واتساپ پاک کنید.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ از واتساپ به طور مستقیم در دستگاه های اندرویدی امکان پذیر است. برای حذف حافظه پنهان واتساپ مراحل زیر را دنبال کنید:

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

مرحله 1: در گوشی اندروید خود، آیکون برنامه واتساپ را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که یک منوی پاپ آپ ظاهر شد، نماد “App info” یا “(i)” را انتخاب کنید.

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

مرحله 2: در اطلاعات برنامه، “Storage & Cache” را انتخاب کنید. اینجا می توانید اندازه حافظه پنهان را ببینید. در مرحله بعد، روی گزینه “Clear Cache/Data” کلیک کنید تا حافظه پنهان واتساپ حذف شود.

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

روش 2: حافظه پنهان واتساپ را از طریق تنظیمات اندروید پاک کنید.

راه دیگر برای پاک کردن حافظه پنهان واتساپ در گوشی اندروید، پاک کردن آن از قسمت تنظیمات است. می توانید مراحل زیر را برای پاک کردن حافظه پنهان واتساپ خود از طریق تنظیمات دنبال کنید:

مرحله 1: “Setting” را در دستگاه اندروید خود باز کنید و “Apps” را انتخاب کنید. پس از آن ، به گزینه “Manage Apps” بروید. در این قسمت می توانید تمام برنامه های نصب شده در گوشی خود را ببینید. برنامه واتساپ را از لیست جستجو کرده و آن را انتخاب کنید.

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

مرحله 2: در اینجا، منوی “App info” را خواهید دید که از طریق آن باید “Storage & Cache” را انتخاب کنید. برای حذف حافظه پنهان واتساپ از گوشی خود در این قسمت باید گزینه “Clear Cache/Data” را انتخاب کنید.

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

طریقه پاک کردن کش واتساپ در گوشی های آیفون

بدون حذف اطلاعات واتساپ نمی توانید حافظه پنهان واتساپ را در گوشی آیفون خود پاک کنید. اگر واتساپ شما فضای زیادی را در گوشی اشغال می کند، تنها گزینه، حذف واتساپ و نصب مجدد آن است. مراحل حذف و نصب مجدد واتساپ در آیفون در زیر آورده شده است:

مرحله 1: در آیفون خود به واتساپ بروید و آن را فشار دهید و نگه دارید تا منوی پاپ آپ ظاهر شود. “Remove App” را انتخاب کنید و سپس با کلیک کردن روی “Delete App” آن را تایید کنید.

مرحله 2: اکنون که واتساپ حذف شده است، به اپ استور بروید و واتساپ را جستجو کنید. آن را دوباره بر روی آیفون خود نصب کنید و با استفاده از نسخه بکاپ گیری شده واتساپ آن را تنظیم کنید.

مزایای پاک کردن کش واتساپ

همانطور که قبلاً گفته شد، حافظه پنهان واتساپ برای گوشی شما مشکل ساز است زیرا بر برنامه واتساپ و عملکرد گوشی شما تأثیر می گذارد. می‌توانید کش واتساپ را بدون نگرانی در مورد از دست دادن اطلاعات پاک کنید، زیرا تأثیری بر چت‌ها، رسانه‌ها یا سایر داده‌های واتساپ شما ندارد. مهمترین مزایای پاک کردن حافظه پنهان واتساپ عبارتند از:

بنر کانال تلگرام راهنمالند
  • با حذف فایل های موقت، فضای ذخیره سازی گوشی شما بیشتر می شود.
  • می‌توانید از آن برای عیب‌یابی واتساپ در صورت خراب شدن آن استفاده کنید.
  • پس از پاک کردن حافظه پنهان واتساپ، با بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض، سرعت واتساپ نسبتاً سریع‌تر می‌شود.
بیشتر بخوانید: حل مشکل اتصال واتساپ

آموزش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ (پاک کردن کش واتساپ)

سوالات متداول در خصوص پاک کردن حافظه پنهان واتساپ

حافظه پنهان واتساپ چه کاربردی دارد؟

حافظه پنهان که به آن کش نیز می‌گویند، مقدار کمی از حافظه است که برای نگهداری موقت اطلاعات استفاده می‌شود. کش های واتساپ شما را قادر می سازد در مدت زمان کوتاهی به فایل های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

اگر حافظه پنهان واتساپ را در آیفون پاک کنیم چه اتفاقی می افتد؟

همه داده‌های ذخیره‌شده در برنامه، از جمله عکس‌ها، ویدیوها، مخاطبین و موارد دیگر، از حافظه یا فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما حذف خواهند شد. اما این عملیات می‌تواند تجربه اپلیکیشن را طوری بهبود بخشد که گویی به تازگی نصب شده است و آیفون یا آی‌پد شما را صاف می‌کند.

چرا واتساپ چنین فضای ذخیره سازی بزرگی را اشغال می کند؟

اگرچه خود واتساپ ممکن است فضای زیادی را اشغال نکند، اما حاوی تعداد زیادی کش، فایل و داده هایی است که در طول مکالمه تولید می شوند. علاوه بر این، واتساپ تنظیم شده است تا عکس ها و فیلم های جدید را به صورت خودکار دانلود کند. تمام این اطلاعات در دستگاه شما ذخیره می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت گروه در واتساپ

سخن پایانی:

حافظه محدود یک گوشی نمی تواند حافظه پنهان واتساپ را تأمین کند. ناگفته نماند که عملکرد واتساپ گوشی شما را نیز کاهش می دهد. به همین دلیل است که باید حافظه پنهان واتساپ را به صورت دوره ای روی گوشی خود پاک کنید. برای گوش های آیفون، بهتر است هر زمان که نیاز به پاک کردن حافظه پنهان واتساپ دارید، قبل از آن از اطلاعات واتساپ خود بکاپ گیری کنید.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند