آموزش واتساپ

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

شما می توانید عکس پروفایل خود را در واتساپ با انجام چند مرحله ساده از طریق تنظیمات برنامه تغییر دهید. به جای آن یک عکس دیگر از گالری انتخاب کنید و یا یک عکس جدید با دوربین خود بگیرید. با ما باشید تا در این مقاله در خصوص نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ به شما توضیحاتی بدهیم.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

راهنمای سریع تغییر عکس پروفایل واتساپ

برای تغییر عکس پروفایل واتساپ خود، ابتدا برنامه را باز کنید. سپس روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید و روی  گزینه تنظیمات کلیک کنید. اگر از برنامه واتساپ در آیفون استفاده می کنید، تنظیمات را در پایین سمت راست خواهید دید. در مرحله بعد، روی عکس پروفایل فعلی خود و سپس روی نماد دوربین در اندروید یا دکمه ویرایش در iOS کلیک کنید. یک عکس جدید از گالری انتخاب کنید یا با دوربین گوشی خود عکس جدیدی بگیرید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت اکانت واتساپ

راهنمای مرحله به مرحله تغییر عکس پروفایل واتساپ

اگر می خواهید عکس پروفایل واتساپ خود را تغییر دهید، شما می توانید از پوشه گالری خود عکسی را انتخاب و یا عکس جدیدی بگیرید و آن را در واتساپ ذخیره کنید. در هر دو مورد، این فرآیند بسیار ساده است. در گوشی‌های هوشمند اندروید و آنهایی که از iOS استفاده می‌کنند، فقط اندکی متفاوت است.

در اینجا نحوه تغییر تصویر پروفایل واتساپ را گام به گام به شما توضیح می دهیم:

1. ابتدا برنامه را باز کنید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

2. اگر هنوز در قسمت چت هستید، این صفحه را ترک کنید و به صفحه اصلی بروید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

3. اگر از گوشی هوشمند اندرویدی استفاده می کنید، نمادی با سه نقطه در گوشه بالا سمت راست مشاهده خواهید کرد. ولی اگر گوشی آیفون استفاده می کنید، گزینه تنظیمات را در گوشه سمت راست پایین پیدا خواهند کرد.

4. در این قسمت صفحه ویرایش پروفایل باز خواهد شد. آخرین گزینه در این صفحه (تنظیمات) است، روی آن کلیک کنید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

5. روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید.

6. اکنون در تنظیمات خود هستید. در بالا، در کنار نام کاربری خود، عکس فعلی خود را می بینید. اگر هنوز از عکسی استفاده نکرده اید، یک آواتار سفید در پس زمینه خاکستری خواهید دید. روی عکس کلیک کنید.

7. اکنون صفحه پروفایل شما ظاهر می شود. اگر از گوشی اندروید استفاده می کنید، روی دوربین کوچک در پایین تصویر کلیک کنید. اگر از آیفون استفاده می کنید، گزینه Edit را در بالا سمت راست خواهید دید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

واتساپ سه گزینه انتخاب عکس از گالری، گرفتن عکس جدید با دوربین و یا حذف عکس در اختیار شما قرار می دهد.

در این صفحه می توانید عکس پروفایل خود را تغییر دهید. ابتدا می توانید تصویر فعلی خود را حذف کنید. سپس یک عکس جدید از گالری خود انتخاب کنید یا دوربین خود را باز کنید و مستقیماً یک عکس جدید بگیرید و بگذارید.

تصویر جدید شما به طور خودکار برش داده می شود تا به بهترین شکل با فرمت ارائه شده توسط برنامه مطابقت داشته باشد. اگر می خواهید عکس پروفایل واتساپ را ویرایش کنید، از یک برنامه ویرایش تصویر خارجی استفاده کنید و سپس دوباره عکس را در گوشی همراه خود ذخیره کنید.

تصویر مربوطه را انتخاب کنید. سپس بلافاصله در پروفایل شما و برای همه مخاطبین شما تغییر خواهد کرد.

بنر کانال تلگرام راهنمالند
بیشتر بخوانید: آموزش آپدیت استاتوس واتساپ

نحوه تغییر عکس پروفایل واتساپ در دسکتاپ

تغییر عکس پروفایل واتساپ از طریق دسکتاپ امکان پذیر نمی باشد. برای این تغییر باید از گوشی همراه خود استفاده کنید. بر طبق دستورالعمل های بالا تغییرات را در آنجا انجام دهید، تصویر به طور خودکار در وب واتساپ شما نیز تغییر خواهد کرد. حتی اگر از واتساپ در مک استفاده می کنید، باید از طریق گوشی همراه خود مراحل را طی کنید تا عکس پروفایل واتساپ خود را تغییر دهید.

مراحل مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ

گاهی اوقات واتساپ شما ممکن است برای فعالیت های شخصی و حرفه ای استفاده شود. به همین دلیل این برنامه قابلیت دارد که عکس پروفایل شما را مخفی کرده و آن را فقط به افراد خاصی نشان دهد.

برای مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ خود مراحل زیر را با ما دنبال کنید:

مرحله اول– برنامه واتساپ را باز کنید و روی سه نقطه در پایین صفحه سمت راست ( در گوشی های آیفون) کلیک کنید.

مرحله دوم – گزینه تنظیمات را باز کنید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

مرحله سوم – گزینه Privacy را انتخاب کنید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

مرحله چهارم– در این قسمت گزینه عکس پروفایل را انتخاب کنید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

مرحله پنجم – در منوی باز شده، می توانید افرادی را که می خواهید به آنها اجازه دهید عکس پروفایل شما را ببینند، انتخاب کنید.

آموزش تغییر عکس پروفایل واتساپ

  • گزینه همه افراد، منظور این است که همه کاربران واتساپ، چه مخاطبان من باشند و چه نباشند، اجازه دیدن عکس پروفایل من را دارند.
  • گزینه مخاطبین من، به این معنی است که فقط مخاطبین من مجاز به دیدن عکس پروفایل من هستند.
  • گزینه هیچ کس، به این معنی است که هیچ کس نمی تواند عکس پروفایل من را ببیند.

بازیابی تصویر حذف شده پروفایل واتساپ

در گوشی‌های اندرویدی، تمام عکس‌های واتساپ به‌طور خودکار در حافظه داخلی ذخیره می‌شوند و در صورت نبود حافظه داخلی، روی کارت حافظه ذخیره می‌شوند. اگر عکسی را که حذف کرده اید در این فایل پیدا کردید، می توانید دوباره از آن استفاده کنید. در غیر این صورت عکس شما به طور کامل گم شده است و باید حافظه موبایلی که تصویر را از آن انتخاب کرده اید، بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر تم واتساپ

ذخیره تصاویر پروفایل واتساپ سایر کاربران

گاهی اوقات ممکن است عکس پروفایل یکی از مخاطبان خود را بپسندید و بخواهید شخصاً آن را ذخیره کنید. در ادامه مراحل انجام این کار را به شما توضیح می دهیم:

  1. مرحله اول – واتساپ وب را روی کامپیوتر شخصی خود باز کنید.
  2. گام دوم – صفحه چت مخاطبی را که می خواهید عکس پروفایل او را دانلود و ذخیره کنید باز کنید.
  3. مرحله سوم – روی عکس پروفایل مخاطب مورد نظر در بالای صفحه چت کلیک کنید.
  4. مرحله چهارم – با این کار صفحه پروفایل آن مخاطب در سمت راست واتساپ ظاهر می شود. روی عکس نمایه مخاطب راست کلیک کرده و گزینه Save image را انتخاب کنید.
  5. مرحله پنجم – در پنجره باز شده می توانید محل ذخیره تصویر را تغییر دهید.

سخن پایانی:

در این مقاله چگونگی تغییر عکس پروفایل واتساپ، برای شما توضیح داده شد. همچنین گفتیم که چگونه می توانید عکس پروفایل واتساپ خود را مخفی کنید و چگونه عکس پروفایل سایر کاربران واتساپ را ذخیره کنید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند