آموزش واتساپ

آموزش تغییر شماره در واتساپ

بنر کانال تلگرام راهنمالند

واتساپ یکی از شبکه های پیام رسان محبوب خارجی محسوب می شود که امکانات خوبی در اختیار کاربران قرار می دهد. امکانات این برنامه شامل قابلیت تماس صوتی – تصویری، ارسال پیام، استفاده از نسخه اپِ تجاری در جهت بهبود روند کسب و کار و معرفی محصولات، قابلیت ایجاد استوری در بازه زمانی مشخص و .. می باشد.

در برخی موارد ممکن است لازم بدانیم تا به تغییر شماره تلفن در واتساپ بپردازیم. مشکل قابل توجه در این میان پاک شدن تمامی اطلاعات واتساپ در صورت خارج شدن از حساب کاربری است.

همین امر موجب می شود تا برای تغییر شماره تلفن خود مردد شویم و نخواهیم آن اطلاعات را از دست دهیم. در این میان جای نگرانی نیست و راهنمالند قصد دارد روشی را به شما آموزش دهد تا به وسیله آن به راحتی بتوانید به تغییر شماره در واتساپ بدون از دست دادن اطلاعاتِ کاربری بپردازید؛ اما در ابتدا لازم دانستیم تا به مهم ترین نکات پیش از تغییر شماره در واتساپ بپردازیم تا به صورت کاملاً آگاهانه بتوانید موارد پیش رو را دنبال نمایید.

نکات لازم تغییر شماره در واتساپ

برای تغییر شماره در واتساپ بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید.

  • با تغییر شماره در واتساپ اطلاعات حساب قبلی شما به هیچ وجه حذف نخواهد شد؛ اما باید در نظر داشته باشید که تمامی اطلاعات از جمله پیام ها، گروه ها، پروفایل، بیوگرافی، استوری و .. به حساب جدید منتقل می شود. در این راستا باید بدانید که در صورت انجام این اقدام شماره تلفن قبلی شما هیچ حساب کاربری در واتساپ نخواهد داشت.
  • پس از تغییر شماره در واتساپ باید بدانید که تنها افرادی اکانت جدید شما را مشاهده خواهند کرد که شماره شما را داشته باشند. در غیر این صورت، حساب کاربری فعلی شما در دید کاربرانی که شماره قبلی شما را دارند به صورت یک حساب حذف شده قابل رؤیت است.

بررسی مراحل آسان برای تغییر شماره در واتساپ

اگر تصمیم به تغییر شماره در واتساپ بدون از دست دادن حسابِ شماره قبلی گرفته اید، در این بخش از راهنمالند می توانید به بهترین و آسان ترین حالت این اقدام را انجام دهید.

آموزش تغییر شماره واتساپ در نسخه اندروید

برای تغییر شماره همراه خود در موبایل لازم است مراحل زیر را انجام دهید.

1. پس از ورود به واتساپ بر روی گزینه سه نقطه در بخش بالایی صفحه ضربه بزنید.

آموزش تغییر شماره در واتساپ
آموزش تغییر شماره در واتساپ

2. در منوی پیش رو، گزینه تنظیمات قابل رؤیت است. بر روی گزینه موردنظر ضربه بزنید.

آموزش تغییر شماره در واتساپ

3. در این صفحه، گزینه Accountرا انتخاب و در بر روی گزینه Change Number ضربه بزنید.

آموزش تغییر شماره در واتساپ

4. در بخش مقابل گزینه Next را انتخاب نمایید.

آموزش تغییر شماره در واتساپ

5. پس از انتخاب این گزینه در یک کادر، از شما شماره تلفن فعلی خواسته می شود. پس از ثبت دقیق این شماره، در کادر پایین شماره جدید خود را با دقت وارد نمایید.

6. پس از آن با فعال کردن گزینه Notify contacts می توانید برخی تنظیمات را برای ورود شماره جدید به حساب کاربری تغییر دهید. این اعلان را می توانید بر روی همه مخاطبین، برای مخطابینی که به گفت و گو با آن ها پرداخته اید و یا مخاطبین دلخواه تنظیم نمایید.

7. در صورت عدم تمایل به ارسال اعلان برای مخاطبینِ واتساپ، از این صفحه عبور کرده و بر روی کلمه DONE ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: آموزش فعالسازی حالت روح واتساپ

آموزش تغییر شماره برای واتساپ آیفون

تفاوتی جزئی در انجام مراحل تغییر شماره در واتساپ برای سیستم عامل IOS و اندروید وجود دارد. ما در این بخش به آموزش این مراحل می پردازیم.

  1. پس از اجرای واتساپ بر روی آیفون، با انتخاب تنظیمات وارد گزینه Account شوید.
  2. پس از آن گزینه Change numberرا انتخاب نمایید.
  3. پس از رؤیت توضیحات موردنیاز واتساپ، بر روی عبور از این بخش، بر روی گزینه NEXT ضربه بزنید.
  4. در این بخش به ترتیب کادر بالا و پایین، از شما شماره فعالی و شماره جدید خواسته می شود. در این بخش لازم است کد بین المللیِ ایران عدد 98+ را پیش از شماره همراه خود وارد نمایید. برای اتمام کار بر روی گزینه DONE ضربه بزنید.
بیشتر بخوانید: آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

خرید خدمات واتساپ، تلگرام، ایتا و … از راهنمالند

ما در این بخش از راهنمالند در رابطه با نکات لازم در جهت تغییر شماره در واتساپ پرداختیم و این مراحل را به آسان ترین حالتِ ممکن در اختیار شما قرار دادیم.

بنر کانال تلگرام راهنمالند

هم اکنون هم میهنان عزیز می توانند با ورود به بستر اینترنتی راهنمالند به خرید انواع خدمات شبکه های اجتماعی اقدام نمایند. خدمات اینترنتی راهنمالند به باکیفیت ترین، به صرفه ترین و بهترین حالتِ ممکن به هم میهنان عزیز ارائه می شود.

بنر خرید اکسپلور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام راهنمالند